Odwiedzin 37783228
Dziś 3551
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Żebracy Cyganie czy są wszędzie?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorŻebracy Cyganie czy są wszędzie?
and00


Wpisów: 5
Od: 2012-10-02
2015-02-06 02:36
Witam, byłem w Sztokholmie na święta, i tylu żebraków nie widziałem jeszcze nigdzie, nigdy w życiu. Siedzieli przed KAŻDYM marketem, masakra jakaś.
Czy tak tam jest zawsze i wszędzie?
Pytam się bo obejrzałem ciekawy filmik, jak to posiłki jadą.
http://www.interia.tv/wide o-hit-ilu-rumunow-zmiesci-sie-w-9-sosbowy m-busie,vId,1642753
Jeżeli dałem posta w nieodpowiednim temacie, to przepraszam, ale naprawdę jestem ciekawy jak to wygląda w całym kraju.
  Profil uzytkownika: and00     
mane86
Märsta


Wpisów: 32
Od: 2011-10-13
2015-02-27 12:52
Oni do "PRACY" jechali, tak mówili, hehe .
A jak spytali do jakiej pracy i czy coś mają nagrane to oni, że coś tam się znajdzie (pod sklepem)
  Profil uzytkownika: mane86     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2015-02-27 17:31
W centrum Sztokholmu jest ich strasznie duzo. Sami zaczeli zauwazac, ze za duzo, bo sami sobie stanowia konkurencje.

Jakies 10-15 lat temu bylo podobnie, z tym, ze wtedy wszedzie bylo pelno szwedzkich zebrakow. Siedzieli z tabliczkami, czesto z psami. Potem jakos nagle znikli i przez wiele lat centrum Sztokholmu bylo wolne od zebrakow. Teraz od 2-3 lat Rumuni siedza.

Ale trudno im sie dziwic. Jak w Rumunii srednie zarobki to jakies 200 euro miesiecznie (a cyganie maja pewnie wiele mniej), to jak w Sztokholmie wyzebra 100kr na dzien, to ma poltora miesiecznej pensji.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2015-02-27 17:34
W Åre nie widzialam przez caly tydzien ani jednego.
  Profil uzytkownika: Vendela     
troja


Wpisów: 945
Od: 2008-01-28
2015-02-27 20:00
A kogo to obchodzi?
  Profil uzytkownika: troja     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2015-02-27 20:01
Nie rozumiem dlaczego reagujecie na zebrzacych Cyganow. Oni po prostu siedza i probuja uczciwie zarobic, nikogo nie zmuszaja do dawania datkow ani nie udaja ze sa kims innym niz sa.
Mnie juz od dluzszego czasu irytuje inna rzecz mianowicie to co Szwedzi nazywaja „polackrenovering”.
Rozni wlasciciele nieruchomosci zatrudniaja firmy prowadzone przez Polakow do odnawiania mieszkan, najczesciej czynszowych. Obserwuje od dluzszego czasu taka wlasnie, pozal sie boze, prace. Zaczelo to sie w polowie stycznia i trwa nadal. Znam skadinad to mieszkanie, trzy pokoje 80 m2, niezbyt zniszczone, mala kuchnia i mala lazienka do wymiany. Poniewaz jest to mieszkanie czynszowe wiec wlasciciel (znany ze strasznego weza w kieszeni) z cala pewnoscia nie stawia na Gaggenau i Poggenpohl a raczej na IKEA lub badziewie z Polski, tanie kafelki, podloge z laminatu i wogole im taniej tym lepiej. W piatek kolo 17, w polowie stycznia, zjawia sie radosna ekipa, 8 osob i zaczyna demolowac. Tzw robota trwa w kazdy weekend, kazdy dzien roboczy po 17 az do czasami 22-23 w nocy, dodnia dzisiejszego i konca nie widac. Niektorzy z tych ludzi spia w remontowanym mieszkaniu, ktorys z nich taskal ze soba nawet antene satelitarna, przychodza do nich kobiety, niektore z dziecmi i tak robota ciagnie sie. Lokatorzy w tym domu odchodza od zmyslow ale zadne istancje nie reaguja (wiadomo Malmö rzadzi sie wlasnymi prawami a raczej bezprawiem). Jedyne co zostaje (wlasciciel niosiagalny)lokatorom to obrzucanie holoty wyzwiskami: jävla polacksvin nalezy do tych bardziej cenzuralnych. A ci przemykaja sie cichaczem, w brudnych kombinezonach, z siateczkami w lapach albo workami na plecach. Odpady wylatuja przez okno, zalegaja trawniki i kolomyjka trwa. To ze lamia kazdy przepis w prawie pracy, przepisy dotyczace obchodzenia sie z odpadami to juz zupelnie oczywiste. Zeby nie bylo nieporozumien to to wszystko odbywa sie w tzw dobrych dzielnicach i szerzy sie jak plaga, nawet w domach z mieszkaniami wlasnosciowymi.
I pozostaje jedno pytanie: ile zarabiaja? Normalna stawka w firmie budowlanej za prace w dni wolne od pracy (beodrad övertid helg) to min 600 kr/h. Chyba zostana milionerami jak zakoncza te roboty albo.... Tylko kto im zaplaci.
Moze zamiast wytrzasac sie nad rumunskim Cyganami zaczniecie zastanawiac sie co wielu z Polakow robi tutaj i nad faktem ze prostytuowac mozna sie w rozny sposob, w dodatku nazywajac to praca.
A Cyganow zostawcie w spokoju, oni to co robia robia otwarcie.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2015-02-27 21:18
"Oni po prostu siedza i probuja uczciwie zarobic" Skoro tylko siedza, to niech siedza, niech nie podchodza do mnie, nie dotykaja mnie, nie krzycza
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2015-02-27 21:23
And00, oni sa po prostu grupa powitalna! Witaja kazdego klienta, jeden w jednym rogu, drugi w drugim rogu Maja jedno magiczne slowo przygotowane na powitanie to jest PLZ
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2015-02-27 21:43
"Moze zamiast wytrzasac sie nad rumunskim Cyganami zaczniecie zastanawiac sie co wielu z Polakow robi tutaj"

No ta polska holota budowlana to masakra kulturowa jakas ...gdzie stana tam nasraja jak w tych swoich PGR-ach ...
  Profil uzytkownika: skoczek     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-02-28 09:24
No ta polska holota budowlana to masakra kulturowa jakas ...gdzie stana tam nasraja jak w tych swoich PGR-ach ...

Ten wpis powinien byc wykasowany, poniewaz obraza "panow na forum" oraz "pania"
  Profil uzytkownika: Lunab     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-02-28 10:48
wstyd i nic wiecej,wytlumaczyc amerykanskiemu turyscie "ze ci co tam siedza to nie szwedzi,chcialbym widziec reakcje politykow jakby ktos sie odwarzyl to saamo zrobic i usiasc sobie przy "budynku gdzie jest fest nobla"przecierz maja prawo """
  Profil uzytkownika: black sabbath     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2015-02-28 10:49
Jezu, BS nie przesadzaj, to komitet powitalny
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-02-28 11:07
widzieliscie w tv jak oni mieszkaja i co po nich zostaje,,,,,,gdyby ktos mial taki syf na swojej dzialce to szybko urzad miasta zareagowal i kara pieniezna gwarantowaana,,,,,,,kajetan pisze ze 10 lat temu bylo pelno szwedzkich zebrakow????tyle lat tu mieszkam i nigdy nie widzialem wiecej jak dwie osoby i w dodatku staly 5-10 minut zeby nazbierac na piwo
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2015-02-28 12:24
wiekszosc polskich fachowców pierwszy raz na drabine weszlo w Szwecji, jaka to spóldzielnia? jakas mala ze pozwala sie na takie numery?
  Profil uzytkownika: kawaler     
jaaaa


Wpisów: 106
Od: 2013-04-03
2015-02-28 12:48
To co sie dzieje na centralnym przechodzi ludzkie pojecie,siedzi tam jeden na drugim,od jakiegos czasu sprzedaja gazete Sophia ktora pchaja w oczy,i krzycza jeden przez drugiego,nie mozna normalnie przejsc,zaczyna mnie trzasc na ich widok,w pociagach kubki wpychaja ci pod nos i jeszcze dyskutuja ja powiesz ze nie dasz.Ktos naprawde powinnien sie tym zajac.
  Profil uzytkownika: jaaaa     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2015-02-28 12:49
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-02-28 12:52
wrocel ze spaceru jeden juz mial nie kubek papierowy po kawie,tylko 20 razy wiekszy kubek plastykowy(niczym wiaderko) ,chyba poto zeby lepiej wcelowac nie schylajac sie??? moj boze do czego to doszlo ???????niepoznaje ten kraj????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2015-02-28 13:26
Nie jestem pewien czy ten link bedzie dzialal
W Sztokholmie jest epidemia

https://www.facebook.com/v ideo.php?v=1438733669751764&pnref=story
  Profil uzytkownika: COMODO     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2015-02-28 14:39
@Kamka
Nie wiem jak dlugo mieszkasz w Szwecji ale nie sadze abys orientowala sie w przepisach. Przede wszystkim „spoldzielni” mieszkaniowych w Szwecji prawie nie ma. Kooperatywy, bo tak sie nazywaja, mozna policzyc na palcach obu rak. Sa natomiast firmy posiadajace nieruchomosci z mieszkaniami czynszowymi. Sa one komunalne, sa prywatne, zarzadzane przez fundusze emerytalne, bedace wlasnoscia bankow czy inwestorow kapitalow.
Nie przeczytalas dokladnie o czym ja pisalam wtedy nie pisalabys bzdur. „...Bo w normalnej dzielnicy nie przeszlo by to…..” Nie wiem co do tego ma dzielnica i polozenie budynku. Za remont budynku odpowiada inwestor, najczesciej jest nim wlasciciel budynku lub jego przedstawiciel. I on jest za wszystko odpowiedzialny, szczegolnie ze remonty nie musza miec pozwolenia na budowe jezeli nie zmieniasz czegos co ma wplyw na konstrukcje lub samo przeznaczenie lokalu. Dzwonic po Securitas albo podobna firme ochroniarska? A kto im placi za wyjazd? Wlasciciel nieruchomosci oczywiscie. Jezeli on zatrzeze ze do takich i takich przypadkow nie nalezy wyjezdzac to oni nie wyjezdzaja bo nikt im za to nie zaplaci. Tylko Polacy pracuja za bezdurno. Policja! Moja droga, policja odpowiada ze to nie jest priorytet, musi istniec zagrozenie zycia ale wtedy tez nie przyjezdzaja bo sie boja. Ile lat grasowal w Malmö seryjny morderca ale poniewaz strzelal tylko do cudzoziemcow wiec policja nie brala tego na powaznie zwalajac na grasujace gangi. Ludzie mieszkajacy w tym domu dzwonili, jak pisalam, do wszystkich instancji, Skattemyndigheterna, Byggnads, Stadsbyggnadskontoret i nic, jak grochem o sciane. Polacy nadal pracuja lamiac po drodze wszystkie mozliwe przepisy a lokatorzy cala zlosc, ugruntowana, zwracaja przeciw Polakom, wszystkim jak leci. Dotarcie do odpowiedzialnego za ten balagan czyli wlasciciela domu jest niemozliwe wiec cala zolc wylewa sie na niewolnikow. Ze oni sa glupi i nie wiedza ze predzej czy pozniej to sie dla nich zle skonczy to nie moja sprawa, ja mam swoje plany ktore juz niedlugo zaczne realizowac. W obecnych czasach z takimi opiniami nalezy sie jednak liczyc, opiniami ludzi ktorzy maja cos do powiedzenia w szwedzkim spoleczenstwie i ktorzy maja wplyw na jego rozwoj ale jednoczesnie nie potrafia analizowac glebiej przyczyn stanu rzeczy i zapasci szwedzkich instytucji.
  Profil uzytkownika: ew_sa     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-02-28 14:45
a co to ma do tematu????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-02-28 14:54
za to zebranie to powinno krytykowax sie politykow a nie cyganow??? pamietam jak w latach 80 przyjezdzali polacy na zaproszenie i stali przy supermarkietach i zwozili wozki do sklepow "wozek 1 korona" pamietam jak potrafili zarobic 1500-2000kr "4000kr byl zarobkiem miesiecznym po podatku,w polsce to byl niesamowity majatek ,mysmy sprzedali dom za 1500 dol,,w latach 70 tych,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2015-02-28 16:04
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
kamka1238


Wpisów: 9115
Od: 2007-11-19
2015-02-28 16:09
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: kamka1238     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2015-02-28 19:24
Kamka, uwierz mi tutaj gdzie mieszkam Malmö, jest taki spokoj, cisza, ze naprawde zastanawialam sie czy sasiedzi w poblizu mieszkaja czy caly rok na wyspach sie wyleguja
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2015-02-28 20:38
Oj, jak to wielkie Panstwo oburzone! Zalapali sie wczesniej na darowizny to teraz od d***py odmieklo!
Nie, Polacy nie zebrza pod sklepami, polskie zebractwo jest inaczej zorganizowane. Po co czekac na kilka koron, uderza sie od razu do instytucji. Polak jest czytaty i bardziej obrotny...Polak potrafi...taki powod do dumy!

Wracajac do utsatta EU migranter.
Zebrzacych w Sztokholmie jest ok 1.000 osob. Rumunow, z roznych regionow, nie tylko Romow. Wiekszosc analfabetow i walczacych miedzy soba.
Dopoki nie zabroni sie zabractwa nic sie nie zmieni. Beda w imie allemansrätten budowac swoje szalasy w parku obok (allemansrätten podobnie interpretuje sie tutaj na forum)
Jest jednak uppsökargrupp co ma koll na zebrakow i wbrew pozorom jest jakas forma trzymania tego w ryzach przez Stockholms Stad.
Zawsze bedzie czesc spoleczenstwa co bedzie tworzyla grupy wsparcia: zrobmy cos, demonstrujmy dzisiaj, przyjdz bedzie kawa, saft i kanelbulle, pokaz swoje wsparcie! i sa ci co po cichu sa wzburzeni tym syfem...ale nie wypada zabrac glos wobec tych 5 co stoja z kawa i banderola.
Sa tez entuzjasci ktorzy udostepniaja publiczne lokale, toalety. Miejsce napic sie cos cieplego ogrzac sie...nikt jednak nie liczy sie z kosztami tego pomyslu. Dewastacja kosztuje i Szwedom szybko przechodzi potrzeba byc poprawnym spolecznie.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2015-02-28 20:45
" pamietam jak w latach 80 przyjezdzali polacy na zaproszenie i stali przy supermarkietach i zwozili wozki do sklepow "wozek 1 korona" pamietam jak potrafili zarobic 1500-2000kr "4000kr byl zarobkiem miesiecznym po podatku,w polsce to byl niesamowity majatek ,mysmy sprzedali dom za 1500 dol,,w latach 70 tych,"


Ab teraz tak jest w Polsce przed kazdym prawie marketem (Krakow)( chyba ze jest ochrona i ich gonia)
Polska poszla do przodu dogonila Szwecje z lat osiemdziesiatych!!!!
  Profil uzytkownika: skoczek     
mane86
Märsta


Wpisów: 32
Od: 2011-10-13
2015-03-02 08:39
Ludzie tu nie chodzi o to że oni są biedni, to jest zorganizowana grupa przestępcza, ci ludzie są lepiej zorganizowani niż wam się wydaje a ulica to jest ich miejsce pracy.
Raz widziałem jak jakiś gość elegancko ubrany coś zapisywał w swoim kajeciku, dogadywał się z nim w jego języku, wyglądało to jakby mu podliczał ile zarobił.
  Profil uzytkownika: mane86     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2015-03-02 14:01
"kajetan pisze ze 10 lat temu bylo pelno szwedzkich zebrakow????tyle lat tu mieszkam i nigdy nie widzialem wiecej jak dwie osoby i w dodatku staly 5-10 minut zeby nazbierac na piwo"

Ja pracowalem wtedy na Slöjdgatan i codziennie szedlem ten kawalem (200m?) z T-Centralen, przez Drottninggatan, do Slöjdgatan (wtedy tam jeszcze bylo takie male przejscie w tunelu miedzy Drottninggatan a Slöjdgatan, teraz tam chyba zrobili jakas galerie czy cos). No i na tym kawalku bylo jakies z 5 osob. Czasem sie zmieniali, ale "znane twarze". Siedzieli calymi dniami, bo na lunchu tez ich bylo widac.

A Polacy zebraja w tunelbanie na Gamla Stan. Chyba ze juz ich Rumuni wykonkurowali.
  Profil uzytkownika: kajetan     
jacekplacek997


Wpisów: 20
Od: 2014-09-24
2015-03-02 20:43
Do Lunab i kawaler

Nie wrzucaj wszystkich polskich fachowców budowlanych do jednego worka, gdyż tutaj przede wszystkim liczy się kultura osobista i jak ktoś jest wychowany.

Jeśli ktoś całe życie pił wódkę i załatwiał potrzeby "w krzakach", to nikt ani nic tego nie zmieni.

Ja osobiście pracuję już od 10 lat za granicą z czego 7 lat w Irlandii i powiem, że nigdy nie spotkałem się u mnie w pracy z takimi ludźmi. (Fakt może branża nieco delikatnie inna).

Przede wszystkim trzeba siebie szanować.
Nie pracować za grosze, ani w fatalnych warunkach.

Ale jeśli chodzi o kulturę osobistą to na to nie ma reguły - teraz nawet młodzi ludzie, którzy pracują w biurach potrafią pić na umór i palić trawę na okrągło.
  Profil uzytkownika: jacekplacek997     
+katolik+
IN GOD WE TRUST


Wpisów: 1339
Od: 2013-08-18
2015-03-03 01:28
"Żebracy Cyganie czy są wszędzie?"

Oni rzeczywiście są wszędzie. To wystawia bardzo złą wizytówkę miastu. W dodatku, zachęcani czerwoną indoktrynacją "życzliwych ludzi", stają się coraz bardziej nachalni, bezczelni...
Oto, do czego m.in. prowadzą rządy social-liberałów: "pozwólmy wszystkim na wszystko- w imię wszystkiego!"
Ci żebracy powinni jeszcze przez Gamla Stan wejść prosto do Pałacu Króla i "postawić klocka" na tronie Jego Królewskiej Mości... Ale bym się śmiał!
Proszę Państwa, Moi Kochani, tutaj zwycięża poprawność polityczna- ta ohydna marksistowska bakteria! Spróbuj tylko tych żebrzących jakoś publicznie skrytykować, a w najlepszym razie narazisz się na ostracyzm...
Przecież jest Stockholms Stadsmission, gdzie znajdą dach nad głową i ciepłą strawę! Al oni nie chcą tam iść...

Na naszych oczach dokonuje się rozkład tego pięknego portowego miasta. Na naszych oczach umiera Europa!

Tu by się przydała silna, autorytarna władza- i problemy żebractwa (oraz inne) zniknęłyby w mig!

Ktoś musi w końcu "trzasnąć pięścią w stół!"

Nie chodzi przy tym tylko o Sztokholm, lecz o całą naszą Dumną, Wspaniałą Europę!

+Europę Chrześcijańskich Wartości!
+Europę Zasad!
+Europę Honoru!

Amen.
  Profil uzytkownika: +katolik+     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2015-03-04 10:53
Na Facebook jest strona "Förbjud Tiggeri". czym wiecej nas bedzie "dela" albo "gilla" to moze w koncu politycy wezma sie za problem.

Wczoraj szlam Sveavägen w strone Sergels torg i co kawalek lezaly worki, torby, materace przywiazane do drzew. Ale gdy zeszlam pod Sergels torg az nie moglam uwiezyc swoim oczom. Pusto. Ani jednego materaca, ani jednego zebraka. Przypomnialam sobie ze pare tygodni temu czytalam ze jakas prywatna osoba zglosila na policje, przyjechali i wyzucili wszystkich a rzeczy spalili.

Wiec tak idac Sveavägen zastanawialam sie czy sie nie zaangazowac i zglosic na policje zeby opruznili ulice z tych smieci.
  Profil uzytkownika: Vendela     
and00


Wpisów: 5
Od: 2012-10-02
2015-04-06 16:57
Najlepiej naprawdę zgłaszać na policję, może coś da. Oni są wszędzie. Kolega na północy, mieszka w Skellefteå, mówi że tam też są.
A tak swoją drogą zastanawiam się jak oni to robią że są pod KAŻDYM sklepem? Wykaz z administracji ICA, i innych Lidli wzięli? Ja już dawno nie widziałem sklepu gdzie ich nie ma. (Ich bo czasami jest więcej niż 1).
Na Brommaplan na przestrzeni około 70m są 2 sklepy, T-bana i McDonald a interesu pilnuje chyba 5-6 cyganów
  Profil uzytkownika: and00     
renata12


Wpisów: 495
Od: 2010-02-06
2015-04-06 18:43
zorganizowana grupa i to bardzo , ostatnio był bus zatrzymany na terenie Polski na angielskich numerach i 42 osoby z Rumunii w środku plus kierowca wszyscy jechali do Szwecji.
Może ich z Anglii przerzucają bo ponoć tam dotacje ukrócili.
Dzisiaj stoją pod sklepami a potem w dzielnicach będą zebrać , Wystarczy opanować jakiś portal w stylu ratsit i wiemy gdzie bogaci mieszkają.wszystko durni szwedzi w internecie umieszczają za darmo.
  Profil uzytkownika: renata12     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-04-06 18:54
to jest wstyd…ostatnio mialem prace w täby C ,to najwieksze C w szwecji przy wejsciu i wyjsciu po dwie osoby i hej..,wszyscy co pracowali obok mnie to szwedzi i jak szlismy na lunch to kazdy sie dziwil ze tego niezabronia?,jedna to siedziala przy drzwiach SEB ,,moze myslala ze ludzie ida tam po pieniadze???,przykro patrzec jest na nich bo widac ze bieda ,wk…a mnie tylko to ze politycy nic nie robia i jest czesc ze szwedow co chce im dac wlasciwie wszystko,mam w pracy takiego jednego,wydaje mnie sie ze miljöpartiet jest przeciwko zakazowi??
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-04-06 22:51
Radze pogodzic sie z mysla, ze zwiekszy sie ilosc zebrzacych Romow bo wielu Szwedow chce im pomagac, niektore gminy daja im nie tylko lokale ale nawet wyzywienie albo kamping jak np w Helsingborgu
http://www.msn.com/sv-se/n yheter/other/%C3%B6ppnar-campingplats-f%C 3%B6r-eu-migranter/ar-AAalFiV
a stowarzyszenie HEM doklada wszelkich staran by zaopatrzyc ich w coraz to nowe gazety do sprzedazy.

Prawdopodobnie juz wkotce beda juz nie tylko siedzieli przed kazdym sklepem i chodzili po wagonach metra w Sztokholmie ale rowniez ulice beda nimi zalane.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2015-04-07 11:02
U mnie w Sztokholmie na Söder juz teraz nie jest mozliwe, zeby isc ulica i nie byc zaczepianym przez zebrzacych Romow, zeby dac im pieniadze i kupic gazete.
Ja widze, ze ludzie tu daja im pieniadze, kanapki, kawe, przynosza im torby z ubraniami, kupuja od nich te ich gazety i galazki z baskami, ktore gdzies pozrywali wiec jesli tak dalej bedzie to oni stad nie wyjada a wprost przyjedzie ich tu jeszcze wiecej.
Nie wiem czy wszyscy wiedza o tym, ze policja z Uppsali podala do wiadomosci, ze zebrzace tam Romki musza placic Romom czynsz za bardziej atrakcyjne miejsca.
http://www.unt.se/uppland/ uppsala/tiggare-tvingas-betala-for-plats- 3615447.aspx
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2015-04-07 12:14
Niedlugo zapewne zaczna spac po klatkach schodowych,o ile juz nie spia..
  Profil uzytkownika: spagetti     
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2015-04-07 13:59
cyganie to katolicy, sa w wiekszosci ochrzczeni,
prawdziwi katolicy powinni w kazdym zebrzacym cyganie widziec Jezusa

znacie przypowiesc, bylem biedny, bylem glodny, itp.

cyganie sa wlasnie tymi najmniejszymi bracmi Jezusa,

szczególnie teraz w okresie swiat przyjmiejcie przynajmiej jednego cygana, niech sie wykapie u was, dostanie czysta bielizne i ubranie, nakrmcie i dajcie chociaz kilka stówek na odchodne
  Profil uzytkownika: kawaler     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2015-04-07 14:41
Dobra,ty zaczynasz
  Profil uzytkownika: spagetti     
bzyk 101


Wpisów: 29
Od: 2014-09-16
2015-04-07 22:01
Jesteście wszyscy po....ani
Staracie się być bardziej szwedzcy aniżeli Szwedzi...czego
oczywiście nigdy nie osiągniecie.
Krytykując własną polskość...jesteście gorsi od tych o których sami piszecie.
Zapewne już mówiliście po szwedzku po dwóch tygodniach pobytu w Szwecji...jak ci z hameryki górale, co tam nie byli.
Może wspomnij jeden/jedna z drugą/im...jak zaczyhnałeś tu w Szewcji...kim byłeś...i kim jesteś ?
a jesteś....jesteś nikim !!!
  Profil uzytkownika: bzyk 101     
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2015-04-07 22:32
ponad 90% polek które poprzez slub ze szwedem czy arabem zamieszkaly w Szwecji byly w Polsce prostytutkami albo cichodajkami, pracowaly jako kelnerki czy szatniarki albo w recepcji hotelowej,
a 90% szedów którzy poslubiali polki bylo alkholikami i psycholami, te polki przeszly pieklo dla pobytu w Szwecji
  Profil uzytkownika: kawaler     
czarny


Wpisów: 2
Od: 2015-04-08
2015-04-08 15:01
Witam wszystkich blogowiczow.Od jakiegos czasu czytam wasze wypowiedzi na ruzne tematy i nie moge sie oprzec pokusie zabrania glosu.Wiem ze sa ludzie kturzy sie ze mna zgodza jak ruwniez naraze sie na ostra krytyke ze strony innych ale tak jest ze jeszcze sie taki nie narodzil zeby wszystkim dogodzil. Jesli chodzi o Rumunow to ich rozumiem bo jesli jest bieda w kraju a dupki siedzace "na wysokich stolkach" mysla przewaznie o swoich interesach a spoleczenstwo nie ma co do gara wlorzyc to wyjezdza za chlebem.To jest normalne bo przeciez kazdy chce godnie zyc,jednak nie normalne jest kiedy przyjezdza(nazwe to delikatnie)niezbyt rozgarnieta i kulturalna grupa ktora chce sie nachapac czyims kosztem niezastanawiajac sie nad konsekwencjami.Tak tez jest z rumunami,zaczeli przyjezdzac za chlebem niestety fama o dobrych zarobkach sybko sie rozchodzi i zaczynaja przyjezdzac cwaniaki ktorzy zarabiaja kosztem tych uczciwych jak tez inna cholota ktora psuje opinie o spoleczenstwie danego kraju. Niestety dotyczy to tez Polakow(i tu naraze sie na krytyke niezbyt rozgarnietej i kulturalnej grupy bo to dziala na zasadzie "udez w stol...")ktorzy przyjezdzaja z zamiarem latwego zysku a to nie zawsze idzie w parze z uczciwoscia.Osobiscie mialem pecha poznac rodaka ktoremu chcialem pomoc ale szybko okazalo sie ze jest gosciem ktory uciekl z Polski bo byl wydany za nim list gonczy za zlodziejstwo i przyjechal do Szwecji z zamiarem kontynuowania swojej profesji jak sie okazuje z bardzo dobrym skutkiem do tej pory.Niestety za ten stan zeczy mozna winic dupkow siedzacych na wysokich stolkach ktorzy nie potrafia lub nie zalezy im na tym by ustalic konkretne prawo ktore by skutecznie eliminowalo szumowine ze spoleczenstwa(bo czy ustala dobre prawo zle czy niczego sensownego nieustala to i tak swja kase dostana) jak i samo spoleczenstwo ktore nie zawsze potrafi realnie ocenic sytuacje. Jesli chodzi o Szwedow to tez sa pijaki,zlodzieje,kombinatorzy,wyzyskiwacze jak i ludzue pozadni,uczciwi i dobroduszni kturzy daja kase pod marketami i system bolaget,jednak ci ostatni to nie konecznie musza byc dobroduszni obywatele,mysle ze daja kase z poczucia winy"ja kupuje alkohol a tu siedzi glodny Rumun,dam mu pare koron to bende rozgrzeszony z pijanstwa"no i zaczyna sie problem.Czlowiek ktory dostal kase za darmo zciaga rodzine,fama sie rozchodzi przyjezdzaja tlumy bo tu mozna dostac kase zadarmo i czyja to jest wina? Jesli chce ktos pomoc zebrakowi lub innemu potrzebujacemu to niech mu da prace a nie kase bo dojdzie do tego ze dzis dasz zebrakowi kase a jutro zgina ci spodnie z balkonu albo pila z garazu. Ja zostalem zaproszony przez Szweda do legalnej pracy na farmie.Jestem stolarzem ktorego bieda w kraju zmusila do nauki wszelakich prac potrzebnych do egzystencji na tym swiecie niestety los popycha mnie imoja zone w strone zlodzieji,wyzyskiwaczy i oszustow tak skutecznie ze dzis stoje "na krawedzi"i nie mam drogi odwrotu.Przeszedlem etap kronofogdenu nie z mojej winy,zabranie corki przez socjal bo po otrzymaniu kronofogdenu nastapil kryzys i corka postanowila poskarzyc sie na fejsie(ale to dlugi temat),a teraz jestem na etapie upadlosci firmy bo pomimo iz mam duze doswiadczenie w wykonywanch pracach przezemnie to trafolem na(przepraszam za wyrazenie)szwedzka suke ktora doprowadzila do mojego konca bo minelo 2 miesiace i nie moge wyegzekwowac naleznosci za wykonana usluge i to w literze prawa.Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie mam do kogo sie zwrucic o pomoc bo prawo jest tak skonstruowane ze nie mozna jej nic zrobic!Tak wiec w kazdym kraju znajdzie sie kur...i zlodziej a z dyskusjami jest tak jak zlekarctwami,jednym pomagaja a innym nie a przeciez to zalezy od organizmu a nie od lekarstwa.Tak samo jest zdyskusjami na forum,osiagniecie kompromisu,wlasciwej oceny sytuacji zalezy od czlowieka i trzezwosci w jego rozumowaniu.
  Profil uzytkownika: czarny     
kawaler


Wpisów: 12116
Od: 2008-10-01
2015-04-08 15:49
po pierwsze my nie jestesmy blogerami, pisz krótsze teksty a nie alaboraty, dziel tekst na 3 czesci, bo tego nie idzie czytac, to jest forumowy savuovir


wiekszosc polaków co mieszka w Szwecji jest z tzw. nizin spolecznych, lumpenproletariat, taksówkarze, cynkciarze,
barmanki, wielu to WT, angielskie okreslenie,
z malych miasteczek i wsi zabitych deskami,
kobiety byly w Polsce w wiekszosci lekkich obyczajów,
chwycily sie szweda czy jugola/araba zeby dostac pobyt w Szwecji,

wiec ta Polonia... sklada sie z najgorszego "gatunku" polaków,
w Polsce ciezko by bylo znalezc tak zdemoralizowane miasto gdzie mieszkaliby ludzie podobnej proweniencji
  Profil uzytkownika: kawaler     
photodigital


Wpisów: 56
Od: 2015-03-24
2015-04-13 22:37
pozwole sobie zabrac na ten temat zdanie,poniewaz czytajac wpisy zauwazam niewiedze-zupelnie uzasadniona!! a wiec! sprawa romow zaczela sie w latach 80 tych.i påodobnie jak w szwecji w ciagu 24 godzin najechali na cala polske. Cyganie z rumunu bulgarii jugoslawi-czyli tak zwana zorganizowana balkanska mafia-ciekawe miejsce zamieszkania tej mafii to wies-BUZESCU w rumunii.Wracajac do polski romowie ci ktorzy mieszkali w polsce mieli najlepiej w calym bloku komunistycznym-mieli dowody osobiste paszporty itp.dzieciaki chodzily do szkoly-kradli ...itd itd.Jednak po zokupowaniu polski przez romska mafie zaczela sie prostytucja pedofilia narkotyki burdele,prostytucja dzieci,tak jest do dnia dzisiejszego i po wejsciu do unii mafia rozszezyla swoja dzialalnosc na terenach unii-jak to widac na ulicach romowie w ciagu jednej nocy opanowali cala skandynawie!!!! prostytuuja sie kradna na potege i to w bialy dzien!! okradaja stacje benzynowe sklepy samochody garaze!!! dlugo tu pisac!!sa agresywni chamscy i zachowuja sie w bardzo k...ski sposob!! jest to wszystko zorganizowane-romowie wiedza co maja mowic dziennikarzom policji-zostali pouczeni odnosnie skandynawskich zwyczajow ze slowo rasista otwiera drzwi do socjalnej kasy szwecji!!!! sa madrzy i inteligentni-ich szefowie precyzyjnie planuja kazdy nowyv spektakl teatralny odnosnie zebrania,robienia koppii zdjec z dziecmi ktore dzisiaj maja po 40 laty i nie sa ich.wszystko nazywam filmem fabularnym!!! naiwni sie na to biora!!! z tego co widac szwedzki socjal pomaga tej mafii!!- z komuny budowano romom domy,po kilku miesiacach stal tylko szkielet domu!! smiecie wywalane przez okna i to bez plastikowych workow,wszedzie kloaka ekstrementy smrod syf !!! w rumuni sa piekne hotele dla romow ale oni w nich nie mieszkaja bo nie mozna pic ,otworzyc burdelu itp..... ciekawostka jest to iz romowie z finlandii norwegii danii anglii i juz z polski co roku jak tylko wiosna uderzy-zjezdzaja do szwecji krasc!!! kiedys na kanale 4 byla rozmowa z jedna szwedzka romka mowiaca o dyskryminacji romow w szwecji i rejestracji romow na policji-a kilka dni przed tym wywiadem ukradla benzyne na Statoil upplands väsby i to nie raz!! Fittja okq upplands!! wiem widzialem mam nawet na kamerze samochodowej nagrane.No i tak to widzicie wyglada. na jednymn z Statoil przejechaly pracownika-mial kilka operacji na nogi itd. to sa fakty i zadne fantazje-osobiscie spakowalbym to szemrane mafijne towarzystwo i wyslal do rumuni.sa to romowie nie rumunscy obywatele-rumun bulgar wegier jugoslowianin nie pojdzie zebrac na ulice!!!! rom to robi od 2000 lat. polecam wpisac w google-romska mafia-i tam macie wszystko!!! pozdrawiam!! no i nasze podatki ida na utrzymanie mafii zlodziei bandytow!!! juz teraz jak sie spaceruje po stockholmie to tylko smrod syf i romowie ktorzy gio robia!! to co tu napisalem nie jest zadna dyskryminacja czy rasizmem tylko czysta prawda!!! bulgarski prezydent powiedzial do romow....w parlamencie...jak chcecie zyc w tym gnoju jak swinie w korycie to sobie zyjcie my socjalnych pieniedzy unii nie bedziemy trwonic na utrzymanie mafii.... tak powiedzial-cytuje gazete wyborcza!!! amen pozdrawiam
  Profil uzytkownika: photodigital     
photodigital


Wpisów: 56
Od: 2015-03-24
2015-04-20 22:40
PANIE KAWALER? CZYTAM TWOJ WPIS I...wydaje mi sie ze masz powazny problem ze swoja osobowoscia-zalatuje mi shizofrenia wrodzona-narcyzm-zasciankowy intelektualizm!!krotko mowiac choroba psychiczna-to nie obraza ale fakt! cos jak dawna szlachta zasciankowa!!!
jak mozna byc takim chamem aby wyrazac opinie o polonii itp.?psychologia tlumu podpowiada mi ze to wlasnie ty nalezysz do tego typu osobnikow!! ja z autopsji wiem ze ta nowa generacja polakow i nie tylko zaraz po shengen zjechala do szwecji z polskich kryminalow ulic melin stadionow itp!!!prostytutki to sa teraz kiedys to byly madre zarabiajace kobiety!!! ja jeszcze nigdy tu w szwecji nniespotkalem czlowieka-ludzi o ktorych ty tu madrachelnie sie rozpisujesz? nie bede sie rozpisywal ale osobiscie gdybym byl swiadkiem takiej twojej wypowiedzi olal bym ci pysk na dlugie tygodnie!!!przy moich 196 cm i 115 kg wagi lecialbys z powrotem do polski do swojej wiejskiej meliny-nazywana posiadloscia.tak to widzisz wyglada jak sie jakis tomcio paluch oderwal granatem od pluga,slomiano buraczany koles,zamieszkal w szecji i bawi sie w intelektualiste.Pmietaj kolego-niedorosles starej gwardii ktora uciekala z polski ladem lasami woda w zimie po minus 20 stopni aby godnie zyc-czego w naszym kraju nie ma do dzis!!wiec sie zastanow co piszesz bo odbieram cie za czlowieka con upadl na dno i zyje z szwedzkiego socjalu i schizofrenicznie opowiada swoje wyczytane historie-nier dziele tego na dwa czy trzy bo to nie ma znaczenia-kazdy pisze tak jak uwaqza!! mysle ze moderrator niepotraktuje mojego wpisu jako obraze twojej cienkiej osoby-bo ty w chamski sposob obrazasz polakow w szwecji!! mysle ze kiedys ktos ci ryja obije-patrzac na twoj IP ktory zostaje w tle na kazdym wpisie i wyswietla sie razem z google to sadze ze kiedys ci ktos za takie obrazanie ludzi ryja obije!! zycze szczescia-pisze to w imieniu wszystkich polonusow w szwecji!!!
  Profil uzytkownika: photodigital     
Ayla


Wpisów: 527
Od: 2007-11-04
2015-04-21 15:24
wywiad z cyganem.

https://m.youtube.com/watc h?v=NZZjpzDv9H8
  Profil uzytkownika: Ayla     
Forum -> Życie w Szwecji -> Żebracy Cyganie czy są wszędzie?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 10 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony