Odwiedzin 37837227
Dziś 338
Poniedziałek 6 maja 2024

 
 

Forum: Rodzina w Szwecji - ciaza w szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorciaza w szwecji
notpredictablee


Wpisów: 7
Od: 2014-01-30
2014-01-30 11:00
Witam. Jestem w ciąży. Chce wyjechać doszwecji na cały jej okres i na poród. Mój chłopak będzie tam pracował ale na czarno. Nie mamy oboje personnumer. jak wykupie w pl ubezpieczenie zdrowotne ile będą kosztowały mnie wizyty u lekarza no i później poród z tym ubezpieczeniem? Proszę o rady i szybką pomoc.
  Profil uzytkownika: notpredictablee     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-01-30 11:10
Nie mozesz wykupic ubezpieczenia "na ciaze". Ubezpieczenie jest tylko jak nagle jestes chora albo ulegniesz wypadkowi.

Nie bedziesz mogla chodzic do lekarza ani rodzic dziecka w Szwecji jezeli tu niepracujesz i nie placisz podatków. Alternatywa ze bedziesz sama placic za kazda wizyte i sama zaplacisz koszty porodu i pobytu w szpitalu.

A w jakim jezyku planowalas rozmawiac z personelem w czasie porodu? W Szwecji sie jedzie do szpitala jak juz czas zeby rodzic. Moze sie zdarzyc ze nie ma miejsca w tym szpitaly ty chcesz rodzic i musisz jechac do innego.
  Profil uzytkownika: Vendela     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-01-30 11:21
koszty porodu, badan itp dla osob bez zalegalizowanych spraw pobytowych to ok 15-20 tys zl.
  Profil uzytkownika: iza     
notpredictablee


Wpisów: 7
Od: 2014-01-30
2014-01-30 12:44
Istnieje cos takiego jak ubezpieczenie międzynarodowe z tym ze ubezpieczyciel nie opłaca mi porodu ( chyba ze urodze przed 38 tyg) ale co z wizytami mając te ubezpieczenie?
  Profil uzytkownika: notpredictablee     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2014-01-30 12:47
skoro wiesz, ze cos takiego jest to musisz sie zapytac bezposrednio u ubezpieczyciela.

bo to ty bedziesz placic za wszystko a potem starac sie o zwrot kosztow u ubezpieczyciela.

np. karty EKUZ sa na cala EU, ale to ubezpieczenie obejmuje praktycznie tylko wizyty na pogotowiu.
  Profil uzytkownika: iza     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2014-01-30 13:37
Jesli liczysz na lepsza opieke w SE w czasie ciazy niz w PL, to bardzo sie zawiedziesz. Chyba, ze pójdziesz wszedzie prywatnie. Choc to nie zmieni faktu, ze lekarze sa tu do kitu. Mozesz liczyc na lepsze warunki przy porodzie ale nie lepsza opieke.
Ja na Twoim miejscu wolalabym wydac kase na prywatna opieke w PL niz tu. Dla swojego i dziecka dobra. Rodzic tez bym wolała prywatnie w PL.
  Profil uzytkownika: dankom     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-01-30 16:01
dankon ty sie ze smyczy zerwalas,,,,gdzie ty mieszkasz ze masz takie doswiadczenie????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2014-01-30 16:07
ubezpieczenie miedzynarodowe nie obejmuje ciazy. Generalnie nie obejmuje stalego leczenia jakiekolwiek leczenie by to bylo. Jesli czlowiek jest na cos chory, wyjedzie za granice i potrzebuje doraznej pomocy bo akurat zle sie poczul, zachorowal nagle to takie ubezpieczenie za wizyte zaplaci. Podobnie z ciaza..jesli wyjedziesz za granice i nagle zle sie poczujesz to udziela ci pomocy i ubezpieczenie to pokryje ...ale jestem pewna ze nie pokryje stalych comiesiecznych wizyt i porodu. Pomysl logicznie...gdyby tak bylo ze ubezpieczenie miedzynarodowe pokrywa wszystkie koszty leczenia to kazdy chory na serce, raka czy inna ciezka chorobe gdzie w polsce dlugo sie czeka na terminy jezdzilby sie leczyc za granice.
Dlatego jestem w 99% pewna ze to ubezpieczenie o ktorym mowisz tez nie pokryje ci kosztow regularnych wizyt.

Jesli chodzi o opieke w czasie ciazy to powiem ci ze niedawno rodzilam sama...i jak chcesz to ja moge cie przyjmowac na kontrole raz w miesiacu ....
W polsce robia usg czesciej, badania krwi, cukier...generalnie wiecej tego. W szwecji polozna sprawdzala cisnienie, miezyla brzuch miarka i pytala jak sie czuje...ot cala wizyta. Pewnie jak cos przebiega nie tak jak trzeba to jest odpowiednia opieka. U mnie wszystko bylo ok wiec tylko pytania jak sie czuje :P
  Profil uzytkownika: ag_b13     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2014-01-30 17:11
BS - Rodziles sam, ze tak dobrze wiesz?
1. Wytłumacz mi, BS, dlaczego standardowo kobiety nie maja zadnej opieki przez pierwsze 12 tyg.ciazy, ktore sa bardzo wazne?
2. Dlaczego standardowo kontrole LEKARSKIE sa dopiero w zaawansowanej ciazy?
3. Dlaczego nie robi sie czesciej badań krwi, ktore sa podstawa do zaobserwowania jakichkolwiek nieprawidłowości?
4. Dlaczego polozna niemal na kazde pytanie pacjentki odpowiada, ze "to jest normalne"?
5. Dlaczego zmusza sie kobiety do porodów naturalnych, nawet w sytuacji, kiedy wiadomo, ze poród bedzie ciezki, ale zagrożenia zycia nie ma?(w SE nie ma cesarki na zyczenie)
6. Dlaczego doświadczona polozna nie potrafi zdiagnozować zatrucie ciazowe? (Moj przypadek)
7. Tylko niektore szpitale maja prawo przyjmować przedwczesne porody. Czasem zycie dziecka moze uratować przewiezienie go w inkubatorze na oddział neonatalny zamiast w brzuchu matki.
8. Piatek wieczor - ciezko o karetke, bo wiekszosc konczy zmiane i niechce nadgodzin - ja czekalam w Ystad 8 godz! Po czym okazalo sie, ze ani w Malmo, ani w Lund czy innych okolicznych szpitalach nie ma miejsc. Rodziłam w Halmstad i jest to moje jedyne pozytywne doswiadczenie ze sluzba zdrowia w SE (poza opieka znajomych lekarzy!).
Na oddziale neonatalnym spędziłam 4 tyg i nasłuchałem sie tylu historii, ze mam dosc do konca zycia. Co ciekawe - historie opowiadały nie tylko matki, ale tez pielęgniarki i położne!

Nawet juz nie bede wspominać o porownaniu miedzy opieka nad wczesniakiem w PL a SE. Tu SE chyba lezy za Bangladeszem (nie obrazajac Bangladesza).

Jak sie nie ma problemow zdrowotnych to i znachor wystarczy. Dopiero przy problemach mozna stwierdzić jak co funkcjonuje....
  Profil uzytkownika: dankom     
marta85


Wpisów: 27
Od: 2011-08-18
2014-01-30 17:41
Zgadzam sie w 100 % W Polsce sa o niebo lepsi lekarze bez porownania i mowie to z wlasnego doswiadczenia
  Profil uzytkownika: marta85     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-01-30 17:42
pierniczysz glupoty.jestes przewrazliwiona ,mam dzieci ktore sie tutaj urodzily i to co piszesz jest mnie nieznane,badania sie robi jak sie musi,srednio szwedka jest zdrowsza niz polka,stad tez spokojne podejscie do wszystkiego,mam wrazenie ze jak polka zajdzie w ciaze to sam fakt ze jest w tym stanie to juz wielki problem.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
bygn


Wpisów: 23
Od: 2014-01-13
2014-01-30 17:46
notpredictablee podaj jakis kontakt do siebie.
  Profil uzytkownika: bygn     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-01-30 17:52
marta jak pomysle tylko o polskich lekarzach to ciarki mnie przechodza,tak mnie leczyl sciegna (niby najlepszy nA pomorzu ze mnie pozrywal)gdyby niektore osoby z polski" co znam "opisal to co ty piszesz o polskich lekarzach ,to prawdopodobnie bys ich tak wku…..a ,ze nic by z ciebie nie zostalo jakby cie dorwali
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-01-30 17:57
bs, jak sie nachlales, to przestan pisac.
  Profil uzytkownika: Viggo     
marta85


Wpisów: 27
Od: 2011-08-18
2014-01-30 18:00
"Nic" to by zostalo z mego dziecka gdybym na czas do Polski nie wyjechala go leczyc, przykro mi z powodu Twoich doswiadczen ale jak widac ilu forumowiczow tyle opnii
  Profil uzytkownika: marta85     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-30 18:10
To nieprawda, ze w Polsce jest tak dobrze jak piszecie:

1."Kobieta miała urodzić bliźniaki przez cesarskie cięcie w czwartek. Ze względu na brak specjalisty, zabieg przesunięto na następny dzień. W międzyczasie stwierdzono zgon nienarodzonych dzieci."

http://wiadomosci.dziennik .pl/wydarzenia/artykuly/448501,wloclawski -szpital-po-lupa-nie-zrobili-cesarki-w-te rminie-blizniaki-zmarly.html

2.Umieralność wcześniaków w Polsce - dane są fatalne
http://www.e-diagnoza.pl/a rtykul/306/Umieralnosc-wczesniakow-w-Pols ce---dane-sa-fatalne/strona/1/

3.Tragicznie wysoka umieralność polskich niemowlaków, jest gorzej niż na Białorusi
http://www.e-diagnoza.pl/a rtykul/306/Umieralnosc-wczesniakow-w-Pols ce---dane-sa-fatalne/strona/1/
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-30 18:19
a co Ola
zaplacisz za nia w Szwecji?
  Profil uzytkownika: darsim     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-01-30 18:28
wiekszosc polskich kobiet jest przewrazliwiona,a jak sie jeszcze nie umie mowic po szwedzku tym jeszcze bardziej pogarsza sytuacje danej osoby
simply…. po polsku chyba umia czytac?
  Profil uzytkownika: black sabbath     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-01-30 18:34
Ty tez bs jestes przewrazliwiony na wiekszosc tematow. I nie potrafisz sie po polsku wypowiadac.
  Profil uzytkownika: Viggo     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2014-01-30 18:48
viggo jedz do polski i sie daj wykastrowac,tam sa dobrzy weteryniarze
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-30 18:50
Darsim,
ja jej nie namawiam, zeby rodzila w Szwecji tylko chce pokazac, ze w Polsce wcale nie jest tak dobrze jak niektore osoby chca nam tu wcisnac.

Wg mnie to ze tu kobiety musza rodzic waginalnie wtedy jak to nie zagraza ich zyciu jest niczym w porownaniu, ze blizniaki umieraja z powodu odwlekania wykonania ciecia cesarkiego.
A zreszta w Polsce to tez nie jest takie hop siup i cesarskie ciecie tylko musza byc powody albo trzeba zaplacic.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-01-30 18:53
bs, idz do tego swojego "weteryniarza" i sie uspij.
  Profil uzytkownika: Viggo     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-30 18:57
Acha i jeszcze jedno,
tu kobieta, ktora miala juz cesarskie ciecie to przy nastepnym porodzie ma do tego prawo.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2014-01-30 19:44
Dyskutowac nie bede, bo i tak kazdy ma swoje doswiadczenia i na nich opiera swoja opinie. No, moze z wyjatkiem tuch, ktorzy nie zaleznie od tematu, zawsze, dla zasady, staraja sie mi udowodnic, ze nie mam racji - tych nie biore pod uwage.

BS - Ja z kolei mam odwrotna sytuacje - mi polski lekarz zaoszczędził zbędnej operacji rak. Tu niby wielka sława chciala mnie natychmiast operować. Bez dodatkowych badać! W PL jeszcze przed badaniami zasugerował problem dla fizjoterapeuty a nie chirurga. Na potwierdzenie w ciagu kilku godzin zrobil wszelkie badania, lacznie z rezonansem magnetycznym kręgów szyi.
Nie zliczę podobnych znanych mi przypadkow tylko w rodzinie i wsrod bliskich znajomych. I to oni sie wk...ja, kiedy słyszą pozytywne opinie o szwedzkiej sluzbie zdrowia. Wsrod nich sa tutejsi lekarze!

Takze ile ludzi, tyle doswiadczen.

Zdrowej kobiecie w niezagrozonej ciazy to wogole lekarz nie jest potrzebny. Gorzej kiedy sa komplikacje. Wtedy czlowiek dopiero widzi jakimi "fachowcami" jest otoczony...
  Profil uzytkownika: dankom     
jwomen


Wpisów: 34
Od: 2008-07-23
2014-01-30 20:09
Simply_Ola w PL röwniez ma takie prawo do cesarskiego ciecia
  Profil uzytkownika: jwomen     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2014-01-30 20:44
halllooooo....
Dziewczyna pisze ze chce rodzic w szwecji i pyta o ubezpieczenie a wy dyskutujecie na temat lekarzy...teraz kazdy bedzie wyliczac swoje choroby i leczenie z tym zwiazane ...tylko syf sie robi na forum. Czy nie mozna sie trzymac tematu?????
Sluzba zdrowia nie jest idealna ani w PL ani w SE...nie przesadzajcie z tym licytowaniem sie gdzie jest lepiej a gdzie gorzej. Czy tak trudno trzymac sie tematu
  Profil uzytkownika: ag_b13     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-01-30 20:53
rodz...wiem ze krol szwecji osobiscie porody odbiera sypiac zlotem przy tym...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-01-30 21:07
W Szwecji jest tylko jedno USG przez cala ciaze, nie badaja na toksoplazmoze (co najmniej), mi badali tylko cukier, Hb i cisnienie. Cale szczescie ze mam w domu cisnieniomierz, to sobie sama badalam zeby nie przegapic ew. zatrucia. Jedyne co bylo bez zarzutu to porod i warunki w szpitalu, nawet mimo ze anestazjolog nie zdazyla mnie znieczulic

W Polsce prywatnie bedzie raczej OK, i dopoki maja gaz w szpitalu to dasz rade . A rozne przeboje o bledach lekarskich zdarzaja sie wszedzie, mi znajoma Szwedka dala link do takiego artykuku na FB pare dni przed porodem, niezly ochrzan jej wtedy dalam
  Profil uzytkownika: Snupi     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2014-01-30 21:53
Dziewczyno to co twój chłopak ZAROBI NA CZARNO wydasz na wizyty i poród tutaj i to licząc na ciąże bez komplikacji .Serio to pisze

Co do licytacji to obie ciąże tutaj byłam od samego początku na zwolnieniu .Wydawało mi się że położna przesadza a lekarz dając zwolnienie też coś nie halo
Jedno dziecko miało 5 punktów drugie 2 .
DZIĘKI TUTEJSZYM LEKARZOM I PRZYTOMNOŚCI POŁOŻNEJ ŻYJĄ I SĄ co najważniejsze ZDROWE
Położna tutaj ma większe uprawnienia niż położna w Polsce choć to się obecnie zmieniło
  Profil uzytkownika: sankas     
notpredictablee


Wpisów: 7
Od: 2014-01-30
2014-01-30 22:31
Bygn: w sprawie jakiej?
  Profil uzytkownika: notpredictablee     
notpredictablee


Wpisów: 7
Od: 2014-01-30
2014-01-30 22:34
To pproszę o pomoc co mam teraz robic? Ma ktoś jakiś pomysł tylko oprócz takich " jedź do Pl i urodz w Pl"
  Profil uzytkownika: notpredictablee     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-01-30 22:37
zaplac za porod...zeby nie bylo wyjedz do PL...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-01-30 22:46
i zanim mi zaczniesz dogadywac to zrozum ,ze takie sa realia... ,ameryka dla byka ,a wszedzie dobrze gdzie nas nie ma...ostatni rozmawialem ze znajomym prawnikiem sam przyznal iz migracja po wejsciu do Schengen wymknela sie Szwecji spod kontroli..baby jada tutaj zwabione mitem ,dolce, vita... panstwo tego nie kontroluje ,kazda Polka chce za urodzenie kase...mieszkanie i beatyfikacje conajmniej...sam sie zastanawial KTO im w Polsce takie bzdury przed wyjazdem tutaj opowiada..
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2014-01-30 22:57
Najprościej i najłatwiej znajdz prace na biało legalnie

Dzięki temu będziesz miała ubezpieczenie i wszystkie wizyty i poród bezpłatny ale na to chyba się nie zanosi .Możesz tutaj być czemu nie ale ostrzegam kasy twojego chłopaka nie wystarczy
ZDRÓWKA DUŻO ŻYCZĘ
  Profil uzytkownika: sankas     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-01-30 23:51
Hmmmm, tak w zasadzie chocby dla dobra dziecka lepsza Polska, bo bedzie badane czesciej, lepiej i dokladniej. I chyba nawet w Polsce chetniej utrzymuja ciaze z komplikacjami i zrobia wiecej, zeby ratowac dziecko...
  Profil uzytkownika: Snupi     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2014-01-31 00:24
notpredictablee
piszesz ze chcesz wyjechac do szwecji...czyli jestes w polsce jeszcze tak?
Pracujesz w pl czy jestes bez pracy?
Moze zaczekaj z wyjazdem do urodzenia dziecka...moze do tego czasu twoj facet dostanie prace na bialo i bedziesz mogla przyjechac legalnie.
Tu w ciazy bedzie ci ciezko znalezc prace...poczytajna bazarze...jest sporo ogloszen dotyczacych sprzatania ale wszedze chca doswiadczenie i dyspozycyjnosc to raz a dwa to nawet gdybys znalazla prace to przeciez jestes w ciazy...zobacz co dziewczyny pisaly na forum odnosnie sprzatania w ciazy...to nie jest latwa praca i nie znajdziesz jej z dnia na dzien a im dalej tym brzuch wiekszy wiec nawet gdybys chciala ukryc fakt ciazy to sie nie uda.
Masz w PL gdzie mieszkac? Moze niech twoj facet jedzie a ty zostan tam gdzie jestes ...moze uda mu sie utrzymac 2 domy.
Zdaje sobie tez sprawe z tego ze nie chcesz byc w ciazy sama, moze sie boisz ze jego nie bedzie przy porodzie itd...ale pomysl logicznie. Tu bedziesz musiala za wszystko slono zaplacic a z jednej pensji bedzie ciezko.
  Profil uzytkownika: ag_b13     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-01-31 04:52
To pproszę o pomoc co mam teraz robic? Ma ktoś jakiś pomysł tylko oprócz takich " jedź do Pl i urodz w Pl"

Rozumiem, ze poslugujecie sie (Ty badz partner) szwedzkim badz angielskim? W przeciwnym razie doszlyby (nie bagatelne!) koszta tlumacza potrzebnego podczas wizyt u poloznej i co najwazniejsze podczas porodu.
  Profil uzytkownika: tittut     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2014-01-31 09:14
Moze to ci sie przyda http://forum.gazeta.pl/for um/w,585,144043847,144043847,Porod_za_gra nica_na_podstawie_dokumentu_S1.html
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-01-31 12:05
1. Wytłumacz mi, BS, dlaczego standardowo kobiety nie maja zadnej opieki przez pierwsze 12 tyg.ciazy, ktore sa bardzo wazne?

dankom

Do trzeciego miesiaca natura sama reguluje czy ciaza bedzie utrzymana czy nie. Jezeli plód w jakis sposób jest uszkodzony albo sa inne powody to odzuca cialo plód. Wiele kobiet w czasie tych pierwszych miesiecy dostaje poronienie. Dlatego do trzeciego miesiaca sie nic nie robi. Dopiero jak utrzymalasz plód do trzech miesiecy traktuje sie to jako ciaze.

Ja tesz przed pierwszym dzieckiem dostalam poronienie w drugim miesiacu, ale poniewaz wiedzialam ze moze sie to zdazyc, zaakceptowalam to, i 3 miesiace pózniej znowu zaszlam w ciaze.

Dlatego w Szwecji nie ma zadnej opieki przed 12 tygodniem.

2. Dlaczego standardowo kontrole LEKARSKIE sa dopiero w zaawansowanej ciazy?

W Szwecji traktuje sie ciaze jako odmienny stan a nie jako chorobe, wiec nie ma potrzeby na kontrole lekarskie. Pacjentka zajmuje sie polozna i jezeli sa jakies komplikacje to wtedy polozna zamawia lekarza.

Przechodzilam 3 ciaze, wszystkie po 40-ce i nie spotkalam lekarza ani razu bo nie bylo potrzeby.

3. Dlaczego nie robi sie czesciej badań krwi, ktore sa podstawa do zaobserwowania jakichkolwiek nieprawidłowości?

Rutyna jest ze bierze sie probe krwi tylko raz a w moim wypadku tylko przy pierwszej ciazy. Oczywiscie jezeli sa w rodzinie genetyczne choroby to wtedy sa inne i czeste badania. Ale przy normalnych ciazach nie ma powodu zeby pobierac krew pare razy albo wysylac pacjentke na utrajlud pare razy.

Sumujac: podejscie do ciazy w Szwecji i opieka nad pacjentami jest zupelnie inna jak w Polsce.

Nie moge sie nadziwic i trudno mi uwierzyc jak czytam ze w Polsce kobiety dostaja zwolnienie jak sa w ciazy i zle sie czuja, ze przechodza mase badan, ze biegaja ciagle do lekarza itd, itd.

Czy wiecie ze w Stockholmie sa kliniki gdzie mozna rodzic bez znieczulen, bo kobiety chca rodzic jak najbardziej naturalnie. Ze mozesz wybrac jak chcesz urodzic w domu w swoim lózku a nie w szpitalu. Tak apropo to w Holandi 70% kobiet rodzi w domu a nie w szpitalu.

Wiec przestancie traktowac ciaze jako chorobe. To jest odmienny stan a nie choroba. To samo poród jest naturalnym procesem i natura uformowala nas kobiety do rodzenia. Oczywiscie to jest bolesny proces ale normalny. Czym bardziej kobiety mentalnie zaakceptuja ciaze jako normalny proces tym mniej bedzie cudowania, biegania do lekarz czy zadania cesarki.

Zycze wszystkim przyjemnego weekendu.

  Profil uzytkownika: Vendela     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2014-01-31 13:01
Vendela - Teraz to przeszlas sama siebie! Poprostu wlos sie jezy! Kilka ciaz i tak malo wiedzy na ten temat. Bogu dziekuj, ze nie mialas komplikacji!
A to co napisalas o tych pierwszych 12 tygodniach to nie miesci sie w glowie. Ty chcesz chyba byc bardziej szedzka niz sami Szwedzi.
Ja 3 lata staralam sie o dziecko i tylko dzieki temu, ze jezdzilam na badania i kontrole do PL to urodzilam je. W 32 tc, ale zdrowe!!!! Dzieki takiemu mysleniu jak twoje mogloby jej nie byc!

"To samo poród jest naturalnym procesem i natura uformowala nas kobiety do rodzenia. Oczywiscie to jest bolesny proces ale normalny. " Moze przestan jezdzicc samochodem. Natura dala nam nogi i naturalna forma jest chodzenie. Moze po kilku kilometrach jest to bolesne ale naturalne!

Reszty komentowac nie bede bo nie trzeba nawet… Twoja niewiedza jest wrecz zenujaca! To tyle bo mnie poniesie….jak nigdy….
Lepiej trzymaj sie tematow o szkole, bo tam chociaz z sensem piszesz czasem!
  Profil uzytkownika: dankom     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-01-31 13:32
Tu wszystko sie dzialo w Norwegii, ale u nich jest mniej wiecej podobna opieka i mentalnosc. Ludziom mieszkajacym w kraju wydaje sie ze za granica sa tacy cudowni lekarze, a swoich nie doceniaja.


http://przeglad-tygodnik.p l/pl/artykul/dziecko-cudu


  Profil uzytkownika: Snupi     
ag_b13


Wpisów: 530
Od: 2012-12-18
2014-01-31 15:21
jezu ludzie czy wy naprawde nie potraficie trzymac sie zadnego tematu. W kazdym jednym...nie wazne czy ktos pyta o szkole, lekarza, PN, ciaze ..zawsze jest dyskuja nie na temat i co najgorsze zawsze te same osoby walcza ze soba i udowadniaja kto tu madrzjeszy, dluzej mieszka w szwecji, lepoej zna realia.
Wiec ja sie was pytam...jakie macie porady dla zalozycialki watku?
  Profil uzytkownika: ag_b13     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2014-01-31 15:41
ag_b13 - Rady juz dostala. Pytanie dlaczego chce koniecznie ciaze przechodzic w SE nie majac zabezpieczenia. Moze to, co tu zostalo napisane da jej do myslenia. Rada nie koniecznie musi byc bezposrednia odpowiedz na pytanie.
  Profil uzytkownika: dankom     
notpredictablee


Wpisów: 7
Od: 2014-01-30
2014-01-31 18:20
Dziękuję wszystkim za rady. A na taka prywatna wizytę do gginekologa moge iść normalne tak? Ile taka jedna wizyta kkosztuje? I ile mniej więcej jest takich wizyt podczas ciąży? Około Raz na miesiąc czy częściej?
  Profil uzytkownika: notpredictablee     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-31 18:27
prywatna fizyta u lekarza minimum 500 koron
moze wiecej

sa szpitale ze przyjmuja porody za darmo bez ubezpieczenia
ale chyba nie wszystkie

jezeli wystawia rachunek okolo 20000 koron
jezeli bez komplikacji
  Profil uzytkownika: darsim     
notpredictablee


Wpisów: 7
Od: 2014-01-30
2014-01-31 18:58
Aha czyli istnieją szpitale w ktorych mozna rodzic bez uubezpieczenia?
  Profil uzytkownika: notpredictablee     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-31 19:04
Chyba wizyta u ginekologa dla kogos kto nie ma tu ubezpieczenia bedzie kosztowala ok 2000 kr bo do lekarza domowego kosztuje 1775 kr a porod to od 20 tys do 60 tys kr bo jak waginalny to 20 tys, cesarka 40 tys a jak sa powiklania to 60 tys kr.
Ale jezeli kogos na to stac to czy ja sie myle, ze jako turysta mozna tu legalnie byc max 3 m-ce?
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-31 19:09
Aha czyli istnieją szpitale w ktorych mozna rodzic bez uubezpieczenia?"

slyszalem o takich przypadkach w wyjatkowej sytuacji

ale
nie liczylbym na to
Ola pewnie zna lepiej ceny u ginekologo niz ja

wiem ze kuedys u ortopedy placilem 500 koron ale to bylo dawno i samemu juz nue wierze
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-31 19:17
ich kosztowal porod w Szwecji 81000 koron

http://hd.se/helsingborg/2 012/01/05/de-maste-betala-forlossningen/

jestescie przygotowani na taki koszt?
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-31 19:20
Darsim
czy piszac o darmowym porodzie bez ubezpieczenia miales na mysl te przepisy:
http://www.riksdagen.se/sv /Dokument-Lagar/Lagar/Svenskforfattningss amling/Lag-2013407-om-halso--och-s_sfs-20 13-407/?bet=2013:407
bo jezeli tak, to ona sie nie zalapie.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-31 19:24
Te 500 kr co zaplaciles za wizyte u ortopedy to chyba bylo u takiego co pracowal na czarno?
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-31 19:26
na czarno to on zwolnienia wypisywal
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-31 19:31
Ja napisalam, ze wizyta u ginekologa chyba kosztuje 2000 kr bo u lekarza domowego wynosi 1 775 kr:
"Om du inte har ett EU-kort
Utan ett EU-kort betalar du som är EU/EES-medborgare hela vårdkostnaden själv. Ett läkarbesök på en akutmottagning på sjukhusen kostar mellan 2 000 och 2 200 kronor. Ett läkarbesök på närakut, jourmottagning eller husläkare kostar 1 775 kronor."
http://www.1177.se/Stockho lm/Regler-och-rattigheter/Pa-besok-i-Stoc kholm/
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-31 19:44
moze tak byc
2000 koron za wizyte

z takim kosztem sie liczcie
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-31 19:46
takze
macie 100000 koron
mozecie rodzic w Szwecji
powinno wystarczyc
jezeli nue bedzie komplikacji
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-31 19:53
A jak z pobytem?
Czy nie bedzie problemu, ze ona przebywa tu nielegalnie i rejestruje sie u lekarzy?
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-31 19:58
w Szwecji tez mozna zostac zgwalconym przez lekarza
http://www.aftonbladet.se/ incoming/article12894580.ab

  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-31 20:09
Teraz to sie popisales.

To rzeczywiscie bylo na teamt
tylko, ze na ten na ktorego punkcie masz kota.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-01-31 20:14
Gdyby to bylo o kobiecie w ciazy, ktora zostala zgwalcona ale nie jest wiec zupelnie nie na temat.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
mctomi
Stockholm


Wpisów: 32
Od: 2007-12-15
2014-01-31 23:49
niezla dyskusja
temat od poczatku jest dziwny.
Naprawde jak nie masz duzo pieniedzy to niepodejmuj sie tego kroku-moja ocena.(dla wiadomosci zalozycielki tematu).

Chyba jedyna korzysc to to ze dziecko otrzyma obywatelstwo.

Prawda jest taka ze szwedzka sluzba zdrowia ma wyposazone szpitale, niestety ja tez jestem daleki od bardzo pozytywnej oceny pracy lekarzy.

Inna sprawa gdy twoj chlopak , maz pracuje tu na bialo i ty do niego przyjezdzasz. Jak nie jest to zaawansowana ciaza to to bym proponowal by on tu przyjechal i jak zalatwi to wtedy ty tu potem przyjedziesz jesli bardzo chcesz tu rodzic.

Tuz przed samym porodem to bym sie tu niewybieral, zebys na widok jakiegos rachunku nie urodzila.

Mam jeszcze jedna opcje. Jak chcesz to napisz do mnie emaila to dam ci numery telefonow do lekarzy mowiacych po polsku.
  Profil uzytkownika: mctomi     
notpredictablee


Wpisów: 7
Od: 2014-01-30
2014-02-01 07:03
To proszę podaj mi swojego maila.
  Profil uzytkownika: notpredictablee     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-02-01 08:30
Chyba jedyna korzysc to to ze dziecko otrzyma obywatelstwo."


nie


nie otrzyna
nie w Szwecji
  Profil uzytkownika: darsim     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-01 08:58
mctomi "temat od poczatku jest dziwny."

A co w nim dziwnego? Nie pierwszy raz pojawia sie tu taki watek. Fakt, dziwny moze byc dla Ciebie, bo nie jestes w ciazy.

"Chyba jedyna korzysc to to ze dziecko otrzyma obywatelstwo."

Bzdura! Czemu dziewczynie w glowie mieszasz? Dziecko bedzie mialo polskie obywatelstwo!


"Jak nie jest to zaawansowana ciaza to to bym proponowal by on tu przyjechal i jak zalatwi to wtedy ty tu potem przyjedziesz"

Co niby zalatwi?

"Tuz przed samym porodem to bym sie tu niewybieral"

A wiesz o tym, ze przed samym porodem (o ile porod odbywa sie o czasie) trudno byloby tu przyjechac? Zadna kobieta w zaawansowanej ciazy nie odwazy sie na dluga podroz promem, a samoloty nie przyjmuja na poklad kobiet w ciąży powyżej 34 tygodnia.

"Mam jeszcze jedna opcje"

A to ciekawe, podziel sie ta "opcja" tutaj, moze jeszcze ktos skorzysta ... W przeciwnym razie jestes malo wiarygodny.
  Profil uzytkownika: tittut     
efka100


Wpisów: 705
Od: 2010-12-10
2014-02-01 09:01
Ola, Darsim, uwielbiam czytać te Wasze sprzeczki,
  Profil uzytkownika: efka100     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2014-02-01 09:12
"napisz do mnie emaila to dam ci numery telefonow do lekarzy mowiacych po polsku."

Takie numery sa zadna tajemnica:

http://polscylekarze.org/i ndex.php?data%5B0%5D=Szwecja&data%5B1%5D= &data%5B5%5D=&data%5B2%5D=&data%5B3%5D=&d ata%5B4%5D=
  Profil uzytkownika: thiara     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2014-02-01 09:46
Thiara - Na tej stronie jest ich tylko niewielki procent.
  Profil uzytkownika: dankom     
haaka


Wpisów: 183
Od: 2012-05-11
2014-02-01 10:16
Według mine to wszystko jest bardo nierozsadne. Nie masz prawa pobytu, Twój chłopak jest tutaj nielegalnie nie mówiac juz o pracy na czarno. Nie macie tutaj zadnych praw, nikt wam w niczym nie pomoże. Wizyty u lekarza bez ubezpieczenia są starszliwie drogie i nie sądzę żeby było was na nie stać. Żadko kogo stać. Urodzenie dziecka w Szwecji nic Ci nie daje, oprócz problemów. Wszyscy będziecie tutaj nielegalnie, dziecko nie dostanie numeru, bo niby z jakiego powodu. I jak sobie wyobrażasz wasze dalsze życie i opiekę medyczną dla malucha. Chyba że znajdziesz pracę a to jest mało prawdopodobne bo teraz jesteś już w ciąży a pózniej bedziesz zajmować się maluchem. Myśl o dziecku i zastanów się co dla niego będzie najlepsze. Według mnie nie jest to przyjazd do Szwecji i pobyt tutaj bez żadnych praw, na czarno. Ale to oczywiście jest tylko moje zdanie.
  Profil uzytkownika: haaka     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2014-02-01 10:27
Mctomi napisal:
" Chyba jedyna korzysc to to ze dziecko otrzyma obywatelstwo."
Niestety nie bo w Szwecji podobnie jak w Polsce nabywa sie obywatelstwo zgodnie z zasada prawa krwi a nie prawa ziemi a to oznacza, ze dziecko nabywa obywatelstwo, ktore posiadaja rodzice lub jedno z nich.


Efcia,
wiem o tym i dlatego staram sie jak moge.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2014-02-01 10:30
"Thiara - Na tej stronie jest ich tylko niewielki procent."

Dankom alez oczywiscie! - wystarczajaco jednak duzo aby uzyskac informacje.
  Profil uzytkownika: thiara     
efka100


Wpisów: 705
Od: 2010-12-10
2014-02-01 10:48
  Profil uzytkownika: efka100     
mctomi
Stockholm


Wpisów: 32
Od: 2007-12-15
2014-02-01 10:50
nienapisalem tych kontaktow dlatego ze znalazlem na forum - pisalo by tego nie robic publicznie tylko w priv. Udzielic prywatnej pomocy a nie publicznej, niektorzy z lekazy tych co znam tez niechca by ich numery byly na forum.
oto powod.(Tiara)

Dziwny dlatego ze z reguly z innych powodow przyjezdzaja ludzie do szwecji. Ile znasz osob co tak tu przyjezdza? (tittut)

Obywatelstwo to fakt przesadzilem.
  Profil uzytkownika: mctomi     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-01 11:05
"Dziwny dlatego ze z reguly z innych powodow przyjezdzaja ludzie do szwecji. Ile znasz osob co tak tu przyjezdza? (tittut)"

Dziwi to mnie tok twojego myslenia. Autorka watku nie przyjezdza tu z powodu ciazy. Przyjezdza tu, bo tu pracuje/bedzie chcial pracowac jej partner. Gdyby nie byla w ciazy tez by tu przyjechala.
  Profil uzytkownika: tittut     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 09:58
tutaj masz zupelna racje...dziwi natomiast fakt ,ze wiekszosc kobiet cieze w Szwecji traktuje wrecz mistycznie jak conajmniej Amerykanie final ,Super Bowl, lub katolicy beatyfikacje kolejnych produkowanych swietych...z gory przyjmuja postawe roszczeniowa do wszystkich..o dziwo w kraju rodza bez problemu, czesto na bezrobociu i mieszkajac z rodzicami...tam nie martwia sie o prace swoja czy partnera lub zasilki...mimo ,ze znaja jezyk ,maja pesel itd...same decyduja sie na rodzenie w OBCYM kraju bez pracy,mieszkania jezyka, a pozniej wielkie hallo do calego swiata..i ,Poloniainfo, pomocy!
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2014-02-02 20:15
Pamietam z dziecinstwa w Polsce powiedzenie "jak Bozia dala dzieci to i na dzieci da". Ciekawe czy dalej ludzie tak mysla? Po czesci wpisow nowoprzyjezdnych wydaje mi sie ze to sie zmienilo jedynie czesciowo. Wydaje mi sie ze sa jeszcze Polki ktore uwazaja ze znajdujac partnera znajduja zrodlo utrzymania. Wydaje mi sie ze Polki jeszcze traktuja rodzine za jednosc i meza zarobki sa jej pieniedzmi.

W Szwecji natomiast wiele Szwedek czeka z maciezynstwem dosc dlugo az maja stabilna sytuacje zyciowa, wiedza ze musza liczyc przede wszystkim na same siebie. Musza sie same utrzymac i utrzymac polowe dziecka. Nie licza ze partner je utrzyma bo Szwedzi nie utrzymuja swoich partnerek (chyba ze krotkoterminowa kochanka).
  Profil uzytkownika: AnnaN     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 20:47
to taki ,model, rodziny ze slaska za komuny... chlop zapier...la na kopalni ,a baba mu dzieciaki w domu chowa...ale sadze,ze jednak tutaj pokutuje falszywy mit krazacy po Polsce na temat Szwecji..ot dzis dla przykladu bodaj w programie TV ,pytanie na sniadanie, jakas kretynka opowiadala jak to w Szwecji jej kolezanka dostala z ,kopa, prace i 3 pokojowe mieszkanie plus zajebisty socjal wyjezdzajac z Polski z malym dzieckiem..
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
patusia


Wpisów: 107
Od: 2012-11-28
2014-02-02 20:50
skad wiesz ze nie dostala

nie znasz sytuacji

bredzisz kolego

bredzisz
  Profil uzytkownika: patusia     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 20:53
taaa..jasne... no chyba ,ze kretynka zapomniala dodac iz jej kolezanka zna szwedzki, angielski i poslala wczesniej ze 100 CV zanim przyjechala do Szwecji..
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 20:57
to pochwal sie nam w takim razie co otrzymalas od rzadu Szwedzkiego na ,start, ile kasy,jakie mieszkanie i prace...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
patusia


Wpisów: 107
Od: 2012-11-28
2014-02-02 21:06
"pochwal sie nam w takim razie co otrzymalas od rzadu Szwedzkiego"

nie musialam, a ty?
  Profil uzytkownika: patusia     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 21:09
ja mieszkam w Polsce czytaj uwazniej opisy...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2014-02-02 21:13
Franek smiglo pisze
"jakas ... opowiadala jak to w Szwecji jej kolezanka dostala z ,kopa, prace i 3 pokojowe mieszkanie plus zajebisty socjal wyjezdzajac z Polski z malym dzieckiem.."

Jezeli jest pracowita, lubi sprzatac, zna angielski i ma przyjaciol w Szwecji ktorzy jej pomogli formalnosci zalatwic to jest to mozliwe.

O ile biala prace w firmie sprzatajacej dostala, dostala nummer personalny, prawdopodobnie mieszkanie na poczatek z drugiej reki z drogim czynszem i dziecko do przedszkola. Ale jezyk (przynajmniej angielski do sprzatania) potrzebny, przyjaciele do zalatwienia formalnosci i przede wszystkim pracowita dziewczyna musi byc ktora lubi sprzatac i robi to dobrze. Takie dziewczyny na wage zlota.

Oczywiscie ze jest to mozliwe ale pracowitym trzeba byc.
  Profil uzytkownika: AnnaN     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2014-02-02 21:21
AnnaN - Choc nie w 100%, ale to drobne szczegoly.... W pewnych sferach zawsze byly niepracujace zony, ale te ambitniejsze tez dlugo tak nie wytrzymują....
Wlasnie mam takie wrazenie, ze w PL wiele dziewczyn szuka meza aby miec z glowy problem z utrzymaniem sie. Zero ambicji a nadmiar glupoty i naiwności. Ale to faceci sami tak przez wiele lat nauczyli kobiety, ze one sa od domu, a oni od pracy. Tez dla wygody! Nie musiał taki dziecmi sie zajmować, domem, zakupami itd... Zycie domowe kręciło sie obok nich i to im pasowało. Taki układ sie przyjmował przez X lat. I wiele młodych kobiet w takich domach dorastało. Tam, gdzie kobiety od pokoleń mialy wyksztalcenie, robiły kariery itd. - corki sa dzis nie zależne i umieja sobie radzic.
Takze czasem nawet trudno sie dziwic, bo brak ambicji i naiwność takie panny wyssysaja z mlekiem matki. A jak jeszcze glupie, to bagatelizuja fakt, ze swiat sie zmienil...
  Profil uzytkownika: dankom     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 21:22
zgadzam sie,ale chyba to nie jest powod do wychwalania Szwecji w TV i macenia w glowie poszukiwaczkom ,dolce vita, no...chyba ,ze sa na bezrobociu w kraju to faktycznie jak bedzie ich stac na przedszkole w Szwecji beda ,krolem, wioski w Polsce..ale to z zaje...ym zyciem nie ma nic wspolnego raczej...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2014-02-02 21:23
Franek pisze tez
"zajebisty socjal wyjezdzajac z Polski z malym dzieckiem"

Socjal w Polsce znaczy np. dodatek na dzieci, w Szwecji wszyskie dzieci to dostaja gdy rodzice pracuja na bialo i placa podatki. Nic w tym dziwnego, podatki sa wysokie i starcza na ten dodatek na dzieci.

(W Szwecji socjal znaczy ludzie na zebrach, nie mieszac pojec, to samo slowo a ma inne znaczenie w jezyku polskim i szwedzkim).
  Profil uzytkownika: AnnaN     
led


Wpisów: 90
Od: 2013-09-12
2014-02-02 21:25
ja mieszkam w Polsce czytaj uwazniej opisy...



Niby gdzie umiesciles ten opis????
  Profil uzytkownika: led     
led


Wpisów: 90
Od: 2013-09-12
2014-02-02 21:27
franek smiglo
Konto stworzone 2013-06-14 (0.2608 wpisów/dzień)
Wpisów 61 (0.0114% wpisów w forum)
Kraj Szwecja



Masz chyba rozdwojenie jazni kolego - wyrazy wspolczucia...
  Profil uzytkownika: led     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 21:32
faktycznie zwracam honor... dostalem kiedys bana za polemiki z polopiryna i wszedlem pozniej z nowego konta... no wiec mieszkam w Polsce w Krakowie kontent jestes?
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
led


Wpisów: 90
Od: 2013-09-12
2014-02-02 21:33
Socjal w Polsce znaczy np. dodatek na dzieci, w Szwecji wszyskie dzieci to dostaja gdy rodzice pracuja na bialo i placa podatki. Nic w tym dziwnego, podatki sa wysokie i starcza na ten dodatek na dzieci.

(W Szwecji socjal znaczy ludzie na zebrach, nie mieszac pojec, to samo slowo a ma inne znaczenie w jezyku polskim i szwedzkim).

A to co za bzdury??? W Polsce zasilek na dziecko (ok.50 zl) nie jest zadnym zasilkiem socjalnym tak samo jest w Szwecji!
Tak samo w Szwecji "socjal znaczy ludzie na zebrach" jak i w Polsce.
Jak nazwiesz szwedzki dodatek do mieszkania? socjal? zebry?
  Profil uzytkownika: led     
led


Wpisów: 90
Od: 2013-09-12
2014-02-02 21:34
kontent jestes?

NIE
  Profil uzytkownika: led     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 21:35
a ile masz w szwecji 1050 KR?
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 21:36
kontent jestes?

NIE


to juz twoj problem...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
led


Wpisów: 90
Od: 2013-09-12
2014-02-02 21:38
Raczej twoj, bo zwyczajnie jestes NIEWIARYGODNY!
  Profil uzytkownika: led     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 21:40
nie ,krzycz, na mnie duzymi literami to raz...dwa juz poprawilem profil...mam ci jeszcze possac w ramach rekompensaty urazonego ego?
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
led


Wpisów: 90
Od: 2013-09-12
2014-02-02 21:41
Biedne ulice Krakowa ze takiego... musza znosic!
  Profil uzytkownika: led     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 21:42
nie stac cie na Krakow.....dlatego zapierd... w Szweda bez odbioru...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
led


Wpisów: 90
Od: 2013-09-12
2014-02-02 21:44
Jasne franus...

ps. Nastepnym razem oglataj POLSKA TV w Krakowie ze ZROZUMIENIEM!
  Profil uzytkownika: led     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-02 21:47
Franek, ja tam proponuje smigielko w d (3 litery) i odlot na krakowskie forum w obawie przed kolejnym banem.
  Profil uzytkownika: tittut     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 21:49
a co to twoje forum? sorry nie wiedzialem... i nie strasz bo wiesz co sie mozesz...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-02 21:53
Co? Co?


  Profil uzytkownika: tittut     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2014-02-02 21:57
Led sie pyta
"Jak nazwiesz szwedzki dodatek do mieszkania? socjal? zebry?"

Ja taki pracus z zamilowania ze moje podatki moga chetnie isc na tych ktorym "pod gorke" w zyciu.

Ale czesc spolecznstwa, szczegolnie ci chetnie bioracy uwazaja ze im "sie nalezy", ale sa wyjatki po obu stronach. Osobiscie nikomu nie zaluje ale uwazam ze chyba czlowiek jest szczesliwszy gdy nie potrzebuje sie prosic, starac o zasilek. Ale tak dokladnie nie wiem bom pracus z zamilowania.

  Profil uzytkownika: AnnaN     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-02 22:02
"Socjal w Polsce znaczy np. dodatek na dzieci, w Szwecji wszyskie dzieci to dostaja gdy rodzice pracuja na bialo i placa podatki."

Mylisz dwa pojecia. Dodatek na dziecko w Polsce 48 PLN jest tym samym co tu barnbidrag 1050 PLN. Nie slyszalam, zeby ktorys z rodzicow zrzekl sie tego dodatku. Nie ma to nic wspolnego z zasilkiem.
  Profil uzytkownika: tittut     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-02 22:08
barnbidrag 1050 kr - rzecz jasna
  Profil uzytkownika: tittut     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 22:12
no...faktycznie ,wypas, starczy ci na jedna wizyte u fryzjera lub cale dwa miesiace na przedszkole... ale co ja moge wiedziec o saksach w Szwecji...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-02 22:18
Oj maluskie masz to smigielko skoro nie rozumiesz ze barnbidrag to pieniadze dziecka - nie mamy. Ale fakt - ty za 48 zl poszalejesz w galicyjskich knajpach. Ty z Prokocimia czy Huty?
  Profil uzytkownika: tittut     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-02 22:21
z Huty to wlasnie takie jak ty robia ,kariere, w Szwecji na socjalu... bez odbioru i idz spac bo jutro sprzatanie czeka o ile czeka....
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-02 22:34
Jupiiiiiii smigielko wlasnie wznioslo cie na wyzyny intelektu! Tak mi dopiekles, ze az w piety mi poszlo
  Profil uzytkownika: tittut     
led


Wpisów: 90
Od: 2013-09-12
2014-02-02 22:46
"rozmawiaja dwie sprzataczki: wiesz nareszcie udalo mi sie usunac tlusta plame z sofy... jak to zrobilas?rozwiodlam sie..."

Franio teraz rozumiem czego zazdroscisz sprzataczkom...
  Profil uzytkownika: led     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2014-02-03 09:41
Dla scislosci, w Polsce zasilek na dziecko dostaje sie tylko w przypadku, jak ma sie dochody na osobe do ca 560 zl- miesiecznie.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2014-02-03 10:36
Wanda, delikatnie mowiac mylisz pojecia.

Poczytaj sobie:
http://www.mpips.gov.pl/ws parcie-dla-rodzin-z-dziecmi/swiadczenia-r odzinne/rodzaje-i-wysokosc-swiadczen-rodz innych-kryteria-uzyskania-/test-zasilek-r odzinny-oraz-dodatki/zasilek-rodzinny/
  Profil uzytkownika: tittut     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2014-02-03 10:40
Co myle? zasilek rodzinny jest uzalezniony od dochodu w rodzinie.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-03 16:07
"rozmawiaja dwie sprzataczki: wiesz nareszcie udalo mi sie usunac tlusta plame z sofy... jak to zrobilas?rozwiodlam sie..."

Franio teraz rozumiem czego zazdroscisz sprzataczkom..


sprzataczką...


http://www.youtube.com/wat ch?v=su-0zOS8ei0
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2014-02-03 20:28
Franek: ''dostalem kiedys bana za polemiki z polopiryna i wszedlem pozniej z nowego konta... ''- No cos Ty? Nic nie wiedziałam Ja niewinna
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-03 22:45
no widzisz... powinnas zlozyc wniosek do Watykanu o moja beatyfikacje lub conajmniej do IPN o status poszkodowanego..
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2014-02-03 22:52
franus, przegrany juz jestes, my powracajacych psin nie tolerujem.

sio!
  Profil uzytkownika: Viggo     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-03 22:55
my to znaczy kto? sprecyzuj swoje wydumki lub znajdz na biegu poplecznikow...
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
franek smiglo


Wpisów: 269
Od: 2013-06-14
2014-02-03 23:04
bo jak na razie kojarzysz mi sie z nadetym bucem robiacym dla szweda i w wolniej chwili wylewajacym swoje frustracje nieudacznika zyciowego na tym wlasnie forum z braku innej alternatywy..
  Profil uzytkownika: franek smiglo     
Forum -> Rodzina w Szwecji -> ciaza w szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






sprzatanie (Stockholm)
Praca wykończenia budownictwo (Anderslov)
Praca popoludniami na zastepstwa (Stockholms län)
Remont kuchni (Stockholm)
Remont łazienek (Stockholm)
Praca w okolicach Halmstad, Falkenberg, Varberg. (Varberg/ Halmstad )
Zastępstwo- sprzatanie (Älvsjö)
Praca dla firmy (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony