Odwiedzin 37794050
Dziś 1085
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Zmiana warunków umowy - mieszkanie z komuny

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZmiana warunków umowy - mieszkanie z komuny
SKUTER-KA


Wpisów: 528
Od: 2013-03-18
2014-12-01 13:49
Wiec tak,

Zamieniłam mieszkanie na większe w tej samej spółdzielni. Zobaczyłam, ze zwalnia się mieszkanie (większe) Zadzwoniłam do spółdzielni z pytaniem czy jest możliwość zamiany. Bez problemu się zgodzili, zaprosili na podpisanie kontraktu bez możliwości obejrzenia mieszkania (wiedziałam jaki jest rozkład mieszkania i cena za hyre) wiec nawet mi to nie przeszkadzało.

Jak otrzymaliśmy klucze to niemal się przewróciłam, mieszkanie było tak zapuszczone ze zygać się chciało.
Zadzwoniłam do spółdzielni żeby ktoś przyszedł i to zobaczył. Po dwóch dniach przyszedł gościu, popatrzył pokiwał głową, powiedział ze przedstawi problem i oddzwoni.

Ściany brudne, podziurawione, tapety pozrywane, dziury w podłodze .... Najgorsza łazienka grzyb na wszystkich ścianach (czarne fugi ) wanna tez czarna.

Nie odezwał się. Dzwoniłam do skutku, i w końcu spółdzielnia stwierdziła, ze cala łazienka nadaje się do skucia, osuszenia i wszystko będzie nowe, dodatkowo wywalczyłam, ze oddadzą nam pieniądze za farby.

No i było fajnie, do momentu jak nie przysłali nam podwyżki hyry o 400 koron (nowy kontrakt)...ze standard podwyższony .

Moje pytanie, czy tak można ?
To nie ja zrobiłam ten syf !!
Łazienki nie dało się używać ze względu na grzyb , była tez pęknięta rura i woda stała,

Czy to normalne? podpisać czy zadymiać ?

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: SKUTER-KA     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2014-12-01 15:31
Jak zrobili lepszy standard niz ten co byl (pomijajac grzyba), to pewnie moga i podwyzyc hyre. Jak mieszkalem w hyresrätt, to sie czepiali wszystkiego, co sami zrobili. Jak sobie wstawilismy wanne zamiast prysznica, to tez chcieli podwyzac, chociaz sami sobie ta wanne wstawilismy. W koncu sie dogadalismy, ze jak sie bedziemy wyprowadzac, to zabierzemy ta wanne ze soba, zeby nikt nie widzial, ze lepszy standard.

Znam przypadki, ze po zamontowaniu przez spoldzielnie maszyny do zmywania naczyn (ktora kupil lokator), chcieli dodatkowa oplate miesieczna za podwyzszony standard (ale jak lokator sam sobie ta maszyne zainstalowal, to nie musial placic).

Nie wiem dokladnie jak wygladaja wszystkie prawa i regulaminy, ale wydaje mi sie, ze jak cos zrobia i maja w swoich ksiazkach, ze zrobili komus jakis "ugrade" to to potem sie nalicza do hyry. Moze mozna z nimi gadac, ze nie chcialas lepszego standardu, albo cos, nie wiem.
  Profil uzytkownika: kajetan     
SKUTER-KA


Wpisów: 528
Od: 2013-03-18
2014-12-01 15:59
Dzięki Kajetan

Pewnie ze będę z nimi gadać, ale chciałam wcześniej się trochę dowiedzieć, może ktoś miał podobny przypadek, albo wie coś na ten temat.

Na moje to oni powinni zobaczyć mieszkanie, ewentualnie wyremontować, wycenić...

Nie widzieli, podali cenę za hyre, ja się na ta cenę zgodziłam, tez nie widziałam, podpisałam hihi ehhhh
no nic będę wojować !!!!
  Profil uzytkownika: SKUTER-KA     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2014-12-01 16:42
Popros o besiktningsprotokoll tego nowego mieszkania.
Powinien byc spisany przed wyprowadzka poprzedniego lokatora i tam powinny wszystkie usterki i stan mieszkania byc zapisany.
Chyba ze uzano, ze zgodzilas sie na wynajem mieszkania "i befintlig skick".
Takie usterki w lazience mozna podciagnac pod "hälsovådlig".
  Profil uzytkownika: Ronj@     
SKUTER-KA


Wpisów: 528
Od: 2013-03-18
2014-12-01 17:55
Dzięki Ronia im więcej będę wiedziała, tym będę się czuła pewniej
  Profil uzytkownika: SKUTER-KA     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2014-12-01 18:09
Mozna przedstawic sprawe w ten sposob:
"standard" lazienki powinien byc taki sam w kazdym mieszkaniu. Dlaczego wy macie placic wiecej, zeby moc uzywac lazienke, niz sasiad, ktory nie ma takich problemow?
Placilibyscie mniej, jakbyscie nie zadali remontu?
Uzywanie lazienki w takim stanie w jakim jest moze moze spowodowac zalanie innych kondygnacji, wiec powinno lezec w spoldzielni interesie, zeby jak najszybiej uporac sie z problemem u was.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
SKUTER-KA


Wpisów: 528
Od: 2013-03-18
2014-12-01 18:27
No własnie o to mi chodzi, ja nie powiedziałam ze mi się np. łazienka nie podoba ....

Zgłosiłam, ze z tej łazienki nie można korzystać, cieknie z rury, od góry do dołu czarne fugi - grzyb...

I miałam racje, bo przyszli, sprawdzili i cala łazienka skuta, mało tego - teraz stoi w łazience od 3 tygodni dmuchawa co suszy ściany a my mamy klucze do pomieszczenia z kiblem i prysznicem, i jeździmy winda do :kibla: kilka razy dziennie.

KOSZMARRRRRRRRR
  Profil uzytkownika: SKUTER-KA     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2014-12-01 18:45
Posrednio zgodzilas sie na takie warunki, podpisujac kontrakt bez obejrzenia mieszkania.
Usterki moga wystapic i najemca musi nieraz sie dostosowac do innych warunkow. Najczesciej w takich sytuacjach redukuje sie czynsz na okres niedogodnien.
Gdybys sie tak nie spieszyla, to musieliby lazienke wyremontowac, zanim podpisza kontrakt z nowym najemca.
W tym czasie nie mieliby dochodow z czynszu a za prad do dmuchawy ty bedziesz placila.

Porozmawiaj ze spoldzielnia, jak sie nie dogadasz to nastepny krok to Hyresgästföreningen (najszybciej, trzeba byc czlonkiem) albo Hyresnämnden.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2014-12-01 19:56
Nie sadze, zebys cos z nimi ugrala bo jakbys tego mieszkania nie wziela to pewnie by je najpierw w calosci wyremontowali, podniesli czynsz i dopiero komus wylozyli do wynajecia.
  Profil uzytkownika: Siobhan     
SKUTER-KA


Wpisów: 528
Od: 2013-03-18
2014-12-01 20:22
No i tak własnie powinni zrobić !!

Dzwoniąc do nich zapytałam czy jest możliwość zamiany mieszkania i jaka jest hyra. Pani odpowiedziała, ze jest taka możliwość i ze hyra wynosi tyle i tyle.

Przystałam na te warunki, podpisaliśmy kontrakt, nagle się okazało, ze mieszkanie jest do generalnego remontu a z łazienki nie da się korzystać....

Mi chodzi tylko o to, ze to bardzo niesprawiedliwe, KTOŚ zajechał mieszkanie, nie dbał... a teraz ja muszę za to płacić !!!

Czuje się oszukana !!!


  Profil uzytkownika: SKUTER-KA     
SKUTER-KA


Wpisów: 528
Od: 2013-03-18
2014-12-01 20:24
Ciekawe co by zrobili jakbym powiedziała, ze nie chce tego mieszkania, bo hyra za wysoka...

Moje stare już zdałam i już jest wynajęte.
  Profil uzytkownika: SKUTER-KA     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2014-12-01 20:50
"Ciekawe co by zrobili jakbym powiedziała, ze nie chce tego mieszkania, bo hyra za wysoka...

Moje stare już zdałam i już jest wynajęte."

Co oni maja zrobic?
Nie odpowiada ci mieszkania na ktore podpisalas kontrakt, to je wypowiadasz. Okres wypowiedzenia jest najczesciej 3 miesiace...i sie wyprowadzasz...
  Profil uzytkownika: Ronj@     
SKUTER-KA


Wpisów: 528
Od: 2013-03-18
2014-12-01 21:03
No ja
  Profil uzytkownika: SKUTER-KA     
Forum -> Życie w Szwecji -> Zmiana warunków umowy - mieszkanie z komuny
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Röjare-Huggare (Sundsvall)
Praca dla ogólno budowlańca (Västerås)
Röjare - praca na wykaszarce (Timrå)
kuchnia (Stockholm)
Monter rusztowania (Östergötland)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 39 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Sklepy Budowlane
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony