Odwiedzin 37802050
Dziś 2494
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Podatki , ulga za dojazdy do pracy.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPodatki , ulga za dojazdy do pracy.
Tomasz19


Wpisów: 13
Od: 2013-06-13
2015-02-15 14:30
Witam. Mam pytanie odnośnie ulgi podatkowej za dojazdy do pracy. Pracuje w innym mieście 25 km od miejsca zamieszkania. Bilet miesięczny na dojazdy kosztuje 800kr. Rocznie wychodzi 9600kr. Dojazdy samochodem ok 1200 koron miesięcznie.
Czy ktoś tu na forum rozlicza dojazdy do pracy i mógłby podać jakieś informację o zasadach tego odliczenia ?
  Profil uzytkownika: Tomasz19     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-02-15 16:24
Dostaniesz gotowa deklaracje(koniec marca poczatek kwietnia) w ktorej widnieje obligatoryjna suma 10 tys na dojazdy do pracy i z pracy. Jezeli twoje dojazdy kosztuja drozej niz dycha ,to ta sume wpisujesz w rubryke "avdrag för resor" Wpisujesz tylko to, co powyzej dychy.

"Du kan bara få avdrag för resor mellan bostaden och arbetsplatsen för den del av dina utgifter som överstiger 10 000 kronor."
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-02-15 18:57
I musisz zaoszczedzic przynajmnie dwie godziny dziennie w porownaniu z komunikacja miejska.

Np w duzym Sztokholmie latwo zaoszczedzic dwie godziny dziennie z powodu kolejek kiedy dlugo czeka sie w kolejkach np. jadac do pracy wczesnie rano przed kolejkami ale niestety .... Urzed podatkowy tak nie patrzy, w duzym Sztokholmie nie jest prawie mozliwe zaoszczedzic dwie godziny dziennie bo urzad porownuje normalny czas a autobusy czesto maja wlasne pasma i nie stoja w kolejkach. Chyba ze ktos bardzo daleko mieszka albo nie ma komunikacji miejskiej w czasie gdzie jedzie do pracy.

25 km to nie duzo aby zaoszczedzic dwie godziny ale o ile nie ma autobusu, pociagu w czasie gdy jedziesz do pracy albo duzo przesiadek to mozliwe ze zaoszczedzisz te dwie godziny.

  Profil uzytkownika: AnnaN     
mane86
Märsta


Wpisów: 32
Od: 2011-10-13
2015-02-27 12:45
Jeżeli mieszkasz ponad 30km od miejsca pracy spokojnie możesz rozliczać, osobiście znam szwedów co jeszcze bliżej mieszkają i też rozliczają sobie samochód, jeżeli nie przegniesz z sumą zwrotu to nie powinno być problemu.
  Profil uzytkownika: mane86     
Forum -> Życie w Szwecji -> Podatki , ulga za dojazdy do pracy.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony