Odwiedzin 37801456
Dziś 1900
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Odpis od podatku - koszty podwojnego zamieszkania

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOdpis od podatku - koszty podwojnego zamieszkania
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-02-03 20:09
Mam do Was pytanie. Nie wiem czy kozystacie z odpisow od dochodow - ale teraz na poczatku roku zastanawiam sie jakie rachunki warto zbierac aby mozna bylo odliczyc cos od dochodu przy rozliczeniu podatku. Pracuje w Szwecji - moja zona poki co mieszka z dziecmi w Polsce dopoki nie uda mi sie wynajac jakiego konkretnego mieszkania aby ich tutaj sprowadzic. Czytalem ze mozna odpisac koszty jedzenia jak sie ma rachunki na kwote 60 kr na dzien w takim wypadku oraz przloty do Polski. Czy to prawda? Nie wiem poprostu czy magazynowac te wszystkie paragony z ICA, Copp itp i czy jest takie odliczenie wogole?

Pozdrawiam i dzieki za jakies info.
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2015-02-04 12:02
Moge ci od razu powiedziec ze nie, nie mozesz odciagnac tego z twoich dochodów. Ale mozesz sie dogadac z twoim pracodawca np zeby ci placil przelot raz w miesiacu do Polski. Jezeli jestes bardzo niezbedny dla firmy.

To ze zona twoja mieszka w Polsce i ty tam jezdzisz to jest twoja prywatna sprawa.



  Profil uzytkownika: Vendela     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-02-04 12:53
" Czytalem ze mozna odpisac koszty jedzenia jak sie ma rachunki na kwote 60 kr na dzien w takim wypadku oraz przloty do Polski. Czy to prawda?"

Jestes oddelegowany przez Polska firme do pracy w Szwecji ,czy zatrudniony przez szwedzka firme, jako uznany za zamieszkalego w Szwecji ?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-02-04 13:56
Wlasnie z tymi przelotami nie dokonca gdyz nawet na stronie Skatu pisze ze gdy np zona miesszka w Polsce mozna odliczyc przez 2 lata koszty wylotow.

http://www.skatteverket.se /privat/svarpavanligafragor/avdrag.4.18e1 b10334ebe8bc80003674.html

- tak samo z wydatkami na jedzenie - z tym ze mozna to tylko zrobic za pierwszy miesiac.

Jestem zatrudniony w Szwedzkiej firmie - nie oddelegowany.
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
basia123


Wpisów: 3
Od: 2014-10-26
2015-02-04 14:17
Oczywiście możesz doliczyć koszty przelotu do Polski potrzebne są faktury za bilet albo numery rezerwacji .Ja w tamtym roku doliczyłam trzy faktury i dostałam zwrot .Najlepiej skontaktuj sie z księgowym to ci powie dokładnie
  Profil uzytkownika: basia123     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-02-04 14:25
Tak rozmawialem ksiegowym i potwierdzil ze przez 2 lata mozna odliczyc od dochodu koszty przelotu do Polski, tak samo wyzywienia ale tylko za 1 miesiac po 60kr/dzien. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Forum -> Życie w Szwecji -> Odpis od podatku - koszty podwojnego zamieszkania
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 38 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony