Odwiedzin 37805753
Dziś 2077
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Kask do jazdy na rowerze

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKask do jazdy na rowerze
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-04-20 19:50
Wiem ze moze nie do konca odpwoiedni dzial - ale moze ktos sie orientuje czy w Szwecji kask do jazdy na rowerze dla osoby doroslej jest obowiazkowy czy tylko zalecany?
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-04-20 20:42
Zalecany.

Obowiazkowy jest do 15 r.z.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-04-20 21:05
Wiem ze moze nie do konca odpwoiedni dzial - ale moze ktos sie orientuje czy w Szwecji kask do jazdy na rowerze dla osoby doroslej jest obowiazkowy czy tylko zalecany?
--------------------------------------- -----------------

Inteligenta i w miarę przewidująca osoba nigdy nie zadała by takiego pytania tylko od razu taki kask z chwila rozpoczęcia jazdy na rowerze - założyła na swoja głowę i prawidłowo go na tej głowie zapięła.

Wiadomo Trafikverket ma swoje statystyki - mówią ze codziennie 10 rowerzystów ulega wypadkom/kolizji w takich skutkach, ze wymagają oni położenia do szpitala przynajmniej na 1 dzień.

ALE NIE O TO CHODZI!

Tutaj chodzi o życie i zdrowie - Twoje życie i Twoje zdrowie. W zderzeniu z samochodem, głowa ci leci np. na kant drogi, uderzasz silnie, krwiak, niedrożność, ucisk, paraliż, silne niedowłady - to już było. Głowa to tak wrażliwa cześć ciała ze nawet małe urazy mogą być tragiczne w skutkach, złam nogę będzie gips, walni głowa silnie o maskę samochodu
- śpiączka 5 miesięcy łącznie z trepanacja czaszki, to tez się już przerabiało.

Bezpieczeństwo przede wszystkim i wszyscy uczestnicy w ruchu powinni o te bezpieczeństwo dbać, aby tych rannych i zabitych było jak najmniej. Dlatego sa pasy bezpieczens5twa, kamizelki, odblaski, ograniczenia predkosci, znaki, itd, itd.

Dla swojego zdrowia i aby ten dzień przeżyć - zakładasz nie tylko kask, ale i uposażasz siebie i rower w elementy odblaskowe, aby być widocznym dla innych, np. dla tirów, które zapierd....cały czas w ta i we wta. Tyle.

  Profil uzytkownika: Tumpi     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-04-20 21:56
Doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Kupilem rower zeby pojezdzic po lesie nie po drodze - w sumie w lesie tez niebezpiecznie
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-04-21 19:15
Malo to wypadków nawet w takim lesie?. Mieszkam kolo lasu gdzie dużo rowerów, wszyscy jeżdżą w kaskach, nawet emeryci którzy jada 0.03 na godzinę maja jakieś kaski. Po za tym wydaje mi się ze ty dalej nie rozumiesz problematyki ? ...lekko to sobie traktujesz.

Głowa to taka wrażliwa cześć ciała ze nawet mało wyglądające urazy mogą być naprawdę tragiczne w skutkach. Tego nie zgipsujesz, nie zdrutujesz, ani nic innego, jak sa urazy, uciski, krwiaki to często trzeba trepanować czaszkę i nie zawsze są zadowalające efekty.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-04-21 19:46
Wiem - moj brat jezdzi zawodow w downhil wiec wiem jak kask i zabezpieczenia sa wazne. Mi nie chodzilo o to zeby nie uzywac kasku - tylko jak to przepisowo wyglada. Tez kupilem razem z rowerem kask tylko juz taki profesjonalny zamkniety - i bede w nim jezdzil ale np nie bardzo mi sie chce go zakladac aby skoczyc do sklepu pomiedzy blokami - gdzie chodza tylko piesi nie ma ruchu samochodow. Dlatego pytalem - czy musze go tez zakladac i nosic taki bagaz po sklepie czy moge bez narazania sie na mandat przejechac taka sciezka.

Pozdro i dzieki za odpowiedz
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-05-09 15:42
http://www.hovding.se/

drogo, ale warto!

i fryzura sie nie psuje i glowa nie poci...
  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Auto-Moto -> Kask do jazdy na rowerze
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony