Odwiedzin 37838280
Dziś 1391
Poniedziałek 6 maja 2024

 
 

Forum: Turystyka - Wakacje dla nastolatka 2014

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWakacje dla nastolatka 2014
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-07 15:30
Czas zastanowic sie nad wakacjami, ich zorganizowaniem.

Prosze podpowiedzcie cos. Zastanawiam sie nad kolonia.
http://www.barnenso.se/kol lo_sommarkollo
Jednak widze, iz przebywa tam sporo dzieciakow. Roznie moze byc z opieka. Dla kogo sa te kolonie? Cena uzalezniona jest od dochodu rodzicow, czy tzn., ze one sa raczej przewidziane dla dzieciakow z ubozszych rodzin?

Mysle tez o obozie jezykowym, Anglia albo Malta.

Znalazlam tez polski oboz jezykowy:
http://www.polonica.edu.pl /polski_oboz_jezykowy.html
To dlatego, ze moj syn tutaj nie uczy sie duzo polskiego. (Z pisownia kiepsko)Wyglada zachecajaco. Moze ktos korzystal z ich oferty? Na tym obozie dwie godziny dziennie ucza sie polskiego.
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-10 08:08
A co ci twoje dziecko zrobilo, ze chcesz mu nauke w wakacje zorganizowac? Daj mu zyc, pisac nauczy sie kiedy bedzie potrzebowal. A jesli ci mocno na tym zalezy, to go w domu w trakcie roku szkolnego poducz.
  Profil uzytkownika: Viggo     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-02-10 15:13
KasiaTom

Poniewaz moje dzieci nie znaja innego srodowiska niz to w którym mieszkaja (centrum Stockholmu, övre medelklassen, wyszsza srednia klasa) i zeby poznaly dzieci z innego srodowiska, wysylam je co roku na kolonie do Barnensö.

Byly bardzo sceptyczne pierwszy raz jak to bedzie mieszkac z obcymi dziecmi ale potem sie okazalo ze bylo tak wesolo ze potem jezdzily co roku.

Tesz myslalam pare lat temu ze to sa wakacje dla ubogich dzieci. Jakie bylo moje zdumienie ze w zasadzie co roku to jest tylko pare takich dzieci na calym turnusie (social placi za miejsce)

Za kazdym razem dzieci przyjezdzaja bardzo zadowolone i opowiadaja ile róznych dzieci, mlodziezy spotkaly. Co roku spotykaja szwedzkie dzieci mieszkajace za granica, których rodzice chca zeby dziecko spedzilo wakacje w Szwecji ze szwedzkimi dziecmi.

Raz byl chlopiec z Alaski, raz byl chlopiec z Hamburga z zamoznej rodziny.

Z mojego doswiadczenia musze ci powiedziec ze opieka jest doskonala, i dzieci spedzaja wspaniale wakacje. Zawsze w maju jest spotkanie i wtedy mozesz sie wszystkiego dowiedziec, jaka dzialalnosc, jakie pokoje w których dzieci spia, co beda robic a czasie turnusu, itd.


  Profil uzytkownika: Vendela     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-10 17:42
Vendela dziekuje za przydatne informacje. Moj syn od 6 roku wyjezdza z rowiesnikami.

Viggo taki oboz jezykowy w Angli to nauka poprzez zabawe. Mozg nastolatka bardzo chlonie wiedze i warto to wykorzystac. Poza tym on chce jechac. Dwa lata temu byl przez trzy tygodnie z EF w Anglii. Taki oboz to nie tylko nauka, ale nowe znajomosci i doswiadczenia.

Gdyby pojechal na oboz do Polski jest duze prawdopodobienstwo, ze nawiaze nowe znajomosci, co go zmobilizuje do pracy nad pisownia w ojczystym jezyku. Na obecna chwile nie interesuja go zasady pisowni, bo przeciez jest autokorekta.

  Profil uzytkownika: KasiaTom     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2014-02-10 20:10
A ile lat ma? Moja jezdzila na obozy z Polski, z polskimi dziecmi (jezyka sie przy tym nauczyla)
Naprawde fajne mozna znalezc.
  Profil uzytkownika: maggie     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2014-02-10 20:17
Vendela ile lat maja Twoje dzieci? Wszystkie razem wyjezdzaly? Pewnie sa ze soba bardzo zzyte...
  Profil uzytkownika: thiara     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16836
Od: 2000-09-01
2014-02-10 23:40
Ja jezdzilem kiedys za mlodu na kolonie do Barnens Ö i fajnie wspominam. Nie bylo moze strasznie duzo opiekunow, ale w koncu nastolatki to nie przedszkole, nie trzeba jednej osoby na 3 dzieci. (Z drugiej strony nawet jakby kazdy mial swojego opiekuna przydzielonego, to i tak nastolatka nie upilunje )
  Profil uzytkownika: kajetan     
08Lisabeth


Wpisów: 629
Od: 2011-07-24
2014-02-11 01:55
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: 08Lisabeth     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-11 06:56
Maggie - prawie 13.
Kajetan z tym pilnowaniem to nie mozna przesadzac. Pamietam jak po pierwszym wyjezdzie syn opowiadal, jak koledze wpadly skarpetki do rynny, bo suszyl je na parapecie okna. Chcac odzyskac cenny przedmiot trzymali go za nogi, a on siegal po skarpetki.

Pozostaje czekac na otwarcie terminu zgloszen i dopasowac daty.

Lisabeth nie wiem co tam pisalas... ale mam nadzieje, ze nie do mnie😊
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
BeataK


Wpisów: 15
Od: 2010-06-01
2014-02-11 09:04
A zna moze ktos takie obozy w poludniowej Szwecji?
  Profil uzytkownika: BeataK     
08Lisabeth


Wpisów: 629
Od: 2011-07-24
2014-02-11 09:45
Kas....nic o tobie i nic do ciebie.
Komentowlam smietanke towarzyska z wyzszej klasy ktora mieszka w srodku Sthlm. Intiligencja jest wrodzona i nawet srodek Sthlm nie nauczy.
  Profil uzytkownika: 08Lisabeth     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2014-02-11 09:49
Znajomi wysylali swoje nastoletnie dzieci na oboz wedrowny do Polski, organizowany przez Polakow. Dzieciakom sie podobalo
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-02-11 15:39
thiara
Kazde jezdzi na inna kolonie. Kolonie sa podzielone na wiele róznych w zaleznosci od zainteresowania i terminu kiedu chcesz jechac. Co roku przysylaja caly katalog i mozna wybierac.

Z calej trójki to najbardziej chetne jest to srodkowe. W tym roku konczy 16 lat a mimo wszystko chce jechac jeszcze ostatni raz. To starsze juz nie moze jechac.

Ale to najmlodsze które bedzie mialo 12 lat pojedzie po raz drugi. Bedzie wybieral ta kolonie która ma najblizej lake gdzie mozna grac w pilke nozna.

Polecam tym co jeszcze nie wiedza co to jest Barnensö i jak to wyglada przejechac sie w którys dzien, najlepiej w lecie. Barnensö lezy na pólnoc od Stockholmu, godzine jazdy samochodem.

Z tego co dzieci opowiadaja po kazdym przyjezdzie to maja bardzo wesolo. Codziennie dzieci dostaja telefon i moga dzwonic do domu. Prywatnych telefonów nie moga brac ze soba.


  Profil uzytkownika: Vendela     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-11 16:40
A przypominasz sobie Vendela od kiedy mozna sie zglaszac? Luty czy marzec? Jak rozwiazac sprawe transportu? Nie bedzie dziwne, ze rodzice zawoza dziecko na miejsce? Lepiej, zeby pojechal z grupa?
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-02-11 17:11
Kasia,
ja nie wiem gdzie mieszkasz ale zwroc uwage, ze kolonie na Barnens ö sa prowadzone przez miasto Sztokholm i tylko dla dzieci, ktore mieszkaja w ich miescie.
Na stronie Stockholm Stad jest info o tym kiedy bedzie rozdawany katalog i od kiedy mozna skladac podania.

http://www.stockholm.se/Fr istaende-webbplatser/Stadsdelssajter/Ensk ede-Arsta-Vantor/Kollo-2013/
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-11 17:16
Mylisz sie Olu. Nie tylko dla dzieci ze Sztokholmu. Ale dziekuje, ze na to zwrocilas uwage.
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-02-11 17:29
Nie wiem dalczego uwazasz, ze sie myle bo jak klikniesz tam po prawe stronie u gory na
Frågor & svar om kollo,
a nastepnie na
Vilka barn kan söka kollo to jest napisane:
"Den som får söka kolloplats bo och vara folkbokförd i Stockholm stad och under vårterminen 2014 gå i skolår 3-9 ."
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-02-11 17:52
Pozwole sobie zauwazyc, ze do miasta Sztokholm naleza nie tylko centralne dzielnice bo rowniez i te, ktore sa polozone troche dalej od centrum a o tym jakie dzielnice naleza do miasta Sztokholm mozna przeczytac tutaj:
http://www.stockholm.se/Om Stockholm/Forvaltningar-och-bolag/Stadsde lsforvaltningar
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-02-11 21:55
Sista ansökningsdag till kollo 2 april
Den 2 april är det sista ansökningdag till kollo. Söker du innan den 2 april är det större chans att du hamnar på sitt förstahandsval, då Du kommer med i första urvalet. Men! Det går även att söka kolloplats under hela sommaren, till de platser som finns kvar efter första urvalet.

För att få söka kollo ska du bo och vara folkbokförd i Stockholm stad eller Nacka och under vårterminen 2014 gå i skolår 3-9. Du som inte bor inom Stockholm stad kan söka sista-minuten-platser som finns tillgängliga för ansökan efter den 15 maj.

Ansökan öppnar i mitten av februari och du ansöker via Stockholm stad. All information kommer du att hitta via vår hemsida www.barnensö.se.

Wkleilam ta info co znalazlam bo wlasnie pare dni temu przyslali mi mejl.

Dzieci zostawia sie na T-Centralen, wszystko jest doskonale zorganizowane. Personel "odbiera" kazde dziecko. I potem jak przyjezdzaja z powrotem "oddaja" dziecko z powrotem rodzicom. Wiec zeby pojechac i zawiesc samemu to troche "obciach" dla dziecka.

Oczywiscie w czasie koloni mozna pojechac i odwiedzic dziecko ale najpierw sie dzwoni zeby spawdzic kiedy sa na miejscu. Dzieci na koloni maja wiele róznych aktivitet. Ja nigdy tego nie robilam bo dzieci absolutnie nie chcialy zeby ktos z nas przyjechal.

Pare dni przed wyjazdem dzwoni do ciebie ten nauczyciel co bedzie na koloni zajmowal sie twoim dzieckiem i pyta czy potrzebuje wiedziec cos o twoim dziecku, czy dziecko sie boi spac po ciemku czy potrzebuje pomocy w jakis sposób, jakie ma zainteresowania itd.

Jezeli ogladasz katalog to wybierz te kolonie które sa ogranizowane przez Stiftelse Barnensö. Oni sa najwieksi, ciagle maja tych samych nauczycieli i najlepsza ekonomie.

W katalogu tez jest pare innych firm, które organizuja kolonie. Pierwszy raz wyslalam dzieci na "Prova på kollo" dla dzieci które jada pierwszy raz ale to nie bylo za bardzo popularne, bo dzieci musialy pomagac w kuchni i obierac ziemniaki. Osobiscie uwazalam ze to dobrze zrobilo moim dzieciom ale im sie to oczywiscie nie podobalo. Za to nastepne kolonie byly lepsze bo byl doskonaly kuchasz i nie musialy pomagac w kuchni.
  Profil uzytkownika: Vendela     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-12 06:54
Dziekuje za wyczerpujace informacje. Kolonie juz wybralismy. Napisalam mejla z dodatkowymi pytaniami.Pozostaje czekac na otwarcie przyjmowania zgloszen.
12 dni zaplanowane. Teraz pozostaje okolo 50 do zorganizowania.
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-02-12 10:12
Kasiu,
mialas racje, ze sie mylilam, ze na Barnens ö moga jechac dzieci tylko z miasta Sztokholm. Co prawda tak jest napisane na ich stronie ale to pewnie dlatego, ze oni zajmuja sie koloniami jedynie dla dzieci, ktore mieszkaja na ich obszarze ale na stronie barnguiden jest napisane, ze wszystkie dzieci w wieku 9-16 moga tam jechac z tym, ze w pierwszej kolejnosci sa miejsca dla tych co mieszkaja w miescie Sztokholm i gminie Nacka, i te miejsca sa czesciowo oplacane przez gmine a o innych miejscach tzw sista minuten platser mozna dowiedziec sie w maju.

http://www.barnguiden.com/ aktivitet.asp?id=892&kat=1
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-12 16:53
BeataK wejdz na strone miasta lub gminy gdzie mieszkasz i tam szukaj informacji.
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-13 16:46
AnnaN w winnym watku napisala:
"Dzieci wysyla Vendela na kolonie z dziecmi samotnych matek, rodzin wielodzietnych i innych potrzebujacych wsparcia od spoleczenstwa."

AnnaN czy ja mam rozumiec, ze te kolonie sa dla potrzebujacych?
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2014-02-14 17:33
W Szwecji nie ma kolonijnych tradycji jak w Polsce. Dzieci czesto jezdza na urlop z rodzicami, wiele Szwedow ma domki letniskowe i rodzina spedza tam wakacje, wiele domkow letniskowych mozna wynajac. Ale nie wszystkich rodzicow stac na urlop, czesc dzieci musi spedzac wakacje w miescie. Wtedy pomaga gmina Sztokholm aby dzieci mogly wyjechac do zieleni.
Mam znajoma ktorej dziecko dostalo miejsce przez miasto, jest wdowa wiec sie zakwalifikowala. Organizacje religijne czasami tez organizuja obozy.
Pozatym sa obozy jezdzieckie, dziecko ma wlasnego konia ktorym sie opiekuje i jezdzi na nim, w tym gmina nie pomaga.
Dla nas Polakow chyba kolonie w Polsce sa najlepsza opcja.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16836
Od: 2000-09-01
2014-02-14 18:50
Albo harcerze polscy. Oni maja fakne obozy
  Profil uzytkownika: kajetan     
an.wit


Wpisów: 1
Od: 2014-05-30
2014-05-30 14:48
Moim zdaniem najlepsze wakacje w Polsce organizuje firma Kompas. Polecam ze względu na kadrę i wysoki poziom realizacji zajęć. Mają ofertę dla dzieci i młodzieży w każdym wieku i o naprawdę najróżniejszych zainteresowaniach. Wysyłam swoje dzieciaki już od dwóch lat i wszyscy jesteśmy usatysfakcjonowani
  Profil uzytkownika: an.wit     
Forum -> Turystyka -> Wakacje dla nastolatka 2014
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca dla koparkowego (Stockholm)
Praca w Malmö (Malmö)
Firma zatrudni (Bandhagen )
sprzatanie (Stockholm)
Praca wykończenia budownictwo (Anderslov)
Praca popoludniami na zastepstwa (Stockholms län)
Remont kuchni (Stockholm)
Remont łazienek (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony