Odwiedzin 37797264
Dziś 1041
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Fakturowanie na polskiej dzialanosci w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorFakturowanie na polskiej dzialanosci w Szwecji
kriss020


Wpisów: 44
Od: 2012-03-04
2015-01-15 18:56
Witam chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sprawa z fakturowaniem na polskiej dzialanosci w Szwecji.Na chwile obecną fakturowalem w 2 róznych firmach wraz z A1 w roku 2013 i 2014 w roku 2013 fakturowałem 5 miesiecy a w 2014 4 miesiące.Moje pytanie brzmi czy juz nie moge fakturowac w 2015r i innej firmie?poniewaz slyszalem ze mozna fakturowac tylko 2 lata.w pazdzierniku 2014r minelo 2 lata.
Joland jesli mozesz wypowiedz sie na ten temat poniewaz widzialem ze duzo wiesz odnoscnie tego tematu.I czy od 2015r cos sie zmienilo w sprawie fakturowania na polskiej dzialanosci na terenie szwecji.Wiem ze mozna fakturowac 183dni w ciagu roku na terenie szwecji i tego przestrzegam
  Profil uzytkownika: kriss020     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-01-15 20:42
Po 2 latach (przy delegowaniu dzialalnosci) aby otrzymac druk A1 trzeba miec 2 miesiace przerwy. Jesli taki druk masz to nie ma znaczenia czy fakturujesz rok czy przez 10 lat - byleby praca w ciagu roku nie przekraczala tych 180 dni gdyz wtedy powinno placic sie podatek w Szwecji ale to juz wiesz.
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
kriss020


Wpisów: 44
Od: 2012-03-04
2015-01-15 20:45
Witam poszukalem wypowiedz Joland z tego forum który napisal:
"Nie ma znaczenia czy ktos pracuje jeden dzien czy 182 dni w roku podatkowym na polskiej dzialalnosci.W ciagu dwoch lat podatkowych mozna pracowac 2x max 183 dni na polskim A1.W trzecim roku trzeba zaplacic obowiazkowo szwedzkie oplaty socjalne."
Czy jolandowi równiez chodzilo o to ze na A1 czy ogólnie mozna robic tylko 2 lata i koniec??
  Profil uzytkownika: kriss020     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-01-15 20:49
Ma znaczenie,bo po 24 miesiacach z polskich obciazen socjalnych musisz wejsc na szwedzkie ,jesli pracujesz w Szwecji pol roku w czasie roku i nie posiadasz zakladu w Szwecji. Skatteverket wydal broszurke po polsku,tam mozecie sobie to wyczytac.

http://www.skatteverket.se /servicelankar/otherlanguages/popolsku/in formacjadlazagranicznychprzedsibiorstw.4. 71004e4c133e23bf6db800016269.html
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-01-15 20:52
"Czy jolandowi równiez chodzilo o to ze na A1 czy ogólnie mozna robic tylko 2 lata i koniec??"

Jolandowi chodzilo ,ze na A1 mozesz robic tylko dwa lata.
Pozniej albo rezygnujesz, albo wchodzisz na szwedzki system socjalny.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kriss020


Wpisów: 44
Od: 2012-03-04
2015-01-15 20:54
tekst Jolanda :

"Skatteverket kontroluje szwedzkie firmy,ktore czesto korzystaja z pomocy podwykonawcow(w deklaracji podatkowej jest rubryka( "przeplyw towarow i uslug z innych krajow UE).Znajduja firme ktora ich zdaniem przekroczyla w roku podatkowym 183 dni lub pracowala na szwedzkim rynku wiecej jak 2x183 dni.Wowczas zaczyna sie jazda Skatteverket z polska firma.Przesylaja na jej adres w Polsce liste zapytan.

Nie ma znaczenia czy ktos pracuje jeden dzien czy 182 dni w roku podatkowym na polskiej dzialalnosci.W ciagu dwoch lat podatkowych mozna pracowac 2x max 183 dni na polskim A1.W trzecim roku trzeba zaplacic obowiazkowo szwedzkie oplaty socjalne.

"Utländska arbetsgivare inom EU som sänder anställda till Sverige för att arbeta här kortare tid än två år ska inte betala arbetsgivaravgifter i Sverige om den anställde har ett intyg om tillämplig lagstiftning (A1) som visar att han ska tillhöra sitt hemlands socialförsäkring under den tid som han arbetar här. Arbetsgivaren är skyldiga att betala eventuella socialavgifter till det land där den anställde är socialförsäkrad."
  Profil uzytkownika: kriss020     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-01-15 21:03
No to porownaj tekst Jolanda i Wacka, czy to nie to samo.
W dodatku Wacek wkleil na potwierdzenie tekst po polsku ze Skatteverket.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-01-15 22:12
Ale co innego jest jesli to firma deleguje pracownika - a co innego jesli jest delegowana firma jednoosobowa. Nigdzie w tej broszurce o firmie jednoosobowej nie jest napisane. Z tego co ja wiem - choc moge sie mylic - musisz miec po 24 miesiacac 2 miesiace przerwy i znow mozesz uzyskac druk A1 i kolejne 24 mies fakturowac.
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
PL/SE


Wpisów: 60
Od: 2013-02-20
2015-01-16 01:05
Myśle ze z tymi dwoma latami to Wacek i Joland sie mylą. Nikt tez nie pisze tutaj ze można sie delegować z dwóch rożnych paragrafów. 1- oddelegowanie na 24 miesiące. Tu może te dwa lata jest aktualne. A co jeśli taka osoba po powiedzmy dwóch miesiącach otrzyma A1 no to chyba ma prawo dalej płacić polski ZUS? 2-Świadczenie usług w dwóch lub więcej krajach. Jeśli to np. Polska i Szwecja to sie zgadza max 183 dni w Szwecji jeżeli płaci sie polski ZUS. Tak jak panowie twierdzą max dwa lata. Moje pytanie. Co np. Jeżeli taka firma jednoosobowa miała przez te dwa lata większy obrót w Polsce niż w Szwecji? (Znam osobiscie taką firmę ) Na jakiej podstawie ma w trzecim i następnym roku przejść na szwedzkie opłaty? Myśle ze jak jest A1 to nie ma sie czego obawiać. Oczywiście mogę sie mylić.
  Profil uzytkownika: PL/SE     
Basti7405


Wpisów: 1062
Od: 2014-08-10
2015-01-16 08:46
A ja mam takie pytanie - czy was fakturujacych na 50-60 tys. koron miesiecznie, nieplacacych podatkow ani tzw. Zusu w Szwecji nie stac z tych zaoszczedzonych kwot na jedna, konkretna porade prawna w firmie, ktora zna sie na warunkach i zasadach obowiazujacych aktualnie?

I zeby byla jasnosc, ja wam nie zazdroszcze czegokolwiek. Tylko po co pytac na forum, gdzia wg. co poniektorych sa sami budowlancy i sprzataczki (czyt. nieudacznicy), jesli mozna zerknac do katalogu firm na PI, dzial 'Księgowość i administracja'
http://www.poloniainfo.se/ firmy/index.php

I tam poprosic o pomoc uiszczajac odpowiednia oplate za udzielona porade.
  Profil uzytkownika: Basti7405     
PL/SE


Wpisów: 60
Od: 2013-02-20
2015-01-16 10:57
Zgadzam sie z Tobą. Problem polega na tym ze w przepisach nie jest tak do końca napisane czarno na białym. I nikt tak do końca nie wie na 100%. Jak to często bywa chodzi o interpretacje. Jeden interpretuje tak drugi inaczej. To samo dotyczy ZUSi wydawania druków A1. Co urząd to inaczej do tego podchodzą.
  Profil uzytkownika: PL/SE     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-01-16 11:02
Kriss,

Na twoje pytania mozesz uzyskac prawidlowa odpowiedz tylko w skatteverket i dobrego rewizora.

Chodzi nie tylko o obowiazujace przepisy, ale rowniez o ich interpretacje/tolkning.

Do skatteverket najlepiej jest mailowac, poniewaz w razie przyszlych problemow mozesz odwolac sie do uzyskanej informacji.

Oczywiscie musisz swietnie znac szwedzki.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Basti7405


Wpisów: 1062
Od: 2014-08-10
2015-01-16 13:05
Dlatego powinniscie zwrocic sie o pomoc do szwedzkich biur podatkowych obslugujacych w jez. polskim. Link juz podalem.
  Profil uzytkownika: Basti7405     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-01-16 19:21
Moze te dziesiec standardowych pytan ,ktore wysyla Skatteverket na adres polskiej firmy, pomoze wam zrozumiec,ze tu sie w tancu nie pierdola. Zreszta w tresci tych pytan jest zawarta odpowiedz na wasze niejasnosci.



"Aby ocenić, czy powinny być uważane za jednoosobową firmę w Szwecji, czy też nie - szwedzka agencja podatkowa potrzebuje odpowiedzi na następujące pytania:

1. czy jesteś zarejestrowany dla biznesu w Polska? jeśli tak, proszę przedstawić dowody potwierdzające tę

2. czy jesteś zarejestrowany jako podatnik VAT w Polska? jeśli tak, proszę przedstawić dowody potwierdzające tę


3. czy Pan zapłacił podatek dochodowy od firmy w Polsce? jeśli tak, proszę przedstawić dowody potwierdzające tę

4. czy jesteś zarejestrowany jako pracodawca w Polsce? jeśli tak, proszę przedstawić dowody potwierdzające tę

5. proszę opisać swój biznes w Polsce. Czy masz specjalne siedzibę lub miejsce, do prowadzenia biznesu

6. proszę przedstawić roczne sprawozdanie lub podobne, które pokazuje stopień aktywności użytkownika w Polska

7. czy masz zaświadczenie z Polska, aby pokazać, że płacisz składki na ubezpieczenie społeczne? jeśli tak, proszę dostarczyć kopię tego świadectwa oraz kopię faktury wystawionej w tym samym czasie jako świadectwo


8. proszę również o opisanie wszystkich prac wykonywanych w Szwecji w latach .............i proszę określić, jak długo pracowałeś dla każdego klienta.

9. proszę opisać wszystkie prace wykonywane w Polsce w
latach...............

10. prosimy o przesłanie kopii, które przedstawiają przykłady faktury i umów z klientami w latach........... dotyczące firmy zarówno w Szwecji jak i w Polsce


  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kriss020


Wpisów: 44
Od: 2012-03-04
2015-01-23 21:23
Witam dzisiaj rozmawiałem z rewizorem który powiedział mi ze moge pracowac 2x183 dni na polskiej dzialanosci w szwecji musze miec rok przerwy i moge znowu pracowac w szwecji wiec widocznie nie ma mowy o tym ze po 2 latach nie moge juz pracowac w szwecji odporowadzając podatek w polsce
  Profil uzytkownika: kriss020     
kriss020


Wpisów: 44
Od: 2012-03-04
2015-01-26 19:45
witam wypowie sie ktos moze ktos ma jakies inne informacje?poniewaz kazdy rewizor mówi inaczej
  Profil uzytkownika: kriss020     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-01-26 19:58
Ja sie wypowiem ,jak twoj rewisor da ci podstawe prawna na to, co ty bys chcial, zeby tak bylo. Pocieszasz sie i myslisz,ze ktos to kupi. To tyle.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kriss020


Wpisów: 44
Od: 2012-03-04
2015-01-26 22:13
witam napisalem dzisiaj do skateverket poniewaz kazdy rewizor w szwecji na temat tego wypowiada sie inaczej jeden mówi ze nie ma ograniczen drugi ze po okresie 2 lat trzeba miec rok przerwy i itp i niestety nie wiem kogo sluchac w przepisach nie ma mowy o tym ze po 2 latach jest zakaz fakturowania w szwecji itp nie ma nic napisane o tym niestety ze mozna tylko 2x183 dni wiec nie wiadomo o co tutaj chodzi ale lepiej pytac za wczasu
  Profil uzytkownika: kriss020     
mazzi


Wpisów: 199
Od: 2007-05-21
2015-01-26 22:17
Lepiej zadzwoń bo skatteverket zbyt szybko nie odpisuje na maile
  Profil uzytkownika: mazzi     
kriss020


Wpisów: 44
Od: 2012-03-04
2015-01-27 21:59
witam jesli ktos by cos wiecej wiedzial bądz juz rozmawial na ten temat ze skaterverket prosze napisac pozdrawiam
  Profil uzytkownika: kriss020     
drewko999


Wpisów: 79
Od: 2011-09-21
2015-01-30 21:47
Witam.
Pozwolę sobie dodać kilka słów.
Należy udać się do dobrego księgowego w Polsce, który wyjaśni ze szczegółami co i jak.
Z tego co wiem to przebywając na terenie Szwecji i wykonując usługi faktycznie należy się zmieścić w wyznaczonych terminach. Należy też wykonywać usługi w Polsce co najmniej 30 procent tego co w Szwecji.
Od księgowego dowiesz się, że za 1 rok dostaniesz A1, za drugi A2, a za trzeci A3. Tylko z zachowaniem w/w ograniczeń. Koszt porady księgowej to ok 80 PLN.
  Profil uzytkownika: drewko999     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-01-30 22:10
Nie ma czegos takiego jak druk A2, A3 - o czy Ty piszesz? W Polsce nie ma co pytac ani w ZUS ani u ksiegowego - bo wg polskiego ZUSu mozesz i 100 lat sie delegowac do Szwecji - byle by po 2 latach miec 2 miesiace przerwy. Ich nie interesuja konsekwencje w Szwecji. Dlatego aby nie miec problemow trzeba pytac Skateverket bo jak oni zaczna kontrole to zaden ZUS ani polski ksiegowy nie pomoze.
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-01-30 22:17
Jeszcze wracajac do wspomnianych 30 % dochodow w Polsce - to tylko gdy ubiegamy sie o druk A1 z paragrafu "praca w 2 krajach UE" a nie delegowania dzialalnosci. Przy delegowaniu dzialalnosci ZUS nie wymaga przy przedluzeniu wniosku zadnego polskiego rachunku tylko faktury ze Szwecji , i po 24 mies przerwe 2 miesice, natomiast przy wniosku o prace w 2 krajach UE trzeba przy odnowieniu druku wykazac conajmniej 30% dochodu w Polsce. Jednak to mowimy o Polskich instytucjach - ktore biora kase za nic bo Ty zyjac w Szwecji i pracujac tutaj - wszystkie oplaty odprowadzasz w Polsce. Pytanie wlasnie jak szwedzkie urzedy to interpretuja - gdyz one nie dostaja z tej pracy nic .
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
drewko999


Wpisów: 79
Od: 2011-09-21
2015-01-30 22:29
Jenyyy niestety mylisz się we wszystkich udzielonych odpowiedziach.
  Profil uzytkownika: drewko999     
drewko999


Wpisów: 79
Od: 2011-09-21
2015-01-30 22:31
Trzeba uwzględnić, że kolega ponosi odpowiedzialność i w Polsce i w Szwecji. Dobry polski księgowy wyjaśni mu wszystko.
  Profil uzytkownika: drewko999     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-01-31 07:32
No to prosze wskaz mi gdziekolwiek na stronie ZUSu NFZTu Skateverket lub w jakichkolwiek przepisach wymyslone przez Ciebie A2 i A3 bo to ze ksiegowi maja bujna wyobraznie i biora kase za byle pieprzenie to wiem. A do tych 30% to myle sie w jaki sposob? Przeciez nie trzeba byc geniuszem zeby wejsc na strone ZUS w zakladke druk A1 - i tam jest bodajze 6-7 zalacznikow w zaleznosci z jakiego paragrafu chcesz druk.

Sam to przerabialem - polska dzialalnosc i druk A1 - na szczescie tylko kilka miesiecy gdyz udalo mi sie znalesc prace w szwedzkiej firmie, i nie musialem sie martwic jak robic aby nie zadzierac ze Skateverket, bo jak pisalem polski Zus da A1 na ladne oczy bo im zalezy zeby placic haracz im w polsce.
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-01-31 08:05
Teraz to ja was juz nie rozumiem, o czym piszecie. W Szwecji mozna pracowac 2 X 183 dni na polskim A1. Chcac pracowac trzeci rok ,to juz trzeba oplacac szwedzki system socjalny . To juz ustalilismy. Nie ustalilismy ,ze jesli nie pracuje sie tych drugich 183 dni w Polsce ,to Skatteverket moze przybic placenie podatku w Szwecji. Dlaczego? . Ano dlatego ,ze dochody w wiekszosci sa uzyskiwane w Szwecji,wiec w Szwecji jest zaklad.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Jenyyy


Wpisów: 229
Od: 2014-01-20
2015-01-31 13:05
Tak Wacek - to sie zgadza - dziwi mnie tylko ze pomimo ze jest jedna Unia to Polski system ubezpieczen wyda pozwolenie na delegowanie dzialalnosci i pozostanie w polskim systemie ubezpieczeniowym i podatkowym nawet 10 lat skoro juz przepisy szwedzkie mowia podobno o tych 2 x 183 dni - chociaz nikt takiego potwierdzenia w 100% nie ma ze Skatteverket.
  Profil uzytkownika: Jenyyy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-01-31 16:38
Ile razy mam wklejac to potwierdzenie ? Wy byscie chcieli, by go nie bylo. Za tydzien od nowa ktos napisze ,ze potwierdzenia nie ma ze Skatteverket. Po dwoch latach samozatrudniony w jednoosobowej firmie lub zatrudniajacy pracownikow ,ktorzy beda pracowac w Szwecji, musi zaczac placic obciazenia socjalne w Szwecji. Dla posiadajacych zaklad za granica takie obciazenie to 21,27% (2015r)


TU JEST ZAWARTE POTWIERDZENIE ZE SKATTEVERKET:

http://www.skatteverket.se /privat/skatter/arbeteinkomst/internation ellt/lonfranutlandskaarbetsgivare/sociala vgifter.4.4c6191e3115d2ea500880001183.htm l
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
PL/SE


Wpisów: 60
Od: 2013-02-20
2015-01-31 23:32
Wklejam ponownie moj wpis.
Myśle ze z tymi dwoma latami to Wacek i Joland sie mylą. Nikt tez nie pisze tutaj ze można sie delegować z dwóch rożnych paragrafów. 1- oddelegowanie na 24 miesiące. Tu może te dwa lata jest aktualne. A co jeśli taka osoba po powiedzmy dwóch miesiącach otrzyma A1 no to chyba ma prawo dalej płacić polski ZUS? 2-Świadczenie usług w dwóch lub więcej krajach. Jeśli to np. Polska i Szwecja to sie zgadza max 183 dni w Szwecji jeżeli płaci sie polski ZUS. Tak jak panowie twierdzą max dwa lata. Moje pytanie. Co np. Jeżeli taka firma jednoosobowa miała przez te dwa lata większy obrót w Polsce niż w Szwecji? (Znam osobiscie taką firmę ) Na jakiej podstawie ma w trzecim i następnym roku przejść na szwedzkie opłaty? Myśle ze jak jest A1 to nie ma sie czego obawiać. Oczywiście mogę sie mylić. nikt tak na prawde nie zna odpowiedzi..
Zasiegalem porady w skateverket i tez na dwoje babka wrozyla.
Zastanawiam sie jednak cz skateverket moze uniewaznic druk A1?
  Profil uzytkownika: PL/SE     
PL/SE


Wpisów: 60
Od: 2013-02-20
2015-01-31 23:38
Chcialem jeszczee przypomniec wszystkim niezadowolonym ze...
Osoba ktora pracuje (swiadczy uslugi) w Szwecji i oplaca ZUS w Polsce nie jest obciazeniem dla szwedzkiego systemu ubezpieczen.
Ewentualne koszty zwiazane z leczeniem (hospitalizacja) pokrywa ZUS.
  Profil uzytkownika: PL/SE     
PL/SE


Wpisów: 60
Od: 2013-02-20
2015-01-31 23:56
Wacek.
Lik ktory wkleiles dotyczy chyba pracodawcow delegojacych pracownikow. Moze cos przeoczylem..

Chyba wszystkie pytania w tym watku dotycza firm jednoosobowych. Samozatrudnienia. (näringsidkare)

Myslisz ze to dotyczy tez ich?
  Profil uzytkownika: PL/SE     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2015-02-01 06:33
Na stronie Skatteverket jest wyjasnienie:

"Med företag menas både enskilda näringsidkare och juridiska personer."
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kriss020


Wpisów: 44
Od: 2012-03-04
2015-02-01 10:32
witam rozmawialem ze skatevertke i powiedzieli mi ze pracujac 2 lata ciągiem firma zalicza sie do placenie podatków w szwecji niestety na temat 2x183 dni nie umieli mi odpowiedziec nie wiedzieli zbytnio o co chodzi ;/ wiec sam juz nie wiem
  Profil uzytkownika: kriss020     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2015-02-27 03:17
Do kriss020, PL/SE
Mam dobra wiadomość.
Nie martwcie się, macie totalna racje!
Ci stali bywalcy tutaj, mieniący się juz obywatelami Szwecji wprowadzają was niestety w błąd.
Tak długo jak dostaniecie od ZUS A1, tak długo będziecie uprawnieni do płacenia składek w Polsce. To są reguły EU, wiec Skatteverket może nas pocałować w …. w tej kwestii. Ludzie zatrudnieni w Szwecji lub prowadzący własną działalność tam otworzona mogą nam jedynie pozazdrościć .
Stawiam na przedsiębiorczych Polaków walczących o swoje prawa i majętność. Nie dajcie się rolować i obrabowywać przez obce socjalistyczne państewka, których sowieci już najeżdżać nie musza....
Pisałem powyżej odnośnie firm jednoosobowych co się na A1 oddelegowują do Szwecji i nie przepracowują więcej niż 183 dni. Zresztą należy oddzielić te 183 dni i prawo do płacenia ubezpieczeń społecznych w swoim kraju. To są dwa osobne tematy i maja rożne reguły.
Jeśli ktoś ze swoja firma jednoosobowa oddelegowuje się do Szwecji czy innego kraju EU a wcześniej miał po otwarciu działalności przynajmniej 2 miesiące przepracowane u nas to otrzymuje A1 a wiec prawo do płacenia składek ZUS u nas. Jeśli firma nasza jest w Szwecji poniżej 183 dni a potem wraca i kontynuuje działalność u nas to ma pełne prawo do tego A1. Taka firma może się pod koniec roku oczywiście u nas zamknąć dla większego bezpieczeństwa i w następnym roku otworzyć oraz od nowa tak działać.
Wiem, że każdorazowy odstęp w liczbie 6 miesięcy w pobycie za granica kasuje liczenie i zaczyna się ono od początku, wiec to co pisał wcześniej Joland o 2x183 to bzdura, jeśli chodzi o jednoosobowa działalność, która sama na zasadzie wyjątku się oddelegowuje do innego kraju EU.
Bzdurą są również jakieś wywody z A2, A3 itp. wymyślone przez księgowego. Widać ten niedouczony księgowy to jełopa, nie zna przepisów lub próbuje mieszając przedsiebiorcy w głowie wyłudzić opłatę za usługę. Takie nierzetelne osoby proponuje omijać szerokim lukiem i pokazywać im środkowy palec. Budujmy Polska majętność i nie dajmy się ograbić zarówno obcym krajom i naszym rodzimym okupantom, jak to mówi Grzegorz Braun.
A2 istnieje, ale to zupełnie inna bajka.

Może Joland miał na myśli osobę oddelegowana z firmy polskiej (prowadzącej w międzyczasie aktywna działalność w Polsce) do Szwecji na wykonanie kontraktu. Nie mnie tu oceniać co Joland miał na myśli. Fakt faktem, ze wprowadził w błąd wiele tu czytających osób swoja nieprecyzyjna wypowiedzią.
Swego czasu sam przeczytałem jego wypociny i zacząłem się zastanawiać nad ich sensem. Po przebiciu się przez przepisy w końcu wyszło to co tu pisze. Sam to stosuje w praktyce.
Agentura Szwedzka polskojęzyczna widzę działa sprawnie na tym forum wprowadzając w błąd naszych ziomków. Mając A1 nie musicie odprowadzać składek do budżetu szwedzkiego.

Pracownik oddelegowany z polskiej firmy może do 2 lat siedzieć non stop w Szwecji, a potem jak jeden z was pisał, musi taki pracownik mieć wg przepisów 2 miesiące przerwy i może znów na 2 lata być oddelegowany na A1 i tak w kółko.
Trzymajcie się ziomale, bogaćcie się i nie dajcie nabierać na niektóre tu wypowiedzi. Sprawdzać wszystko samemu u źródeł.
W Skatteverket dużo niewyedukowanych jełopów pracuje co nie znają kompletnie prawa i wprowadzają w błąd podatników. Sam miałem do czynienia z paroma, nawet polskojęzycznymi osobami, mówiącymi nieprawdę, co się post factum okazało. Spotkałem tez osoby które były w tematach biegłe i profesjonalne, ale takich w Skatteverket to ze święcą szukać.
Jak juz się do nich po poradę udajecie lub dzwonicie, zapisujcie datę, godzinę rozmowy i dane osób co wam udzielały informacji a najlepiej nagrywajcie to co wam mówią, bo później jak dojdzie do jakiegoś sporu to wam nagrań nie pokażą i utajnią. Najlepiej każdorazowo żądać konkretnego zapisu prawa na podparcie ich tez.
Wiele osób z Skv myśli, że są bogami (szczególnie tych nieopierzonych lub niewykształconych) i mogą naciągać prawo lub wymagać od was podania danych, których im prawo nie zezwala tudzież nie precyzuje co mogą a czego nie. Wydaje im się, że jak prowadza kontrole to maja prawo pytać o wszystko co im się żywnie podoba. Otóż tak nie jest. Maja prawo pytać tylko o rzeczy bezpośrednio powiązane z danym tematem. Nie mają prawa pytać o rzeczy pośrednio pośrednio lub o rzeczy, które wogóle nie maja logicznego powiązania.
To są zwykli ignoranci i jak się okaże, ze wprowadzają was w błąd to się zaczynają rakiem wycofywać jak zwykłe tchórze dając wymijające odpowiedzi, lub wogóle nie komentując waszych zarzutów.
Nie będę się rozpisywać konkretnie, ale ogólny obraz tej instytucji i ludzi tam pracujących juz mam.
Nie jest tak pięknie jak niektórzy się tu na forum rozpływają w skowronkach nad tym szwedzkim systemem, broniąc go jak niepodległości.
Bron nas Panie Boże przed takim systemem niewolniczym w Polsce. Toż to zwykle masońskie NWO w czystej postaci.
U nas przez ostatnie 25 lat wierchuszka ciężko pracowała by to samo uzyskać, ale na szczęście cześć prawdziwych Polaków zaczyna oczęta przecierać i dostrzegać jak te masońskie s... nas łupią.
Miejmy nadzieje, ze tym razem prawidłowo odrobimy lekcje historii z ostatnich 200 lat i nie damy się tym szatańskim pomiotom dalej prowadzić za nos, odsuwając ich od wszelkich państwowych stanowisk i wpływu na kształtowanie naszego prawa.




  Profil uzytkownika: Maby     
Anka33


Wpisów: 1406
Od: 2014-05-28
2015-02-27 10:56
Niezly pic na wode, fotomontaz...
Podaj zrodlo tych rewelacji.
A poza tym widzisz gdzies w tym watku komentarze Joland?

Ktos tu chcial namieszac, czyj to klon uwe? badboya? borki?
Bo kto miesza w wypowiedzi patriotyzm i podatki?
I to tak smiesznie i nieporadnie.

  Profil uzytkownika: Anka33     
Maby


Wpisów: 114
Od: 2013-02-05
2015-02-27 15:25
Widzę ze agentura nie śpi. Sam awatar dużo mówi.
Do tego dochodzi socjalistyczny język wypowiedzi dominujący w mediach głównego ścieku. Jak nie potrafi się zakrzyczeć prawdy i podać argumentów ją obalających to zabiera się do wyśmiewania persony, obrzucając ją epitetami tudzież podważając jej wiarygodność. Typowo rewolucjonistyczna mentalność, która traci z każdym dniem poparcie ludzi budzących się z letargu.
Z przykrością muszę napisać, że twój wpis w żaden sposób nie odniósł się do treści mojej wypowiedzi.
Nie zamierzam z Tobą walczyć, bo nie jesteś dla mnie żadnym przeciwnikiem. Sam/Sama/Samo (nie wiem niestety jakiej płci jesteś gender’owcu) się kompromitujesz brakiem wiedzy, więc w przyszłości będę ignorować podobny bełkot.
Patriotyzm i podatki maja wiele wspólnego. Kulejesz z historią! Proponuje się cofnąć do szkoły, tej prawdziwej, nie tej kołchozowej związanej z KEN.
Pokrzyczeć na forum sobie jedynie możesz i tyle z tego dla innych wnosisz.
Kto ma rozum, poczyta, poszuka u źródeł i wyciągnie własne wnioski.
Koledzy do których pisałem odrobili lekcje i zapoznali się z materiałem podanym już dawno na tym forum co widać w cytatach i ich argumentacji. Cieszy fakt, że używają talentów którymi ich Bóg obdarzył w przeciwieństwie do Ciebie.
A może tobie poskąpiono tych talentów?

Socjaliści zrobili przemarsz przez urzędy i mamy tego efekt w postaci EU kołchozu.
Niejedne bufetowe zasiadają w obecnych urzędach. Nie znając się na niczym prócz straganowego pokrzykiwania. Doprowadzają swoimi decyzjami społeczności lokalne do ruiny. Powodem są mafijne układy i interesiki rewolucjonistycznej swołoczy, która pasożytuje na swoich żywicielach. W czasach przed rewolucyjnych takie osobniki nie nadawały się nawet do pasania świń. Ale skoro tacy ludzie wyznaczają ideowe trendy to efekt jest prosty do przewidzenia.
Taaak obywatelu, my za ciebie podejmiemy jedynie słuszną decyzję a ty za to zapłacisz .
Obywatel to jest osoba która permanętnie musi się obywać bez swoich praw, wolności i prawdziwej własności.
Który Szwed jest obecnie niezależny od państwa?
Większość jest niewolnikami banksterskich kredytów a wiec nie posiadają nic na własność.
Kto myśli samodzielnie ten się obroni przed zakusami tej mafi i jej agenturą.
A kto nie, ten będzie miał nadal wlewaną do głowy czystą socjalistyczna propagandę tępiącą odruchy do samoobrony.
  Profil uzytkownika: Maby     
mac75


Wpisów: 117
Od: 2010-11-06
2015-02-27 19:22
maby pisz krótsze posty bo ciężko wyondrębnić temat po pierwsze zeby dostac A1 od zusu to trzeba miec kontrakt (chociaż ja kiedyś dostałem jako wynik kontroli z wsteczną datą hehe ) po drugie polski zus nie zwruci kosztów leczenia w szwecji
  Profil uzytkownika: mac75     
Forum -> Życie w Szwecji -> Fakturowanie na polskiej dzialanosci w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony