Odwiedzin 37786030
Dziś 2800
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Ratownictwo Medyczne w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRatownictwo Medyczne w Szwecji
mlotek11


Wpisów: 6
Od: 2014-01-20
2014-01-20 15:58
Witam

Mam pytanie odnośnie wykształcenia z kierunku Ratownictwo Medyczne na uniwersytecie w Polsce? Jak jest honorowane w Szwecji ? Ew. magisterka ze zdrowia publicznego. Głównie chodzi mi o pracę w północnej Szwecji jaka tam jest sytuacja w ogóle z pracą ? W jakim zawodzie najlepiej ?

Z góry dzięki
  Profil uzytkownika: mlotek11     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-01-21 10:02
z tlumacza Google( info ze szwedzkiego UP):

Specjalista pielęgniarki w opiece awaryjnego mają dobry rynek pracy i tak pozostanie on w przyszłym roku . Bezrobocie w zawodzie nadal nieznaczna. W pięciu do dziesięciu lat naprzód , będzie tozrównoważony rynek pracy dla pielęgniarek w nagłych wypadkach .
Rynek pracy dziś i na rok przed
Zawody pielęgniarskie w nagłych wypadkach , w tym znieczulenia , intensywnej terapii i pielęgniarek ratunkowych .
Większość pielęgniarek w nagłych wypadkach są aktywne w służbie publicznej .
Powiatowe rady są zwykle ostrożni gospodarki i zatrudnienia. Powyższe nie ma zastosowania do zawodów , które są trudne do rekrutacji i zawiera większość zawodów, w których wymagania są na dłuższy wyższego wykształcenia . Dla dalszego wyszkolonych specjalistów i pielęgniarek w nagłych wypadkach przewidywanych pracy jest bardzo dobry rok.
Grupy zawodowej wśród osób tam , gdzie nie byłobrakuje kilku lat pracy i na rynku pracy będzie stosunkowo silny. Bezrobocie w zawodzie jest bardzo niska . Rynek pracy wyglada nie najgorzej,
Oczekuje się, że sytuacja ta utrzyma się w przyszłym roku . Bardzo mała konkurencja dla dostępnych miejsc pracy można się spodziewać w kraju jako całości .
Możliwość pracy na 5 - 10 lat
Konieczność zatrudniania pielęgniarek ratunkowych zwiększa najbliższych dziesięciu lat . Więcej niż normalnie ostre pielęgniarek na emeryturę , co zwiększa potrzebę rekrutacji zastępczej .
Aktywów jest mimo zwiększonej potrzeby wystarczający do zaspokojenia popytu , jak bardziej zaczął szkolenie w zawodzie w ostatnich latach .
Assessment Service Zatrudnienia jest to, że wykwalifikowane pielęgniarki w nagłych wypadkach do czynienia z rynku pracy w równowadze , co oznacza, że​​podaż umiejętności z popytem .



tutaj to jest tzw. "pielegniarka ratunkowa" Muszisz tylko znac perfekt szwedzki i mozliwe ze uzupelnic wyksztalenie w Szwecji.
  Profil uzytkownika: Snupi     
mlotek11


Wpisów: 6
Od: 2014-01-20
2014-01-21 11:14
Dzięki wielkie, włąsnie głównie chodzi o to wykształcenie, bo nie wiem jak to tam wygląda jak są wymagane dokumenty itp itd... A tak z ciekawości ile zarabia tam "pielegniarka ratunkowa"?

Ale dzięki
  Profil uzytkownika: mlotek11     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-01-22 10:30
http://www.lonestatistik.s e/loner.asp/yrke/Ambulanssjukskoterska-24 01

Kokosy to nie sa jak na Szwecje (w porownaniu z np. lekarzem) ale i tak nie jest najgorzej. Jak jestes jeszcze w PL to moze dowiedz sie jak jest w Norwegii, z tego co wiem, to szwedzkie pielegniarki /pielegniarze itp emigruja do Norwegii, bo tam lepiej placa...
  Profil uzytkownika: Snupi     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2014-01-22 10:33
w tabelce jest rozroznienie na poszczegolne wojewodztwa, kobiety, mezczyzni, wiek i doswiadczenie w zawodzie w latach (pensja wzrasta wraz z nabywanym doswiadczeniem)
  Profil uzytkownika: Snupi     
mlotek11


Wpisów: 6
Od: 2014-01-20
2014-01-22 12:59
Zarobki wydają mi się dla mnie wystarczające chyba, ale najbardziej chodzi mi o to, że chyba ja z licencjatem Ratownika w Polsce, nie mam uprawnień w Szwecji, bo tam jeżdżą pielęgniarki ze specjalizacją ratownika i anestezjologa i właśnie to jest mój główny problem niewiedzy, bo nie wiem czy musiałbym od nowa robić studia w Szwecji...A gdzieś tak wyczytałem i nie wiem czy to prawda...Wiem, że język to podstawa i to perfekcyjny, ale głównie chodzi o to honorowanie papieru...bo miałbym umiejętności itp itd a nie miałbym prawa wykonywania zawodu...
  Profil uzytkownika: mlotek11     
mlotek11


Wpisów: 6
Od: 2014-01-20
2014-01-22 13:37
"W karetkach jeżdżą pielęgniarki służby ratunkowej (Ambulanssjuksköterska). Mają one
ukończone: trzyletnią szkołę pielęgniarską oraz dwuletnie studium ratownictwa medycznego. (...) Personel karetki umie stosować podstawowe medyczne czynności ratunkowe
(np. reanimacja sercowo-płucna) i obsługiwać defibrylator."

To znalazłem w tym " KANCELARIA SENATU
BIURO ANALIZ I DOKUMENTACJI
OT–622
SIERPIEŃ 2013
Organizacja służb
ratownictwa medycznego
w wybranych państwach"
  Profil uzytkownika: mlotek11     
Forum -> Życie w Szwecji -> Ratownictwo Medyczne w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony