Odwiedzin 37785557
Dziś 2327
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Firmy kurierskie i brokerzy kurierscy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorFirmy kurierskie i brokerzy kurierscy
morusx


Wpisów: 1
Od: 2014-03-03
2014-03-03 13:09
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie.
Od jakiegoś czasu poszukuję firm kurierskich a najlepiej platform internetowych (tzw brokerów pośredników), przez których można wysyłać paczki po terenie Szwecji (nadanie w Szwecji, mogę dostarczyć paczki do oddziału DHL, UPS, czy innej firmy kurierskiej), odbiorcy to klienci sklepu internetowego w Szwecji.
Czy jest coś takiego? Jak kształtują się ceny takich przesyłek (paczki do 30kg) na terenie kraju. W Polsce wysyłam takie paczki w przedziale ok 15-30zł w zależności od firmy kurierskiej i gabarytów, do Szwecji kosztuje mnie to 90-150zł i dlatego rozważam otwarcie magazynu/oddziału w Szwecji.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
morusx
  Profil uzytkownika: morusx     
agnes.001
Ostersund


Wpisów: 1
Od: 2014-05-16
2014-05-16 10:55
Witam, podepnę się pod pytanie, bo tez jestem zainteresowana tym tematem. Jakby ktoś posiadał jakieś informacje odnośnie kurierów działających na terenie SE , to proszę się podzielić

  Profil uzytkownika: agnes.001     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2014-05-16 11:18
W Szwecji też jest UPS i DHL, do tego jeszcze Schenken (czy jak im tam) i standardowo Posten.se.

Nie używałem żadnego z nich w roli wysyłającego, tak tylko piszę z pamięci kto różne paczki dostarczał jak ja coś zamawiałem.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-05-16 11:35
Ja to bym zaczal od kontaktu z Pressbyrån jakich maja kurierow. Z tego co widze to DHL lub Privpak Schenker.
W Szwecji bardzo popularne jest wysylanie i odbieranie zakupow internetowych w Pressbyrån.
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2014-05-16 12:01
Z tym pressbyrån to chyba nie do konca tak. Po zamknieciu poczty w Szwecji role punktow pocztowych przejely rozne lokalne biznesy, najczesciej sklepy i kioski ale takze np. stacje benzynowe. To chyba dostawcy maja kontrakty z poszczegolnymi punktami, bo zamawiajac paczke mozna czesto wybrac w ktorym punkcie sie chce ja odebrac. Ja np. nigdy ne widzialem do wyboru pressbyrån chociaż mieszkałem w roznych miejscach i paczki przywozili rozni dostawcy. Jezeli u Ciebie popularne jest Pressbyrån, to by znaczyło, że te kontrakty są podpisywane lokalnie z poszczególnymi punktami.

Najlepiej pewnie by się było skontaktować z jakimś sklepem internetowym, albo chociaz poczytac na ich stronie, czasem przy zamawianiu jest napisane kto sie zajmuje dostawa. Albo sciagnac jakis darmowy webshop i zobaczyc jakie sa do niego moduly dla Szwecji i wyszperac stamtad jakas informacje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2014-05-16 13:00
Ja wysylam przez poczte(stoisko w lokalnej ICA) albo przez schenker.Tanio,szybko i nigdy nie mialam problemow.
Gdy cos kupuje w sklepach internetowych,to tez dostarczaja mi przez te 2 firmy.
  Profil uzytkownika: lidka50     
Wacek z Polszy


Wpisów: 11956
Od: 2014-02-16
2014-05-16 13:06
Faktycznie,chyba sie z tym pressbyrån rozpedzilem,bo to moze byc lokalna popularnosc,mimo,ze oni zachwalaja sie 320 butikami w Szwecji.

Nie o to mi chodzilo,chcialem tylko naprowadzic,ze na poczatku zanim sie wypracuje rabat w firmie kurierskiej, taniej jest wysylac z punktow swiadczacych takie uslugi. Oni juz maja wszelkie rabaty u kurierow.

Chociaz to tez nie musi byc najtansza alternatywa,bo np sprawdzajac ceny miedzy Göteborg,a stolica w firmie "bring" w porownywalnych cenach jest od drzwi do drzwi, bez rabatu na poczatku.

http://www.bring.se/
  Profil uzytkownika: Wacek z Polszy     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2014-05-16 19:05
http://ryskaposten.se/
  Profil uzytkownika: kratka     
Forum -> Życie w Szwecji -> Firmy kurierskie i brokerzy kurierscy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony