Odwiedzin 37796412
Dziś 189
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - KOMORNIK

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKOMORNIK
kasiaagr


Wpisów: 4
Od: 2009-06-02
2015-08-15 14:29
Witam!Jak w tyt.posiadam komornika,nie uchylam sie z placeniem,potracane mi jest z pensji,ale to nie jest moj najwiekszy problem.POSIADAM AUTO,KTORE OD ROKU STOI NA PARKINGU I JEST USZKODZONE.Cena naprawy przekracza wartosc auta.Auto jest niesplacone,zadluzenie u komornika.Prosze mi podpowiedziec co mam zrobic z tym samochodem,jest bezuzyteczne.
  Profil uzytkownika: kasiaagr     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-18 17:18
Mam do Ciebie pytanie, bo nie jest dla mnie do końca jasne co napisałaś? Czy twoje zadłużenie wynika właśnie z tytułu zaległości rat kredytowych za ten samochód?
  Profil uzytkownika: Lwica     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-18 17:57
Powiem tak, wszystko zależy od sytuacji, podasz mi więcej danych to odpowiem. Teoretycznie samochód możesz sprzedać, ale jak mówię, zależy od sytuacji i od tego do jakich składników majątku wierzyciel skierował egzekucję. Jak zdążyłaś się zorientować zgodnie z przepisami egzekucja z wynagrodzenie może być skierowana maksymalnie do kwoty 50%. Jeżeli wypłata jest regularna, i co miesiąc wykonywane są potracenia wierzyciel może już być usatysfakcjonowany i nie składać żadnych wniosków( dopoki ma wpływy oczywiscie)Wszystko to kwestie indywidualne, czekam na dalsze info.
  Profil uzytkownika: Lwica     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-08-19 09:40
"Jak zdążyłaś się zorientować zgodnie z przepisami egzekucja z wynagrodzenie może być skierowana maksymalnie do kwoty 50%. "

A jak dluznik nie ma nic co komornik moze zajac to co co sie dzieje z pozostala czescia jego dlugu?

Podaj te szwedzkie przepisy, ktore zezwalaja komornikowi na sciagniecie z wynagrodzenia tylko 50 % dlugu.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-19 10:41
Założyłam, że egzekucja prowadzona jest w Polsce.
  Profil uzytkownika: Lwica     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-19 10:49
"Podaj te szwedzkie przepisy, ktore zezwalaja komornikowi na sciagniecie z wynagrodzenia tylko 50 % dlugu. "

Przepisy nie zezwalają komornikowi na ściągnięcie z wynagrodzenia tylko 50% długu, tylko chodzi o to, że jednorazowa kwota potrącenia nie może być wyższa
niż 50 % otrzymanej wypłaty. Oczywiście najniższa krajowa jest kwota wolną od potraceń, nie pamiętam, teraz to chyba 1600 brutto. Więc jak ktoś ma 1800 , to potracenie może wynosić max 50%tego co jest powyżej kwoty wolnej od potraceń.
Cała egzekucja może być prowadzona tylko z jednego składnika majatku-do czasu aż dług się nie spłaci. Jeżeli wierzyciel zażyczył sobie egzekucję tylko z wynagrodzenia, to jest z wynagrodzenia, jeżeli np.z ruchomości, rachunków bankowych to jest prowadzona z tych składników i tyle( chociaż te dwa ostatnie są raczej słabe- dziś raczej nikt nie kupuje używanych krzeseł itp) a rachunek bankowy- cóż, przeciętny człowiek w Polsce nie ma na nim minimum trzech średnich krajowych, bo w przypadku egzekucji z rachunku bankowego, tyle wynosi kwota wolna od zajęć.
  Profil uzytkownika: Lwica     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-19 11:40
Użyłam słów "chyba", "przykładowo" by wyjaśnić sprawę jak przysłowiowej krowie na granicy.
To co napisała autorka można interpretować dwuznacznie.

Jeżeli tak doskonale znasz się na szwedzkim przepisach, to odpowiedz koleżance, 4 dni czeka na jakies informacje.
Ja posiadam wiedzę odnośnie polskich zasad to przedstawiłam przykład.
  Profil uzytkownika: Lwica     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-08-19 11:45
Ja rozumiem Twoje checi, zeby pomoc ale to jest forum Polonii szwedzkiej wiec jesli tu ktos o cos pyta i nie zaznaczyl, ze jego pytanie dotyczy Polski to on oczekuje informacji o tym jak ta sprawa jest tu uregulowana a nie w Polsce.
Zalozycielke tego tematu nie pyta o przepisy komornicze tylko prosi o pomoc co ma zrobic z niesplaconym bezuzytecznym samochodem za ktory komornik sciaga jej z pensji.
Auto jest niesplacone,zadluzenie u komornika.Prosze mi podpowiedziec co mam zrobic z tym samochodem,jest bezuzyteczne.

Poza tym napisalas:
"Jak zdążyłaś się zorientować zgodnie z przepisami egzekucja z wynagrodzenie może być skierowana maksymalnie do kwoty 50%."
czego nie mozna inaczej rozumiec jak to, ze komornik moze sciagnac tylko 50 % dlugu ale potem wyjasniasz, ze mialas na mysli to ile komornik moze potracic z wypaty a to w ogole nie jest zgodne ze szwedzkimi przepisami.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-08-19 11:56
Oczywiscie, ze znam szwedzkie przepisy ale ona nie pyta o przepisy tylko co ma zrobic z bezuzytecznym samochodem a ja mam mniejsze o tym pojecie jak mezczyzni na tym forum i dlatego nic nie proponuje.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-08-19 12:10
Tytul tego tematu ( KOMORNIK) wprowadza w blad bo tu nie chodzi o komornika tylko o samochod, za ktory komornik potraca zalozycielce tematu z wynagrodzenia.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-19 14:00
"Jak zdążyłaś się zorientować zgodnie z przepisami egzekucja z wynagrodzenie może być skierowana maksymalnie do kwoty 50%. "

Ok. Ludzie obracający sie w tym środowisku używaja takich sformułowań i wiedzą o co chodzi, tak mówi się zawsze, wszyscy to rozumieją, przynajmniej ja sie nie spotkałam, żeby było inaczej
Owszem, mój bład bo nie wiem dlaczego, ale przeczytałam ,ze samochód stoi w Polsce, więc uznałam że tam jest zadłużenie, jak napisałam wcześniej, to co jest napisane mozna różnie interpretować.

Jezeli chodzi o samochód, nie jest to tylko kwestia mężczyzn, ale jak najbardziej przepisów, bo nie w każdej sytuacji taki samochód można sprzedać, no ale jak ustalismy wg polskich przepisów.
  Profil uzytkownika: Lwica     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-19 14:14
"Podaj te szwedzkie przepisy, ktore zezwalaja komornikowi na sciagniecie z wynagrodzenia tylko 50 % dlugu. "
  Profil uzytkownika: Lwica     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-19 14:18
"Jak zdążyłaś się zorientować zgodnie z przepisami egzekucja z wynagrodzenie może być skierowana maksymalnie do kwoty 50%. "



Dla mnie to nie jest to samo, ty piszesz o całym spłaconego długu a ja e o kwocie jakiej można jednorazowo ściagnąć z tego składnika majątkowego.
No ale ok jak ktoś wie o co chodzi to jednoznacznie to zinterpretuje.

Okej, juz sie nie wypowiadam, przecież to dotyczy Szwecji, a nie Polski czyli czegoś o czym ja nie mam żadnego pojęcia.
  Profil uzytkownika: Lwica     
Lwica
Linköping


Wpisów: 98
Od: 2015-08-14
2015-08-19 14:49
cóż, człowiek chce dobrze wychodzi źle.

Ale gdyby ktos miał problem w tych sprawach w Polsce, dostał tysiac niepotrzebnych, dziwnych, niezrozumiałych pisam-coś jak mój wpis- chciał o coś zapytać, przetłumaczyc z niezrozumiałego polskiego na ludzki polski, to służę pomocą.
  Profil uzytkownika: Lwica     
Forum -> Życie w Szwecji -> KOMORNIK
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 0 użytkowników.


Sklepy Budowlane
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony