Odwiedzin 37807031
Dziś 3355
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Dentysta

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDentysta
grzanka


Wpisów: 7
Od: 2014-01-23
2015-02-15 11:36
Jak wygląda w Szwecji wizyta u dentysty? Czy pierwsza wizyta jest tylko kontrolna czy mogę liczyć na to że rozpocznie się leczeniem? Ile orientacyjnie kosztuje wypełnieni ubytku w ósemce? Płacę na miejscu czy dostaję rachunek i mam ileś dni na uregulowanie? Z góry dziękuję za pomoc.
  Profil uzytkownika: grzanka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-02-15 11:59
umnie to jest tak ,zawsze pierwsza wizyta to kontrola(nie czesto zdarza sie leczenie od razu) dopiero nastepnym raze lecza,w tamtym roku placilem 700kr za kontrole ,leczenie to ciezko powiedziec ile moze 8 kosztowac(zreszta 8 nie nie jest byle jaki zab? watpie ze beda chcieli wziasc gotowke ,przynajmniej nie umnie,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-02-15 12:01
mozesz sie zapytac jak chcesz zaplacic na fakture ,watpie zeby robili problemy
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-02-15 12:12
Pierwsza wizyta u dentysty bedzie taka jaka sobie zazyczysz wiec jezeli chcesz miec kontrole wszystkich zebow to bedziesz ja miala a jak chcesz, zeby dentysta uzupelnil ci tylko ubytek w jednym zebie to zajmie sie tylko tym zebem.
Jak chodzi o to ile kosztuje to zalezy czy pojdziesz do dentysty w Folktandvården czy do prywatnego, ktorzy sami moga ustalac wys. oplat za wykonywane uslugi.
Zreszta ceny w Folktandvården tez nie sa takie same w calej Szwecjii a to jakie sa np w Sztokholmie to znajdziesz tutaj: https://www.folktandvarden stockholm.se/priser/
Jak napiszesz gdzie mieszkasz to bedzie mozna cos bardziej konkretnego napisac i ew. doradzic ci dentyste.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
grzanka


Wpisów: 7
Od: 2014-01-23
2015-02-15 13:03
Mieszkam w Västmanland, a dokładnie w Fagersta. Od kilku dni pobolewa mnie ząb i czuję że powstała tam dziura. Nie jest to strasznie duży ból ale wolę od razu to wyleczyć. Dlatego zależało by mi aby zajął się tylko tym zębem.
  Profil uzytkownika: grzanka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-02-15 13:32
To zależy ile jest do zrobienia. Oni zwykle rezerwują jakiś czas, powiedzmy 30-45 minut na kontrolę. Jak podczas tej kontroli wykryją coś, co zdążą w tym czasie naprawić, to naprawiają. Jak zarezerwujesz czas i powiesz, że boli Cię ząb i chcesz, żeby naprawili, to pewnie od razu zarezerwują czas, który wystarczy na naprawę.
  Profil uzytkownika: kajetan     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-02-15 13:53
Nie jestem dentystka ale mysle, ze skoro boli cie zab to nie moze chodzic wylacznie o wypelnienie ubytku, ktore ma miejsce wtedy jak kawalek zeba wyleci tylko o cos innego i w tej sytuacji trudno powiedziec ile to bedzie kosztowalo. Osemka to jest zab madrosci a w tych zebach mozna odczuwac bol spowodowany bakteryjnym zapaleniem dziasla a jezeli okaze sie, ze z tym zebem jest jakis powazniejszy problem to na ogol dentysci te zeby wyrywaja zamiast leczyc.

Podam ci link do Folktandvården Fagersta a jak klilkniesz tam na Priser to zobaczysz jakie u nich sa ceny
http://www.1177.se/Hitta-v ard/Vastmanland/Kontakt/Folktandvarden-Fa gersta/
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-02-15 14:13
Domyslam, sie ze nie wiesz jak jest z odplatnoscia za uslugi dentystyczne w Szwecji to cie poinformuje, ze masz prawo do zasilku, ktorego wysokosc zalezy od twojego wieku
• 150 kr/ rok dla osob w wieku 30-74 lat
• 300 kr/ rok dla osob w wieku 20-29 lat
i dla osob w wieku od 75 roku zycia.
A poza tym istnieje tu cos takiego co nazywa sie högkostnadsskydd i to polega na tym, ze do 3 000 kr placisz 100 % a od 3 001 kr do 15 000 kr - 50 % a potem to juz tylko 15 %.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2015-02-15 16:03
W Szwecji dostaje sie wezwanie do swojego dentysty raz w roku na kontrole. I raz w roku do higenistki która czysci i bieli zeby.

Dzwoniac do dentysty powiec co ci dolega. Podejzewam ze jezeli boli to moze trzeba bedzie zrobic leczenie kanalowe.

Na samym poczatku wizyty mozesz spytac ile to bedzie razem kosztowalo i czy bedziesz mogla rozlozyc na raty.

Dentysci czesto zeby utrzymac pacjenta u siebie ida pacjentowi na reke. I jezeli nie masz mozliwosci od razu zaplacic to dostaniesz fakture za która biora extra chyba 30kr.
  Profil uzytkownika: Vendela     
fujative


Wpisów: 63
Od: 2013-01-10
2015-02-15 17:38
Pracuje jako dentysta.

Cena zalezy od tego co bedzie do zrobienia. Albo bedzie to wypelnienie,albo w przypadku bolu i duzego ubytku ekstrakcja.

I teraz zalezy czy zglosisz sie jako pacjent bolowy na ,,akut,, wtedy zostanie pobrana dodatkowa oplata za badaniena dyżurze.

Jezeli natomiast zglaszasz sie jako pacjent na badanie ,wtedy wykonuja badanie,a potem umowienie nastepnej wizyty na leczenie.
  Profil uzytkownika: fujative     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2015-02-15 22:48
"W Szwecji dostaje sie wezwanie do swojego dentysty raz w roku na kontrole. I raz w roku do higenistki która czysci i bieli zeby."


To chyba ja nie mieszkam w Szwecji bo ani raz do dentysty a do higienistki to juz w ogole wezwania nie dostalem.
Poza tym kto to jest "swoj" dentysta? Bo akurat najczesciej przyjmuje ten, kto jest wolny i ma czas.. Np. tak jest w City Dental.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2015-02-15 22:51
No ale City Dental to taki WizzAir, wszystko, zeby tanio bylo. Tam tego samego dentysty pewno dwa razy nie spotkasz, bo przyjezdzaja do pracy do Szwecji na pol roku i potem wracaja do domu.
  Profil uzytkownika: kajetan     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2015-02-15 22:55
Tanio to bym dyskutowal.. Raz skasowali mnie na ponad 2500 za "przygotowanie" do leczenia kanalowego i rentgen panoramiczny. Konkurencyjni to oni - wbrew reklamie - nie sa.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2015-02-16 00:41
PawelPawel,
bo nie masz swojego dentysty.

Jak sie ma swojego to tak jak Vendela napisala, przysyla co roku wezwanie do kontroli. Przegladnie zeby, wyczysci kamien. Jak cos wiecej trzeba zrobic to sie dostanie nowy termin.

Skierowanie do hygienistki (tandhigienist) wysyla dentysta o ile jest potrzeba (wiecej kamienia do usuwania niz dentysta usunie na rocznej kontroli. Powodem jest ze hygienistka jest tansza niz dentysta i jak jest duzo kamienia do usuniecia to jest to bardziej ekonomiczne). Wtedy hygienistka sama wysyla wezwanie do usuniecia kamienia co roku. Mam kilku znajomych u tego samego dentysty, jedni chodza do hygienistki a inni nie maja potrzeby (ladne, zadbane zeby bez kamienia).
  Profil uzytkownika: AnnaN     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2015-02-16 09:27
pawelpawel

Znajdz niedaleko swojej pracy dobrego dentyste który bedzie cie wzywal co roku na kontrole. Wtedy nie bedziesz musial na gwalt szukac dentysty jak cie cos boli.

Dzieki temu bedziesz mial caly czas kontrolowane zeby i dentysta wykryje wczesniej jezeli masz problemy. Na dluzsza skale to bedzie taniej.

Do dentysty niechodzi sie tylko bo cos boli. Chodzi sie tez zeby miec ladne, biale i zadbane zeby.
  Profil uzytkownika: Vendela     
grzanka


Wpisów: 7
Od: 2014-01-23
2015-02-16 12:14
Dziękuję wszystkim za pomoc. Jutro wybieram się do przychodni. Zobaczymy co mi powiedzą na miejscu.
  Profil uzytkownika: grzanka     
Forum -> Życie w Szwecji -> Dentysta
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony