Odwiedzin 37877117
Dziś 346
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Podłącznie do kompa na pzeglądzie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPodłącznie do kompa na pzeglądzie
mazzi


Wpisów: 199
Od: 2007-05-21
2013-12-21 12:50
Witam. Były ostatnio zmiany na pzeglądach i ostatnim razem gość nie podłączał auta do kompa. Pytam bo w innym aucie mam z tym problem. Znieśli czy przeoczenie?
  Profil uzytkownika: mazzi     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2013-12-23 08:10
jak dobrze pamietam to auta od 2000 roku podlaczaja pod kompa ..
  Profil uzytkownika: KimeX     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-25 19:44
To zależy tylko od ciebie jak zapłacisz to zrobią przegląd diagnostyczny komputerowy, a jak nie zapłacisz to nie zrobią proste. Ja jeszcze nigdy nie miałem diagnostyki komputerowej na przeglądzie bylem rożnymi rocznikami.
  Profil uzytkownika: BilVag     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-12-25 23:53
BilVag, nie myl dodatkowej usług e-Diagnos z podpięciem kompa do złącza podczas obowiązkowego pzeglądu. Robią to coraz częściej, ale zależnie od własnego "widzimisię". W przepisach w każdym razie nic się nie zmieniło.
  Profil uzytkownika: mabr     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-26 22:42
:mabr
Czytałeś coś na temat e-Diagnos na Bilprovningen ???
Bo chyba z tego co piszesz to nie masz pojęcia o czym mowa. Proszę poczytaj sobie trochę na ten temat:

http://www.bilprovningen.s e/Privat/Vad-vi-erbjuder/Diagnostjanster/ e-Diagnos.html

i po pierwsze:
:mabr
BilVag, nie myl dodatkowej usług e-Diagnos... Co masz na myśli, znasz jakieś inne diagnozy podłączając się kablami do np. OBD2??? proszę słucham.!

Po drugie:
:mabr
zależnie od własnego "widzimisię"...
Przecież wyraźnie napisałem ze zależny tylko od tego czy ty chcesz czy nie.!

Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: BilVag     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-12-26 23:19
Pisałeś, że od właściciela zależy czy na obowiazkowym przeglądzie podłączą się ze sprzetem diagnostycznym, jeśli zapłaci - co w kontekście pytania jest kolejną wypisywaną przez ciebie BZDURĄ.

To, że tobie nie podłączali, to wyłącznie przypadek.
Owszem, można sobie za podłączenie dodatkowo zapłacić i wtedy to zrobić na życzenie klienta, ALE jeśli diagnosta będzie chciał podłączyć podczas besiktningu, to go nikt nie jest w stanie powstrzymać! W takim przypadku sam brak odczytu spowoduje nieprzejście przeglądu.

Nie mam czasu ani ochoty na prostowanie Tojego buńczucznego samochwalstwa. Napędzaj sobie klientów, mam to w dupie. Szkoda mi tylko ludzi, których wprowadzasz w błąd. Podajesz się za alfę i omegę, a raz po raz sadzisz babole, że mózg staje.
  Profil uzytkownika: mabr     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-27 10:56
:mabr

Brak slow do twoich banalnych odpowiedzi/ wpisow ( Nie zasmiecaj forum )


Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: BilVag     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-12-27 16:39
Brak ci słów, bo cóż możesz napisać skoro się myliłeś, a dalej obstajesz przy swoim jak osioł.

Cytat z http://bilprovningen.se

"På bensindrivna personbilar från 2002 och dieseldrivna personbilar från 2004 gör vi en så kallad OBD-kontroll."

Nie zawsze robią, ale ROBIĄ. A nie "gdy klient zapłaci" jak błędnie napisałeś wcześniej w tym wątku. Dotarło?
  Profil uzytkownika: mabr     
kawaler


Wpisów: 12138
Od: 2008-10-01
2013-12-27 18:50
to sobie mozesz zrobic w Polsce maja programy do wszystkich aut, nawet z przed 2000r

100zeta i :heja:

jezeli kontrolki sie nie swieca to nie ma co szukac,
zreszta 90% tych kodów co wyskakuje to sprzezenie zwrotne, blachostki, jeden felkod generuje 3 inne,
mozna co najwyzej zresetowac

  Profil uzytkownika: kawaler     
kawaler


Wpisów: 12138
Od: 2008-10-01
2013-12-27 18:53
e-diagnos dla jeleni
  Profil uzytkownika: kawaler     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-28 09:30
:mabr
Łamiesz regulamin, wiec nie rób tego!!!

i chłopcze nie denerwuj mnie bo w tym przypadku osobiście dzwoniłem do Stacji Diagnostycznej i pytałem się jak to jest z ta E-Diagnosa wiec
"TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE"!!!
Du kan göra en e-Diagnos i samband med din nästa besiktning eller om du bokar en Bilkontroll eller Bildiagnos. Ring 0771-600 600 och boka en tid. En e-Diagnos kostar 200 kronor.
Nie wierzysz ZADZWOŃ!!!

a e-diagnosa jak byś nie wiedział jest to diagnostyka komputerowa. Wiec TY NIE MYL pojęć !!!!! (dodatkowa usług e-Diagnos to nic innego jak podpięciem kompa do złącza EOBD/OBD/OBD2 i odczytanie kodów błędu i skanowaniu systemu.



Następnym razem jak dajesz
Cytat z http://bilprovningen.se to czytaj dokładnie chyba ze masz problem z językiem to wtedy Google Översätt





:mazzi

Wiec jak będziesz na Bilprovningen możesz dodatkowo zapłacić 200kr wtedy podłączaj ci się do gniazda EOBD/OBD/OBD2 (zależny jaki rocznik) i przedstawiają ci jakie masz błędy (nie wiem jak to funkcjonuje jak masz błędy czy każą ci to zrobić i wrócić z powrotem nie mam pojęcia)
W każdym razie ta dodatkowa opcja przy przeglądach jest nie obowiązkowa.
Mam nadzieje ze pomogłem, sorry za kolegę wyżej wymienionego czasami ludzie potrzebują więcej wpisów wiec piszą bzdury.


sorry za wielkie litery.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: BilVag     
kawaler


Wpisów: 12138
Od: 2008-10-01
2013-12-28 16:15
oczywista oczywistosc,

zdziwilo mnie ze podlaczaja za darmo do kompa, nigdy sie z tym nie spotkalem,

to jest dodatkowa usluga, w Polsce tez,



co innego moze jezeli swieci sie np. lapka kontrolna ABS-u czy hamulców, i wtedy podlaczaja do kompa, ale i wtedy dlaczego mieliby rezygnowac z ekstra kasy?


  Profil uzytkownika: kawaler     
kawaler


Wpisów: 12138
Od: 2008-10-01
2013-12-28 16:19
no i Bilvaäg ma fachowy i fajny avatar, wiec chyba sie zna na autach, co innego gdyby wypowiadal sie w temacie maseczek na twarz, kosmetyków,
  Profil uzytkownika: kawaler     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2013-12-30 15:44
widzisz mabr .... brak slow co ??

ja wiem ze jak jedziesz autem na przeglad to robia diagnoze ... moze nie we wszystkich , ale robia .
  Profil uzytkownika: KimeX     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-12-30 16:00
Taki z BilVag fachowiec jak ze mnie zakonnica

e-Diagnos to JEDNO.
Jest dodatkowo płatne. Nie jest obowiązkowe.

Podłącznie do OBD podczas obowiązkowego przeglądu na stacjach diagnostycznych w Szwecji to DRUGIE.
Nazywa się "Omborddiagnos" albo "Miljökontroll" i wchodzi w zakres obowiązkowego kontrollbesiktning.
Tyle że nie wszędzie i nie zawsze jest wykonywane.

BilVag od początku myli JEDNO z DRUGIM.
Udając speca, wprowadza ludzi w błąd i idzie w zaparte nawet jak ma czarno na białym (cytat), że się myli.

Za to wyjątkowo łatwo przychodzi mu naskakiwanie na dyskutantów- czym sam sobie wystawia świadectwo.
  Profil uzytkownika: mabr     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-12-30 16:03
Oto bezpośredni link do wcześniejszego cytatu, gdzie każdy zainteresowany sam może sobie sprawdzić, że podłączenie do OBD to część besiktningu: http://bilprovningen.se/Pr ivat/Kontrollbesiktning/Vad-vi-kontroller ar/Elektronisk-miljokontroll.html
  Profil uzytkownika: mabr     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-31 08:46
:mabr

Wiesz co, dobry z Ciebie agent. naprawdę gratuluje. Jeszcze trochę i będziesz chciał wmówić ze sprawdzają grubość lakieru na przeglądzie , dobry jesteś.




A i mam gdzieś co piszesz na mój temat.!!!



Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: BilVag     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-31 08:57
A i mam nadzieje ze znasz się na sprawie i miałeś choć trochę styczności z jakakolwiek diagnostyka samochodowa.!!!



  Profil uzytkownika: BilVag     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-12-31 09:02
Teraz to ja cie BilVag zupelnie nie rozumiem. Przeciez wedlug tego, co jest napisane na stronie

http://bilprovningen.se/Pr ivat/Kontrollbesiktning/Vad-vi-kontroller ar.html

miljökontroll jest obligatoryjna dla aut benzynowych powyzej 2002 i dla diesli 2004. E-diagnos jest dodatkowa, platna usluga o szerszym zakresie, niz miljökontroll. To probuje ci od kilku wpisow wytlumaczyc Mabr, KimeX, kawaler, a ty uparcie nie chcesz tego przyjac do wiadomosci.

Zarowno twoje prywatne uprzedzenia w stosunku do Mabra, jak i to, czy technicy przeprowadzaja te kontrole, czy tez nie, nie ma znaczenia. Przepis mowi, ze maja takie prawo, punkt-slut.

Nie myl Omborddiagnos z usluga platna E-diagnos.
  Profil uzytkownika: Viggo     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-31 09:25
Ok bo widzę ze śmietnik się tu robi.

Zaczelo się od pytania "Podłączanie do kompa na przeglądzie"
a kończy się na miljökontroll.

Wiec pytanie albo trzymamy się tematu albo zmieniamy temat bo to nie ma sensu.

:Viggo
napisałeś:
Nie myl Omborddiagnos z usługa płatna E-diagnos. w jakim słowa znaczeniu "nie myl"


Pozdrawiam

  Profil uzytkownika: BilVag     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-31 09:33
A najlepiej będzie jak dowiemy się co :mazzi miał na myśli podłączenie się pod kompa , co miał na myśli.


Bo widzę ze duże znaczenie ma to do naszej dyskusji.


Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: BilVag     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-12-31 09:38
Nie myl w takim znaczeniu, ze nie sugeruj zalozycielowi tematu, ze podlaczenie kompa do OBDII zlacza zalezy od niego w kazdym przypadku.

1. Miljökontroll/Omborddiagnos – o podlaczeniu decyduje technik, jest to czesc obligatoryjnego przegladu.
2. E-diagnos – decyduje klient, jest usluga dodatkowa i platna.

Nie myl (förväxla inte) jedynki z dwojka.
No chyba jasniej sie juz nie da napisac.

BilVag, pomyliles sie na poczatku udzielajac odpowiedzi, to ludzkie, ja tez nieraz sie pomylilem. Ale nie walcz teraz jak lew w obronie swojej blednej odpowiedzi, tylko zachowaj sie jak facet, wez krytyke na klate i nie drazmy juz tego tematu, bo zalozyciel dostal odpowiedz.

PEACE AND LOVE!!!
Szczesliwego Nowego 2014 Roku wszystkim z benzyna zamiast krwi w zylach zyczy automaniak Viggo!
  Profil uzytkownika: Viggo     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-12-31 09:41
Mazzi mial zapewne to namysli, ze boi sie poddac auto przegladowi, bo ma problemy (felkoder). Ostatnio jak byl to nie podlaczyli go do kompa, a wczesniej zapewne tak. Wiec pyta, czy zniesli Omborddkontroll, czy technik akurat tym razem zapomnial/nie chcial/olal podlaczenie.

Bo o co innego mogloby mu chodzic???
  Profil uzytkownika: Viggo     
BilVag


Wpisów: 62
Od: 2013-08-14
2013-12-31 11:08


Wiesz, w tym wszystkim chodziło o to ze wszyscy tak naprawdę nie zrozumieli tematu.
Nie mowie ze ja jestem wszystko wiedzący, bo oczywiście tak jak napisałeś moglem się pomylić, z tym ze nikt dokładnie nie wiedział o co chodziło :mazzi(emu) bo jak byśmy tak rozszerzyli pojecie tematu:
"Podłącznie do kompa na pzeglądzie"
to naprawdę od odczytanie zwykłych kodów fel skończyli byśmy na oscyloskop, multimetr , diagnostyką równoległą oraz Miljökontroll ,Omborddiagnos, e-diagnos to jest mały przykład rozwinięcia tego tematu, interesuje się diagnostyka i takie pojęcia można rozumować na wiele sposobów.



Fakt z mojej strony rozpędziłem się z odpowiedzią rozumując fakt, iż podłączanie do kompa na przeglądzie
jest to nic innego jak podpięcie kabla i przeprowadzenie procedury diagnostycznej czyli tak jak napisałeś
..."bo ma problemy (felkoder)"
wyglądało to ze ja pisze o jednym a powoli dołączane były inne watki, ale w końcu od tego jest forum.
Oczywiście rozumując pojęcia.


OK chciałbym podziękować:
Mabr, Viggo, KimeX, Kawaler oraz Mazzi
za udział w temacie.

Ze mojej strony Sorry :Mabr (oraz innych) za niepotrzebne spięcia.



Pozdrawiam

  Profil uzytkownika: BilVag     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-12-31 11:17
No i z tarcza wyszedles! Brawo!!!

Jak bedziemy tacy mili dla siebie caly dzien, to moze i w nowym roku mniej spiec bedzie?
Kto wie, kto wie.... Tego zycze wszystkim uczestnikom forum (tym niezmotoryzowanym rowniez )
  Profil uzytkownika: Viggo     
Forum -> Auto-Moto -> Podłącznie do kompa na pzeglądzie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony