Odwiedzin 37801015
Dziś 1459
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Rejestracja w forsakringskassan (FK5456)

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRejestracja w forsakringskassan (FK5456)
filip85


Wpisów: 4
Od: 2014-02-03
2014-02-03 21:50
Pytanie do punktu 5. 'Informacje o wcześniejszej pracy w innym kraju' - czy jeżeli pracowałem na umowę zlecenie przez miesiąc w Polsce jako wychowawca kolonijny to czy wpisuję to normalnie jako pracę i czy wpisywać coś w pole 'Mój numer ubezpieczenia społecznego w tym kraju'?
  Profil uzytkownika: filip85     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-04 10:08
Tylka sobie tym miesiacem na umowie zwolnieniu nie zawracaj, omin to, bo i tak nic ci nie da wpisanie tego. W pole numer ubezp. wpisz polski NIP.
  Profil uzytkownika: Viggo     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2014-02-04 11:48
" wpisz polski NIP.?"

A nie przypadkiem PESEL?
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-04 12:20
Racja, oczywiscie, ze pesel.
Dzieki za sprostowanie!
  Profil uzytkownika: Viggo     
filip85


Wpisów: 4
Od: 2014-02-03
2014-02-04 19:29
ok dzięki, no tak PESEL będzie ... a jak bym odpuścił pisanie daty końca pracy, to następny punkt dotyczy ubezpieczenia społecznego - a byłem ubezpieczony poprzez bycie zarejestrowanym bezrobotnym bez zasiłku do dnia przyjazdu tutaj zaznaczyć datę końca ubezpieczenia czy też mogę pominąć?
  Profil uzytkownika: filip85     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-04 19:37
Wpisz, ze byles na bezrobociu i dzieki temu miales ubezpieczenie. W zwiazku z tym, ze nie mogles znalezc pracy w Polsce postanowiles szukac jej w Szwecji.

Zbyt malo piszesz o tym, jaki masz tu status, wiec i odpowidzi sa ogolne.
  Profil uzytkownika: Viggo     
filip85


Wpisów: 4
Od: 2014-02-03
2014-02-04 19:49
tutaj pracuję na pełen etat - legal, ale tylko czasowo 4 miesiące z haczykiem, w migration mam zarejestrowany pobyt na ten okres - nie chcę żadnych świadczeń finansowych, po prostu dostałem formularz w pracy do wypełnienia i wysłania, więc chcę go wypełnić poprawnie stąd moje pytania - jeśli zaznaczę 'i have never worked before' nie będzie to do końca zgodne z prawdą - bo pracowałem ten miesiąc w PL i w poprzednim roku tutaj też 4 m-ce, jak zaznaczę, że nie posiadam już ubezpieczenia społecznego(ponieważ wyrejestrowałem się z urzędu pracy w PL) i podam datę końca to jest prośba o dołączenie papieru potwierdzającego. No i takie to komplikacje...
  Profil uzytkownika: filip85     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-04 19:59
To podaj ten miesiac w takim wypadku i zalacz kopie umowy-zlecenia. Jesli nie posiadasz ani tej kopii, ani kopii wyrejestrowania z urzedu to idz na calosc i w miejscu na dodatkowe informacje wpisz, iz zadnych dokumentow nie posiadasz i juz (splonely? zgubiles? pies zjadl?)
  Profil uzytkownika: Viggo     
filip85


Wpisów: 4
Od: 2014-02-03
2014-02-04 20:01
no ok - to tak będę kombinował, dzięki za pomoc:)
  Profil uzytkownika: filip85     
wolfova
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2014-02-05
2014-02-07 12:19
Podłączę się do tematu,choć pytanie trochę inne:

Wypełniam papiery rejestracyjne w Forsakringskassan i mam wątpliwości co właściwie pisać. Od początku:

Pracuję tutaj od 4 miesięcy,wcześniej będąc w Polsce założyłam firmę,która nadal istnieje,więc nadal jestem ubezpieczona i firma nadal przynosi dochody, z tym że,odkąd przyjechałam do Szwecji - interes przejęła mama - w rzeczywistości i upraszczając - wszystko jest na mnie,ona się firmą opiekuje i co za tym idzie miesięczne dochody przejmuje ona.

Moje pytanie,wiecie może jak wypełnić ten wniosek?i co za tym idzie? Chodzi mi o pytania odnośnie poprzedniej pracy i ubezpieczenia. Czy jeśli nadal jestem ubezpieczona w Pl to wyklucza to moje ubezpieczenie tutaj ? Firma nadal przynosi zyski,tyle że ja już z niej "nie korzystam". Jak to ogarnąć?

Może zaśmiecam- ale jestem naiwna,nic nie wiedząca w tym temacie i lekko zmartwiona jak to wypełnić. Za wszelkie podpowiedzi - ogromne dzięki!
  Profil uzytkownika: wolfova     
Forum -> Życie w Szwecji -> Rejestracja w forsakringskassan (FK5456)
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 17 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony