Odwiedzin 37801834
Dziś 2278
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Architekt w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorArchitekt w Szwecji
king89


Wpisów: 3
Od: 2012-01-15
2014-04-21 08:32
Witam wszystkich.
Interesuje mnie sytuacja architektów w Szwecji.
Jestem architektem z półrocznym doświadczeniem w Polsce.
Zastanawiam się nad emigracją do SE
i tutaj moje pytania:
Czy mam jakąkolwiek szansę na dostanie pracy w SE z Pl dyplomem architekta - czy powinnam zrobic jakiś kurs uzupełniający w SE?
NIemam pojęcia jak wygląda sytuacja.
Bardzo Was prosżę o rady-moze ktoś z was jest architektem albo ma znajomych arch z polski i wie?
  Profil uzytkownika: king89     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-04-21 09:10

Uppsala län (2)

Östergötlands län (8)
Jönköpings län (6)
Kronobergs län (1)

Gotlands län (1)
Blekinge län (3)
Skåne län (11)
Hallands län (1)
Västra Götalands län (23)
Värmlands län (8)
Örebro län (2)
Västmanlands län (5)
Dalarnas län (2)
Gävleborgs län (7)
na tyle architektow jest zapotrzebowanie(wedlug posrednictwa pracy)
na poczatek dobry angielski jest podstawa dostania pracy,to na gorze to nazwa okregu(prowincji)
  Profil uzytkownika: black sabbath     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-04-21 09:17
http://www.saco.se/yrken-a -o/arkitektyrken/
wedlug tego co sie doczytalem na tej stronie to ilosc miejsc w szkolach wyzszych odpowiada mniej wiecej ilosc zapotrzebowania na rynku ,,,na arhitekta wnetrz to jest zapotrzebowanie ale nieduze
  Profil uzytkownika: black sabbath     
king89


Wpisów: 3
Od: 2012-01-15
2014-04-21 10:13
Dziękuje za odpowiedzi. Co do certyfikatu z angielskiego orientujecie się - który najbardziej przyda się w pracy w Se- ILTS/ TOEIC czy TELC?
  Profil uzytkownika: king89     
konrad_24


Wpisów: 27
Od: ?
2014-04-21 13:48
IELTS jest raczej w celach emigracyjnych (Academic - nauka na poziomie uniwersyteckim; General Training - praca, kwestie wizowe). Myślę, że jak zdasz tego akademickiego na 6.5/7 overall, będzie OK.

Jeśli czujesz, że masz angielski na C1, może pomyśl o CAE? Jego ważność jest nie wygasa po dwóch latach...
  Profil uzytkownika: konrad_24     
ew_sa


Wpisów: 243
Od: 2012-11-29
2014-04-21 14:36
Certyfikat z angielskiego jest potrzebny tylko wowczas kiedy masz zamiar studiowac, pracowac w sektorze panstwowym na stanowisku decydenta lub podjac prace naukowo-dydaktyczna. Biura architektoniczne sa prywatne i angielski powinien byc na takim poziomie abys mogla brac udzial w konferencjach i szkoleniach, czytac prase fachowa, publikacje itp. Papier dobrze miec ale umiejetnosci lepiej.
Zastanow sie natomiast wlasnie nad Twoimi wiadomosciami i umiejetnosciami. Branza architektoniczna w Szwecji jest dosc homogenna i hermetyczna, nie latwo sie tam dostac. Piszesz ze niedawno skonczylas studia. Czy masz juz jakies prace ktorymi mozesz wypelnic portfolio? Studia tematyczne, szkice, udzial w grupach projektowych, prace naukowa itp? Czy masz np udokumentowana znajomosc projektowania wg sustainable development? Czy jestes przygotowana do certyfikacji BREEM i LEED? Rysujesz w ArchiCad 2D i 3D? Wizualizcja? Masz kontakty miedzynarodowe? Nie zrozum mnie zle ale pomimo skonczonych studiow powinnas miec cos wiecej aby moc konkurowac z innymi. Co kieruje Twoimi planami – rozwoj zawodowy czy pieniadze a moze sytuacja osobista? Nie odpowiadaj mi na to, to Twoja prywatna sprawa. Architektura w Szwecji w chwili obecnej zabrnela w slepy zaulek z ktorego wyjdzie ale to musi potrwac. To temat na caly wyklad wiec wierz mi na slowo. Jezeli dostalabys prace to poczatki finansowe sa bardzo trudne, koniunktura zmienia sie bardzo czesto i w zwiazku z tym architekci latwo laduja na bruku. I w dodatku architekt to ten co rysuje „na czysto” i nie ma za wiele do powiedzenia. Branza musi jednak wrocic do podstaw bo inaczej zawali sie cala struktura szwedzkiego budownictwa. Ile to potrwa nikt nie wie.
Jezeli kieruja Toba ambicje zawodowe to radzilabym wybrac Norwegie, Norwedzy sa w tej chwili wiodacymi w branzy. I nienajgorzej placa.
Pracy szuka sie tutaj na stronach domowych firm. Zajrzyj m.in na: Sweco, White arch., Fojab, Nyréns, Sydark konstruera, Johan Celsing Arkitektkontor, GWSK arkitekter, Jais arkitekter. Sprobuj skontaktowac duze i srednie biura, male najczesciej sa firmami rodzinnymi i nie przyjmuja pracownikow. Szukaj przez Google i FB wiekszej ilosci firm. Skomponuj dobre CV i list motywacyjny, miej portfolio i ew. referencje. Ostrzegam – to praca na pelen etat. Ale moze przyniesc efekty.
Powodzenia.

  Profil uzytkownika: ew_sa     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-04-21 16:19
W Szwecji ten co buduje jest architektem. Bez jezyka,ciotki lub wuja i znajomosci od ch*** ,czarno widze start takiej swiezo upieczonej architektki.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-04-21 16:35
Szwecja nie jest przygotowana na przyjecie zagranicznych architektow............. No,ale mozna byc architektem ,a robic pizze

http://sverigesradio.se/si da/artikel.aspx?programid=1646&artikel=52 85328
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2014-04-21 16:43
jest architekt na forum moze po swietach sie odezwie
  Profil uzytkownika: kratka     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-04-21 18:48
przebic sie jako architekt to wszedzie ciezko nawet dla miejscowych wszedzie na calym swiecie ,,ale to nie znaczy ze dziewczyna ma nie sprobowac,,,co ma do stracenia?????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2014-04-21 22:37
Polscy architekci w Szwecji:

http://www.kristianstadsbl adet.se/incoming/article1162054/Polska-ar kitekter-ritar-hus-vid-Sommarlust.html

Znajciesz tutaj ciekawe informacje!
  Profil uzytkownika: Lunab     
king89


Wpisów: 3
Od: 2012-01-15
2014-05-15 20:07
Dziękuję wszystkim za przedstawienie sytuacji szczególnie ew_sa.
Bardzo pomocna była Twoja odpowiedź i tego się będę trzymać.


Jeśli ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w tym temacie bardzo proszę-
Pozdrawiam Polonie
  Profil uzytkownika: king89     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-05-16 13:47
Ja sie zastanawiam, po co tu tylu architektow, skoro wszystkie budynki wygladaja jak z tasmociagu
  Profil uzytkownika: Snupi     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-05-16 13:50
Lunab, artykul jest z 2003, czy projekt doszedl do skutku?
  Profil uzytkownika: Snupi     
Forum -> Życie w Szwecji -> Architekt w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony