Odwiedzin 37783084
Dziś 3407
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Prośba o szybką odpowiedź, podatek, PN.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorProśba o szybką odpowiedź, podatek, PN.
Maciek R.


Wpisów: 2
Od: 2014-04-08
2014-04-08 20:51
Witam Wszystkich serdecznie.

Mam konkretne pytanie, ile wynosi całkowity koszt (podatki itp.)dla pracodawcy od każdej przepracowanej godziny?

Mam 26 lat, jutro zawożę umowę do Skatu w której jestem zatrudniony na czas nie określony, 60% pełnego etatu = około 100h miesięcznie. Przy założeniu, że zarabiać będę 100kr/h netto, czyli przychodzie miesięcznym wynoszącym 10 000, czy koszta jakie poniesie pracodawca to tylko i wyłącznie 32% tj, będzie musiał on miesięcznie odprowadzać 3200kr podatków? Czy są jeszcze jakieś opłaty? Może ktoś opisać, jakie są różnice w odprowadzanym podatku w przypadku umowy na pół etatu, a na cały.

Mam możliwość negocjacji umowy, ale duży wpływ na to mają koszta pracodawcy. Po wstępnych rozmowach wyszło, że może to być ponad 50%, jak to jest na prawdę? Od tego też zależy ile ostatecznie dostanę na godzinę.
Drugą równie ważną sprawą jest możliwość otrzymania PN, ale liczę, że przy ww umowie i podkreśleniu niskich kosztów mieszkania (u rodziny) mam na to szanse, udało mi się doczytać, że jakieś minimum może wynieść 12 000kr, co też mógłbym spróbować ustalić, zmienić, gdyby od tego zależała możliwość normalnego funkcjonowania w SE.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, Maciej R.

  Profil uzytkownika: Maciek R.     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2014-04-08 21:34
jesli poszukasz na forum ,to znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania
  Profil uzytkownika: kratka     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-04-08 22:21
Maciek

100 godzin x 100kr/godzine to jest 10.000kr miesiecznie. Do tego dochodzi arbetsgivaravgift 31,42%. To znaczy ze bedziesz kosztowal pracodawce 13.142kr.

Z 10.000kr które pracodawca ci wyplaca, musi odciagnac okolo 30% podatku (zalezy gdzie mieszkasz.) To znaczy na reke dostaniesz 7.000kr/miesieczne.

To za malo zebys dostal PN i mógl sie z tego utrzymac. Musisz miec prawie dwa razy tyle.
  Profil uzytkownika: Vendela     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-04-08 22:25
Nie wazne gdzie i z kim mieszkasz. Migrationsverket ma swoje normy i wymagaja rocznych dochodów okolo 180.000kr/rocznie (przed podatkiem) na jedna osobe. Prosze mnie poprawic jezeli cyfra nie jest poprawna.
  Profil uzytkownika: Vendela     
Maciek R.


Wpisów: 2
Od: 2014-04-08
2014-04-08 23:15
Dzięki wielkie za odpowiedź!

Czytam cały czas, mętlik coraz większy.

Trochę zmęczenie daje o sobie znać, zajrzałem do umowy
Wypisane mam 133timme fore skatt, czyli ostatecznie wyjdzie 100kr/h na rękę, arbetsgivaravgift rozumiem, że w umowie nie musi być jakoś zapisany.
Zarobię 10 000kr, pracodawcę w sumie kosztować będę około 16 000kr.

Jeśli chodzi o odnotowanie tego, że mam niskie koszta mieszkania to kilka razy przeczytałem, że ma to wpływ na PN, bo przecież z 10 000 nie zapłacę 5000-6000 za mieszkanie, a 1000kr, resztę co podkreśliłem w blankieci do skattu oddaję w formie pomocy w domu, czyli zostaje 8000-9000 na nie tylko przeżycie. Dodatkowo wymiar pracy pozwala mi szukać czegoś dodatkowego, a ostatecznie chciałbym równolegle założyć firmę, ale najpierw pn...

Tylko, jeśli to nie wyjdzie (dostanie stałego pn), a z tego co wiem to czasowy pn na nie wiele mi się przyda, bardziej mi się opłaci robić na czarno... :/
  Profil uzytkownika: Maciek R.     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2014-04-09 08:48
Na czarno jak najbardziej na 3 msc .....
Masz 26 lat ,pomyśl jak przyjdzie pójść do lekarza to musisz za wizyte zabulić 2000 itp. itd.
  Profil uzytkownika: sankas     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2014-04-09 10:33
Trochę zmęczenie daje o sobie znać, zajrzałem do umowy
Wypisane mam 133timme fore skatt, czyli ostatecznie wyjdzie 100kr/h na rękę, arbetsgivaravgift rozumiem, że w umowie nie musi być jakoś zapisany.
***************

w SE w kontakcie z urzedami obojetnie jakimi operuje sie dochodami brutto, nikogo nie interesuje Twoje "na reke"

Od wielkosci brutto naliczane sa wszelkie oplaty i inne koszty
To tak dla informacji dla Ciebie i zebys nie robil "metliku" w Twoim kontakcie z urzedami....
  Profil uzytkownika: columbus08     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-04-09 10:34
Jednym z warunków zeby dostac PN jest wlasnie ze cie stac mieszkac w Szwecji. To znaczy m.i. ze masz prace w której zarabiasz tyle ze mozesz sie utrzymac. Jezeli nie zarabiasz wystarczajaco to nie spelniasz warunków na PN i mozesz tu tylko mieszkac 3 miesiace, na utrzymaniu rodziny i majac wlasne ubspieczenie z Polski.

Gdyby bylo inaczej to by ludzie przyjezdzali z calego swiata zeby tu sie osiedlic.
  Profil uzytkownika: Vendela     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2014-04-09 11:05
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
Forum -> Życie w Szwecji -> Prośba o szybką odpowiedź, podatek, PN.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony