Odwiedzin 37807572
Dziś 3896
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Prosba o rade!! mieszkanie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorProsba o rade!! mieszkanie
Paulina0587


Wpisów: 2
Od: 2014-01-27
2014-01-27 22:40
Witam, mamy powazny problem z naszym hyresvärd, jednak zeby przedstawic caly problem musze opisac cala historie od poczatku.
Bylismy przeszczesliwi gdy otrzymalismy swoje pierwsze mieszkanie w Szwecji, jednak nikt nie spodziewal sie tego co wydarzy sie dalej....
Podpisalismy kontrakt na mieszkanie wolne od 1 grudnia. Dnia 29 listopada zostalismy poinformowani ze w naszym mieszkaniu wynikla szkoda i musi to zostac naprawione, w zwiazku z tym zostaniemy ewakuowani pietro wyzej. Pytalismy wielokrotnie o mozliwosc pozostania na tym mieszkaniu gdyz nie chcemy sie znow przeprowadzac, kilkakrotnie powiedziano nam ze takiej mozliwosci nie ma gdyz to mieszkanie jest juz dla kogos innego.
Zylismy przez ten caly okres na tzw kartonach czekajac na jakie kolwiek wiesci.Dnia 23 stycznia nagrano sie na nasza poczte glosowa i poproszono o pilny kontakt w sprawie mieszkania. Skontaktowalismy sie z hyresvärd pytajac o co chodzi. Poinformowano nas o mozliwosci wybrania miedzy tym mieszkaniem na ktorym obecnie mieszkamy badz tym na ktore posiadamy kontrakt oraz ze nasze mieszkanie jest juz gotowe.Stwierdzilismy ze skoro kilka osob z hyresvärd mowilo wczesniej ze takiej mozliwosci nie ma postanowilismy wybrac mieszkanie na ktore mamy kontrakt. -wydawalo sie nam ze tak bedzie bezpieczniej. Poinformowano nas ze mozemy odebrac klucze w piatek 24 stycznia przed godz 15,po weszlismy do mieszkania i jak sie okazalo mieszkanie nie jest gotowe gumoleum w lazience spuchniete, woda stoi i nie splywa jak rowniez nie wykonczona kabina prysznicowa, ze o posprzataniu nie wspomne. Od razu dzwonie do mojego hyresvärd i pytam czy na pewno mieszkanie jest skonczone?Odpowiedz brzmi ze nie i ze nie mozemy sie wprowadzic ale w koncu dano nam klucze zebysmy mogli sie wprowadzic, a ze Pani bardzo sie spieszyla bo za 5 minut miala konczyc prace zostalam splawiona. Dzis wybralam sie tam osobiscie i opowiedzialam o calej sytuacji ze kazdy mowi zupelnie co innego i robi z nas idiotow. Przyszedl mezczyzna ktory zajmuje sie szkodami w mieszkaniach,przedstawilam temu czlowiekowi cala sytuacje ze lazienka nie spelnia norm, ze szkoda nadal jest a gdy uslyszal ze narzeczony pracuje w firmie budowlanej i remontuje rowniez lazienki, laskawie zadzwonil do firmy ktora niby ta lazienke remontowala i powiedziano ze jest wszystko gotowe. Jedyne co moge zrobic to felanmälan w ciagu 8 dni od wprowadzki i wtedy przyjda i naprawia. Boje sie jednak ze wprowadze sie, przyjdzie zupelnie ktos inny i stwierdzi jednak ze lazienka musi byc remontowana i co wtedy bede musiala znow sie przeprowadzac. Dodam tylko ze cala podloga jak i sciana gdzie jest prysznic musza byc zerwane i polozone na nowo. Mam juz dosc zycia na kartonach, w stresie, jestem klebkiem nerwow w tej chwili. (
Czy sa moze osoby ktore mialy podobna sytuacje??ktore wiedza gdzie moge sie zglosic??? jak postapic w tej sytuacji?? prosze o porade
  Profil uzytkownika: Paulina0587     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2014-01-28 07:41
ja uwazam ze powinnas zamowic prywatnie ta osobe besiktningsman potem zazadac zwrotu kosztow od spoldzielni
  Profil uzytkownika: kratka     
Vendela


Wpisów: 747
Od: 2012-11-19
2014-01-28 09:37
Czy nalezysz do Hyresgästförening? Jezeli nie to szybko sie do nich zapisz, zadzwon i opowiec o swoim problemie.
  Profil uzytkownika: Vendela     
kratka


Wpisów: 880
Od: 2012-02-18
2014-01-28 15:53
0771-443 443. zadzwon od razu mozesz sie zapisac
  Profil uzytkownika: kratka     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-28 16:18
zapisac sie mizesz
kosztuje

najwyzej mieszkanja nue dostanuesz
  Profil uzytkownika: darsim     
Paulina0587


Wpisów: 2
Od: 2014-01-27
2014-01-29 08:17
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, zastanowię się jeszcze nad tym czy skorzystam z usług człowieka który robi kontrolę łazienek czy może z pomocy Hyresgästföreningen. Na dobrą sprawę wolałabym załatwić ta sprawę polubownie bez ingerencji dodatkowych instytucji,gdyż kontrakt który posiadam jest na mieszkanie studenckie do 4 lat, więc jeśli zacznę z nimi wojnę zawsze mogą mi dać 3 mies wypowiedzenie i powiedzieć ze jakiś student w tej chwili potrzebuje mieszkania. Dlatego tez z tego powodu nie wiem jak z nimi rozmawiac, jak do tej pory były to rozmowy spokojne.
Wprowadza szykuje się już w piątek wiec wtedy od razu zrobię felanmälan, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Mam tylko nadzieje ze problemy się skończą, w najgorszej sytuacji będzie to początek kolejnych nie przespanych nocy i być może kolejnej ewakuacji... (dziękuję jeszcze raz za wszystkie rady i liczę na kolejne. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
  Profil uzytkownika: Paulina0587     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2014-01-29 09:08
zawsze mogą mi dać 3 mies wypowiedzenie "

no
wlasnie
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Prosba o rade!! mieszkanie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 18 gości
oraz 1 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony