Odwiedzin 37805628
Dziś 1952
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Nauka - Sjuksköterskeprogrammet - ktos kto studiuje?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSjuksköterskeprogrammet - ktos kto studiuje?
kadavra


Wpisów: 13
Od: 2014-11-22
2014-11-22 21:44
Ciekawa jestem czy jest tu ktos jeszcze kto jest na studiach pielegniarskich tu w szwecji?
Studiuje w Uppsala i zastanawiam sie czy jest nas wiecej...polskich studentow?
  Profil uzytkownika: kadavra     
kadavra


Wpisów: 13
Od: 2014-11-22
2014-11-22 21:46
oj...jakims cudem dwa wpisy sie pojawily, jak sie usuwa?
  Profil uzytkownika: kadavra     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-11-23 00:20
Hej! Ja wprawdzie dopiero sie wybieram i na troche inny kierunek, ale jestem ciekawa jak Ci sie w Szwecji studiuje? Czy studiujesz po szwedzku? Tak korzystam z okazji i podpytuje, bo sie zastanawiam jak ja sama sobie poradze, jak sie w ogole dostane
  Profil uzytkownika: Snupi     
kadavra


Wpisów: 13
Od: 2014-11-22
2014-11-23 00:39
hej!


Moim glownym jezykiem wykladowym jest szwedzki, ale mam tez duzo literatury po angielsku.
Okropnie duzo nauki i wysoki poziom, ale to wszystko zalezy na co sie wybierasz oczywiscie. Jesli wybierasz sie na studia på szwedzku to musisz miec perfekcyjna znajomosc jezyka, inaczej nie dasz rady. Akademicki szwedzki to nie to samo co ten codzienny jezyk.

A na co sie wybierasz? i jak ze znajomoscia jezyka...bo ja tu sie rozpisuje a ty moze wladasz nim perfekcyjnie :P
  Profil uzytkownika: kadavra     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-11-23 00:55
Na förskollärare kierunek uwazany za dosc latwy no i obejmuje zagadnienia, ktore mnie bardzo interesuja to juz moze polowa sukcesu
Jezykiem wladam nienajgorzej, uzywam go 24/h na dobe (sambo Szwed i niestety zadnych znajomych Polakow), raczej rozumiem literature naukowa a teraz robie szwedzki 3 i ang. 6 na komvux zeby moc isc dalej. Na razie nie mam z tym wszystkim wiekszych trudnosci. Ale i tak nie wiem, jak to pojdzie na studiach, najbardziej przeraza mnie pisanie prac bo czasem jeszcze jakis blad sie trafi. Czy latwo sie polapac tak organizacyjnie co i kiedy jest do nauki? Slyszalam tez o pracy w grupach, jak to wyglada?
  Profil uzytkownika: Snupi     
kadavra


Wpisów: 13
Od: 2014-11-22
2014-11-23 01:02
ja czekalam dosc dlugo zanim sie zdecydowalam na studia, wlasnie ze wzgledu na jezyk. Z dostaniem sie nie mialam zadnego problemu bo mialam super oceny z polski, a moje oceny tlumaczone byly juz ponad 10 lat temu, tu w szwecji. Jedyne co musialam zrobic to szwedzki na komvuxie i angielski bo nie zaliczli wtedy angielskiego z polski (nie mam pojecia jak to teraz jest) w kazdym razie, dostac sie to pikus(JESLI ma sie dobre oceny) prace grupowe jak dla mnie to tragedia haha nikt ich nie lubi, ale bedziesz tego miala cala mase na twoim kierunku wiec sie przygotuj na to
jesli chodzi o literature i pisanie prac...po jakims czasie do tego przywykniesz, jak wspomnialam jezyk akademicki to jest naprawde ogromna roznica niz ten na "SFI" czy to tam sie teraz czyta dzisiaj ale dla chcacego nic trudnego
  Profil uzytkownika: kadavra     
Forum -> Nauka -> Sjuksköterskeprogrammet - ktos kto studiuje?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony