Odwiedzin 37804245
Dziś 569
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - miejsce parkingowe

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autormiejsce parkingowe
blady18_18


Wpisów: 2
Od: 2013-03-23
2015-05-26 17:50
Witam tak jak sam temat mowi sprawa dotyczy miejsca parkingowego.. chce kupic samochod i potrzebuje miejsca parkingowego.. moze byc zarowno garaz jak i normalne miejsce, tylko jak to zdobyc? jak zdobyc garaz? jak zdobyc miejsce parkinowe?
  Profil uzytkownika: blady18_18     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-05-26 18:59
w spoldzielni mieszkaniowej. u mnie robi sie to online.
im dluzej sie mieszka tym wieksze szanse.
  Profil uzytkownika: iza     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-05-27 14:55
U nas jest kolejka. Ten co teraz stoi na pierwszym miejscu w kolejce, zapisal sie w 2011 roku. A ja myslalem, ze dlugo czekalem, bo czekalem rok.

Zalezy od miejsca zamieszkania, ale jak iza pisze, zwykle spoldzielnie maja jakies parkingi albo garaze.
  Profil uzytkownika: kajetan     
reddy


Wpisów: 34
Od: 2015-05-10
2015-05-29 17:10
Heh, niefajnie to brzmi, jak wiesz sam jestem na zakupie samochodu. To gdzie człowiek ma stawać, jak kupi wóz a jeszcze nie dostanie miejsca?
  Profil uzytkownika: reddy     
Kumka


Wpisów: 67
Od: 2009-05-17
2015-05-29 20:22
Szwecja dziwny kraj
  Profil uzytkownika: Kumka     
blady18_18


Wpisów: 2
Od: 2013-03-23
2015-05-31 10:59
Iza ja mieszkam na Hogdalen i mieszkam w komunie HSB. mowisz ze online i to sie czeka dlugo czy zalezy od wolnych miejsc jakie oni posiadaja.
  Profil uzytkownika: blady18_18     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-05-31 11:25
Heh, niefajnie to brzmi, jak wiesz sam jestem na zakupie samochodu. To gdzie człowiek ma stawać, jak kupi wóz a jeszcze nie dostanie miejsca?

wpierw trzeba sie upewnic o miejscu parkingowym zeby pozniej auto kupic, a nie odwrotnie ,,,jade do szwecji do pracy a niemam gdzie mieszkac? czy to nie to samo???? tam gdzie sie mieszka trzeba sie zapytac czy sa wolne miejsca ,o garaz zawsze jest ciezko (sam czekalem 7 lat) ,jesli nie miejsc parkingowych to albo zmienic miejsce zamieszkania albo niekupowac samochodu,,bo na mandaty nie zarobisz,,,,,, co do kumka ,,, jestes walnieta i nierozumiesz nic w tym kraju wiec sie niewypowiadaj jedz do polski i tam zacznij sprzatac to bedziesz mogla sobie porownac?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-05-31 18:06
blady18_18, ja w Högdalen mam kontrakt w Familjebostäder (moze w HSB jest podobnie).
Na stronie FB jest tzw. "mina sidor" czyli strona dla mieszkancow.
w zakladce garaze i parkingi mam liste wszystkich dostepnych w mojej okolicy.

w zaleznosci od tygodnia moga byc 3 garaze i 10 miejsc parkingowych albo tylko jedno miejsce parkingowe i zero garazy itp- to zalezy ile osob sie wyprowadza czy/lub rezygnuje z parkingu.

wiec patrze co tydzien i jak znajduje cos ciekawego to klikam- wtedy pokazuje mi sie ktore mam miejsce w kolejce. Potem na poczatku miesiaca przychodzi mail czy dzwonia kiedy jest visning.

tak pisza
P-PLATSER I INTERNA KÖN
Du som är hyresgäst hos oss har förtur till platserna i ditt område. Lediga platser annonseras under en veckas tid i interna kön under Mina sidor, sedan lämnas de till den allmänna kön. När det gäller den interna kön går platsen till den som har längst avtalstid. Om man har exakt samma avtalstid, gäller datum för intresseanmälan till parkerings- eller garageplatsen.

Niestety FB wlasnie podniosla o 50% cene garazy Ale co robic... Czlowiek placze i placi...
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-05-31 18:24
aha, nie trzeba byc mieszkancem:
PARKERING FÖR DIG SOM INTE BOR HOS OSS
På den allmänna listan kan du göra en intresseanmälan för lediga parkeringsplatser, oavsett om du bor hos oss eller inte. Det är först till kvarn som gäller.

Du klickar på den adress du är intresserad av, fyller i dina uppgifter och skickar en intresseanmälan till oss. Om du var först med att anmäla intresse blir du kontaktad av en handläggare för att skriva på ett hyresavtal.

link do parkingow
http://www.familjebostader .com/uthyres/garage-p-platser/garage-p-pl atser/
  Profil uzytkownika: iza     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-06-01 00:02
Roznie jest zaleznie od osiedla. Poprzednio jak mieszkalem w Bergshamra, to tylko zadzwonilem i dostalem miejsce od reki. Byl duzy parking i wolne miejsca.
  Profil uzytkownika: kajetan     
reddy


Wpisów: 34
Od: 2015-05-10
2015-06-01 19:53
I ja się skontaktowałem ze spółdzielnią i (odpukać) chyba też miałem farta, bo najpierw mi przemiła pani odpisała, że wpisuje mnie na listę i jestem raptem trzeci, a po chwili że dogadała z zarządcą i mogę mieć miejsce od 15 czerwca. Tak szybko to ja chyba samochodu nie kupię, ale z tego co widzę trzeba miejsce brać, póki jest
U mnie to kosztuje 225SEK/miesiąc (za zwykłe, niekryte miejsce, nawet bez podpięcia dla nagrzewnicy). Jak u Was?
  Profil uzytkownika: reddy     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-06-02 11:15
Bierz miejsce i sie nie zastanawiaj! Na razie moze byc dla gosci

W dodatku to jest bardzo tanio!!!

U nas teraz podnosza ceny o 50% i zwykle miejsce bedzie za 500 kr na miesiac!
  Profil uzytkownika: iza     
reddy


Wpisów: 34
Od: 2015-05-10
2015-06-02 19:21
Spoko, wziąłem bez zastanowienia Już zaklepane na mnie, jutro mam dostać informację, czy wliczą mi w autogiro za mieszkanie, czy jakoś inaczej mam płacić.
Śmiesznie tak zaczynać kupno samochodu od miejsca parkingowego, ale teraz już nie ma odwrotu, trzeba kupić żeby było co postawić na tym miejscu

A co do ceny - faktycznie, nie jest źle. Dziś jeden kumpel z Malmö powiedział, że on płaci 300SEK i się cieszy, że tanio, bo inni płacą więcej. A za garaż to ceny zaczynają się od 800SEK/miesiąc ponoć.
  Profil uzytkownika: reddy     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-06-03 09:44
"Śmiesznie tak zaczynać kupno samochodu od miejsca parkingowego" jaki kraj taki obyczaj


U mnie garaz na male autko kosztuje 800 kr/mies.

A czy ci wlicza do rachunku za mieszkanie czy osobny rachunek na garaz bedziesz mial to zalezy od spoldzielni.
Mi wliczaja.


  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Auto-Moto -> miejsce parkingowe
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 5 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony