Odwiedzin 37777022
Dziś 1070
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Stolica Szwecji zablokowana!Apokalipsa bezrobocia!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStolica Szwecji zablokowana!Apokalipsa bezrobocia!
Niemcyalles


Wpisów: 140
Od: 2014-02-27
2014-02-27 17:39
'Stolica Szwecji zablokowana przez błąd urzędnika

Zablokowane ulice, korki, chaos komunikacyjny oraz informacyjny i wiele patroli policyjnych na miejscu. Tak wczoraj wyglądał Sztokholm po tym, jak miejscowy urząd pracy pomyłkowo zaprosił na spotkanie 61 tysięcy osób.

26 lutego po południu część stolicy Szwecji wyglądała tak, jak niegdyś w Polsce okolice sklepu, do którego po miesiącach oczekiwania dotarła partia towaru. Ludzie, tłoczący się w gigantycznych kolejkach, blokowali nie tylko chodniki, przystanki, skwery i place, ale też ulice.
Nie znając przyczyn zbiegowiska wielu mieszkańców zaczęło dzwonić do gazet i na policję. Niektórzy niepokoili się, że niespotykane zgromadzenie to wynik jakiegoś zagrożenia.

Z informacji dziennika „Aftonbladet” wynika, że na miejsce wysłano 8 patroli policyjnych, do których z czasem dołączyły kolejne. Wkrótce okazało się, iż przyczyną zamieszania i paraliżu komunikacyjnego jest miejscowy urząd pracy.

"Jak wszyscy, to i ja!"

Sztokholmski urząd pracy planował zaprosić na spotkanie w sprawie pracy nie więcej niż 1000 osób. Zamiast tego wysłał aż 61 tysięcy zaproszeń, przekonując, że „to świetna okazja na dobry początek kariery”. Wezwani bezrobotni karnie stawili się na miejscu, a stopniowo dołączały do nich kolejne osoby.
Wybuchały awantury, stłoczeni ludzie denerwowali się, że nie zostaną wpuszczeni na spotkanie z pracodawcami. Policja zaczęła się obawiać, iż może dojść do paniki lub aktów przemocy.

Czterdziestoośmiolatek, z którym rozmawiał reporter „Aftonbladet”, przyznał: "zobaczyłem, że coś tu się dzieje, więc postanowiłem dołączyć". Wielu oczekującym wcale nie było do śmiechu. Ludzie skarżyli się dziennikarzom, że przybyli z odległych dzielnic, bowiem urzędowe pisma traktują poważnie.

- Niektórzy zwolnili się z uczelni albo musieli znaleźć opiekę dla dziecka, by tu przyjść i w sumie nie wiadomo, po co! – narzekał jeden z petentów.

Do urzędu pracy nie mogli się dodzwonić nawet dziennikarze, bo wszystkie linie były zajęte. W końcu, z powodu przepełnienia i związanego z nim zagrożenia, planowane spotkanie odwołano.

Szwedzki błąd

Już po kilku godzinach Szwedzi stali się obiektem żartów swoich sąsiadów, o chaosie w Sztokholmie donosiły największe norweskie i duńskie media. Po południu przedstawiciel urzędu pracy na łamach dziennika „Ekspressen” przeprosił mieszkańców Sztokholmu i wyjaśnił, iż powodem zamieszania był „błąd techniczny”.

- Dobrze wiedzieć, że nie tylko u nas urzędy pracy zajmują się głównie samozatrudnieniem i dostarczaniem obywatelom powodów do żartów – skomentował sprawę jeden z norweskich internautów.'

http://wiadomosci.wp.pl/ka t,1515,title,Stolica-Szwecji-zablokowana- przez-blad-urzednika,wid,16437618,wiadomo sc.html
  Profil uzytkownika: Niemcyalles     
Niemcyalles


Wpisów: 140
Od: 2014-02-27
2014-02-27 17:46
Cale szczescie ze ucieklem od tych wiejskich plebejuszy.
W Niemczech przynajmniej bezrobocie nawet wsrod mlodych jest jednocyfrowe, a w wielu zawodach po prostu brak chetnych.

A Szwecja?
Ta zabita kolorowymi dechami prowincja?

Ten kraj z narodowa tradycja tepienia lepszych i zdolniejszych?
Ten osuwajacy sie w rankingach wszelkich zadufany krajik?

Jak to dobrze mieszkac w Reichu z dala od permanentnej inwigilacji wspanialego panstwa polnocy i ich kosmicznych cen mieszkan, jedzenua i alkoholu.

W N imeczech mozna sobie pozyc w Szwecji co najwyzej dziekowac za to iz epoka kastracji minela...

I taka dobra rada - w Nimeczech pracy jest po szyje. nie kazda jest latwa i przyjemna nie kazda odpowiada, ale mozliwosci jest mnostwo. ilu to ja Polakow widze dobre sobie radzi i za ciezka prace jestesmy tu bardziej szanowani. a w szwecji? Kraj frustratow...
  Profil uzytkownika: Niemcyalles     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2014-02-27 17:51
Oooo nieeee, Lucifer wrocil
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
Niemcyalles


Wpisów: 140
Od: 2014-02-27
2014-02-27 17:52
Wlasnie otwieram sobie piwko po pracy- regionalne kolejne i tak sobie zyje bez stresu. Fajne jest to iz leki prawie za darmo, pracy duzo, koszty zycia tez znosne, poza tym na plus iz szybko jako Polak zyskuje dodatki socjalne i nawet dla rodziny zalatwie.

Polecam !
A o mieszkniach , domach o niebo tanszych niz na szwedzkim zadupiu nie wspomne.
Szybkie pociagi do Francji czy Belgii, kilka godzin i jestem w Paryzu lub gdzie indziej.

Do widzenia zimny i zatruwajacy ludziom pracujacym zycie kraju polnocy!
  Profil uzytkownika: Niemcyalles     
Niemcyalles


Wpisów: 140
Od: 2014-02-27
2014-02-27 17:53
Nie jestem Lucifer, choc jego posty mi sie podobaja - naga prawda o szwedzkiej zimnicy!!. Troche nas tu jest w niemczech Polakow, Niemcow z Polski, Slazakow, Kaszubow i innych....
  Profil uzytkownika: Niemcyalles     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2014-02-27 18:02
Tez robisz problem. Komus sie wyslal mail do zlej listy adresowej a tu zaraz apokalipsa

  Profil uzytkownika: kajetan     
Niemcyalles


Wpisów: 140
Od: 2014-02-27
2014-02-27 18:13
Nic sie nie stalo, tylko szwedzi naleza do kajow radykalnej glupoty urzedniczej niszczacej zycie obywateli, wczesniej kastrowali dzisiaj tylko dzeici porywaja.
A teletubisie to ich moralnosc
  Profil uzytkownika: Niemcyalles     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2014-02-27 19:27
Niemcyalles - Wg mnie opis SE
  Profil uzytkownika: dankom     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-02-27 19:38
Nic sie nie stalo, tylko szwedzi naleza do kajow radykalnej glupoty urzedniczej niszczacej zycie obywateli, "

fakt
  Profil uzytkownika: darsim     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-02-27 19:53
darsin daj sobie siana…….mozna sie bylo tylko usmiac widzac ile szwedow bezrobornych tam przyszlo????????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-02-27 20:21
powinni im bilety do Norwegi fundowac
w jedna strone
  Profil uzytkownika: darsim     
BeataK


Wpisów: 15
Od: 2010-06-01
2014-02-27 20:27
jesli chodzi o bezrobocie, to urzednicy w AF w Arlöv dopiero dali czadu...
  Profil uzytkownika: BeataK     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-02-27 20:56
urzednicy w AF w Arlöv dopiero dali czadu..."

a to w Arlöv jest jakas praca?
  Profil uzytkownika: darsim     
Martin85


Wpisów: 165
Od: 2009-09-04
2014-02-27 21:14
Temat dla Darsima jak znalazl

"Arlöv. Urząd pracy przez 10 lat fałszował statystyki. „To czubek góry lodowej”
Afera w urzędzie pracy w Arlöv (część obszaru metropolitalnego Malmö). Instytucja przez wiele lat mogła fałszować statystyki dotyczące bezrobocia w regionie."

http://www.szwecjadzisiaj. pl/arlov-urzad-pracy-przez-10-lat-falszow al-statystyki-to-czubek-gory-lodowej/
  Profil uzytkownika: Martin85     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-02-27 21:37
Szwedzi falszuja wszystkie statystyki
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Stolica Szwecji zablokowana!Apokalipsa bezrobocia!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Mycie okien i prace ogrodowe (Stockholm)
Sprzątanie domów i mieszkań Stockholm (Stockholm)
Sprzątanie (Göteborg )
Praca w lesie (Fröslida )
Renowacja ram okiennych (Huddinge )
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Sprzatanie (Södertälje/ Nykvarn)
Sprzatanie Stockholm (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony