Odwiedzin 37793851
Dziś 886
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - SZUKAM PRACY

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSZUKAM PRACY
piotr1973


Wpisów: 7
Od: 2013-12-01
2014-07-03 20:54
Chce zaczac pewny temat nurtujacy mnie,otoz szukalem do pracy czlowieka,wykonczeniowka plus kafelki,oczywiscie kazdy chetny ale potem jak sie okazuje to nie potrafi nic,lub tylko gadac,a jest zakwaterownaie i stowke na godzine,czyli nie tak zle na poczatek,i potem na bialo jak sie sprawdzi,nie wiem po co ci pseudofachowcy zabieraja nam pracodawcom czas??ciezko sie okreslic dokladnie takiej osobie??I jeden napisal szukam pracy w calej szwecji,mysle ok,dzwonie mowie ze praca w umeå a on ze za daleko,czyli umeå to nie cala szwecja??
  Profil uzytkownika: piotr1973     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2014-07-04 07:07
ja lubie czytac te anonsy na bazarze ,np. ze uczciwy , nie pijacy , zlota raczka i itd , , gdzies tam pisalo ze jestem zdrowy , hahaha . Tez gdzies widzialem ze pisze cala szwecja , nie rozumiem po co pisze cala szwecja jak on np siedzi w malmö ?? i co ? bedzie do jezdzal do stolicy ?? czy szuka pracy z mieszkaniem ??

Ktos kiedys podal anons ze szuka pracy jako elektryk , i podejmnie sie kazdej pracy , zadzwonilem i chcialem dac , ale byl wybredny , zobaczy , pomysli , odezwie sie .,. itd , teraz zmadrzalem i mam serce z kamienia dla takich ...
  Profil uzytkownika: szary     
piotr1973


Wpisów: 7
Od: 2013-12-01
2014-07-04 09:34
Zgadzam sie z toba,ale dzis to mialem ubaw,dzwoni do mnie gosc szuka pracy jest to polski mc gyver,rozmawiamy i ja mowie ok przyjedz a on.......
nie ma sprawy bede z synowa,synem i zona!!!!!!!
ja mowie ze to prace remontowe itp i jedna osobe potrzeba,a on ze rodzina tez pracuje w budowlance,mamy w szwecji rodzinne biznesy.
a ja dalej szukam wiatru w polskim polu
  Profil uzytkownika: piotr1973     
wojtekw


Wpisów: 1
Od: 2014-06-27
2014-07-04 13:16
Tak jest, wielkie poszukiwania pracy kończą się na wrzuceniu posta ze stekiem bzdur które ni jak sie mają do rzeczywistości. Szkoda że nie mam kwalifikacji by pracować fizycznie powyżej kwalifikacji "przynieś pomyj pozamiataj" bo chętnie bym pokazał że są wyjątki od tej reguły. Przyjechałem pare dni temu do Szwecji, mam głównie doświadczenie w gastronomii, przeszedłem całe centrum oraz stare miasto "infekując" moim CV, rozdane 100 CV z około 500 miejsc w których pytałem.
Życie to nie film w którym wszystko pięknie sie układa, sami jesteśmy panami swojego losu i jeśli nie weźmiemy go w swoje ręce nic nie osiągniemy...
P.S. Jeśli Panowie potrzebują kogoś kto jest pracowity,odpowiedzialny i lojalny wobec pracodawcy, lecz - niestety - nie zna sie na pracach budowlanych (choć szybko się ucze) to z ogromną chęcią podjąłbym się pracy jako pomocnik bądź po przyuczeniu jestem w stanie zrobić wiele... dziś znów wyruszam w inną część Stockholmu w poszukiwania ale już zaczyna mnie wszystko swędzieć od nic nie robienia...
  Profil uzytkownika: wojtekw     
piotr1973


Wpisów: 7
Od: 2013-12-01
2014-07-04 14:54
Dlatego do szwecji sie przyjezdza majac zalatwiona prace a nie w ciemno,potem sa problemy!!przyuczyc sie kazdy moze ale to wymaga czasu drugiej osoby,co powoduje opoznienie prac,a nikt nie ma czasu na tlumaczenie i nauki,pracuje sie po to czlowiek tu kiedys przyjechal,a kladzenie plytek to wymaga umiejetnosci
powodzenia
  Profil uzytkownika: piotr1973     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2014-07-04 17:44
Moge Cie "pocieszyc", ze nie tylko w budowlance tak jest. Od jakiegos czasu szukamy roznych specjalistow. Branza IT, wymagania sprecyzowane, a ile palantow sie zglasza to pojecie ludzkie przechodzi. Sfalszowane papiery, koledzy jako referencje, itd. I najgorsze, ze niektorzy naprawde uwazaja, ze do tej pracy pasuja. Jeden byl taki, co byl specjalista od programowania, z dyplomem (co sie okazalo nieprawda), a ledwo komputer potrafil wlaczyc. Nie wiem co sie z ludzmi dzieje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
piotr1973


Wpisów: 7
Od: 2013-12-01
2014-07-04 18:39
Co sie dzieje??Polacy swierzo przyjezdzajacy mysla ze szwecja to latwy pieniadz a ludzie to idioci uwierza w wszystko bo mysla wg norm pl,a tu porazka bo w se papier nadaje sie do d.....,licza sie umiejetnosci,wiedza,praktyka.Pracuje u mnie mgr inzynier mechaniki precyzyjnej,ma dyplomow co nie miara,ale w budowlance tapety itp jest kozak!!
  Profil uzytkownika: piotr1973     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2014-07-04 18:44
Zgadza sie Kajetan.
CV niepokrywa sie z prawda, wpisywane sa nieistniejace firmy, referencje od znajomych i rodzinny.

Niestety nie tylko my polacy ale inne narodowosci tez fantazjuja w Cv. Przykre ale prawdziwe. A przeciez to i tak wychodzi na jaw wczesniej czy pozniej
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
czarna66


Wpisów: 7
Od: 2014-02-26
2014-07-05 13:42
Cześć,jak to czytam to coś mnie trafia.Dlaczego wszystkich mierzycie jedna miarą.Pisałam Cv i pisałam tam tylko prawdę .Nie spotkałam sie z ludźmi z CV wziętym z nieba,A co do praca w całej Szwecji to mój mąż szuka o ogłasza się do pracy w okolicach Ostersund a dzwonią z odległości 500 km,więc proszę czytać ze zrozumieniem.Pozdrawiam z Polski
  Profil uzytkownika: czarna66     
piotr1973


Wpisów: 7
Od: 2013-12-01
2014-07-05 18:38
Tak masz racje,ale to co jest napisane wyzej jest tez prawda,moze twoje cv jest faktyczne,ale sa wirtualne,kazdy by chcial prace na miejscu podstawiona pod nos,ja na poczatku przez 2 lata dojezdzalem codzienne 150 km w jedna strone do pracy i bylem zadowolony,a 500 km co to jest,napewno zakwaterownaie daja,wiecej kreatywnosci
  Profil uzytkownika: piotr1973     
nechemiash I


Wpisów: 2
Od: 2014-07-08
2014-07-08 19:11
piotr1973 nadal szukasz pracownika? a w jakim miescie? podaj e-maila lub nr. tel. oddzwonie. moze wlasnie mnie szukas?
  Profil uzytkownika: nechemiash I     
nechemiash I


Wpisów: 2
Od: 2014-07-08
2014-07-08 19:13
piotr1973 sorki... teraz dopiero sie skapnalem ze to Umea... sorki :0
  Profil uzytkownika: nechemiash I     
kamilem
Sztokholm


Wpisów: 1
Od: 2014-07-09
2014-07-09 09:03
Odradzam wszystkim przyjazdu w ciemno! Trzeba mieć wysokie kwalifikacje i jeszcze więcej szczęścia, żeby dostać pracę w Szwecji! Albo "baaardzo" dobre znajomości. Ja siedzę tutaj prawie miesiąc, a już zdążyłem przekonać się jakie jest tutaj życie... Jest cholernie ciężko! Dostanie pracy graniczy z cudem! Ja nie przyjechałem w ciemno, tylko z kolegą który wyciągnął mnie tutaj zapewniając, że będę miał dużo lepiej niż w PL (chociaż w PL źle nie miałem) i że załatwi mi pracę. Co się okazało... Kolega dostał pracę od swojego przyjaciela, który jest jednym z szefów w pewnej firmie na stanowisku na którym będzie zarabiał grubo ponad 30 tys koron (praca lekka i przyjemna, chociaż on nie ma żadnego doświadczenia w tej branży), a ode mnie odwrócił się tyłkiem. Kolega zna szwedzki perfekt, a ja znam tylko bardzo dobrze angielski. I tak o to zostałem na lodzie. Także jeśli ktoś jest zainteresowany przyjazdem do Szwecji to najpierw niech pomyśli 2,3...10 razy zanim zdecyduje się na wyjazd do tego kraju. Życie to nie bajka, a rzeczywistość je weryfikuje.

PS. Chętnie podejmę jakąkolwiek pracę. Jestem ambitny, pracowity, punktualny i słowny. Mieszkam w Sztokholmie. Jeśli ktoś coś ma to piszcie.
Peace.
  Profil uzytkownika: kamilem     
bobas33


Wpisów: 2
Od: 2015-02-13
2015-02-13 21:16
witam szukam pracy fizycznej ,budowa , kierowca kat b , ocynkownia - malarnia proszkowa , ogrodnctwo , pomocnik ,pakowanie -produkcja

Szybko sie ucze , pracowity , uczciwy


zdenal2@interia.pl


  Profil uzytkownika: bobas33     
sara1972


Wpisów: 7
Od: 2014-06-21
2015-02-13 22:15
bobasku, pomyliłeś działy , z tym to na bazar,pozdrawiam
  Profil uzytkownika: sara1972     
damian


Wpisów: 97
Od: 2012-02-07
2015-02-14 09:51
zgadza sie ...

sa pseudopracownicy i pseudopracodawcy

- zle pracuja , oszukuja , kradna , wypijaja trunki z barkow . tez taki co sie zgadza za 40 sek na godzine to znaczy ze malo co umie . i pracodawco nie mysl ze taki pracownik bedzie oki. bedzie kradl , pil , oszukiwal na godzinach , okradal kolegow .

- ok. oferuja 100 sek na godzine . a prawda jest taka ze sie pracowalo za 50 sek na godzine .. albo za frii .


a wiec ja pracuje sam a takich pseudopracownikow i pseudopracodawcow staram sie unikac .
Malo tego ... dusze im kariere .
pozdrawiam
  Profil uzytkownika: damian     
damian


Wpisów: 97
Od: 2012-02-07
2015-02-14 10:37
moze nie na temat ale :::

piszemy o pseudofachowcach

... tez mnie krew zalewa jak czytam sobie ,, Dam Prace przy sprzataniu ,,
,,, na poczatek 30 godzin miesiecznie ?????????????

znam takie panie prowadzace takie firmy

DZIEWCZYNO !!! NIE MYSL ZE BEDZIESZ MIALA WIECEJ GODZIN ! TAKA PRACODAWCZYNI MA TAKICH JAK TY Z 10 KOBIETEK . PSEUDOPRACODAWCZYNI JEST ZADOWOLONA Z WYNIKOW GODZIN aaaa TY bedziesz ??? watpie
  Profil uzytkownika: damian     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2015-02-14 11:27
ja mialem takiego fachowca ze w pierwszy dzien pracy spoznil sie o 4 godziny,i po przywitaniu poprosil o zaliczke 2000kr bo musi zaplacic za czynsz u szwagra(to jest dziwne ,jakby szwagir nie mogl poczekac) nie dostal zaliczki to na drugi dzien przyjechal do domu z drugiego konca sztokholmu i chcial wyzebrac ta zaliczke ,wiecej juz nie pracowal
  Profil uzytkownika: black sabbath     
aniolek_z_piekla_rod


Wpisów: 416
Od: 2007-06-06
2015-02-22 23:29
Oj Damian.

Jaki ty to znawca rynku pracy oraz stosunkow panujacych w tych firmach.

Az Strach sie bac

OJJJJJ
  Profil uzytkownika: aniolek_z_piekla_rod     
Forum -> Życie w Szwecji -> SZUKAM PRACY
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Röjare-Huggare (Sundsvall)
Praca dla ogólno budowlańca (Västerås)
Röjare - praca na wykaszarce (Timrå)
kuchnia (Stockholm)
Monter rusztowania (Östergötland)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony