Odwiedzin 37799084
Dziś 2861
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Rodzine na dzieci

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRodzine na dzieci
bartusia


Wpisów: 6
Od: 2014-08-31
2014-08-31 10:46
Witam serdecznie. Pracowałem w szwedzkiej firmie brałem rodzinę na dzieci, ale firma się rozpadla.Przeszlo rok nie pracuje legalnie a rodzinę wpływa mi na konto czy musze to gdzieś zglosic.
  Profil uzytkownika: bartusia     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-08-31 10:56
jesli masz pozwolenie na stale zamieszkanie to wszystko jest w porzadku(przynajmniej tak mnie sie wydaje)
  Profil uzytkownika: black sabbath     
bartusia


Wpisów: 6
Od: 2014-08-31
2014-08-31 11:11
Mam pozwolenie na prace w Szwecji, pracowałem od 2007r do2012 pobytu nie mam tylko adres napisali mi w migraszon ze nie potrzebuje pobytu ponieważ jesteśmy w uni i mogę tu przebywac i pracować. Jak ktos wie coś na ten temat to bende bardzo wdzięczny.
  Profil uzytkownika: bartusia     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-08-31 12:05
Jak nie otrzymujesz zasilku z A-kassa,to czarno widze twoja sytuacje. Wiesz dlaczego? Ano dlatego,ze nie pracujac przestalas spelniac warunki prawa pobytu.
Gdybys miala obywatelstwo,to juz by byla inna para kaloszy,bo rodzinne na dzieci nie jest powiazane z obowiazkiem pracy.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bartusia


Wpisów: 6
Od: 2014-08-31
2014-08-31 14:23
To jak myślisz co powinienem zrobić?
Ja myślę się jakoś zatrudnić legalnie, na to wychodzi ze będę musiał wrócić kasę tylko ja nie miałem pojęcia ze mam to zgłosić porostu szukałem pracy przez ten czas.
  Profil uzytkownika: bartusia     
bartusia


Wpisów: 6
Od: 2014-08-31
2014-08-31 14:32
Jak cos wiecie napiszcie jak to rozwiazac najlepiej.
Chyba musze cos szybko zrobić .poważna kasa sie robi.
  Profil uzytkownika: bartusia     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-08-31 14:38
Sam im niczego nie zwracaj. Jak zlapiesz szybko jakas legalna robote,to moze sie nie dopatrza. W sumie to jakiegos przestepstwa nie popelniles. Zasilek na dzieci nie jest zalezny od tego, czy ktos pracuje, czy nie. Kazdy ,kto jest uznany z zamieszkalego w Szwecji jest ubezpieczony. U ciebie moga sie doczepic do spelniania warunkow legalnego zamieszkania. No ,ale szukasz pracy,co nie?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
bartusia


Wpisów: 6
Od: 2014-08-31
2014-08-31 14:44
Dziękuję.
Coś musze wymyślić.
  Profil uzytkownika: bartusia     
Serduszko


Wpisów: 145
Od: 2012-06-25
2014-08-31 18:42
Hej , jak by cos to zawsze mozesz poprosic o minimalne raty w wysokosci 100 koron miesiecznie
  Profil uzytkownika: Serduszko     
mama6


Wpisów: 1
Od: 2014-08-31
2014-08-31 19:34
dobrze jest zapisac sie do arbetsförmedling

nie traci sie wtedy prawa do rodzinnego
  Profil uzytkownika: mama6     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-08-31 19:48
"dobrze jest zapisac sie do arbetsförmedling

nie traci sie wtedy prawa do rodzinnego"

Traci sie prawo do przebywania w Szwecji,skoro nie posiada sie zrodla utrzymania.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
madziarek@spray.se


Wpisów: 63
Od: 2011-11-09
2014-09-01 06:10
Straciles prace to tracisz prawo do barnbidrag.Försäkringskassan jak sie dopatrzy a wiesz mi ze to wkrotce zrobi to bedziesz musial oddac wszystko z nawiazka.To twoja odpowiedzialnosz zeby zglosic wszetkie zmiany do Försäkringskassan.W tej chwili ciagniesz zasilki nielegalnie bo nie pracujesz i nie masz do niczego prawa.Nie ladnie tak wykorzystywac panstwo:#(
  Profil uzytkownika: madziarek@spray.se     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-09-01 07:15
Jeszcze raz pofatyguje sie napisac, jak wyglad sprawa z zasilkiem na dziecko.

KAZDE DZIECKO MIESZKAJACE W SZWECJI MA PRAWO DO ZASILKU!!!!

Problem maja ci,ktorzy nie maja obywatelstwa ,a stracili prace,ktora byla warunkiem do prawa pobytu w Szwecji. Takie osoby tracac prace, traca automatycznie prawo przebywania w Krolestwie.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
madziarek@spray.se


Wpisów: 63
Od: 2011-11-09
2014-09-01 07:30
Nie podawaj zlych informacji.Obywatelstwo nic ci nie daje.Jezeli nie pracujesz a dzieci mieszkaja w Polsce nie masz prawa do barnbidrag.Jezelu rodzuna mieszka tutaj ojciec z matka i dziecmi i maja zalegalizowany pobyt to maja prawo do barnbidrag na tych damych zasadach co inni mieszkancy Szwecji
  Profil uzytkownika: madziarek@spray.se     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-09-01 07:41
Przeczytaj dwa swoje wpisy i sama zobacz, jakie bzdury piszesz. Jedno kloci sie z drugim ale dalej brniesz w idiotyzm, zarzucajac mi niewiedze.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2014-09-01 09:12
Obywatelstwo nic ci nie daje

Zapamietajcie sobie to raz na zawsze: tylko obywatelstwo szwedzki daje prawo do bezwarunkowego, legalnego mieszkania w Szwecji.

I obywatelstwo nigdy nie moze byc danej osobie odebrane z urzedu (co osobiscie uwazam za cymbalstwem, ale to inna kwestia, poruszana w innych watkach juz wiele razy).

Natomiast sprawa uprawnien do pobierania roznych swiadzczen spolecznych jest o wiele bardziej zlozona i zalezy glownie od tego, w jakim kraju jest sie rezydentem podatkowym i/albo w jakim kraju ma sie tzw. centrum interesow zyciowych.

Z mnostwem wyjatkow oczywiscie,
np. tzw. pracownikow transgranicznych.

Jak was intersuje ta tematyka od strony teorii to mozecie zaczac czytac tu:

http://europa.eu/youreurop e/citizens/work/work-abroad/cross-border- commuters/index_pl.htm
  Profil uzytkownika: j23     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-09-01 09:17
Ktos,kto ma obywatelstwo nie musi pracowac,by dostawac zasilki. Nie obliguja go zadne warunki,ktore musi spelniac,by tu przebywac.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2014-09-01 10:58
Ten kto ma staly pobyt tez nie musi pracowac by dostawac zasilki, wszystko zalezy od roznorakich okolicznosci.

Niemniej jednak chodzi mi o to, ze staly pobyt moze byc w pewnych okolicznosciach cofniety, a obywatelstwo nigdy.

No chyba, ze sam szw. obywatel zrzeknie sie go dobrowolnie, na wlasny wniosek.

Samo posiadanie obyw. szwedzkiego jesli na stale mieszka sie za granica (utlandssvensk) do zadnych zasilkow ze Szwecji nie uprawnia, bo nie jest sie szw. rezydentem podatkowym ani nie ma sie centrum intersow zyciowych.

Analogicznie, ja jako utlandsspolack nie mam zadnych praw do zasilkow z Polski bo tam nie mieszkam.

Przypadki szczegolne to:
emeryci. pracownicy transgraniczni i jeszcze inne mniej liczne kategorie, np. pracownicy instytucji europejskich.

Ale to jest taka dzungla formalno-prawna, ze nawet nie chce mi sie tutaj zaczynac tego tematu,
orkar inte , po prostu.
  Profil uzytkownika: j23     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-09-01 11:12
"Ten kto ma staly pobyt tez nie musi pracowac by dostawac zasilki, wszystko zalezy od roznorakich okolicznosci."

I tak i nie. Ten co ma prawo stalego pobytu, musi pracowac, by wypelniac warunki na podstawie ktorych je otrzymal. Inaczej wyglada sprawa z pozwoleniem na pobyt,nie obwarowane warunkami.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2014-09-01 14:20
A mnie sie wydaje, ze zarowno:

permanent uppehållstillstånd

jak i

permanent uppehållsrätt

nie kwalifikuja sie do anulowania z tak "blahego" powodu jak brak pracy, czy - szerzej - brak srodkow na utrzymanie.

PUT i PUR moga byc natomiast cofniete z powodu popelnienia powaznego przestepstwa albo z powodu dlugotrwalego pobytu poza Szwecja (nieuzasadnionego np. studiami).

http://europa.eu/youreurop e/citizens/residence/documents-formalitie s/eu-nationals-permanent-residence/index_ sv.htm

Intyget ska vara giltigt i tio år och förnyas automatiskt utan några villkor eller krav.

Jesli sie myle to mnie popraw i podaj zrodlo, chetnie naucze sie czegos nowego, a tak przy okazji dodam, ze Ciebie Wacek uwazam za jedna z najbardziej kompetentnych osob na forum .
  Profil uzytkownika: j23     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-09-02 08:58
Jakis czas temu prowadzilismy na forum dyskusje na temat przyjmowac obywatelstwo czy moze wystarczajaco bezpieczne jest posiadanie permanent uppehållsrätt .

Ktos pisal,ze dostal permanent uppehållsrätt ,a po jakims czasie wystapil o obywatelstwo lecz Migrationsverket mu odmowil,bo w miedzyczasie stracil prace. Odszukalem moje potwierdzenie otrzymania permanent uppehållsrätt i faktycznie pisalo ,ze dostalem je, bo wypelnilem warunki, i jest tak dlugo wazne ,jak te warunki bede wypelnial. Wcale nie mialem zamiaru przyjmowac obywatelstwa,zrobilem to dla bezpieczenstwa, majac na uwadze ten przyklad. Wiem o tym,ze czytajac przepisy wydaje sie ,ze jest rzecza wrecz niemozliwa, utrata stalego prawa pobytu.


  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Forum -> Życie w Szwecji -> Rodzine na dzieci
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 34 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony