Odwiedzin 37781197
Dziś 1520
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Sztokholm - STUDIA W POLSCE PRACA W SZTOKHOLMIE

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSTUDIA W POLSCE PRACA W SZTOKHOLMIE
Natalia1991
Sztokholm


Wpisów: 1
Od: 2015-03-02
2015-03-02 11:46
Hej

Potrzebuje pomocy i rady. W tym roku kończę prawo na Uniwersytecie Warszawskim i chciałabym rozpocząć jakieś studia podyplomowe w Polsce, które pozwolą mi po jakimś czasie na pracę w Szwecji a konkretnie w Sztokholmie i okolicach. Mój narzeczony jest szwedem i chcielibyśmy rozpocząć w Szwecji wspólne życie. Znam biegle język angielski no i oczywiście polski. Uczę się języka szwedzkiego.
Czy ktoś mogłby mi doradzić jakich fachowców (oprócz lekarzy inżynierów i informatyków) potrzeba w Szwecji, by móc godnie żyć ?
  Profil uzytkownika: Natalia1991     
mikirurka1


Wpisów: 711
Od: 2009-06-16
2015-03-27 11:33
Odezwij się na maila, porozmawiamy.woblerka2@o2.pl
  Profil uzytkownika: mikirurka1     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2015-03-27 16:32
"Czy ktoś mogłby mi doradzić jakich fachowców (oprócz lekarzy inżynierów i informatyków) potrzeba w Szwecji, by móc godnie żyć"

Tutaj masz link do prognozy dot. poszczegolnych zawodow:
http://www.arbetsformedlin gen.se/For-arbetssokande/Yrke-och-framtid /Yrkeskompassen.html?url=1119789672%2FYrk eskompassen%2FbladdraYKyrken01.aspx&sv.ur l=12.78280711d502730c1800078

Mozesz zobaczyc jaka jest konkurencja na rynku pracy.

Natomiast moja odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: W Szwecji potrzeba FACHOWCOW. Wazne jest, aby byc fachowcem w tym co sie robi. Mozesz byc sprzataczka, malarzem, lekarzem, prawnikiem czy tlumaczem, byle bys byla dobra w tym co robisz i lubila swoje zajecie. Oczywiscie sa zawody, gdzie statystycznie sa nizsze zarobki, ale to sprawdzisz tutaj:
http://www.lonestatistik.s e/

Druga czesc pytania: "...by godnie zyc" To pojecie wzgledne. Wystepuje zbyt duza roznica potrzeb spoleczno-ekonomicznych.
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-03-27 19:21
Zadne studia podyplomow z Polski nie dadza ci mozliwosci pracy w Sztokholmie i okolicach (jak rowniez w calej SZwecji) bezposrednio po ich ukonczeniu.

Mam tu na mysli prace zgodna z kierukiem studiow, a nie proste prace niewykwalifikowane typu sprzatanie.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-03-27 19:26
Niezaleanie od poziomu wyksztalcenia z Polski, w SE bedzie twoje wyksztalcenie i doswiadczenie zawodowe analizowane pod kontem zgodnosci z obowiazujacymi wymaganiami szwedzkimi.

To zwykle trwa jakis czas, ostatnio mowilo sie sporo o wielomiesiecznych oczekiwaniach na szwedzka legitymacje pielegniarska i lekarska.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-03-27 19:33
Generalnie Szwecja potrzebuje specjalistow z akademickim wyksztalceniem.

Doskonala znajomosc jezyka szwedzkiego jest wymagana, to oczywiste.

Swietny angielski rowniez, co juz prawdopodobnie masz.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-03-27 19:40
Zawod nauczyciela jest w tej chwili najbardziej deficytowym (lekarze, pielegniarki tez) i tak bedzie jeszcze przez najblizsze lata.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-03-27 19:45
Jesli chodzi o godne zycie to pensje szwedzkie nawet na poziomie prostych prac sa na tyle wysokie, aby wystarcxzyly na "godne" zycie wedlug szwedzkich norm.

Klasa robotnicza zarabia najwiecej (w porownaniu do lat nauki i kosztow tej nauki).

Wynika to m in z tego, ze Szwecja zawsze byla zdominowana i rzadzona przez socjaldemokratow, wywodzacych sie z klasy robotniczej.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Galercia


Wpisów: 18
Od: 2015-03-28
2015-03-28 13:36
Studia skończyłaś, a co z aplikacją? bo na razie nie masz zadnego zawodu
  Profil uzytkownika: Galercia     
photodigital


Wpisów: 56
Od: 2015-03-24
2015-04-01 20:10
rzeczywistosc zupelnie jest inna!! nie chwalac sie-a chwale sie wlasnie-wladam kilkoma jezykami-ukonczylem studia fotograficzne /pracowalem w firmie reklamowej bmw mercedes w monachium/ skonczylem elektronike -nawet pracowalemn jako ochroniarz w niemczech. a po przyjezdzie do szwecji totalny szok!? zadna instytucja do ktorej sie zwrocilem olala krotko mowiac moje referencje!!!! i 40 latek to juz stary dziadek i niech sie buja!! tak to obecnie w szwecji wyglada-podobnie jest z ludzmi mlodymi ktorzy przyjezdzaja do szwecji-z autopsji wiem ze jakis 1 procent jest szansy a to w przypadku wymiany studentow lub stypendia itp.to inny temat. rynek pracy w samym dystrykcie stockholmu to zgroza!!!! niemozliwosc-wiec bujam sie we wlasnym foretagu od kilkunastu lat-w pewnej instytucji powiedziano mi tak?...jest pan z polski wiec nie jest pan emigrantem,azylantem i nie kwalifikuje sie pan na pomoc socjalna.musi pan przepracowac legalnie 1.5 roku..bla bla bla!! wiec jakbym byl emigrantem z krajow dalekiego wschodu-zylbym za darmo i mialbym sie dobrze!!!na koszt szwedzkich podatnikow.Tak wyglada znalezienie pracy w szwecji-prosze swoje dyplomy medale laurki itp...zostawic w polsce w szufladach a tu albo zalozyc swoj foretag albo sam nie wiem dokladnie co?-inaczej wyglada sprawa studentow medycyny-maja prawie 100 procentowe szanse na prace starz specjalizacje-angielski musi byc perfekt zas szwedzki to juz kwestia nauki bierzacej-duzo polskich lekarzy po polskich studiach pracuje na huddinge i danderyd szpitale!!!pozdrawiam
  Profil uzytkownika: photodigital     
Forum -> Sztokholm -> STUDIA W POLSCE PRACA W SZTOKHOLMIE
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony