Odwiedzin 37777342
Dziś 1390
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - czy ktoś zna tę firmę ?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorczy ktoś zna tę firmę ?
Nika70


Wpisów: 4
Od: 2014-08-06
2014-08-06 23:38
Witam. Od pewnego czasu w rubryce " praca-dam" systemetycznie pojawiają się ogłoszenia, że ktoś poszukuje pracowników do pracy w hostelu, panie do sprzatania, dozorcy, pracownik budowlany. Ogłoszenia zawsze są w języku angielskim i zawsze mają te samą treść, że zakwaterowsnie gratis, że wynagrodzenie nie podlega negocjaci, itd. Nie ma nazwy firmy, a mail do kontaktu brzmi: " mareimbriumgroup@gmail.com, podpisywane są przez Karin Arvidsson. Czy kros z Was może coś wie o tej firmie ? Zastanawia mnie systemtycznośc pojawiania się tych ogłoszeń. Nie ma chętnych do pracy u nich ?? Czy wszyscy od nich uciekają ?? Przeszukałam internet (wg nazwy z adresu mailowego) ale nic nie znalazłam. Np.ostatnie ogłoszenie było dodane 04.08, poprzednie 31.07. Pozdrawiam Was. Nina
  Profil uzytkownika: Nika70     
szfed


Wpisów: 112
Od: 2013-06-03
2014-08-07 00:26
Daj se spokój i się nie napalaj na pracę.Przekręt na bank, skoro nie ma informacji w necie o tym czymś...
  Profil uzytkownika: szfed     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2014-08-07 01:33
Sie widac nie naszukales, jak nie znalazles

http://www.mareimbrium.net /om

Wyglada na jakiegos posrednika pracy. Szukaja pracownikow dla swoich klientow.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2014-08-07 09:29
Tak jak stoi na ich stronie, jest to firma posredniczaca w wyszukiwaniu m in polskich pracownikow dla szwedzkich kientow/pracodawcow.

Ja tez zwrocilam uwage na te firme, glownie ze wzgledu na skandalicznie niskie zarobki i w ogole warunki zatrudnienia.
Wczesniej sciagali pracownikow z Litwy do sprzatania za zarobki 25kr na godzine. Teraz "rozwineli sie" rowniez na Polske.
Mieszkanie jest niby za darmo, ale w ten sposob pracownik staje sie uzalezniony i moze zostac bez dachu nad glowa.
Ciekawe, jak wyglada umowa na prace.
Najprawdopodobniej ma to forme mocno obwarowanego kontraktu, z korzysciami oczywiscie dla nich.
Omijac z daleka taka firme!!!




  Profil uzytkownika: Lunab     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-08-07 09:32
"Wczesniej sciagali pracownikow z Litwy do sprzatania za zarobki 25kr na godzine. Teraz "rozwineli sie" rowniez na Polske."

Wyczytalas to na ich stronie internetowej?
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2014-08-07 09:38
Byc moze ktos z pi, kto mial lub ma kontakt z ta firma odezwie sie i napisze cos wiecej.
Jednak zdarza sie, ze firma wymaga od pracownika podpisania specjalnej klauzuli, iz pracownik nie moze udzielac informacji o firmie nawet po zakonczeniu zatrudnienia.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Nika70


Wpisów: 4
Od: 2014-08-06
2014-08-07 09:41
Dzieki za informacje i sugestie. Może ktoś coś jeszcze napisze. Do Kajetana; naszukałam się ale widać nie dość skutecznie...
  Profil uzytkownika: Nika70     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2014-08-07 09:51
Jesli jetes zainteresowana praca w tej firmie to pisz do nich maile i pytaj.
Jesli nie beda odpowiadac lub beda odpowiadac malo konkretnie, ogolnikowo i zdawkowo to znaczy, ze cos jest nie tak.
To bedzie rowniez dokumentacja w przypadku ew. problemow w przyszlosci.
  Profil uzytkownika: Lunab     
simonwsul


Wpisów: 34
Od: 2014-04-09
2014-08-10 13:56
Nie znam firmy ale widzialem ze szukaja na polnoc do Funäsdalen stolarza.
Stawko chyba 16,000 koron brutto.
Ale :
1.dojazd tam jest mega utrudniony ze sztokholmu do Funäsdalen to ok 13 godzin - raz jechalem .
Koszt tego to min 500 k. - jesli busem to 8 godzin ale trzeba trafic w dni z kursami.wiec czeste powroty do PL dla wytrwalych.
2. Zycie tj. Jedzenie jest drozsze niz na poludniu o 30 %
3. Tu nie znajdziesz extra " fuch " czy dorobic na boku.
Spoleczenstwo jest dosc zamkniete na obcych .
Chodz pracownikow potrzebuja...to faktycznie chore!
Przyklad znajomy czekal na elektryka ktory mial przyjechac z östersund dwa tygodnie!
Jedyny plus to chyba widoki i dzikosc natury.
  Profil uzytkownika: simonwsul     
Nika70


Wpisów: 4
Od: 2014-08-06
2014-08-13 15:42
Dziekuję za informacje
  Profil uzytkownika: Nika70     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2014-08-13 16:16
Ta strona intenetowa, to "pelna profeska!....

Omijac, z daleka !!!


pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2014-08-13 17:36
"Nie znam firmy ale widzialem ze szukaja na polnoc do Funäsdalen stolarza.
Stawko chyba 16,000 koron brutto.
Ale :"

Przeciez 16 tys brutto to nawet dla kogos, kto tam nie mieszka to zadna stawka. Chyba ingångslön w kazdej pracy jest wiekszy.
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-08-13 19:49
16000 to malo .natomiast zawsze cos na poczatek,duzo osob zaczynajacych w takich firmach ,dostali prace na stale w firmach gdzie byli wypozycani i zarobek poszedl od razu do gory. jeszcze nie tak dawno(8 lat temu) polacy pracowali u znajomego za 25 koron/g(na czarno) ,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2014-08-13 21:55
To chyba musialo im sie w tej pracy bardzo podobac jak zgodzili sie na 25sek na godzine
Ja w kazdym razie ostatnio za 25sek/h pracowalem w 1989 roku i to byly tez male pieniadze bo z reguly placili wtedy 40-50.
pozdr

  Profil uzytkownika: pawelpawel     
daniel77


Wpisów: 1
Od: 2014-08-22
2014-08-22 23:55
Znam tą firmę i to za dobrze , pracowałem dla niej w maju
i do tej pory nie mam kasy, nie tylko ja jeden .Było nas trzech i każdy czeka od maja,na początku na telefony z pytaniem o kasę pani Karin odpowiadała że na początku następnego miesiąca ,później że jest na wakacjach a jeszcze później że mąż jest w szpitalu a on zajmuje się przelewami a jeszcze był niby problem z przelewami jakiś błąd dziwne że na trzech kontach był błąd bo nie tylko ja
zostałem oszukany jak wcześniej napisałem.Także nie polecam chyba że ktoś lubi pracować za darmo jest to przekręt i tyle!Agencja jest zarejestrowana gdzieś na Łotwie lub w Polsce narazie nie mogę zlokalizować dokładnie także nie polecam !
  Profil uzytkownika: daniel77     
Nika70


Wpisów: 4
Od: 2014-08-06
2014-09-04 21:14
Daniel77, dziękuję za odpowiedz. Przykro mi ,ze zostałeś tak potraktowany. Miałeś z nimi podpisaną umowę ? Szkoda tak zostawić tą sprawę. Oszustom nie można pobłażać
  Profil uzytkownika: Nika70     
karinaa


Wpisów: 1
Od: 2015-04-20
2015-04-20 16:13
a pomagają może w zdobyciu o/c albo presonnummer? bo właśnie dziś się z nimi kontaktowałam, a potem zobaczyłam ten wątek i nie wiem czy sens w ogóle się z nimi spotykać.
K.
  Profil uzytkownika: karinaa     
matmac


Wpisów: 1
Od: 2015-05-30
2015-05-30 20:53
Uwaga! firma podobno zarejestrowana na Litwie. lecz mają podobno jakieś biuro w Szwecji.
5 tygodni temu przyjechaliśmy do pracy. przed przyjazdem Pani o imieniu Karin powiedziała że jak przyjedziemy do Szwecji pójdziemy się zarejestrować i nadany zostanie person number, ponieważ są oni szwedzką agencją. po przyjeździe na miejsce okazało się że pani Karin wprowadziła nas w błąd i powiedziała że jest polską firmą. zażyczyliśmy sobie kontrakt szczegółowy. otrzymaliśmy kontrakt z jakimiś wymyślonymi danymi firmy, która rzekomo działa legalnie w Gdańsku. dzwoniliśmy do ambasady, do urzędu pracy w Gdańsku i taka firma nie istnieje w Polsce. powiedzieliśmy to właścicielom u których pracujemy. i dogadaliśmy się co do płacenia. ogólnie firma lipa. jeśli ktokolwiek będzie się chciał wybrać z nią do pracy w Szwecji szczerze odradzam. ogólnie u nas sprawa zakończyła się pozytywnie gdyż dogadaliśmy się z domownikami u których pracujemy. Jeszcze jedno. firma mare imbrium group mówi że trzeba płacić podatki. jeśli pracownik polski wyjeżdża za pośrednictwem agencji która nie jest szwedzką firmą a jedynie ma swój oddział tutaj i jeśli będzie pracował krócej niż 183 dni to jego pensja niee jest opodatkowana!!!!!!!!! a mare imbrium group po pierwsze bierze na krótki czas ok 1 miesiąca....a pani Karin przed wyjazdem nie jest w stanie powiedzieć na ile, dopiero od właściciela dowiadujesz się tak naprawdę na ile czasu tutaj jesteś, to jeszcze chce za twoją pensję 30% firma z Litwy-LICHWA ostrzegam i odradzam. pozdrawiamy
  Profil uzytkownika: matmac     
Forum -> Życie w Szwecji -> czy ktoś zna tę firmę ?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Mycie okien i prace ogrodowe (Stockholm)
Sprzątanie domów i mieszkań Stockholm (Stockholm)
Sprzątanie (Göteborg )
Praca w lesie (Fröslida )
Renowacja ram okiennych (Huddinge )
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Sprzatanie (Södertälje/ Nykvarn)
Sprzatanie Stockholm (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 2 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony