Odwiedzin 37801307
Dziś 1751
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Konto bankowe

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKonto bankowe
dariadidi


Wpisów: 18
Od: 2014-01-17
2014-12-10 14:38
Witam.
Orientujecie się może czy w Nordea Bank (bądź każdym innym) można dopisać współwłaściciela konta?
  Profil uzytkownika: dariadidi     
Basti7405


Wpisów: 1062
Od: 2014-08-10
2014-12-10 14:49
W Ica banken można.
  Profil uzytkownika: Basti7405     
dariadidi


Wpisów: 18
Od: 2014-01-17
2014-12-10 15:01
Dziękuję za odpowiedź. A czy takie dopisanie wiąże się z wizytą w oddziale banku czy można załatwić sprawę przez Internet?
  Profil uzytkownika: dariadidi     
Basti7405


Wpisów: 1062
Od: 2014-08-10
2014-12-10 15:31
Ica banken nie ma oddzialow bankowych do obslugi klienta. Mpzesz zalatwic to przez internet lub telefon. Jesli masz problem, mozesz poprosic pracownikow w sklepie Ica o pomoc.

https://www.icabanken.se/k ort-och-konto/vara-konton/bankkonto/

Konto jest darmowe, placisz tylko za karte 20 sek/mies. Dla studentow za free. Placac karta za zakupy w Ica masz extrarabaty oraz zbierasz punkty, ktore sklep wymienia na bony pieniezne i wysyla do domu.
  Profil uzytkownika: Basti7405     
d.toloczmanski


Wpisów: 9
Od: 2014-12-12
2014-12-15 11:02
Właśnie jestem na etapie wyboru konta bankowego. Basti pisał (a) o ICA Banken że konto za free i karta za 20 sek/miesięcznie. Napisz proszę, jeśli orientujesz się jak wygląda sprawa przelania SEK do Polski. Mam w kraju konto w AliorBank w SEK i chciałbym wysyłać pieniądze bez przewalutowania. Dla przykładu rozmawiałem z Scandia ale tam można przelewać do PL tylko w Euro. Nie muszę chyba zaznaczać jaki jest przelicznik i jaki duży koszt jest takiej operacji.

pozdro
Daniel
  Profil uzytkownika: d.toloczmanski     
Basti7405


Wpisów: 1062
Od: 2014-08-10
2014-12-15 20:42
Sprawdzilem przed chwila na Ica banken. Mozesz wyslac SEK bez zadnego problemu.

Jesli masz watpliwosci zadzwon na ich infolinie 033-47 47 90 pon.-pt. 8.00-20.00.
  Profil uzytkownika: Basti7405     
Krisu


Wpisów: 46
Od: 2012-02-10
2014-12-16 10:58
Podepnę się pod temat.

Mam problem z otwarciem rachunku bankowego w handelsbanken - mianowicie odmówili mi współpracy tłumacząc, że nie mają żadnych podstaw do założenia konta. Mieszkam w SE na stałe od 4m-cy, mam PN, po 13 tygodnia w końcu zarejestrowali mi działalność jednoosobową, F-skatt i chyba wszystko co jest potrzebne już mam. Do tej pory mieszkając w PL miałem tutaj zarejestrowaną działalność Polską czyli Moms tutaj i reszte w PL.
Próbowałem asekurować się w/w fakturami ale Panią w banku nie obchodzą faktury z przed ostatnich 3 lat i poleciła mi wizytę w innym banku.
Czy to jest normalne ? Może nie chcą klientów z działalnością jednoosobową?
Najgorsze jest to, że mam ukończone 4 duże projekty i nie mam pieniędzy bo nie mam firmowego(ani żadnego) konta w SE!
Czy spróbować iść do innego oddziału ?
  Profil uzytkownika: Krisu     
tomaszek


Wpisów: 236
Od: 2007-03-01
2014-12-16 13:42
A dlaczego uparles sie na Handelsbanken?
Idz do SEB http://seb.se/kundservice/ hitta-bankkontor

Zalatwisz wszystko od reki. Co wiecej maja bardzo dobry progra dla firm jednoosobowych "enkla firman".
  Profil uzytkownika: tomaszek     
Krisu


Wpisów: 46
Od: 2012-02-10
2014-12-16 14:06
Uparłem nie uparłem. Po prostu zaciągnąłem info, że handelsbanken ma stabilna gospodarkę. W przyszłości planujemy kupić dom czy samochód i wydaje mi się, że ważne żeby bank był stabilny. o SEB znalazłem trochę negatywnych opinii ale nie twierdze że jest zły...
  Profil uzytkownika: Krisu     
tezauurus


Wpisów: 252
Od: 2005-08-30
2014-12-16 14:18
"o SEB znalazłem trochę negatywnych opinii"

Zareczam cie, ze przynajmniej tyle samo negatywnych opinii znajdziesz o handelsbanken

SEB niestabilny? Rozbawiles mnie
  Profil uzytkownika: tezauurus     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-12-16 14:44
"W przyszłości planujemy kupić dom czy samochód".

W przyszlosci to zawsze mozesz zmienic bank!

Osobiscie nigdy by mi nie przyszlo do glowy "prosic sie" w banku aby laskawie obracali moimi pieniedzmi. Nie chca zalozyc mi tu konta to ide do innego, konkurencyjnego i juz.
  Profil uzytkownika: tittut     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-12-16 14:57
Jak bank by mi nie chcial otworzyc konta ,mimo braku przeslanek za tym przemawiajacych ,to bym taki bank olal w przedbiegach.

Sa inne dobre banki ,np ICA , Länsförsäkringar Bank
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Krisu


Wpisów: 46
Od: 2012-02-10
2014-12-16 18:31
Hej spokojnie - nigdzie nie napisałem, że SEB nie stabilny. Oczywiście nie upieram się. Może po prostu to są pozostałości po Polsce, że jak coś chce w przyszłości zrobić to musze być wierny jak pies jednemu i wiecznie udowadniać, że mnie stać np na samochód...
Mogę się mylić ale czy ICA bank to odpowiedni bank do prowadzenia bankowości firmowej? może karta kredytowa na zakupy tak ale np czy w/w bank obsługuje bez problemowo transakcje międzynarodowe ? w SEK ?
Nie wiem naprowadźcie mnie na prawidłowy tok rozumowania...
  Profil uzytkownika: Krisu     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2014-12-16 23:14

Ja jestem bardzo zadowolona z SEB, ktory ma rowniez oddzial dla firm w Polsce.

Z ostatnich wiadomosci o SEB bylo glosno, iz VD tego banku, Annika Falkengren, miala najwyzsza pensje ze wszystkich szefow bankow.
29 mln kr/rok.

Bank prosperuje doskonale.

  Profil uzytkownika: Lunab     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-12-17 16:53
Konto firmowe to jedno, a konto prywatne to drugie.

Ica czy Skandiabanken nie sa bankami dla firm.

SEB jest.

A gdzie wyczytales cos o "niestabilnosci" tego banku?

A nawet gdyby jakis bank zbankrutowal bo jest przeciez gwarancja, wiec nie ma co sie bac.

  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-12-17 17:18
"Może po prostu to są pozostałości po Polsce, że jak coś chce w przyszłości zrobić to musze być wierny jak pies jednemu i wiecznie udowadniać, że mnie stać np na samochód..."

ha, ha.. no chyba pozostalosci
tu mozesz osobiscie negocjowac stope oprocentowania twojego kredytu
  Profil uzytkownika: iza     
Krisu


Wpisów: 46
Od: 2012-02-10
2014-12-19 18:37
Byłem dziś w SEB i łaskawie ktoś zadzwoni do mnie w poniedziałek w celu umówienia się na spotkanie. Prawdopodobnie będzie to po nowym roku...
Po czym poszedłem do NORDEA, a tam już w ogóle Pani sie uśmiechnęła, wręczyła broszurę informacyjną razem z numerem telefonu pod który mam sie zgłosić.
Czy w Szwecji faktycznie jest taki problem żeby otworzyć konto firmowe ??? nie chce kredytu, nie chce nie wiadomo czego - chce rachunek bankowy, na który ludzie będą przelewać pieniądze za wykonaną pracę!
Nie wiem czy to absurd czy komedia?!
  Profil uzytkownika: Krisu     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-12-19 18:45
Nie zalamuj sie ,to nie jest tak, jak sobie tlumaczysz.
Jest okres przedswiateczny ,zmniejszona ilosc obslugi.
Zalozenie konta ,to czas okolo godziny. Poznajesz Szwecje ,tu nikomu sie nie spieszy. Moze masz pecha i Emmy od zakladania kont, nie bylo akurat w pracy?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-12-19 19:49
Dokladnie! To jest czas swiateczny i wszedzie pracuje extra personel.

ps. Jak rozumiem masz szwedzki dowod?
  Profil uzytkownika: tittut     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-12-19 19:55
Swoja droga, jak piszesz masz dzialalnosc od 13 tygodni i ukonczyles "4 duze projekty" za ktore oczekujesz naleznosci... Przeciez konto w banku to podstawa (takze w Polsce!) wiec troche pozno sie obudziles
Przy podpisywaniu umow na swoje "projekty" nie podawales numeru konta??
  Profil uzytkownika: tittut     
Basti7405


Wpisów: 1062
Od: 2014-08-10
2014-12-19 20:31
Krisu, zaloz sobie konto prywatne w Ica banken przez neta i juz. Podaj je firmom, ktore sa winne kase i tyle. Albo osobiscie idz do jakiegos banku i zaloz konto osobiste. Zadne firmowe, bo szalu dostaja te glaby w bankach.

Twoja firma to ty. Jesli chcesz rozdzielic kase firmowa od prywatnej, to zaloz sobie subkonto do prywatnego, lub zaloz drugie prywatne w innym banku. I po sprawie.
  Profil uzytkownika: Basti7405     
Krisu


Wpisów: 46
Od: 2012-02-10
2014-12-19 22:39
Tak mam ID. działalność zarejestrowana jest od ok 2 tygodni - 13 tygodni to ja czekałem jak łaskawie Skatteverket zarejestruje mi ją. Po za tym we wrześniu podczas składania wniosków o rejestrację, skatteverket wyraziło zgodę na wykonywanie usług do czasu pełnej rejestracji firmy. Między nami to kto mógłby pozwolić sobie na czekanie 3 miesiące? tym bardziej, że mam rodzinę na utrzymaniu...

Basti nie będę miał później kłopotów w skatteverket, że wykonuje transakcje firmowe na koncie osobistym? Księgowa uczuliła mnie żebym miał firmowe i osobiste.

Tak to prawda, że poznaje Szwecję i nieraz zastanawiam się jak przy takim sposobie pracy ta gospodarka tak dobrze funkcjonuje...

Pytanie techniczne do ludzi przerabiających temat firmowego konta : czy po godzinie takiej rejestracji konta ( czy nawet po 10godzinach) będę mógł już używać go? Nie chodzi mi o karty tylko o wystawienie faktur z numerem konta - pytam bo klienci chcą dostać faktury do końca roku. Czy znowu będę musiał czekać kilka dni jak uruchomią w systemie czy cholera wie co?
  Profil uzytkownika: Krisu     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2014-12-19 23:11
Natychmiast po zalozeniu konta mozesz z niego korzystac-podawac jego nr. Od reki dostajesz tez mozliwosc uzytkowania go przez internet. Jedynie na karty zaczekasz kilka dni.
Idac do banku mow koniecznie o koncie firmowym dla firmy jednoosobowej. To upraszcza procedure otwarcia konta. W SEB jestes tez przez rok zwolniony z oplaty za uzytkowanie konta.
  Profil uzytkownika: thiara     
Basti7405


Wpisów: 1062
Od: 2014-08-10
2014-12-20 00:29
Krisu, nie sraj ogniem. "Klopoty ze Skatteverketem"??? Plac podatki i mozesz se kase przelewac pod poduszke, ch*j ich to obchodzi. Ty masz zysk w firmie opodatkowany, a nie wyplacana kase.

Co innego w spolkach AB, czy innych. Jak zalozysz konto na firme, to myslisz ze na kogo? Na "Byggfirma Janusz", czy na Janusz Nowak?

Jestes samozatrudniony, a nie zadna "FIRMA". Masz ten sam personnummer na siebie, co i organisationsnummer na firme. Wszystko bierz prywatnie, a i tak mozesz odliczyc moms i w koszta wrzucic. Np. abonament na tel. czy net, cena prywatnie z momsem = cena firmowa netto.

Nie panikuj, w Szwecji do jednoosobowych firm podchodzi sie o wiele, wiele spokojniej, niz w Polsce. Przepisy sa jasniejsze. Pisze z doswiadczenia, nie ze slyszenia. Ksiegowej chodzilo o rozdzielenie kasy prywatnej od tej z dzialalnosci, zebys sie nie pogubil. Dostaniesz w cholere kasy z faktur i chodzi o to, zebys nie oszalal na jej widok, bo wiekszosc nie nalezy do ciebie, tylko do skarbu panstwa.

Powodzenia w dzialaniu!
  Profil uzytkownika: Basti7405     
Krisu


Wpisów: 46
Od: 2012-02-10
2014-12-20 20:49
Dzięki. W pon z rana jadę do innego oddziału SEB - może tam łaskawie ktoś coś zrobi.
Pewnie masz rację z tą firmą ale zastanawia mnie czemu wszyscy radzą mi żebym jak najszybciej przekształcił w spółkę AB. Boją się odpowiedzialności? czy po prostu z "byggfirma janusz AB" budzi większe zaufanie u klientów? a może łatwiej dostać np kredyt lub leasing?
  Profil uzytkownika: Krisu     
Krisu


Wpisów: 46
Od: 2012-02-10
2014-12-23 14:38
Odwiedziłem wczoraj kilka banków i dopiero w Sodertajle w SEB miła dziewczyna bez problemu w przeciągu 4min otworzyła mi rachunek bankowy(prywatny). Niestety do firmowego muszę wypełnić specjalne broszury, wysłać i czekać na kontakt z ich strony w celu umówienia się na spotkanie. Jak sądzę po nowym roku Grunt, że jakiekolwiek konto mam i mogę wystawić faktury...

Rozmawiałem ze znajomymi szwedami i podobno będzie co raz gorzej z takimi sprawami administracyjnymi bo co raz więcej przekrętów ludzie robią. Urzędy wprowadzają co raz to bardziej restrykcyjne przepisy żeby wyeliminować oszustów. Podkreślam, że informacja zasłyszana co by nie wprowadzać zamętu
  Profil uzytkownika: Krisu     
marekmichalski3


Wpisów: 1
Od: 2015-04-26
2015-05-02 17:50
Hej, wiecie że konta bankowe w Polsce mają wyższe oprocentowanie niż w Szwecji? A można je założyć przez internet. Teraz pewnie ktos pomyśli - oki ale jak korzystać z tych środków? Prawda jest taka że wypłata środków w kilku z nich jest za free na całym świecie. Tak tylko o tym piszę. Jeśli chcecie więcej informacji to znajdziecie je na http://www.konto-bankowe-2 4h.pl/ Sugeruje przeczytać wszystkie oferty przed wyborem najlepszej dla Ciebie. Z tych kilku banków których oferta jest opisana na 100% któryś ma placówkę obok Waszego domu w Polsce - co też jest dodatkowym plusem podczas świąt
  Profil uzytkownika: marekmichalski3     
liliana57


Wpisów: 1
Od: 2015-06-23
2015-06-24 10:04
Zanim założycie konto, polecam zapoznać się z tym poradnikiem: http://www.f-lab.pl/na-co- zwrocic-uwage-wybierajac-konto-bankowe.ht ml Mnie pomógł wybrać stosowną ofertę
  Profil uzytkownika: liliana57     
Forum -> Życie w Szwecji -> Konto bankowe
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony