Odwiedzin 37784564
Dziś 1334
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Grundavdrag - jak wyliczyć

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorGrundavdrag - jak wyliczyć
EnxO


Wpisów: 6
Od: 2015-08-25
2015-08-25 22:00
Witam zwracam się do Was z pytankiem a mianowicie jak wyliczyć ten grundavdrag i czy jest "coś" co tą kwotę może obniżyć.W Szwecji mieszkam i pracuje od maja 2014.Problem polega na tym iż z tabeli na rok 2014 wynika że moja kwota grundavdrag powinna wynosic 33700,wynosi natomiast 4400 . Sprawa mnie troszeczkę niepokoi ze względu na to,że 3 moich znajomych którzy pracowali w zeszłym roku po 1-4 miesięcy,dostało listy z skv i ta kwota grundavdrag zgadza się z tymi w tabeli, tak więc nie było to przeliczane na liczbe przepracowanych miesięcy czy etc. w efekcie mam sporą sumę do nadpłaty (dodam jeszcze że do tej pory każdy pracownik który pracował w tej firmie (zazwyczaj sezonowo dostawał zwrot podatku) Czy jest możliwe że mój pracodawca coś namieszał,czy pomyłka skv wchodzi grę ?
  Profil uzytkownika: EnxO     
Anakama


Wpisów: 10
Od: 2015-07-05
2015-09-02 13:23
Grundavdrag jest wyliczany wg tego ile miesięcy jest się zamieszkalym w Szwecji (od ilu miesięcy w danym roku podatkowym posiada się personnummer), nie wg tego ile miesięcy się przepracowalo.
Można pisać do Skatteverket wyjaśnienie, że mimo że personnummer nadali np w lipcu, pracowało się od np kwietnia (powinno to wynikać z kontrolluppgift). Zazwyczaj przychylaja się do tego i naliczana właściwy grundavdrag.
  Profil uzytkownika: Anakama     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-09-02 16:58
EnxO, latwo zobaczysz czy Ci odciagneli prawidlowy podatek na ponizszym linku:

http://jobbskatteavdrag.se
  Profil uzytkownika: AnnaN     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-09-02 17:22
Jak naciszniesz te trzy strzalki na lini Grunduppgifter (otworzysz linka), mozesz zobaczyc grundavdrag. Mozesz tez zobaczyc ze czym mniejsze zarobki wpisujesz, tym rosnie grundavdrag. Moze wiecej zarobiles niz Twoi koledzy i dlatego mniejszy grundavdrag ?
  Profil uzytkownika: AnnaN     
EnxO


Wpisów: 6
Od: 2015-08-25
2015-09-06 10:16
Według tego kalkulatora wynika faktycznie że coś zostało źle obliczone.Mimo różnicy w naszych zarobkach pozostałym osobą grundavdrag został naliczony poprawnie.Dodam też,że jeden z moich znajomych miał większy dochód ode mnie i różnica między naszym grundavdrag to blisko 30tys.Nie pozostaje mi chyba nic innego jak dzwonnienie do skv w sprawie wyjaśnień.
  Profil uzytkownika: EnxO     
Forum -> Życie w Szwecji -> Grundavdrag - jak wyliczyć
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony