Odwiedzin 37808088
Dziś 457
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: 3po3 - "Przemoc" w sieci...

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autor"Przemoc" w sieci...
+katolik+
IN GOD WE TRUST


Wpisów: 1339
Od: 2013-08-18
2015-03-09 23:54
Właśnie w tej chwili pewna polska lewacka telewizja przedstawia film pt.: "Przemoc w sieci".
Jaka przemoc, ja się pytam??!! Czy ich wszystkich już wali na potęgę??!! Przecież takie tytuły/hasła/tematy mogą się zrodzić tylko w lewackich, anemicznych mózgach!!!

Nie istnieje coś takiego, jak przemoc w sieci!!!
Może wystąpić zniesławienie, znieważenie poprzez internet, ale nie przemoc!!!
Przemoc występuje tylko w życiu realnym!!! Niech to sobie lewacy wbiją w końcu do swych ograniczonych móżdżków i nie szukają tematów zastępczych!!!
Jak można w ogóle stosować określenie "przemoc" w kategoriach wirtualnych???...

Tyle moje zdanie. A co Wy o tym sądzicie?

  Profil uzytkownika: +katolik+     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2015-03-10 00:10
Katolik.."Nie sądzcie a nie będziecie sądzeni"ks. Mateusza .

Z jednym slowkiem przesadzili, tą przemocą.
Ale może chodziło o to ,że jednak słowo ublizające
jest bardzo bolesne.
Rana sie zagoi, kośc zrośnie ale
komórki nerwowe w mózgu sie tak szybko nie zregenerują.
Czyli słowo moze być "przemocą'
wiekszą od uderzenia w ciało.
Dobranoc
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2015-03-10 11:18
Zeby to zrozumiec, to trzeba miec ten MOZG
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2015-03-10 16:54
Katolika to chyba ta korona cierniowa za mocno uwiera...




  Profil uzytkownika: lidka50     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-03-10 17:31
katolik chyba masz internet od wczoraj ze tak piszesz,
  Profil uzytkownika: kawaler     
+katolik+
IN GOD WE TRUST


Wpisów: 1339
Od: 2013-08-18
2015-03-11 01:52
"Czyli słowo moze być 'przemocą'
wiekszą od uderzenia w ciało".


Oczywiście, może tak się zdarzyć, ale w życiu realnym! Słowo bowiem, to elementarna część mowy, a więc życia realnego!
Nie występuje ono w tym tzw. świecie wirtualnym!
Umiejmy to oddzielić!
Pisanym zaś odpowiednikiem słowa jest wyraz! I tego właśnie dotykał film "Przemoc w sieci"- a mianowicie, że wyraz (pismo) jest jak słowo (mowa), które może zranić człowieczą duszę! A przecież my nawet bardzo często pojęcia nie mamy, co to w ogóle za "zdechlok" do nas pisze i nas obraża (w tym filmie chodziło właśnie o takich "anonimów"). Baa- my nawet nie znamy płci czy wieku takiej osoby, bo w wirtualnym świecie wszystko można sobie wymyślić! (czytaj: ubzdurać). Tak więc, reagować histerycznie na wpisy takiego "homo-niewiadomo" i jeszcze określać je jako przemoc- to dla mnie wielka ciekawostka społeczno-przyrodnicza!

Umiejmy oderwać życie realne od świata wirtualnego!
"Oddzielmy ziarno od plewy!"

Amen.
  Profil uzytkownika: +katolik+     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2015-03-11 07:03
Pomijając Twoje polityczne "wstawki"
jakimi rozpisujesz sie na forum muszę przyznac ,
że ostatni wpis w tym temacie bardzo mi się podobał i zainteresował.
Też rozważam nad tym problemem.

Jako ciekawostkę "społeczno-przyrodniczą" mogę dodać, że na
forach internetowych łatwo odzielić ziarno od plew czyli rozmówcę od tzw trolowania.
Ja potrafie sobie rozdzielić.

Wystarczy założyć kilka tematów i poprzyglądać sie na odpowiedzi.
Osoby , które potrafią wejśc w temat , potrafią udzielić odpowiedzi
na zadane pytanie i normalnie rozmawiac mozna zaliczyc do ziarna.

Natomiast osoby , które nie piszą o tym co czytają a notorycznie są
skupione tylko na obrazaniu rozmówcy to puste plewy.
To dość łatwe.
Więc nie widzę powodu do dalszego rozważania.

Reasumując , należy na tych "zdechlaków " zwanych plewami nie reagować histerycznie .
Po prostu sie przemóc i mieć w tyłku tą "przemoc" wirtualną.
To w czym problem, że ktos tam w tv o tym mówi?
Przecież jasno jest powiedziane
"idzcie i nauczajcie".
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2015-03-11 09:08
Uwazam, ze "przemoc w sieci" jak najbardziej istnieje i jak najbardziej jest potezna bronia uderzajaca glownie w dzieci, mlodziez i ludzi slabych psychicznie.

http://wdobrychstosunkach. pl/przemoc-w-internecie.html

Przeciez slowem mozna wykonczyc czlowieka.Jest masa przypadkow gdzie maltretowanie psychiczne doprowadza do depresji czy samobojstwa. Internet jeszcze tylko wzmacnia pole do popisu psychopatow, bo swoje zabawy moga wzmacniac sila szybkiego i szerokiego przekazu.
W ogole nie rozumiem jak mozna sie nad tym zastanawiac.
A jeszcze bardziej nie rozumiem jak mozna w aspekcie przemocy w sieci ciagle podkreslac, homo czy nie homo,co to w ogole ma wspolnego?
Jest masa rodzin gdzie dzieci maja wszytko, nikt nawet paluchem ich nie dotknie a dziwnie jakos dopada je depresja ,uciekaja z domow, czy nawet odbieraja sobie zycie...Czy nie nalezaloby przyjzec sie rodzinie?Tam moze dzialac wlasnie slowna przemoc.
Do tego jeszcze Czasy dzisijsze i te badziewia w rekach dzieci(telefony itd) to przeciez "wspaniala gra" Mozliwosc anonimowego znecania sie nad innymi...
Psychiczne znecanie sie bylo zawsze, teraz wrzucone w swiat internetowy,tylko poteguje i wzmacnia sile uderzenia.
no
  Profil uzytkownika: margot70     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-03-11 13:41
Czyli, że jak coś jest w internecie, to nie jest naprawdę?
  Profil uzytkownika: kajetan     
darkness
Stockholm


Wpisów: 127
Od: 2004-08-09
2015-03-11 16:59
To sobie teraz wyobraź że Twoja nastoletnia córka na prośbę swojego chłopaka wysyła mu jakieś seksowne zdjęcie a on wstawia je na Facebooku z bardzo obleśnym komentarzem a jego koledzy i pół jej szkoły pisała by teksty typu ru*łbym tą dzi*ę... córka wpada w depresję bo jej życie staje się koszmarem i odbiera sobie życie... czy to jest przemoc czy nie?
  Profil uzytkownika: darkness     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2015-03-11 17:26
W tym przypadku to już zależy od dobrego adwokata ofiary czy przekona sąd ,że to była przemoc. Dobry obrońca chłopaka poniżającego ofiarę,może udowodnic,że występek nie przyczynił się bezposrednio do śmierci dziewczyny.
I kółko się zamyka w wyobraźni przy dyskusji nad słowem "przemoc".
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2015-03-11 17:34
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2015-03-11 17:44
Dobry pomysł Kamko z tym zapobieganiem.
Darkness a nie uważasz,ze dobry moderator facebooka nie zapobiegłby depresji/smierci dziewczyny ?
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2015-03-11 17:52
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2015-03-11 18:11
Kamko ja to już mam doświadczenie życiowe i wiem gdzie można na necie podawać szczegóły z życia prywatnego.
Także moja osoba to nie najlepszy przykład
Ale co do reszty Twojego komentarza to się zgadzam.
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2015-03-11 18:21
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-03-11 18:35
ksywa "katolik" dziwi sie ze obrzucanie blotem, tortury psychiczne to nie zadna przemoc bo w porównaniu z paleniem na stosie czy nabijaniu na pal to slodka igraszka

  Profil uzytkownika: kawaler     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2015-03-11 18:41
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2015-03-11 18:45
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-03-11 18:54
IS daje mozliwosc przezycia sredniowiecznej przygody,
mozna zostac bohaterem, nie dziwie sie ze tylu tam jedzie, w europie siedza na socjalu a tam moga przezyc romantyczna przygode i zdobyc slawe "kozacka", caly swiat pokazuje IS,
przebili Al Kaide popularnoscia i rozpoznawalnoscia,
brakuje im tylko jakiegos spektakularnego ataku jak 9/11, co bedzie trudne do powtórzenia,
  Profil uzytkownika: kawaler     
+katolik+
IN GOD WE TRUST


Wpisów: 1339
Od: 2013-08-18
2015-03-12 00:16
"muszę przyznac, że ostatni wpis w tym temacie bardzo mi się podobał i zainteresował. Też rozważam nad tym problemem".

Dzięki, EnWrotka!
Widziałem, że dojdziemy tu do jakiegoś konsensusu...


....................................... .................................


"Reasumując, należy na tych 'zdechlaków' zwanych plewami nie reagować histerycznie.
Po prostu sie przemóc i mieć w tyłku tą 'przemoc' wirtualną".


Brawo! To właśnie miałem m.in. na myśli!


....................................... ....................................


"Przeciez slowem mozna wykonczyc czlowieka".

Słowem- tak. Pismem internetowego "anonima"- nie.
No, chyba że adresat ma jakieś urojenia...



....................................... .................................


"A jeszcze bardziej nie rozumiem jak mozna w aspekcie przemocy w sieci ciagle podkreslac, homo czy nie homo,co to w ogole ma wspolnego?"


A no to ma wspólnego, że homo = człowiek, zaś niewiadomo = nic o tym człowieku nie wiadomo; to internetowy anonim.

....................................... ..................................

"Jest masa rodzin gdzie dzieci maja wszytko, nikt nawet paluchem ich nie dotknie a dziwnie jakos dopada je depresja..."

-To wszystko z braku roboty!
W USA, na ten przykład, żyje taka chrześcijańska wspólnota protestancka, znana jako Amisze. Nie akceptują oni nowoczesnej techniki. Nie korzystają z elektryczności (dotyczy tylko najbardziej ortodoksyjnych zborów), samochodów, telewizji, fotografii i innych nowoczesnych wynalazków. Praktycznie wszyscy zajmują się rolnictwem i rzemiosłami z nim związanymi. To sprawia, że ciężka praca- wynikająca z odrzucenia tych wszystkich dóbr nauki i techniki- pochłania cały ich dzień powszedni, od świtu do zmierzchu. Naturalnie, nękają ich różne choroby- jak wszystkich innych ludzi. Jednak nie ma wśród nich depresji- w ogóle! Oczywiście, ja absolutnie nie nawołuję do odrzucenia wszystkich wspaniałych wynalazków nauki i techniki, które niesamowicie ułatwiają nam życie. Chciałem tylko zilustrować, jak bardzo pozytywnie ciężka robota wpływa na kwestie neurotyczne jednostki ludzkiej.


....................................... ................................


"Czy nie nalezaloby przyjzec sie rodzinie?"

Ależ absolutnie nie! Znalazła się.. komunistka!
Niech nikt- a zwłaszcza państwo- nie waży się wtrącać w życie rodziny, w kwestie wychowania, itd. Sami decydujmy, jak wychowamy dzieci! Precz z komuną!


....................................... ................................


"Mozliwosc anonimowego znecania sie nad innymi...
Psychiczne znecanie sie bylo zawsze, teraz wrzucone w swiat internetowy,tylko poteguje i wzmacnia sile uderzenia".


Gadanie- płynące z samej głębi anemicznych, lewackich mózgów.
Kto zdrów psychicznie, ten "przemoc" internetowych anonimów olewa! Takowa bowiem po prostu nie istnieje!
(Podkreślam jeszcze raz: w tym pojęciu "przemocy" nie zawierają się: zniewaga, zniesławienie, czy stosowanie gróźb karalnych. To całkiem inna sprawa!).


....................................... ...................................



"Czyli, że jak coś jest w internecie, to nie jest naprawdę?"


I tak i nie, Kajetanie. Tzn. Ty podszedłeś do tej kwestii w sposób.. strukturalny. Wiadomo bowiem, że internet został stworzony przez ludzi- dla ludzi. Wszystko, co pojawia się w sieci jest wynikiem działalności człowieka, a nie ducha, czy ufoludka. Tak więc, pod tym względem- to jest naprawdę!
Jednak skupiając się na tym zagadnieniu nieco abstrakcyjnie, stwierdzić możemy, iż nie wszystko w internecie jest naprawdę... Chociażby taki(taka?) użytkownik(użytkowniczka?) o nicku Darkness- tak się nazywa w świecie wirtualnym. Jednak w życiu realnym ma na imię inaczej... Nawet nie wiemy jakiej jest płci- nick tej osoby na to nie wskazuje...


....................................... ....................................



"To sobie teraz wyobraź że Twoja nastoletnia córka na prośbę swojego chłopaka wysyła mu jakieś seksowne zdjęcie a on wstawia je na Facebooku z bardzo obleśnym komentarzem a jego koledzy i pół jej szkoły pisała by teksty typu ru*łbym tą dzi*ę... córka wpada w depresję bo jej życie staje się koszmarem i odbiera sobie życie... czy to jest przemoc czy nie?


Po pierwsze, jeśli miałbym córkę, to na pewno wdałaby się w tatę i byłaby bardzo porządna, mądra oraz roztropna, także taki problem po prostu nie wystąpiłby...

No ale, jeśli już chcesz znać moją opinię w tej sprawie...
Otóż jest to klasyczny przykład zniesławienia przez internet (a nie przemocy!), za co grozi nawet kara pozbawienia wolności. Sprawa jest o tyle prosta, iż osoba pomawiająca to nie żaden "anonim", a jej chłopak.

Odpowiadając więc na twoje pytanie:
"czy to jest przemoc czy nie?"

Mówię krótko:
To nie jest przemoc. To jest zniesławienie.
  Profil uzytkownika: +katolik+     
EnWrotka
Stockholm


Wpisów: 5129
Od: 2011-05-25
2015-03-12 06:45
Dziękuję i ja Katoliku.Dobry temat a zawsze wierzyłam ,że będę mogła nadużyć słowa-wyrazu "dobry".

Ps."Wiara czyni cuda"ale jeżeli chodzi o Twoje wstawki polityczne to na Boga!!..."cudów nie ma"
  Profil uzytkownika: EnWrotka     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2015-03-12 08:20
""Czy nie nalezaloby przyjzec sie rodzinie?"

Ależ absolutnie nie! Znalazła się.. komunistka!
Niech nikt- a zwłaszcza państwo- nie waży się wtrącać w życie rodziny, w kwestie wychowania, itd. Sami decydujmy, jak wychowamy dzieci! Precz z komuną!"

"przemoc -przewaga wykorzystywana w celu narzucenia komuś swojej woli, wymuszenia czegoś na kimś; też: narzucona komuś bezprawnie władza»"

Jak smiesz wyzywac mnie od komunistek!
Gdzie napisalam , ze panstwo ma zagladac w rodzine!?
Chcialam rozmawiac , nie urzylam niczego obrazliwego w stosunku do ciebie a powinnam bo karmisz ludzi katolicko nawiedzonymi fanaberiami!

Dyskutujesz slowo "przemoc" a nie dostrzegasz niuansow w moim okresleniu"przyjzec sie rodzinie" -tej konkretnie rodzinie gdzie dzieje sie cos niedobrego!

Jak kazdy nawiedzony bedziesz strzegl wgladu co dzieje sie w chorym domu, dlaczego? Dlatego , ze to wlasnie wsrod ludzi nawiedzonych wystepuje najwieksza patologia!

Pamietam takie rodziny w Polsce gdzie w imie Boga Dziecko dostawalo w twarz!
Gdzie dziewczyna nie mogla miec wiekszego(czytaj wiekszego a nie wielkiego) dekoldu bo dostawala ciezkie kary od ojca za prowokujacy wyglad! Tez nie dopuszczal nawet swiadomosci , ze jego dzieci moga miec jakikolwiek problem! Byl krzyzem lezacym katolikiem a dzieci pouciekaly mu z domu, zona tez!

Amisze, kazdy wie kim sa, nie masz tu idiotow przed soba.
Poglady o wspanialej bajce amiszow sa ostro przerysowane przez laikow.

  Profil uzytkownika: margot70     
+katolik+
IN GOD WE TRUST


Wpisów: 1339
Od: 2013-08-18
2015-03-12 08:39
Super Wrotko!
A jeśli chodzi o cuda to... one się zdarzają! Pozdrawiam w ten piękny słoneczny dzień!



Margot70
A ja do dekoltów nic nie mam!
Nawet do tych głębszych...


I powtarzam:
państwu nie wolno wtrącać się w życie rodziny! NIGDY!

A nawiedzona jesteś ty! Pozdro!
  Profil uzytkownika: +katolik+     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2015-03-12 08:53
Gdyby panstwo sie w odpowiednim momencie wtracilo, to dzieci nie wyladowalyby m.in. w beczkach. Na calym swiecie dzieci sa maltretowane przez patologiczne rodziny. Panstwo czyli MY, musi i powinno sie wtracac.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
janusz62


Wpisów: 1361
Od: 2008-01-12
2015-03-12 19:22
Ty jak panstwo
  Profil uzytkownika: janusz62     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-03-12 19:46
Jak by się jeszcze religia nie wtrącała do życia rodzinnego, to by już w ogóle był raj
  Profil uzytkownika: kajetan     
janusz62


Wpisów: 1361
Od: 2008-01-12
2015-03-12 22:03
Jak zapanuje(oby nie)gender ,to mam nadzieje ze juz bede pokarmem dla robali.Nie wiem ? Jutro czy za ...-scia(sci,sciat)lat.Juz Lenin wykumal ze wiara to opium dla ludu.Pojecia nie mial z tym opium ,ze bedzie mial tylu wyznawcow.Kajetan
  Profil uzytkownika: janusz62     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2015-03-12 22:26
"Jak by się jeszcze religia nie wtrącała do życia rodzinnego, to by już w ogóle był raj "

Napisal ten, co sie do swoje corki zwraca "hen....

Sie usmialem...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
+katolik+
IN GOD WE TRUST


Wpisów: 1339
Od: 2013-08-18
2015-03-12 23:20
  Profil uzytkownika: +katolik+     
fff123


Wpisów: 1
Od: 2015-05-03
2015-05-03 15:54
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Reklama.

W sprawie umieszczenia reklamy w portalu PoloniaInfo prosze skontaktowac sie z nami na adres reklamy@poloniainfo.se. Ogloszenie w Katalogu Firm juz od 700 koron/rok.]
  Profil uzytkownika: fff123     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-05-04 02:09
"Jak zapanuje(oby nie)gender"

Gender w Polsce juz zapanowal. Kraj jest rzadzony przez panow w sukienkach, ktorym outfeetow nie jeden drag queen by pozazdroscil.

Ale tak serio. Co to jest ten "gender" i komu to przeszkadza? Komu na sile i dlaczego zalezy, zeby utrzymywac stereotypy, ze "baba do kuchni" a "facet do pracy"? Czy nie fajniej poprostu dla wszystkich, zeby kazdy wyrosl na tego, na kogo chce wyrosnac? Zeby dac dzieciom od malego rownosc, gdzie sa traktowane tak samo, na tych samych warunkach, a nie "tego nie rob, bo to babskie", albo "ty dziewczynko idz sobie, bo samochodziki to dla chlopakow"? Bo to o to dokladnie sie w tym wszystkim rozchodzi.


Taka zaslyszana rozmowa 3-latkow:
- Är du en pojke eller en flicka?
- Jag vet inte
- Vad heter du då?
- Måns
- Ja men då är du en katt.

Nie wazne, kto jest jakiej plci, tylko kto sie lubi bawic w te same zabawy i jest dobry dla innych (nie bije nie popycha, nie zabiera zabawek). Po jakiego grzyba ograniaczac dzieci od malego i wstawiac je na sile w jakies role z 19-tego wieku?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-04 09:27
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2015-05-04 10:28
zwizualizowałem sobię tą "grotę z pachnaca strawa, rozkosznym berbeciem i szczesliwa kobieta" i chyba złożę ręce w podzięce dla krwiożerczego kapitalizmu i komunizmu, który ten "naturalny" stan zmienił
  Profil uzytkownika: Badboy     
hester


Wpisów: 1191
Od: 2013-08-07
2015-05-04 11:15
Kajetan:
Twoja 'zaslyszana rozmowa trzylatkow' moze stanowic rownie dobrze przyklad krytyki 'gender'

Wszystko jest pojeciem wzglednym, zaleznym od interpretacji .

Tu zgadzam sie calkowicie z wpisem Aby'ego : nadmerna emancypacja nie wychodzi kobietom 'na zdrowie'.

Nie chce powiedziec, ze kobieta ma byc 'blada,tlusta,posluszna i glupia',ale tez i nie dam sie 'zrownac' z mezczyzna pod zadnym wzgledem.
  Profil uzytkownika: hester     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2015-05-04 11:21
rozumiem hester, że praw wyborczych, równej płacy za taką samą pracę, równego dostępu do wykształcenia, do zarządzania własnym majątkie czy decydowania o dzieciach też nie chcesz mieć
  Profil uzytkownika: Badboy     
hester


Wpisów: 1191
Od: 2013-08-07
2015-05-04 11:24
BadBoy - nie przeginaj

Umiar,umiar.... w kazdym przejawie,w sensie doslownym i w przenosni.

To, ze zalozylam spodnie,nie czyni ze mnie mezczyzny.
  Profil uzytkownika: hester     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-04 12:10
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2015-05-04 12:15
w przedszkolu mojego syna opiekunem był facet, dzieciaki go bardzo lubiły, mam znajomą. która zmienia koła w samochodzie wstrzeliwuje kołki i burzy ściany w domach, niech każdy żyje jak chce i lubie bez ograniczeń typu co ludzie na to powiedzą
  Profil uzytkownika: Badboy     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-04 12:17
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-05-04 14:43
Tylko tu nie chodzi o to, zeby "na sile komus zakladac sukienke", a bardziej o to, zeby mu nie zabraniac zalozyc, jezeli chce.

W przedszkolu mojej corki maja rozne zajecia, czy wystepy, co roku na m.in. na podstawie bajek Astrid Lindgren. W zeszlym roku, wielu chlopcow mialo piegi i kucyki jak Pippi Långstrump, bo Pippi byla ich idolem. Moja corka w tym roku, gdy ja pytalismy za kogo chce byc przebrana, to mowi, ze za Emil i Lönneberga, bo teraz ma taki okres, ze te filmy z brojacym Emilem ja fascynuja. I co, bedziesz dziecku zabranial, bo gender?

Co do studiujacych kobiet, to jak najbardziej zmienia to wiele zarowno w nauce jak i w biznesie. Wystarczy tylko spojrzec na szefow w takich firmach jak Facebook czy Google, albo w praktycznie kazdej dziedzinie nauki. Oczywiscie, nie wiele moze jeszcze bylo Noblow, bo to sie raczej dostaje za stare osiagniecia wiele lat temu, ale na pewno bedzie coraz wiecej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-05-04 14:52
"Kajetan:
Twoja 'zaslyszana rozmowa trzylatkow' moze stanowic rownie dobrze przyklad krytyki 'gender'"


Tylko, po co 3-letniemu dziecku wiedza o tym, kto ma jaka plec? Tak szczerze. Wlasnie gdzies w tym wieku zaczynaja sie tym interesowac, ale nie nalezy uwazam od malego wbijac im do glowy, ze to jest "pani", i pani sprzata i gotuje, a to jest "pan" i pan pali cygaro, jezdzi samochodem i gra w pokera. Dlatego, ze to jest ograniczaniem dziecka do konkretnej roli. A dlaczego pan by nie mogl gotowac, albo pani jezdzic samochodem, jezeli tak im sie podoba?

Pierwszymi programistami i operatorami komputerow byly kobiety. A teraz, o dziwo, jako ze wiele lat bylo ze "komputery to dla chlopakow", a dla dziewczynej domki dla lalek, to teraz mamy bardzo malo kobiet w IT. To wszystko ma przelozenie na realne zycie po kilku latach.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-04 15:42
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
hester


Wpisów: 1191
Od: 2013-08-07
2015-05-04 18:23
...'W przedszkolu mojej corki maja rozne zajecia, czy wystepy, co roku na m.in. na podstawie bajek Astrid Lindgren. W zeszlym roku, wielu chlopcow mialo piegi i kucyki jak Pippi Långstrump, bo Pippi byla ich idolem'...

I nikt nie wyrazal sprzeciwu? Przeciez to wlasnie postac Pippi zostala postawiona w ogniu krytyk pod nieomal kazdym wzgledem,jako wcielenie zaprzeczenia obecniemodnych i obecniepanujacych unisex - wzorcow,heh....
  Profil uzytkownika: hester     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-05-05 00:39
" Obecnie IT rozni sie zdecydowanie od poczatkow. Wynalazca komputera, podobnie jak lodowki, zelazka czy lokowki byl facet. Kobiety juz od dlugiego czasu stanowia element dominujacy na studiach i niewiele z tego wynika. Albo inaczej, nie przeklada sie to na jakies wynalazki lub osiagniecia."

Albo poprostu Cie to nie interesuje i nie wiesz.

Tu masz pania, dzieki ktorej mamy jezyki programowania w ogole, a nie tylko kod maszynowy dla kazdego komputera inny http://en.wikipedia.org/wi ki/Grace_Hopper

Ja sie w sumie az tak bardzo nie interesuje tym, kto co wynalazl, ale ogladam od czasu do czasu prezentacje TED, i tam sporo kobiet mowi o tym, co robi.
Kilka przykladow:

Nathalie A. Cabrol, Planetary Scientist
http://www.ted.com/talks/n athalie_cabrol_how_mars_might_hold_the_se cret_to_the_origin_of_life

Dame Stephanie "Steve" Shirley founded Freelance Programers
http://www.ted.com/talks/d ame_stephanie_shirley_why_do_ambitious_wo men_have_flat_heads

Fei-Fei Li, Computer scientist, Stanford’s Artificial Intelligence Lab
http://www.ted.com/talks/f ei_fei_li_how_we_re_teaching_computers_to _understand_pictures

Nancy Kanwisher, Brain researcher
http://www.ted.com/talks/n ancy_kanwisher_the_brain_is_a_swiss_army_ knife

To tylko pare filmow, ktore widzialem w miare niedawno i uwazam, ze sa ciekawe. Jest wiecej. I oczywiscie jest o wiele wiecej kobiet na wysokich stanowiskach w zaawansowanych zawodach. Ale wciaz malo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-05 09:24
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2015-05-05 09:58
Nazifeministki chca z mezczyzn zrobic
"kobiety w wersji 2.0".

Tak sie jednak sklada, ze poki co wiekszosc kobiet jest heteroseksualna i akurat w lozku nie za bardzo sprawdza sie zamiana rol.

W lozku wiekszosc kobiet potrzebuje normalnych dymaczy, a nie metroseksualnych lalusiow.

Na szczescie sa jeszcze umiarkowane, rozsadne feministki, nie popadajace w skrajnosci.

Nazifeministki zwalczaja te umiarkowane, stad np. ten zajadly skowyt nad kandydatura pani Ogorek.
  Profil uzytkownika: j23     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2015-05-05 10:59
"W lozku wiekszosc kobiet potrzebuje normalnych dymaczy, a nie metroseksualnych lalusiow."

tyle, że za to odpowiada testosteron, a nie upodobanie do dbania o siebie, dziala zresztą w obie stroy, czasem kobieta wyglądająca jak główna wygrana w totka okazuje się być nieruchawą kłodą w łóżku a szaramyszka potrafi odstawić taniec z gwiazdami "na rurze"

"Nazifeministki zwalczaja te umiarkowane, stad np. ten zajadly skowyt nad kandydatura pani Ogorek"

jaka z niej feministka, to zwykły pustak, ptaszki cwierkają, że ma już podpisany kontrakt ze znaną firmą odieżową, do której ma wnieść "twarz" znaną z kampanii wyborczej
  Profil uzytkownika: Badboy     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2015-05-05 11:26
Nazifeministki od razu nazwaly ja "paprotka", to seksistowska obelga.

Gdyby jakis mezczyzna powiedzial o Kazimierze Szczuce, ze ma "urode nienachalna" od razu zostalby zaatakowany za seksizm.
  Profil uzytkownika: j23     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2015-05-05 11:30
tyle, że za to odpowiada testosteron

Nie tylko chodzi o hormony.

Jasne, ze o wyglad nalezy dbac, ale bez przesady.

Definicja mezczyzny metro jest podobno taka:
"to facet ktory ma wieksza kosmetyczke od mojej".

Wiekszosc kobiet lubi popatrzec na metroseksualnych w TV, ale w realu chetniej chodza do lozka z typem dymacza.

Zreszta niech w tym temacie wypowiedza sie same panie,
co je bardziej kreci: wydepilowany egzemplarz czy umyty, ale jednak z wlosami tu i owdzie.
  Profil uzytkownika: j23     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2015-05-05 11:40
"Nazifeministki od razu nazwaly ja "paprotka", to seksistowska obelga."

ale to ona sama postawiła się w takim charakterze służąc Millerowo za kwiatek w butonierce, nie odzywając się i pozwalając jedynie puszyc się z dumy staremu diadowi, że ma taką zabawkę
  Profil uzytkownika: Badboy     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-05 12:26
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-05-06 01:40
Ale nikt nie chce na siłę zmieniać ludziom płci, czy hormonów. Chodzi o nie narzucanie typowo męskich, czy żeńskich ról społecznych.

Taki przykład jak byłem w Polsce w zeszłym roku:
Poszedłem do księgarni, żeby kupić jakieś książeczki po polsku dla córki. Oglądałem chyba dość długo, bo sprzedawczyni podeszła i zapytała, czy pomóc. No więc mówię, książki dla córki szukam. Miałem już jedną w ręku, o przygodzie mikrobusa i psa, którzy zgubili się w nocy i bali się ciemności (trochę taka tematyka była u nas aktualna wtedy, a córka lubi samochody i kocha psy, węc jak znalazł). Pani sprzedawczyni wyrwała mi niemal tą książkę z ręki, że to książka dla chłopców i zaprowadziła mnie do półki z książkami o jakichś bezmózgich księżniczkach w różowych sukienkach.
I tak kupiłem tą o samochodzie i psie. Bo dżender

Potem ludzie się dziwią, że kobiety nie dochodzą tak wysoko jak mężczyźni. A gdzie mają dochodzić, jak ich kreatywność od małego jest zabijana jakimiś bzdetami "dla dziewczynek".
  Profil uzytkownika: kajetan     
pelniaksiezyca


Wpisów: 1427
Od: 2013-06-21
2015-05-06 05:05
Kajetan
  Profil uzytkownika: pelniaksiezyca     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-06 08:59
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2015-05-06 09:37
Spadla plodnosc, bo nosza za obcisle jeansy, aby podkreslac swoja meskosc
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-06 09:59
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2015-05-06 10:19
Przeszukaj Internet, poszerzysz wiadomosci. Dynamowy trzeba zakladac
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2015-05-06 10:20
za modą na noszenie rurek na pewno stoją Zydzi...
  Profil uzytkownika: Badboy     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2015-05-06 10:25
Aby, przez przyjazn polsko-rosyjska, juz dawno zaklada
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-06 11:37
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
munatit


Wpisów: 228
Od: 2013-08-06
2015-05-06 12:05
Abysorelek ty mosz racyju ani deskutuj z takom te prostom nimkom.
co una wi? nic ni wi tolko puko SI w lepetynu skolko bo niczto ni ponimaju
co drugien mlody bezplodny w Szwecyju prawdo taki ostrogenu w kazdom zarle i we wodzie
a prababcia minia ni chcom bo se nagdybalo ize jo bezplodny: -((
czuj czuj czuwaj Aby o inne mondre i mnij mondre ludziska
  Profil uzytkownika: munatit     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2015-05-06 12:18
Dynamowy, to najwiekszy ruski wynalazek
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2015-05-07 09:11
" Kobiety przejmujace wladze czy to na niwie politycznej czy w gangu sa wielokroc gorsze od mezczyzn. Praktyka to pokazuje z cala moca. "

zagonic baby do pieca a jak dwa metry od pieca to znaczy , ze "kärringen är på rymmen"
Aby, przerazasz mnie. serio. znaczy sie przeraza mnie, ze w dalszym ciagu tak mozna myslec. to jakas masakra.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-05-07 12:29
prawda jest taka ze kobiety które sa na kierowniczych stanowiskach sa bardziej meskie od facetów
bo inaczej sie nie da awansowac w swiecie meskim, wiec zatracaja swoja kobiecosc by odniesc sukces,


  Profil uzytkownika: kawaler     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2015-05-07 14:36
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
pelniaksiezyca


Wpisów: 1427
Od: 2013-06-21
2015-05-07 18:18
kawaler- dokladnie. ale jesli ktos ma fun w obalaniu scian to dlaczego nie? Ja na ten przyklad lubie strzelac, jezdzic konno I szybka jazde samochodem (oczywiscie tam ,gdzie mozna)ale gdziez mi tam do faceta.. wole sobie byc taka wiotka, slodka I powabna a nie babochlop jakis :P
  Profil uzytkownika: pelniaksiezyca     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-05-09 22:20
"prawda jest taka ze kobiety które sa na kierowniczych stanowiskach sa bardziej meskie od facetów
bo inaczej sie nie da awansowac w swiecie meskim, wiec zatracaja swoja kobiecosc by odniesc sukces, "


Nie zgodze sie. Chociaz moze zalezy co kto uwaza przez "kobiecosc", bo pewnie w kuchni tyle nie stoja
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> 3po3 -> "Przemoc" w sieci...
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony