Odwiedzin 37805344
Dziś 1668
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Enskild firma

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorEnskild firma
Pawel997


Wpisów: 10
Od: 2012-04-18
2015-04-12 11:34
Witam wszystkich,dużo się Naczytałem na forum apropo podatków i Enskild firmy ale nie wiem jak to jest,po zarejestrowaniu firmy.Planuję importować towary z za granicy i prowadzić sprzedaż internetową.Czy po zarejestrowaniu firmy w Stv muszę ponosić jakieś opłaty co miesiąc czy np.kwartalnie bądź raz w roku?jeśli np.nic nie sprzedam przez miesiąc czy muszę
Coś płacić czy dopiero jak sprzedam np.za 10000kr to dopiero opłacam te 60% w sumie podatków?
  Profil uzytkownika: Pawel997     
Pawel997


Wpisów: 10
Od: 2012-04-18
2015-04-13 20:38
JEST TU KTOŚ KOMPETENTNY?
  Profil uzytkownika: Pawel997     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2015-04-13 21:56
Nie ma
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
photodigital


Wpisów: 56
Od: 2015-03-24
2015-04-13 21:56
jezeli rejestrujesz firme w szwecji ponosisz wszelkie oplaty .Najlepiej miec swojego revisora ktory ustali ci zasady dzialalnosci twojej firmy. Intuicja podpowiada mi ze beda problemy zwiazane z momsem podatkiem itp po za tym jezeli bedziesz sciagala towary ze strefy euro moms podatek musisz zadeklarowac-gdzie? po za tym dzialalnosc firmy chcesz miec przez internet-to wyjdziesz na tym jak zablocki na mydle!!! pozdrawiam!!!
  Profil uzytkownika: photodigital     
Pawel997


Wpisów: 10
Od: 2012-04-18
2015-04-14 05:51
Witam,tak ja rozumiem że podatek za towary zakupione z Eu zapłacę w szwecji,ja to wiem tylko chodzi mi o to czy termin płatności podatków tzn.wszystkiego jest tam
Jakieś 60-70% czy to jestem zmuszony płacić co miesiąc, kwartalnik czy raz w roku? I czy jak w ogóle nic nie sprzedam to coś płacę państwu czy nic?A swoją drogą sklep internetowy to dobra sprawa coraz więcej Szwedów tak robi,obecnie pracuję w firmie gdzie sklep internetowy przewyższa sprzedaż niż w butiku.
  Profil uzytkownika: Pawel997     
sir_prize


Wpisów: 125
Od: 2007-11-27
2015-04-14 22:10
jeśli sprawisz sobie sensownego księgowego to możesz przez pierwszy rok nie płacić żadnego podatku poza vatem, naliczonym od faktycznej sprzedaży np. kwartalnie. należny za ten rok podatek dochodowy plus opłaty związane z prowadzeniem działalności (polski zus) zostaną naliczone po rozliczeniu roku podatkowego - na podstawie twoich faktycznych obrotów. wtedy możesz zdecydować czy chesz go zapłacić w następnym roku, czy z naliczeniem należnych (niedużych) odsetek dopiero w kolejnym. na taki układ możesz liczyć w pierwszym roku prowadzenia działalności.
  Profil uzytkownika: sir_prize     
Pawel997


Wpisów: 10
Od: 2012-04-18
2015-04-15 09:52
Nie mi nie chodziło o to żeby być zwolnionym z jakiś tam opłat tylko czy mogę je płacić raz w roku,kwartalnie,czy co miesiąc? Czy jeśli nic nie sprzedam przez cały rok to nie opłaca nic?czy wtedy tylko płacę jak pokarze faktury?
  Profil uzytkownika: Pawel997     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-04-15 10:07
Ty sam deklarujesz ile przypuszczalnie bedziesz mial zysku i ile chcesz na poczet podatku placic miesiecznie.
MOMS mozesz placic raz w roku w lutym,na podstawie sprzedazy w ubieglym roku podatkowym. Ja tak robie.

  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2015-04-15 10:58
Generalnie z moms jest tak, ze placisz w zaleznosci od tego jaki masz omsättning miesiecznie np.ponizej miliona - mozesz sie rozliczac raz w roku, ale jesli handlujesz z EU to nie wazne jaki masz omsättning tylko zawsze rozliczasz sie z momsu raz w miesiacu.
  Profil uzytkownika: Siobhan     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-04-15 11:09
Jak zaproponujesz wysoka sume ,to wejde w zaklad i przesle ci na maila moja roczna deklaracje MOMS .Czekam na oferte

Kupuje towary w Polsce,a sprzedaje w Szwecji.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
sir_prize


Wpisów: 125
Od: 2007-11-27
2015-04-15 11:12
a pokaż mi proszę w którym miejscu ja napisałem że możesz być zwolniony z jakichś opłat?
na taki scenariusz to nie masz co w szwecji liczyć.
ja ci napisałem jak może wyglądać harmonogram twoich płatności.
jeśli nic nie sprzedasz to na pewno nie będziesz miał do zapłaty vatu, no i dochodowego też raczej nie - bo i od czego...
nie wiem jak w takiej sytuacji wyglądałaby kwestia tzw. "egenavgifter och allmän löneavgift czyli mówiąc po naszemu - zus-u. musiałbyś sprawdzić tę kwestię w skatteverket. nie zakładasz chyba jednak zerowej sprzedaży w swojej działalności?
vat możesz na pewno rozliczać miesięcznie lub kwartalnie (ja tak robię). według @wacek z polszy - również rocznie, tego nie wiem. tak jak wacek pisze możesz zadeklarować planowane dochody roczne i na tej podstawie płacić miesięczne zaliczki na dochodowy. możesz też jednak nie deklarować żadnej kwoty jeśli np. nie jesteś w stanie jej przewidzieć i wtedy masz spokój z dochodowym aż do rozliczenia rocznego. minusem takiego rozwiązania jest to, że może to być całkiem pokaźna kwota do jednorazowej zapłaty, plusem - fakt że aż do momentu rozliczenia możesz sobie dowolnie tymi pieniędzmi obracać.
  Profil uzytkownika: sir_prize     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-04-15 11:19
sir_prize,generalnie zgadzam sie z tym co napisales.
Pewne zastrzezenia mam do tego,ze jak zadeklaruje zero ,to moze miec problem z rozpoczeciem dzialalnosci.
Druga kwestia to nie ma problemu z wysylaniem na swoje konto podatkowe wiecej ,jak jest wieksza sprzedaz.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
sir_prize


Wpisów: 125
Od: 2007-11-27
2015-04-15 11:26
@wacek z polszy - nie będzie miał żadnego problemu - wierz mi...
własna działalność gospodarcza nie daje niestety gwarancji zysku, hehe.
może się zdarzyć, zwłaszcza na początku, że przynosi straty. jak to się u nas mówi "żeby wyjąć trzeba włożyć" i szwedzki skatteverket co ciekawe to rozumie.
  Profil uzytkownika: sir_prize     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-04-15 11:32
Teraz juz podczas rejestracji firmy, chca plan osiagania zysku. Zglaszajac rozpocecie dzialalnosci w Skatteverket faktycznie nie naciskaja by deklarowac zysk.

Musimy rozroznic dwa pojecia, rejestracja,to nie jest automatyczne rozpoczecie dzialalnosci. Rozpczecie dzialalnosci nalezy zglosic w Skatteverket.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
sir_prize


Wpisów: 125
Od: 2007-11-27
2015-04-15 11:39
nie do końca wiem jaką rejestrację firmy masz na myśli... w jakim urzędzie?

a tak przy okazji - czym handlujesz, jeśli to nie tajemnica? może gdzieś mamy jakiś "wspólny mianownik"?
  Profil uzytkownika: sir_prize     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-04-15 11:52
Firme rejestruje sie w Bolagsverket a rozpoczecie dzialalnosci zglasza w Skatteverket. Kiedys mozna to bylo w jeden dzien zalatwic ,po 2012r zaostrzono kryteria. Nie bede pisal z jakiego powodu ,by nie podsuwac pomyslu ,na niezgodne z prawem dzialanie.

https://www.skatteverket.s e/foretagorganisationer/foretagare/foreta gsformer/enskildfirma.4.5c13cb6b1198121ee 8580002518.html
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
sir_prize


Wpisów: 125
Od: 2007-11-27
2015-04-15 11:58
zgłoszenie działalności w skatteverket w zupełności wystarczy do jej rozpoczęcia.
w bolagsverket rejestrujesz tylko nazwę firmy, ale jest to zupełnie dowolna kwestia w przypadku "enskild firma". można i nie trzeba...

rozumiem że nie jesteś zainteresowany ewentualną współpracą? gdybyś zmienił zdanie to pisz na sir_prize2003@yahoo.com
  Profil uzytkownika: sir_prize     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-04-15 12:07
Enskild bez nazwy mozna bezposrednio w Skatteverket zarejestrowac i wlaczyc do dzialalnosci. Tylko,ze to juz nie jest takie proste, jak przed 2012r. Jak chcesz sie przekonac,to zadzwon do Skatteveket.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
sir_prize


Wpisów: 125
Od: 2007-11-27
2015-04-15 12:27
mam wrażenie ze się nie rozumiemy.
zupełnie nie wiem po co mnie odsyłasz do skatteverket...?
  Profil uzytkownika: sir_prize     
Pawel997


Wpisów: 10
Od: 2012-04-18
2015-04-17 18:13
Dziękuję panowie za wyczerpujące wypowiedzi troszkę mi to rozjaśniło drogę do kariery,jeśli chodzi o moją przyszłą firmę to nie planuje jakiegoś wielkiego buuum gdyż pracuje na etacie i zarabiam ok,tylko lubię czasem coś kupić tanio a sprzedać drogo i w tym sęk aby to robić legalnie i karmić Szwedzkie państwo podatkami.
  Profil uzytkownika: Pawel997     
dawid58


Wpisów: 1
Od: 2015-04-22
2015-04-22 20:18
Witam.
Czy ktoś mi wyjaśni zasady prowadzenia ensklid firma w szwecji?
Chodzi o to, że chciałbym założyć wlasną firmę. Pracuję w szwecji już ponad rok i mam umowę na stałe. Co z ZUS-em w takim wypadku itp itd? Czy będę musiał płacić skłądki którę płaci mój pracodawca? Jak wygląda składanie papierów w skatteverket? co miesiac, czy co rok tak jak robię tą teraz?
  Profil uzytkownika: dawid58     
mark.mc


Wpisów: 8
Od: 2013-08-22
2015-05-03 16:44
Jaką firmę polecacie, która pomaga w założeniu jednoosobowej firmy a także, która się dobrze orientuje
w podatkach również odnośnie importu exportu, oczywiście obsługa w języku Polskim i rzetelność-podstawowe kryterium.
  Profil uzytkownika: mark.mc     
Forum -> Życie w Szwecji -> Enskild firma
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony