Odwiedzin 37805018
Dziś 1342
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Przedszkole w Bro

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzedszkole w Bro
sylwiaaa


Wpisów: 60
Od: 2012-12-31
2014-02-10 17:56
Witam, czy są tu może forumowicze mieszkający w Bro, których dzieci uczęszczają do któregoś z tamtejszych przedszkoli? Jest ich 4 czy 5 i chciałabym się dowiedzieć jakie są opinie odnośnie nich... Syn uczęszczał przez parę msc do przedszkola Råby. Teraz z powodów zdrowotnych ma przerwę. Byliśmy z przedszkola generalnie zadowoleni dopóki syn nie zaczął być zachęcany do noszenia zwiewnych różowych spódniczek oraz zatracił zdolność rozpoznawania naszych płci, mówiąc do taty "mamo" i odwrotnie. Dopiero później doczytaliśmy, że jest w tym przedszkolu program tzw.równościowy oparty na gender. Przedszkole Blomman nie ma takich założeń programowych- czy czyjeś dziecko chodzi może do tego przedszkola? I czy jest ono ogólnie rzecz biorąc ok?
  Profil uzytkownika: sylwiaaa     
Dorota87


Wpisów: 1
Od: 2014-02-14
2014-02-14 19:42
Witaj
MOje dzieci chodza od 2010 roku do Råby
Jestem zadowolona,chetnie chodza,nie chetnie wychodza.
Nazucanie rozowych spodniczek pierwszo slysze.

  Profil uzytkownika: Dorota87     
sylwiaaa


Wpisów: 60
Od: 2012-12-31
2014-02-15 09:33
Hej, dzięki za odzew Wiesz co, ja ogólnie nic nie mam do przedszkola, przedszkolanki są spoko, dziecko na początku długo miało opór, żeby zostawać, ale z czasem polubiło je bardzo. Nie napisałam, że narzucają te spódniczki, ale wśród strojów do przebierania wiszą same prawie spódniczki i kilka razy jak przyszłam po syna to widziałam kilkoro chłopców przebranych w nie, więc spytałam się 2 przedszkolanek jak to wygląda. Obie przyznały, że obecnie jest program, który muszą wdrażać. Jedna z nich nie zgadza się z tym, nie jest to zgodne z jej światopoglądem, ale nie może nic zrobić... Druga też przyznała, że od niedawna mają szkolenia na ten temat. Dodała, że jak syn pójdzie do szkoły, to mogę się sprzeciwić, jak ona to zrobiła, gdy jej syn przyszedł do domu z pomalowanymi paznokciami, do czego był zachęcany przez nauczycielkę. Wtedy ona zareagowała, poszła do szkoły i sprzeciwiła się temu, że nie życzy sobie, by jej syn miał te paznokcie malowane... Także jest coś na rzeczy. Ty masz na pewno dzieci w starszej grupie, bo w grupie syna żadnych polskich dzieci nie ma. Råby to duże przedszkole... Wiesz jak to jest z małymi dziećmi, takie 2 latki są bardzo chłonne, więc szybko podłapał to, co jest teraz tam wdrażane. Znajomi z Kalhäll też mieli podobne sytuacje, reagowali, ale nic nie wskórali, program to program.. A nie znasz może Polaków, których dzieci są w innych przedszkolach w Bro? Ja mieszkam tu od całkiem niedawna, wiem, że Polaków jest sporo, ale nie znam jeszcze żadnych dzieciatych
  Profil uzytkownika: sylwiaaa     
ktos_monika


Wpisów: 1
Od: 2014-02-10
2014-02-15 12:02
moj syn chodzi do Norrgrinden, przedszkole male ale nalezy do tej samej grupy co Råby . chodzi juz tam od prawie 2 lat i nie narzekamy
  Profil uzytkownika: ktos_monika     
Forum -> Życie w Szwecji -> Przedszkole w Bro
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony