Odwiedzin 37800081
Dziś 525
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Czy przysługuje mi obywatelstwo?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCzy przysługuje mi obywatelstwo?
Biomasa


Wpisów: 1
Od: 2014-02-06
2014-02-06 16:05
Czy mogę się ubiegać o Szwedzkie obywatelstwo?

Opowiem o moją sytuacje.
Moi rodzice mają obywatelstwo Polskie, ja sam urodziłem się w Szwecji, losy potoczyły się tak, że moi rodzice wrócili z powrotem do Polski.

Nie pracowałem ani nie uczyłem się w Szwecji.
Czy z racji tego, że urodziłem się w Szwecji mam jakieś prawa do ubiegania się o obywatelstwo?

W wakacji mam zamiar przeprowadzić się do Szwecji, a to obywatelstwo na pewno by mi mocno pomogło.
  Profil uzytkownika: Biomasa     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2014-02-06 16:14
Sam fakt urodzenia sie w Szwecji nie daje obywatelstwa, tym bardziej, ze rodzice mieli obywatelstwo polskie , ktore i ty napewno dostales.
Musisz tutaj, kochasiu , mieszkac i pracowac przez 5 lat i wtedy ubiegac sie o obywatelstwo szwedzkie, albo znalezc sobie jakas mila panienke z obywatelstwem szwedzkim, zakochac sie na smierc i z tej milosci wymienic sobie obywatelstwo.
  Profil uzytkownika: violina     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-02-06 16:23
"jakas mila panienke z obywatelstwem szwedzkim, zakochac sie na smierc i z tej milosci wymienic sobie obywatelstwo"
po 3 latach minimum
  Profil uzytkownika: iza     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2014-02-06 17:22
W Szwecji jest prawo krwi ( dostales obywatelstwo jakie mieli rodzice, nawet gdyby rodzice i Ty nadal mieszkali w Szwecji, byloby polskie o ile rodzice Polacy).

W USA jest naprzyklad prawo ziemi, nowonarodzeni dostaja obywatelstwo amerykanskie.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
Ulf


Wpisów: 278
Od: 2013-02-21
2014-02-07 10:38
"nawet gdyby rodzice i Ty nadal mieszkali w Szwecji, byloby polskie o ile rodzice Polacy"

?? gdyby nadal mieszkali w Szwecji i w chwili narodzin dziecka byli juz obywatelami szwedzkimi to dziecko rowniez mialo by prawo do szwedzkiego obywatelstwa..

Ale co do autora watku-tak jak to opisales to nie da rady.
  Profil uzytkownika: Ulf     
thiago
Jönköping


Wpisów: 60
Od: 2012-03-27
2014-02-09 19:32
A ja mam inne pytanie. Czy jesli bedac w szwecji na studiach przez 5 lat [licencjat + magister] i dorabiajac sobie w tym czasie legalnie z umowa i majac 24 godziny w miesiacu, to ten okres liczy sie by sie ubiegac o obywatelstwo? Wiem ze sama szkola nie jest podstawa by otrzymac obywatelsto. Czy te 24 godziny miesiecznie sa wystarczajace????? czy to musi byc pelny etat?
  Profil uzytkownika: thiago     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-09 19:37
Nie to jest istotne jak duzo pracowales, tylko to, ze pobyt miales na studia, a nie na prace. Wiec nic sie do obywatelstwa nie liczy. Musisz znalezc prace i wykonywac ja przez 5 lat, wtedy mozesz sie starac o staly pobyt i obywatelstwo.
  Profil uzytkownika: Viggo     
thiago
Jönköping


Wpisów: 60
Od: 2012-03-27
2014-02-09 19:57
W emigracujnym jestem zgloszony ze studiuje i teraz jeszcze musze zglosic ze pracuje???? Jako ze jestsmy w uni nie musze miec specjalnego pozwolenia na prace.

By uzyskac obywatelstwo nalezy wykazac ze sie mieszka i zyje w szwecji ale czy te kilka godzin pracy w miesiacu wystarczy by to uznali?
  Profil uzytkownika: thiago     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-09 22:56
Mysle, ze tutaj dowiesz sie wszystkiego:

http://www.migrationsverke t.se/Privatpersoner/For-EU-medborgare/Eft er-fem-ar-i-Sverige/Permanent-uppehallsra tt.html

Wystap najpierw o PUR, to nic (w przeciwienstwie do zlozenia wniosku o obywatelstwo) nie kosztuje, a i tak jest wymagane w przypadku ubiegania sie o obywatelstwo. Wiec najpierw sprawdz, co o twoim pobycie w Szwecji sadzi MV.
  Profil uzytkownika: Viggo     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-02-10 10:56
"W emigracujnym jestem zgloszony ze studiuje i teraz jeszcze musze zglosic ze pracuje???? Jako ze jestsmy w uni nie musze miec specjalnego pozwolenia na prace."

Pozwolenia na prace nie potrzebujesz ale ze tu pracowales przez 5 lat, placiles podatki i dlatego ubiegasz sie o obywatelstwo szwedzkie, potrzebujesz.
  Profil uzytkownika: Vendela     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-10 11:01
Szczerze mowiac watpie, czy te 24h pracy miesiecznie przekonaja MV, ze robiles tu cos innego, niz studiowanie. Ale probuj, kto wie?

Najpierw PUR, jesli ci go przyznaja, to droga do obywatelstwa otwarta.
  Profil uzytkownika: Viggo     
Forum -> Życie w Szwecji -> Czy przysługuje mi obywatelstwo?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony