Odwiedzin 37800359
Dziś 803
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Praca jako technik dent

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca jako technik dent
piotrekvip1@wp.pl


Wpisów: 5
Od: 2014-09-01
2014-09-01 00:28
witam.Jestem po uniwersytecie medycznym w lodzi,skonczylem licencjat z tech.dent i magistrat ze Zdrowia Publicznego.Ucze sie szwedzkiego, mam zamiar wyjechac i pracowac w zawodzie (tech.dent) Chcialem sie dowiedziec czy trudno jest znalezc w Szwecji prace na stanowisku technik dentystyczny.Jakie procedury trzeba przejsc aby dostac ta prace. Chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej o zyciu i pracy tech.dent.Czy jest ktos kto pracuje na tym stanowisku i chcialby podzielic sie wiedza.Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: piotrekvip1@wp.pl     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2014-09-01 02:27
Rozmawiałem tydzień temu z dentystą i coś napomknął, że "teraz to wszyscy robotę do Chin wysyłają, bo taniej". Więc domyślam się (ale nie wiem), że może być nieciekawa przyszłość w tym zawodzie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
piotrekvip1@wp.pl


Wpisów: 5
Od: 2014-09-01
2014-09-01 07:49
tez to kiedys slyszalem ale to plotka,jaki by musialby byc dlugi termin odebrania tej protezy,przeciez jest przymiarka wiec musi byc ktos na miejscu bo jesli nie bedzie pasowac to znowu musielibz wysylas do Chin hehe nie na pewno nie.Jest klinika w Olofstrom i wysylaja 50km od kliniki prace do labolatorium protetycznego,wiec jednak chyba nie jest taniej do ChinTylko chcialem sie dowiedziec jak sie dotac do takiego labolatorium jaki jest poziom, czego wymagaja.Cos o tym zawodzie w Szwecji od kogos kto pracuje w tym zawodzie.Dzieki za info
  Profil uzytkownika: piotrekvip1@wp.pl     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-09-01 07:59
Masz namiary na klinike w Malmö. Tam pracuja polacy,moze sie zalapiesz do roboty.

http://thomaslowerton.se/p rotetisk-behandling.html
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
piotrekvip1@wp.pl


Wpisów: 5
Od: 2014-09-01
2014-09-01 08:30
Dziekuje za pomoc,choc nie ukrzwam ,ze chcialyzm znalezc cos w rejonie Blekinge gdyz moja dziewczyna bedzie miala tam prace ...w miejscowosci Olofström.Slysyalem cos o Kristianstad.Podobno sa 3 pracownie ale nie moge tego "wygooglowac"
  Profil uzytkownika: piotrekvip1@wp.pl     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-09-01 14:22
Moge Ci podac jeden adres, ktory znalazlam w eniro:
http://www.titanbron.com/

A jezeli interesuja Cie jeszcze inne miejscowosci to wpisuj ich nazwy do tej rubryki na gorze co jest tutaj:
http://gulasidorna.eniro.s e/hitta:tandtekniker/kristianstad
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
piotrekvip1@wp.pl


Wpisów: 5
Od: 2014-09-01
2014-09-01 16:35
Dziekuje bardzo za pomoc,duzo mi to dalo .Mam punkt odniesienia.Ciekawe czy sa pomocni i jak sie yachowuja wobec nowego pracownika, czy pomagaja,daja jakis czas zeby sie zaklimatyzowac.
  Profil uzytkownika: piotrekvip1@wp.pl     
piotrekvip1


Wpisów: 43
Od: 2015-03-04
2015-03-05 11:58
Witam pisze dlatego bo udalo mi sie znalesc prace jako tech dent w Szwecji i moge troche poopowiadac jak to jest tutaj z praca.Nie trzeba znac super szwedzkiego zeby dostac prace wystarczy ze znasz angielski szwedzkiego mozesz w miedzy czasie sie uczyc .Jesli widza ,ze chcesz to dadza Ci szanse.Bardzo dobrze mi sie pracuje praca po 8,5 godzin w piatki tylko do 12.00. Pracownicy sa bardzo mili oraz pomocni.Nie ochrzania Cie jesli cos zepsujesz tylko wytlumacza dlaczego , po co.
  Profil uzytkownika: piotrekvip1     
Ayla


Wpisów: 527
Od: 2007-11-04
2015-03-05 14:24
widze, ze znasz gruntownie szwedzki rynek pracy i mozesz sie wypowiadac jak tu w Szwecji jest, bo udalo ci sie znalezc prace.
  Profil uzytkownika: Ayla     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2015-03-05 14:54
Gratuluje ci Piotrku , ze znalazles prace!
Oby wiecej fajnych , madrych ludzi tu przyjezdzalo!
Z radosci chcesz odrazu doradzac innym! To bardzo pozytywnie swiadczy o Tobie! Tego nam wlasnie tutaj brakuje ...
Marzy mi sie zeby lekarze migrowali do Szwecji, to przynajmniej bylby jakis lepszy poziom leczenia.
Powodzenia
  Profil uzytkownika: margot70     
jimjam


Wpisów: 237
Od: 2015-03-05
2015-03-05 15:18
hej,
również gratuluje. Poprę trochę Piotrka- choć pewnie większość na forum mnie zje Zdarzają się przypadki-w tym ja- które pokazują,że można znaleźć tu prace w konkretnym zawodzie z biegłym angielskim, a szwedzkiego można się uczyć

A co lekarzy-poznałam na studiach kilku Polaków urodzonych w SE, którzy do Polski przyjechali studiować medycynę, a później z powrotem do Szwecji.
  Profil uzytkownika: jimjam     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-03-05 18:55
Gdzie pracujesz, Piotrze?
Jesli w Blekinge to chetnie podesle wam moja znajoma...
  Profil uzytkownika: Lunab     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2015-03-05 19:00
Gratulacje i dzieki, ze napisales po jakims czasie, ze sie udalo i wszystko, na dobrej drodze...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2015-03-05 19:02
Kajetan :
"Rozmawiałem tydzień temu z dentystą i coś napomknął, że "teraz to wszyscy robotę do Chin wysyłają, bo taniej". Więc domyślam się (ale nie wiem), że może być nieciekawa przyszłość w tym zawodzie."
To prawda , a w Polsce juz od dluzszego czasu tak robia...
  Profil uzytkownika: skoczek     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2015-03-05 19:05
Piotrek i gratulacje Ja tez od poczatku mojego pobytu w Szwecji pracuje w zawodzie! Jak widac dla chcacego nic trudnego
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
piotrekvip1


Wpisów: 43
Od: 2015-03-04
2015-03-06 08:51
to bzdury skoczek!! nic takiego nie ma ,pomysl o tym jak dlugo musialby poczta wycisk leciec.... a jak cos zepsuja to jak to sie wydluza.W Polsce tak samo jest nie ma zadnych wysylek do Chin to jakas plotka!Ja pracuje w bardzo duzym labolatorium i mamy mnostwo pracy -porcelany ,tytan,implantow,cyrkon,e´max.Lunab a Twoja znajoma jest technikiem czy lek.dent?Moja narzeczona jest w Szwecji stomatologiem,jest polka. Cieszymy sie,ze dostalismy prace i powoli stajemy na nogi.Dziekuje wszystkim za mile slowa.
  Profil uzytkownika: piotrekvip1     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2015-03-06 09:36
Piotrk, moja znajoma chcialaby byc twoja/wasza pacjentka. Nie mowi po szwedzku.

W ktorym laboratorium pracujesz? Oczywiscie nie musisz podawac szczegolow, ale jakis namiar.
  Profil uzytkownika: Lunab     
piotrekvip1


Wpisów: 43
Od: 2015-03-04
2015-03-06 09:50
podaj emaila to napisze co i jak.
  Profil uzytkownika: piotrekvip1     
piotrekvip1


Wpisów: 43
Od: 2015-03-04
2015-03-06 09:52
polopiryna a Ty pracujesz jako? To dobrze,ze udalo Ci sie znalesc prace w zawodzie .Chyba jestes ze Skåne.Ja pracuje w tym regionie.
  Profil uzytkownika: piotrekvip1     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2015-03-06 12:20
Piotrek vip 1 napisal:
"to bzdury skoczek!! nic takiego nie ma"

Piotrek jak czegos nie wiesz , albo nie jest Ci znane to nie pisz ze to bzdury.
Taka sama droga jest ze SZwecji do Chin ( co Kajetan uslyszal ) jak z Polski.
A teraz opowiem Ci pewna historie ktora sam przezylem
( bo tylko takimi historiami sie tu posluguje):
Mam przyjaciolke dentyste znamy sie tak dlugo jak dlugo zyjemy prawie....Nikt inny chyba ze "akut" do geby nie ma prawa mi zagladac...
Dwa lata temu w czasie mojej pracy gdzie mam stycznosc z z "elementem roznym" w tym kraju wybito mi jedynke.
Przez jakis czas wygladalem jak menel i nawet dobrze mi z tym bylo bo mi ludzie z drogi w srodkach komunikacji kolektywnej z drogi schodzili, a i wrobocie tez mialem ulatwienia ) ale w koncu postanowilem cos z tym zrobic i bedac w Polsce ( Krakow)
poprosilem o pomoc oczywiscie moja przyjaciolke i tamtejszy zespol ( bo do takiej roboty jak wiesz potrzebny sa inni tez specjalisci )Kiedy doszlo do po kilku tygodniach juz do zalozenia tej jedynki zapytano mi czy chce miec szybko ale drogo ( zespol technikow na miejscu) czy wole poczekac ok 3 tygodnie i miec duzo taniej...Na moje pytanie dlaczego tak jest okazalo sie ze wlasnie wycisk ma do Chin leciec, bylo to dla mnie szokiem malym ....I kurwa mac tak bylo , wiec nie gadaj czegos czego nie Wiesz napewno ...
  Profil uzytkownika: skoczek     
mazzi


Wpisów: 199
Od: 2007-05-21
2015-03-06 22:40
Znam właściciela firmy w Västervik, wiem że ma kłopoty ze znalezieniem pracowników a kadre ma leciwą. Jak chcesz to napisz do mnie to Ci dam namiary -info@petersmaleri.se
  Profil uzytkownika: mazzi     
piotrekvip1


Wpisów: 43
Od: 2015-03-04
2015-03-07 07:59
dziwny przypadek ja znam tutaj pare labolatoriow w Szwecji blekinge skane i nikt nie wysyla do Chin zadnych prac.Bo jesli 3 tyg czekasz ...ok ale jesli nie bedzie kolor pasowal co sie zdaza albo w ogole korona czy most nie bedzie pasowac w zgryzie to musza taka prace odeslac i znowu czekasz 3 tyg wiec lekarz jest wkurzony i pacjet .Lekarz lubi miec kontakt z technikiem nawet jak jest blisko to do niego przyjezdza jak jest klopot ,sam widzialem.Taka wspolpraca z Chinami uwazam ,ze jest na krotka mete. No ok teraz Ci wierze,przepraszam.
  Profil uzytkownika: piotrekvip1     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2015-03-08 21:16
Piotrek, ja pracuje w aptece
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
piotrekvip1


Wpisów: 43
Od: 2015-03-04
2015-03-09 11:46
no prosze gratulacje
  Profil uzytkownika: piotrekvip1     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-03-09 16:24
dziwny przypadek ja znam tutaj pare labolatoriow w Szwecji blekinge skane i nikt nie wysyla do Chin zadnych prac

piotr ma racje a te osoby co pisza inaczej to gdzies cos uslyszeli i w dodatku nieprawde,a skad ja wiem,,,,,moja zona ma inplantat(gora i dol) i wiem ze takie cos nie idzie zrobic w chinach dlatego ze takie cos wymaga przymiarek (przynajmniej pare razy) zanim bedzie pasowalo ,wysylac to do chin pare razy to smiechu warte i w koncu bedzie kosztowalo wiecej
  Profil uzytkownika: black sabbath     
piotrekvip1


Wpisów: 43
Od: 2015-03-04
2015-03-10 11:45
dokladnie, zgodze sie z Toba.My mamy naprawde duzo implantow i nikt tego nie wysyla do zoltych braci.
  Profil uzytkownika: piotrekvip1     
jurekbogdan


Wpisów: 1
Od: 2015-11-03
2015-11-03 07:20
Pracuje w NYC jako technik dentystyczny.Znam wielu lekarzy ,ktorzy chca zaoszczedzic troche pieniedzy i wysylaja do Chin ,albo do jednego z krajow Ameryki poludnowej.Ceny koronki wychodzace od technika wachaja sie od 80 DOL do 120 dol..Oczywiscie sa lab, ktore sie cenia i maja stosownie do tego z kim wspolpracuja i w jakiej czesci NOWEGO YORKU inny cennik.Koronki przychodzace z innych krajow sa BARDZO tanie z przesylka w obie strony lekarz placi okolo 30 dol.Jezeli chodzi o protezy to na pewno ,albo w niewielkim stopniu korzystaja z Chin lub Ameryki poludniowej.Wiekszosc bylych bosow tych lab dzialajacych w Ameryce poludniowej to sa byli wlasciciele lab w USA, ktorzy przeniesli swoje biznesy.Bylo tez kilka potkniec tych lekarzy bo okazalo sie ,ze metal pod porcelane powodowal alergie , w jednym przypadku bylo wspomniane o radioaktywnym metalu.W prasie bylo tez wspomniane o zabawkach dla dzieci gdzie wykryto promieniotworcze dzialanie kolorowego plastiku.Tak ,ze wiem o kanalach , ktore przechwytuja prace z calych stanow a pozniej sa pakowane i hurtowo wysylane do CHIN.Jezeli chodzi o kolor to czasem sie udaje lekarzowi dobrac ,a temu technikowi dobrze nalozyc i jakos uchodzi ,natomiast koronki z boku sa niewidoczne wiec po co robic szum.Czesto widzi sie pacjeta z koronkami z przodu prawie bialymi jak snieg a nastepne lub dolne sa kilka tonow ciemniejsze.Ja pracuje jako projektant uzebienia przed skanowaniem .Duzo mam tez do czynienia z protezami na implantach,i pracami nad przygotowaniem do implantowania .oraz zakladania natychmistowygo protez na implantowane dziasla.Szczerze mowiac to juz mam dosc stanow i tez czesto zaczynam myslec o Europie,ale do Polski to wiem ,ze nie mam po co wracac jest ciezko z praca,jezeli ktos ma jakis pomysl dla mnie bede wdzieczny
  Profil uzytkownika: jurekbogdan     
fujative


Wpisów: 63
Od: 2013-01-10
2015-11-03 19:52
ja,jak tylko dowiaduje sie ze technik wysyla gdzies do chin ,albo rosji to zmieniam technika.
I tak ,jest to prawda, sa tutaj w szwecji technicy ktorzy przyjmuja zamowienie,licza sobie jak za szwedzkiego technika,ale wysylaja do innego kraju
  Profil uzytkownika: fujative     
Forum -> Życie w Szwecji -> Praca jako technik dent
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 13 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony