Odwiedzin 37796459
Dziś 236
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - kredyt na dom i wkład własny

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorkredyt na dom i wkład własny
magdness
Stockholm


Wpisów: 53
Od: 2011-01-06
2015-05-12 08:25
Witam. Szukałam różnych podobnych tematów, ale wszystkie są dosyć stare i niekoniecznie aktualne
A więc, obecnie mieszkam w mieszkaniu czynszowym, dostałam krótkotrwały kontrakt, miał być na trzy miesiące, mieszkam ponad trzy lata, ale niestety bloki naokoło będą remontować i dostałam wypowiedzenie. (Nie nie ma szans na dostanie innego mieszkania, takie warunki kontraktu).
Mimo stania ponad 7 lat w kolejce bostad Stockholm, nadal nie bywam pierwsza.dlatego pomysł wzięcia kredytu na mieszkanie, ale problem pojawia się przy wkładzie własnym. Niestety znajomych mam starej daty i mówili że bez problemu dadzą drugą pożyczkę. Ale w banku mówią, że nie dają dwóch. Pytanie jak to dobrze wykombinować by nie zepsuć sobie wiarygodności kredytowej. Znajomy znajomej wziął kredyt w dwóch bankach, wiec chyba się da. Tak w ogóle to jest nas dwoje, ja i mój sambo. Ale oboje prowadzimy własną firmę. Chłopak ma już dochody parę lat. Ja dopiero od zeszłego roku, w UC nie ma moich dochodów, dopiero teraz zostały naliczone
Ma ktoś może rady jak to można dobrze rozwiązać? Dodam że chodzi o mieszkanie do dwóch milionów, wiec jest potrzebny wkład własny około trzysta tysięcy koron.
Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: magdness     
darusia400
Danderyds


Wpisów: 11
Od: 2012-12-05
2015-12-13 19:27
idelny temat mam ten sam problem. chcialabym pozyczyc na wklad wlasny ale boje sie ze to mi obnizy zdolnosc kredytowa...
  Profil uzytkownika: darusia400     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-12-13 19:47
Moge was naprowadzic ,ale szczegolow musicie w swoich bankach dochodzic.

Jest mozliwosc zaciagniecia w niektorych bankach pozyczki mieszkaniowej 85% ceny domu lub mieszkania plus 15 procent pozyczki prywatnej ,ktora nosi nazwe blancolån na wklad wlasny. Ten blancolån jest wyzej oprocentowany z racji tego ,ze nie ma na niego zabezpieczenia. Nie robcie kombinacji alpejskich z roznymi bankami i dwoma pozyczkami ,bo wyjdziecie na tym jak zablocki na mydle. Idzcie do banku i zapytajcie czy maja opcje blancolån jako wklad wlasny do pozyczki mieszkaniowej. Nie interpretujcie blednie tego co napisalem na poczatku, ze tylko niektore banki pozyczaja na mieszkanie. Chodzi mi o kredyt mieszkaniowy plus blancolån ,bo sam kredyt mieszkaniowy jest mozliwy w kazdym banku.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2015-12-13 19:47
Dokladnie, w dwoch bankach i dwie rozne pozyczki, beda. Ta, na wklad, oczywiscie, bedzie sporo wyzej oprocentowana, ale mozna ja tez szybciej splacic...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-12-13 19:50
Nie masz racji Bolek,jak chcesz to moge to udowodnic.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2015-12-14 01:15
Najlepiej chyba zrobic jak mowi Wacek. Potem jak najszybciej splacic ta blancolån i sie rozgladac za bankiem, ktory daje najtansze pozyczki.
  Profil uzytkownika: kajetan     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2015-12-15 00:03
Chyba nie najlepszy teraz okres na kupno mieszkania, szczegolnie w Sztokholmie po tak ekstremalnych cenach. Wiele wskazuje na to, ze po 20 latach ciaglych wzrostow cen nieruchomosci trend moze sie odwrocic. Jesli komus sie wiec nie spieszy, za jakis czas moze byc duzo taniej. Ale to tylko moje spostrzezenia.
Polecam tez:
http://www.svd.se/varninge n-bopriserna-2530-procent-for-hoga/om/bop riserna
pozdr
P.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Forum -> Życie w Szwecji -> kredyt na dom i wkład własny
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony