Odwiedzin 37800163
Dziś 607
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - podatki szwecja i anglia

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpodatki szwecja i anglia
mialko


Wpisów: 8
Od: 2014-04-17
2014-04-17 22:43
witajcie. znowu temat z podatkami.

mieszkamy w anglii, maz prowadzi spolke ltd (odpowiednik AB). firma jest zarejestrowana na brytyjski VAT itd. no i wykonywal w szwecji prace przez niemal caly rok 2013.

w tym czasie placil sobie wynagrodzenie w wysokosci ok 12-13 tys koron. wszystkie skladki byly oplacane w anglii, maz ma europejska karte ubezpieczeniowa itd

z forum wyczytalam ze powinien oplacac skladki w szwecji jako ze przekroczyl prog. nikt sie nim nie interesuje ale postanowilismy tego nie kontynuowac. w zwiazku z tym maz postanowil ze otworzy filie firmy w szwecji w tym roku i bedzie odprowadzal szwedzkie podatki

moje pytanie jest takie: czy oplaca mu sie zglaszac ze pracowal w szwecji w 2013 i nie odprowadzal skladek?

bo rozumiem ze jako firma ltd/ab podatek dochodowy odprowadza sie tam gdzie znajduje sie siedziba firmy czyli w anglii?

ogolnie chcielibysmy sie jakos ustabilizowac w szwecji bez kombinowania. szczegolnie ze nikt sie nie czepia tylko nie wiemy czy w ogole zglaszac ten 2013 rok...
  Profil uzytkownika: mialko     
mialko


Wpisów: 8
Od: 2014-04-17
2014-04-17 22:44
wiem ze moze glupie pytanie ale zastanawia mnie wasze doswiadczenie w tym zakresie? czy znacie podobne przypadki?
  Profil uzytkownika: mialko     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-04-18 09:15
Znamy. Raz facet zabil zone i sam poszedl na policje sie zglosic.

Na co liczysz zglaszajac ten 2013??? Przepraszam za brzydkie wyrazenie, ale takie wydaje mi sie adekwatne do sytuacji, "mordy w kubel", nikt nic nie wie.

Skad wiesz, ze jak maz zglosi nieopodatkowana dzialalnosc, ze pozwola mu rozpoczac legalna?
  Profil uzytkownika: Viggo     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-04-18 10:30
" w zwiazku z tym maz postanowil ze otworzy filie firmy w szwecji w tym roku i bedzie odprowadzal szwedzkie podatki"

By otworzyc filial angielskiej firmy, maz musi mianowac sie na dyrektora tego filialu w Szwecji.Zarejestrowac w
Bolagsverket i zglosic do Skatteverket rozpoczecie dzialanosci jako odrebna jednostka.Jako dyrektor odrebnej jednostki angielskiej firmy, bedzie placil podatki w Szwecji.

Jak macie dom lub mieszkanie w Anglii,ktore wynajmujecie, to tez zaplacicie od tego podatek w Szwecji. Jak bierzecie zasilki wyrownawcze w Anglii,to bedzie was za nie Cameron scigal,bo nie jestescie platnikami podatku w Zjednoczonym Krolestwie .

Podsumowujac, nie da rady byc z jedna dupa na dwoch weselach, w tym samym czasie.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
mialko


Wpisów: 8
Od: 2014-04-17
2014-04-18 11:53
Viggo niby racja, nie wiedzialam jakie jest prawdopodobienstwo wykrycia

Wacek to chyba nie tak bo otwierajac filie to sama firma nie jest odzielnym bytem tylko ta filia jest czescia wiekszej firmy z anglii, jedynie trzeba wyznaczyc osobe do kontaktu i papiery trzymac na terenie szwecji. co zreszta byloby trudne bo my to robimy online w chmurze, papierow w zasadzie brak, nawet paragony po zrobieniu zdjecia laduja w koszu

  Profil uzytkownika: mialko     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-04-18 12:14
"Wacek to chyba nie tak bo otwierajac filie to sama firma nie jest odzielnym bytem tylko ta filia jest czescia wiekszej firmy z anglii"

Jest oddzielna czescia. Czesc szwedzka ma swoja ksiegowosc.

"Filialen ska ha en egen bokföring som är skild från det utländska företagets bokföring."

http://www.bolagsverket.se /ff/foretagsformer/filial/arsredovisning- 1.2139
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
Forum -> Życie w Szwecji -> podatki szwecja i anglia
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony