Odwiedzin 37785023
Dziś 1793
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Föräldrapenning - prosze o pomoc

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorFöräldrapenning - prosze o pomoc
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-03-22 07:20
Wypelniam wlasnie wniosek o przyznanie föräldrapenning. Mam pytanie czy musze od razu wypelnic tabelke z dniami kiedy te dni chce pobrac? Narazie nie wiem kiedy bede potrzebowal takich dni wolnych ale chcialbym sie zarejestrowac poki co do tego swiadczenia - czy moge zostawic ten punkt pusty i pozniej wypelnic tylko na stronie www Försäkringskassan?

Mam tez pyatnie o przetlumaczenie punktu 6 gdyz wujek Google tlumaczy to strasznie i nie rozumiem sensu pytania:

Fyll i här om barnet ät over 1 ar eller fyller 1 ar under perioden som du skribit i punkt 2.

NEJ - Tar du ut Föräldrapenning mindre än fem dagar per vecks?

JA - Fyll i hur du har arbetat eller kommer att arbeta under perioden som du skrivit i punkt 2

Dziekuje z gory za pomoc
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Issabele


Wpisów: 26
Od: 2013-10-21
2015-03-22 12:06
Hej.
Nie odpowiem ci na pierwsza czesc pytania bo sie nie znam na tym, za mloda na dzieci jestem ale moge ci przetlumaczyc co znaczy to po szwedzku :
Fyll i här om barnet ät over 1 ar eller fyller 1 ar under perioden som du skribit i punkt 2.
- Wypelnij czy dziecko ma skonczony rok albo skonczy rok w tym czasie ktory wpisalas w podpunkcie drugim

NEJ - Tar du ut Föräldrapenning mindre än fem dagar per vecks?
- Czy bierzesz Föräldrarpenning mniej niz 5 dni w tygodniu?

JA - Fyll i hur du har arbetat eller kommer att arbeta under perioden som du skrivit i punkt 2
- Wypisz jak pracowales albo bedziesz pracowal w czasie ktory wpisalas w podpunkcie drugim.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomoglam.
  Profil uzytkownika: Issabele     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-03-22 12:49
Dziekuje za przetlumaczenie ale wlasnie dalej stanowi to dla mnie niejasnosc gdyz punkt 6 mowi:
6. Fyll i här om barnet ät over 1 ar eller fyller 1 ar under perioden som du skribit i punkt 2.
- czyli ten punkt wlasnie dotyczny mnie i musze go wypelnic bo dziecko ma 4 lata

i teraz w tym punkcie sa wlasnie te pytania i kwadraty do zaznaczenia:

NEJ - Tar du ut Föräldrapenning mindre än fem dagar per vecks? - ja chce brac okazionalnie jak bedzie potrzeba 1-2 dni na jakis czas - czyli nie zaznaczam tego punktu

a druga odpowiedz to:

JA - Fyll i hur du har arbetat eller kommer att arbeta under perioden som du skrivit i punkt 2

- ale nie bede pracowal jak bede pobieral bo przeciez nie mozna - wiec wychodzi ze pomimo ze cos powinienem zaznaczyc to wychodzi ze nic nie moge zaznaczyc ?!?
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Issabele


Wpisów: 26
Od: 2013-10-21
2015-03-22 12:57
NEJ - Tar du ut Föräldrapenning mindre än fem dagar per vecks? - ja chce brac okazionalnie jak bedzie potrzeba 1-2 dni na jakis czas - czyli nie zaznaczam tego punktu


Mi sie wydaje ze skoro bedziesz pracowal okazjonalnie to ''mniej niz 5 razy w tygodniu - czyli - mindre än fem dagar per vecks. to wydaje mi sie ze wlasnie to powinnes zaznaczyc. Bo skoro okazjonalnie to nie 5 razy w tygodniu.
Tak mi logika podpowiada. Ale jak wspomnialam ja nie znam sie dokladnie na tym bo nigdy nie mialam z tym nic wspolnego.
Moze ktos inny kto ma dzieci tu ci pomoze.
  Profil uzytkownika: Issabele     
Issabele


Wpisów: 26
Od: 2013-10-21
2015-03-22 12:59
Ale nie czekaj.
Bo to JA i NEJ to jest odpowiedz na pytanie czy dziecko ma skonczone 1 rok czy nie, czy to odpowiedz na inne pytanie?
  Profil uzytkownika: Issabele     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-03-22 13:09
To jeszcze raz postaram sie wytlumaczyc

cale pytanie to:

6. Fyll i här om barnet ät over 1 ar eller fyller 1 ar under perioden som du skribit i punkt 2.

i do tego sa odpowiedzi:

NEJ - obok ktorej jest napisane - Tar du ut Föräldrapenning mindre än fem dagar per vecks?

oraz

JA - obok ktorej jest : Fyll i hur du har arbetat eller kommer att arbeta under perioden som du skrivit i punkt 2

Wiec te odpowiedzi wg mnie tycza sie tych podpunktow i raczej chyba nic nie powinienem tam zaznaczac

sam juz nie wiem
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Issabele


Wpisów: 26
Od: 2013-10-21
2015-03-22 13:17
Aha. No to zaznaczasz JA bo jak wspomniales dziecko ma 4 lata.
I potem wypsujesz ile pracowales albo bedziesz pracowac w terminie ktory wpisales w podpunkcie drugim.

I tyle ile ja ci moge pomoc bo dalej nie na tym absolutnie nie znam - jak juz wspomnialam.
Poczekalabym na kogos bardziej doswiadczonego.
  Profil uzytkownika: Issabele     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2015-03-22 16:45
Chodzi o to że ci którzy są w domu z dzieckiem które ukończyło 1 rok to trzeba pobierać 5 dni roboczych w tyg bo w przeciwnym wypadku traci sie SGI podstawę do wypłaty föräldrapenning .
Dotyczy to osób które NIE pracuja tylko siedzą w domu z dzieckiem .
MOŻESZ wybierać okazjonalnie ile chcesz np godz ,
Ja jak moja córka zaczęła przedszkole to skracałam sobie dzień pracy .Jak widziałam pod koniec dnia że mogę wyjść wcześniej to wychodziłam i zaznaczałam w domu że biore dziś 1 godz .Następnego brałam np 2 godz a potem nie brałam na przykład przez 3 dni .
Pani z Fk powiedziała ze to ja decyduje jak sobie to rozłożę .
  Profil uzytkownika: sankas     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-03-22 23:57
Lepiej poczekac na "profesjonalne" tlumaczenie jakiejs tam, ktora zadala 500 kr za tlumaczenie zgloszenia o bezrobociu....Pewnie jeszcze moms by doszedl....
  Profil uzytkownika: Lunab     
Forum -> Życie w Szwecji -> Föräldrapenning - prosze o pomoc
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 19 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony