Odwiedzin 37800168
Dziś 612
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Wlaczanie komputera

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWlaczanie komputera
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2015-01-24 20:24
Miałam Win Vista i odkąd zainstalowałam Win 8.1 musze włączać dator dwa razy i dopiero za drugim razem dator wlacza się normalnie i pracuje bez problemu a za pierwszym wyskakuje mi tylko logo windowsa i nie można się zalogować tylko musze wylaczyc i ponownie włączyć i wtenczas dator zaczyna normalnie pracować.
Podejrzewam ze może ma dwa różne BIOS, ale nie wiem dokładnie.
Może ktoś ma jakąś sugestie co to może być i co zrobić.
  Profil uzytkownika: krisbz     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2015-01-26 10:33
dator= komputer

  Profil uzytkownika: iza     
kawaler


Wpisów: 12117
Od: 2008-10-01
2015-01-26 12:52
lepszy byl XP , teraz wchodzi windows 10, ma byc lepszy,


  Profil uzytkownika: kawaler     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2015-01-26 18:19
lepszy byl XP...

- Od czego???
  Profil uzytkownika: Uwe     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-01-26 18:22
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2015-01-27 19:08
Jak dwa rozne biosy, nie ma czegos takiego. Pewnie ktos poszedl po lepkach i zwyczajnie wgral ci nowy system od tak. Po co ci dwa systemy i cala ta mieszanina?. Kompletny format i wgranie nowego systemu jaki chcesz miec. Po klopocie.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2015-01-30 20:40
Troche to chaotycznie opisane ale wnioskuje ze masz ustawione haslo do komputera ktorego nie pamietasz a o ktore system prosi po "Uspieniu systemu i przy wygaszaczu",natomiast przy starcie od samego poczatku haslo ustawione jest na automatyczne logowanie i stad ten problem.Ale nie do konca tak naprawde rozumie z tego opisu co jest problemem.Jesli nie to opisz bardziej szczegolowo problem.
  Profil uzytkownika: nobody     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2015-02-07 15:49
Nie to tak nie jest, bo jak tylko wlacze i zanim wyjdzie okienko do logowania to komputer odrazu sie zawiesza i nie idzie dalej do logowania.Musze wylaczyc klawiszem i jak drugi raz wlacze to wtenczas idzie dalej do logowania.
  Profil uzytkownika: krisbz     
t100


Wpisów: 30
Od: 2013-02-04
2015-02-08 19:56
Ja bym sformatował dysk i wgrał system od nowa (tak żeby nie została stara instalacja). Nie ustawiaj hasła na początku (o ile się da...) i zobacz czy będzie się włączał normalnie. A tak z nieco innej beczki to polecam Windows 7 win8 to dla mnie taki wynalazek jak vista
  Profil uzytkownika: t100     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2015-02-09 09:56
Bardzo przepraszam ale napisze tym razem po szwedzku, bo byc moze w moim pierwszym wpisie wyrazilam sie nie jasno
Hej
Efter det att jag har installerad på min stationera dator Win 8,1 har jag råkat ut för ett irriterande problem. Vill bara säga att från början när jag köpte dator (DELL) det var Win. Vista som var installerad. Nu är det så att jag måste starta dator två gånger när den är avstängd(det händer inte om jag startar om dator). Första gången när jag trycker på ström knapen får jag på skärmen efter en liten stund Win liten blå fönster och det händer ingenting mera, dator går inte vidare med att starta. Då måste jag stänga av dator med ström knapen och trycka direkt ström knapen igen. Då för jag efter en stund samma Win fönster med snurrande bubblor under och dator startar som det skulle göra och fungerar utan några som helst problem. Vad är det som är fel. OBS att jag har inte formaterat hårddisken före installationen av Win.8,1 och själva installationen gick hur bra som helst. Från början tycke jag att det är kanske OLD WINDOWS katalogen som skapades under installationen som var boven i det hela, men efter det att jag tillfälligt tagit bort den visade det sig att det inte hjälper.
  Profil uzytkownika: krisbz     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2015-02-10 09:31
Moze tu znajdziesz jakis pomysl na rozwiazanie

http://support.microsoft.c om/kb/2681286
  Profil uzytkownika: kajetan     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2015-02-11 07:12
JUz co nieco rozumie.Mozliwe ze windows 8 jest uszkodzony.uruchom cmd i sfc /scannow zeby zobzczyc co jest uszkodzone i nastapi naprawa z automatu.Mozesz tez z pominieciem tego przejsc do sprawdzenia i naprawy obrazu
wszystkie komendy wpisz/przekopiuj w start->kommandotolken(kör som administratör)

dism /online /cleanup-image /checkhealth
dism /online /cleanup-image /restorehealth (ten trwa chwile dluzej)
i potem jeszcze sfc /scannow aby sie upewnic czy wszystko jest w porzadku.
Rozumie ze wszystkie sterowniki do plyty glownej ,grafiki itp.instalowane byly ze strony producenta?
  Profil uzytkownika: nobody     
nobody


Wpisów: 840
Od: 2011-05-18
2015-02-11 07:15
a i jeszcze pobierz autoruns i zobacz co tam startuje z systemem.
  Profil uzytkownika: nobody     
Forum -> Komputer i człowiek -> Wlaczanie komputera
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony