Odwiedzin 37806679
Dziś 3003
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Urlop- jak to wygląda prawnie???

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUrlop- jak to wygląda prawnie???
natalka1986


Wpisów: 30
Od: 2014-06-07
2015-03-06 13:30
Witam wszystkich nie mogłam znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dlatego też założyłam nowy temat.
Po raz pierwszy znalazłam się w takiej sytuacji i nie wiem tak naprawdę jak to wygląda tutaj w Szwecji.
Mam niewykorzystane 8 dni urlopu i zastanawiam się czy pracodawca powinnien mi zapłacić za ten urlop jeśli np nie chcę przenosić go na kolejny rok.
Moja sytuacja jest dość wyjątkowa dlatego iż planowałam ten urlop już dwa razy nawet był złożony ansökan o ten urlop byłam zmuszona z niego zrezygnować pierwszy raz z powodu wypadku (dostałam zwolnienie lekarskie) i teraz miałam mieć ten urlop od 12 marca ale tym razem pechowo też jestem na zwolnieniu lekarskim. Od dnia 21 marca mam juz prawo do gravidetspenning i w związku z tym nie zdążę wykorzystać tego urlopu przed końcem marca.

Wiem tylko tyle że większość pracodawców nie wypłaca pięniędzy za niewykorzystany urlop no chyba że bym się zwalniała z pracy ale co w przypadku gdy nie z mojej winy nie miałam możliwości wykorzystania urlopu??

Kolejne pytanie w mojej firmie można przenieść 5 dni na kolejny rok ale co w przypadku gdy ja mam 8 niewykorzystanych dni. Co dzieje się z tymi 3 dniami???

Jestem w tej chwili na zwolnieniu czy mogę np nie rezygnować z urlopu i pomimo mojej choroby wykorzystać ten urlop w terminie który już zaplanowałąm wcześniej (oczywiście nie złożyłabym wniosku o sjukpenning )???

Te same pytania zadałam pracodawcy dziś emailowo i uzyskałam tylko odpowiedź że nie mogą mi zapłacić za niewykorzystany urlop. Na kolejne dwa pytania pracodawca nie odpowiedział więc nie wiem co robić, do czego mam prawo a do czego nie?? Mam nadzieję że pomożecie rozwiać moje wątpliwości. Pozdrawiam ciepło wszystkich forumowiczów.
  Profil uzytkownika: natalka1986     
Ayla


Wpisów: 527
Od: 2007-11-04
2015-03-06 14:23
Prawnie mozesz wziazc czesc pieniedzy za urlop niewykorzywtany po zakonczeniu roku.
Jest taka mozliwosc w szczegolnych wypadkach jak twoj

Semesterdagar som inte har kunnat läggas ut
Semesterdagar som inte har sparats, men inte heller har kunnat läggas ut på grund av till exempel sjukfrånvaro, får i fortsättningen bara till viss del betalas ut som semesterlön vid årets utgång. Tanken är att arbetstagare även efter en lång frånvaroperiod ska kunna få betald semester. Därför utbetalas bara semesterlön för de semesterdagar som tillsammans med de dagar som intjänats under året överstiger 25. Resten överförs till nästkommande semesterår.
http://www.ledarna.se/sv/C hefsguider/Arbetsratt/Semester/Sparad-sem ester-och-forskottssemester/

  Profil uzytkownika: Ayla     
Forum -> Życie w Szwecji -> Urlop- jak to wygląda prawnie???
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony