Odwiedzin 37782517
Dziś 2840
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Brak PN, jak otrzymac wyplate?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBrak PN, jak otrzymac wyplate?
cyzxer5


Wpisów: 5
Od: 2014-10-09
2014-10-09 21:43
Witam, mieszkam w szwecji od przeszlo dwoch lat, wniosek o PN skladalem juz czterokrotnie - ostatni raz dwa miesiace temu. Do dzisiaj bez jakiegokolwiek odzewu ze strony SV.

Ostatnio znajomy szukal ludzi chetnych do pomocy przy demontazu scen (koncerty itp.) i zgodzilem sie pomoc. Po czasie okazalo sie jednak ze nie byla to praca na czarno tak wiec wlasciciel firmy w ktorej on pracuje potrzebuje mojego numeru konta bankowego oraz PN aby sie ze mna rozliczyc.
Problemem teraz jest to, ze nie posiadam konta bankowego bo nie posiadam PN, a platnosc w gotowce nie wchodzi w gre. Co w takim wypadku powinienem zrobic by otrzymac pieniazki? Nadmienie ze posiadam cos takiego jak samordningsnummer ale nie wiem czy na jego podstawie moge otworzyc konto w banku co z reszta i tak jest srednim pomyslem bo otwieranie konta w celu otrzymania jednego przelewu mija sie w zasadzie z celem.

Prosze o porade co mam w takiej sytuacji zrobic, bo do czasu az nie podam swojego PN oraz numeru konta, facet nie moze sie ze mna rozliczyc.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: cyzxer5     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-10-10 01:02
"samordningsnummer ale nie wiem czy na jego podstawie moge otworzyc konto w banku "

idz, probuj, walcz, tlumacz.

teoretycznie nie, ale praktycznie to zalezy jaki bank, jaka pani w okienku- opisane na forum wielokrotnie

"bo otwieranie konta w celu otrzymania jednego przelewu mija sie w zasadzie z celem."

konto w banku jest za free.

i jak mija sie z celem? to juz zawsze bedziesz na czarno za gotowke tyral?

a moze mozesz podac konto kolegi- pytales o ta opcje?
numer podasz swoj wiec zaden przekret..
  Profil uzytkownika: iza     
renata12


Wpisów: 495
Od: 2010-02-06
2014-10-10 05:19
na szybko zostaje konto kolegi
no i proszę jak kwitnie praca na czarno a ja myślałam że to zanikło i szwedzi są uczciwi
  Profil uzytkownika: renata12     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2014-10-10 08:41
Wez renata przestan.Idz do skatu i powiedz ze tu pracowales i musisz miec numer zeby dostac pieniazki .jak jestes ze stockholmu moge ci pomoc
  Profil uzytkownika: kratka     
Gummibjörn


Wpisów: 59
Od: 2009-06-06
2014-10-23 16:18
Przejdz na islam, proste.
  Profil uzytkownika: Gummibjörn     
Maciekk27
BjÄrred


Wpisów: 6
Od: 2014-09-18
2014-10-28 10:10
Cześć. Jestem świeżak na forum.Dopiero od 3 miesięcy jestem w Szwecji. Założyłem konto w SEB na somerdnigsnumber czy coś takiego i polskie prawo jazdy ze znaczkiem unii eu.

Nie robili problemów.nie miałem paszportu.

Chociaż powiedzieli, że jak miałbym tylko dowód to by nie założyli. Ale nie o tym chciałem napisać. Dało mi to do zastanowienia...dlaczego tak się dzieję, żę Polski dowód nie jest akceptowany?? dwie konkluzje:

1 Zauważyliście, że w Polskim dowodzie wszystko jest tłumaczone na angielski oprócz ostatniej linijki na awersie? "Dowód osobisty jest dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby oraz potwierdzającym obywatelstwo polskie"- nie tłumaczą najważniejszej informacji :-)

2 Dało mi do myślenia , że prawo jazdy jest dla nich ok.tzn. że znają ten wzór dokumentu i go akceptują- a jest po polsku, tylko ma znaczek unii, myślę sobie więc poszperam i poszukam skąd wiedzą że taki wzór obowiązuje?? I TU KRÓLIK Z KAPELUSZA :-)

http://prado.consilium.eur opa.eu/PL/homeIndex.html

http://prado.consilium.eur opa.eu/PL/searchByIssuingCountry.html- kto uczestniczy w systemie

Następnie wybieramy Polska- podział dokumentów
i tak np. Polskie prawo jazdy najnowsze ( wydawane po 19.01.2013) ma oznaczenie POL-FO-04001 w systemie europejskim KTÓRY OBOWIĄZUJE TEŻ W SZWECJI
najnowsze dowody osobiste-POL-BO-02003 a te przed 19.11.2013 POL-BO-02002

I teraz tak. Jest to strona dla obywateli- okrojona. Administracja i różne instytucje mają tylko bardziej rozbudowane systemy.

jeśli jakiś urzędnik w banku będzie robił problemy z założeniem konta w banku na polski dowód osobisty i będzie wymagał paszportu (oznaczenie POL-AO-05001) to kierownika na dywanik :-) wejść na stronę- zmienić język na svenska :-) wejść na polski dowód osobisty, niech se sprawdzą zabezpieczenia na ultrafiolecie i nie ma ch.. żeby powiedzieli, że nie uznają polskiego dowodu osobistego.

Mam nadzieję, że to pomoże wielu ludziom mieć miej problemów przy czymś co powinno zająć maksymalnie 30 minut w banku.

Sądzicie, że to może zadziałać?
  Profil uzytkownika: Maciekk27     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-10-28 10:46
maciek

ja walczylam rok temu...
jak masz zcas to poczytaj.. paranoja..
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=42054
  Profil uzytkownika: iza     
Maciekk27
BjÄrred


Wpisów: 6
Od: 2014-09-18
2014-10-28 11:20
sama wiesz , że należy podejmować walki które można wygrać
prawo prawem a banki bankami
ale zawsze warto spróbować pozadawać niewygodne pytania jak mówią, że polskie ID nie jest wystarczające. Można zasugerować nagrywanie rozmowy i potwierdzić na taśmie, że kierownik danej jednostki odmówił założenia konta na polskie ID bo coś i wysłać na kunderservis. Tym bardziej, że często na infoliniach bankowych mówią, że jest ok na polskie ID
Ja akurat jak mnie spytali o umowę o pracę powiedziałem, że mam własną firmę to spojrzał się na mnie krzywo ja na niego i gada że ok. To dokumenty poproszę to mu daje CEiDG ( po polsku). Patrzy się patrzy. Ja do niego jakiś problem?? strona w internecie jest podana niech sobie Pan wejdzie i sprawdzi- dotępne po angielsku a on do mnie a to nie jest konieczne. to jak stałem to myślałem że usiądę. ale mam konto z dostępem do neta i jest ok.
P.S. Jak trochę czytam o przejściach ludzi w bankach to widzę , że często tak prosta rzecz jak zwykłe założenie konta przypomina wyprawę po złote runo- jakaś masakra
  Profil uzytkownika: Maciekk27     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-10-28 11:39
"tak prosta rzecz jak zwykłe założenie konta przypomina wyprawę po złote runo- jakaś masakra "
dokladnie! a my im tylko chcemy dac nasze pieniadze

  Profil uzytkownika: iza     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-10-28 15:57
http://www.eu-upplysningen .se/faq/Fragor-och-svar/Resa-studera-och- arbeta/Korkortet-som-id-kort/

poczytaj sobie ,,,,,,dlaczego tak jest
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-10-28 16:10
maciek jak umiesz po angielsku to powinenes sie doczytac dalczego jest tak a nie inaczej,zamiast zadawac glupie pytania ,bank nie chce nikomu zle ,i broni sie przed manipulacjami jakie wystepuja w dzisiejszych czasach,,,kiedys paszport niebyl zadnym dokumentem jako legitymacja,mozna sobie zadac pytanie to dlaczego na legitymacji EU niema od razu prawo jazdy??????,szwdzi tez sie dziwia dlaczego maja problemy z przekraczaniem granicy na szwedzkie prawo jazdy??? tez mozna zadac sobie pytanie dlaczego ? skoro ten dokument jest wlasciwie najwazniejszym dokumentem jaki sie ma http://www.doktorandhandbo ken.nu/download/18.7ff2bb61126fb3b587b7ff e28/bankkonto_

  Profil uzytkownika: black sabbath     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-10-29 09:42
Myske ze Mackowi chodzi o to ze w SWE nie akceptuja polskiego dowodu osobistego.
Ze dla nich prawo jazdy wiecej znaczy jako dokument niz polski dowod....

Przeciez nikt w Szwecji nei chce zakladac konta na podstawie polskiego prawa jazdy...
W biurze obslugi klienta w prawie kazdym banku mowia
nationellt id-kort i samordningsnummer wystarcza...
idziesz do oddzialu i jestes w d... bo tam nie wystarcza dowod osobisty
  Profil uzytkownika: iza     
Maciekk27
BjÄrred


Wpisów: 6
Od: 2014-09-18
2014-11-05 10:19
dokładnie. chodziło mi o to, że w banku okazało się najważniejsze prawo jazdy ze znaczkiem unii- całe po Polsku.
  Profil uzytkownika: Maciekk27     
Johnny


Wpisów: 1897
Od: 2012-03-21
2014-11-05 16:27
Niech twoj szef wysle kase do mnie, a ja podziele sie z Toba uczciwie po polowie.
  Profil uzytkownika: Johnny     
cyzxer5


Wpisów: 5
Od: 2014-10-09
2014-11-13 16:09
Poszedlem do SEB, przemila pani powiedziala ze teoretycznie nie da sie zlaozyc konta na samordingsnummer ale je zalozyla.
Na papierach ktore otrzymalem w polu Personnummer nie widnieje jednak moj samordingsnummer a jakis jakby uniwersalny numer personalny uzywany przez bank.

Otrzymalem rowniez kare Maestro ktora zalamuje mnie swoja funkcjonalnoscia - np. parkomaty ich nie akceptuja.
  Profil uzytkownika: cyzxer5     
Basti7405


Wpisów: 1062
Od: 2014-08-10
2014-11-13 16:28
Bo w muzeum byles, a nie w banku.
  Profil uzytkownika: Basti7405     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-11-14 13:49
cyzxer5- jesli na twoje konto bedzie co miesiac wplywac wyplata to mysle ze po 2-3 mies mozesz isc do banku i poprosic o normalna karte debetowa
  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Życie w Szwecji -> Brak PN, jak otrzymac wyplate?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony