Odwiedzin 37808392
Dziś 761
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - bostadratt i hyresratt

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorbostadratt i hyresratt
jan32
Tarnów/Södertälje


Wpisów: 134
Od: 2011-12-18
2014-04-29 20:54
witam wszystkich forumowiczow,mam takie pytanie ostatnio zakupilismy z zona mieszkanie w huddinge,czy mozemy miec mieszkanie z kolejki i swoje wlasnociowe czy to z kolejki musimy zdac do spoldzielni (botkyrka)
  Profil uzytkownika: jan32     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-04-29 21:39
A po co ci dwie chalupy utrzymywac, podwojny czynsz placic? No, chyba ze sobie zaplanowales mieszkac we wlasnosciowym (sic!), a czynszowke rodakom w potrzebie odnajmowac i pohienowac w ten sposob.

Takich tez nie brak, dwa lozka pietrowe na pokoj i po 3 tys. kr za lozko, biznes, ze hoho!

A tak na powaznie, to powinniscie zdac czynszowke.
  Profil uzytkownika: Viggo     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-04-29 23:54
MUSICIE oddac. takie prawo.
  Profil uzytkownika: iza     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2014-04-30 07:38
wedlug prawa tak. oddac . ale ja bym nie oddal , a jak cos nie wyjdzie z zona ??? , lepiej miec zapasowe , nie wszyscy musza otym wiedziec
  Profil uzytkownika: szary     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-04-30 09:24
a co z zameldowaniem? z listami...

by wynajac komus mieszkanie czynszowe/hyräsrätt trzeba miec zgode spoldzielni....

zawsze znajdzie sie ktos kto doniesie...
jak przekret wyjdzie na jaw moze byc nieciekawie...

a ty szary nie namawiaj tu na forum do lamania prawa
  Profil uzytkownika: iza     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2014-04-30 09:33
wiem wiem iza , ja juz 2 stracilem , ale i tak byli mili bo dali 6 miesiecy na wyprowacke
  Profil uzytkownika: szary     
jan32
Tarnów/Södertälje


Wpisów: 134
Od: 2011-12-18
2014-04-30 11:17
Wlasnie co wtedy z meldunkiem raczej nie bardzo miec 2 meldunki na obu mieszkaniach,a oddajac i tak trzeba placic 2 czynsze bo tu za swoje i na drugim okres wypowiedzenia,takze tez nie bardzo
  Profil uzytkownika: jan32     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-04-30 11:44
Wysprzataj profesjonalnie poprzednie mieszkanie lub zamow firme zajmujaca sie flyttstäd, a nastepnie zglos do spoldzielni, ze mieszkanie jestes gotow zwolnic natychmiast i jest gotowe na nowych lokatorow.

Zapotrzebowanie jest duze, wiec spoldzielnia moze zgodzic sie na to, ze nowi lokatorzy sie wprowadza i przejma czynsz. Jesli nie, to musisz placic 3 mies. wypowiedzenia czynsz. Ale w takiej sytuacji nie zwracaj kluczy, az do ostatniego dnia wypowiedzenia, za ktore placisz.

Dzien przed oddaniem kluczy (wczesniej tez) sprawdzaj czy nikt tam nie mieszka. Watpie w to, ze spoldzielnia zechce kasowac podwojny czynsz (od ciebie i nowych lokatorow) jednoczesnie, a zawsze woli jak ktos mieszka i nie stoi pustostan.
  Profil uzytkownika: Viggo     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-04-30 12:36
"zawsze woli jak ktos mieszka i nie stoi pustostan"

u mnie miesiacami stoja puste mieszkania.

dla spoldzielni jest wazne by byl zaplacony czynsz
a nie czy ktos tam mieszka czy nie...
  Profil uzytkownika: iza     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-04-30 12:44
Moze i tak jest w niektorych spoldzielniach, ze dopoki czynsz uregulowany to w doopie maja czy ktos mieszka. Ale do wiekszosci sa kolejki i czesto sie spoldzielnie zgadzaja na krotszy termin wypowiedzenia, jesli maja od reki chetnego na mieszkanie.

Poza tym placenie podwojnego czynszu to standard przy przeprowadzkach, rzadko uda sie wstrzelic idealnie z terminem, trzeba bylo pomyslec o tym przed zakupem prawa do zajecia nowego lokalu.
  Profil uzytkownika: Viggo     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2014-04-30 14:18
"u mnie miesiacami stoja puste mieszkania."

Tzn z jakiego powodu? Bo chyba nie dlatego, ze nie ma na nie lokatorow? Przy 420 tys w kolejce i tak dlugim jak w tej chwili czasie oczekiwania jakos trudno uwierzyc w to, ze nie sa one brane "od reki"..
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2014-04-30 17:14
Alez tak jest ze mimo duzej kolejki to obowizuje 3 msc okres wypowiedzenia .Ja jak zdawalam poprzednie mieszkanie to ci co po nas brali, przychodzili do nas i pytali czy przypadkiem nie wyprowadzamy sie wczesniej.
Wyprowadzalismy sie wczesniej bo obecne mieszkanie bylo wolne 2 mies wczesniej .
Chodzilam do spoldzielni i mowilam o co chodzi ale oni nie wyrazili zgody tzn moglam ale spoldzielnia powiedziala ze to moja sprawa oni nie mieszaja sie w to ..
Kolezanke wyrolowali tak ze oddala mieszkanie nowym lokatorom miesiac wczesniej pod warunkiem ze sobie sami posprzataja to oni mieszkanie wzieli i zglosili do spoldzielni ze nie posprzatala mieszkania .
Rachunek na 2500 musiala zaplacic za swoja chojnosc
Tak jak Iza napisala mieszkania stoja puste ludzie w kolejkach ale dopuki czynsz jest placony to kogo to obchodzi
  Profil uzytkownika: sankas     
Forum -> Życie w Szwecji -> bostadratt i hyresratt
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony