Odwiedzin 37797499
Dziś 1276
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Person

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPerson
michasia1234


Wpisów: 1
Od: 2015-08-28
2015-08-28 13:31
Witam! Mam pytanie to dla mnie ważne jestem w Szwecji krótko i mówiąc wprost jeszcze nie wszystko ogarniam. Chodzi mi o person. Jakieś 3 tyg temu złożyliśmy z chłopakiem w skacie wnioski o person , chłopak o stały bo pracuje tu od prawie roku a ja chociaż by o tymczasowy. Dostaliśmy dziś listy, oczywiście chłopak ma stały a mi nie przyznali wcale. Moje pytanie jakie warunki w Szwecji muszę spełnić by dostać ten person. Ja i chłopak nie jesteśmy małżeństwem. Mieszkaliśmy w Polsce razem pare miesięcy ale nie w żadnym bloku z umową tylko w domu chłopaka rodziców na wsi. Teraz w Szwecji wynajmujemy mieszkanie w bloku od 13 lipca i umowa mieszkania jest na chłopaka i na mnie. Mało tego zadano mi w liście następujące pytanie "Hur kommer det sig att du flyttar till Sverige mer än sex månader efter den tidpunkten för xxx(czyli imię chłopaka i nazwisko)" Ja to tak zrozumiałam że jak to mozliwe że można się przenieść do szwecji na dłużej niż 6 miesięcy od dnia przybycia xxx czy to inaczej mam rozumieć? Nie wiem proszę o pomoc
  Profil uzytkownika: michasia1234     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-08-28 19:42
Michasia, prawdopodobnie chcesz zapytac o szwedzki pesel ktory nazywa sie personnummer. Wpisz na gorze w wyszukiwarce to slowo a znajdziesz duzo informacji. (person znaczy osoba).
W liscie Ci napisali ze przyjechas do Szwecji ponad pol roku po Twoim chlopaku. Ma to prawdopodobnie znaczenie bo nie mieszkaliscie razem co jest warunkiem bycia w zwiazku konkubinatu (sambo).
  Profil uzytkownika: AnnaN     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-08-28 19:47
"W liscie Ci napisali ze przyjechas do Szwecji ponad pol roku po Twoim chlopaku."

Wcale tak nie pisze. Pytaja jak to sie stalo,ze przyjechalas do Szwecji pol roku po osobie ,ktora twierdzisz,ze jest twoim partnerem.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-08-28 19:55
Droga Anno ,mam do ciebie osobiste pytanie; dlaczego nie uczylas sie jezyka, majac mozliwosci ,tylko salata byla wazniejsza? Po tylu latach w Szwecji nie czujesz sie jak niepelnosprawna, nie znajac jezyka?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-08-28 20:52
Bez obaw Wacek, moj szwedzki duzo lepszy od polskiego. Wiec widocznie sie musze zabrac za polski.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-08-28 21:47
Zabierz sie za polski ,bo nawet jak masz wielkie serce do pomocy innym ,to robisz wiecej szkody, niz pozytku.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Forum -> Życie w Szwecji -> Person
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 18 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony