Odwiedzin 37801774
Dziś 2218
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - W jakim kraju mam zapłacić podatek?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorW jakim kraju mam zapłacić podatek?
ascrane


Wpisów: 6
Od: 2012-08-26
2013-11-29 19:48
Witam
Jestem zatrudniony w szwedzkiej firmie, mam stały nr personalny. Firma wysłała mnie na kilka projektów do Polski w tym roku. Spędziłem tam nie mniej niż 8 miesięcy. Gdzie mam złożyć deklarację podatkową i zapłacić podatek? Słyszałem, że jeżeli przepracowałem w inny kraju powyżej 183 dni to właśnie tam muszę się rozlizyć. Bardzo proszę o pomoc

Arek
  Profil uzytkownika: ascrane     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2013-11-29 21:10
rozliczasz sie w szwecji
  Profil uzytkownika: kamień     
ascrane


Wpisów: 6
Od: 2012-08-26
2013-11-30 19:48
Przepraszam źle zadałem pytanie. Oczywiście deklarację złoże w Szwecji ale czy muszę zapłacić podatek w Polsce?
  Profil uzytkownika: ascrane     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-11-30 20:50
mysle ze polski urzad skarbowy udzieli najbardziej wiarygodnej informacji i po polsku do tego
  Profil uzytkownika: darsim     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-12-01 10:22
Nie wiem ,jak jest teraz, ale moj malzonek pare lat temu byl oddelegowany do pracy w Polsce(8 m-cy) i placil podatek w Polsce. Bylo to dla niego korzystniejsze. Dowiedz sie w Urzedzie Skarbowym tak jak Darsim napisal.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
ascrane


Wpisów: 6
Od: 2012-08-26
2013-12-16 19:56
Witam. Po kiku dniach grzebania i dopytywania się wiem jeszcze mniej i zdurniałem do reszty. W Skateverket nie wiedzą - przynajmniej w mieście, w którym mam teraz projekt. Wg polskiego prawa muszę rozlczyć się w Polsce ponieważ byłem tam powyżej 183 dni i z automatu podlegam obowiązkowi podatkowemu. Księgowa ze Szwecji zaproponowała mi, że będzie lepiej dla mnie jak się wymelduję ze szwedzkiego system podatkowego i emigruję do Polski ale nadal będę pracownikiem szwedzkiej firmy. Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli znacie dobrą księgową to proszę o kontakt.
Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o pomoc
Arek
  Profil uzytkownika: ascrane     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2013-12-20 14:13
troche robisz sam zamieszania bo jesli jestes zatrudniony przez szedzka firme to co obchodzi cie podatek, podatek placi/odprowadza twoj pracodawca i tzw. arbetsgivaravgifter.
Wazne jest natomiast jaka masz umowe zatrudnienia i jej warunki.
zapoznaj sie np. z trescia specyfikacji twojej miesiecznej wyplaty tzw lönespecifikation jesli taka dostajesz.

Jesli jestes oddelegowany do pracy zagranica to jest to tylko zmiana twojego miejsca pracy a podstawowe warunki zatrudnienia nie ulegaja zmianie, natomiast dochodza dodatkowe ktore powinny byc uzgodnione z powodu twojego innego miejsca pracy i uzgodnione przez obie strony przed twoim wyjazdem
  Profil uzytkownika: columbus08     
ascrane


Wpisów: 6
Od: 2012-08-26
2013-12-23 22:26
Sprawa dla mnie była mniej skomplikowana, do kiedy nie zrobiła mi wody z mózgu księgowa. To wg jej interpretacji powiniene rozliczyć sie w Polsce. Dzisiaj byłem w Polskim Urzędzie Skarbowym i miłe Panie zdcydowanie zaprzeczyły, że muszę się rozliczyć w Polsce.
  Profil uzytkownika: ascrane     
przymorze16


Wpisów: 2
Od: 2012-10-23
2013-12-24 08:06
czy posiadajac polska firme budowlana a wystawiajac faktury w Szwecji powinienem tutaj zaplacic moms bo z tego co wiem ryczalt mam zaplacic w Polsce,z wat jestem zwolniony jako ze usluga jest poza granicami kraju.Czy powinienem swoja dzialalnosc zarejstrowac w tutejszych urzedach.Masa naszych rodakow wystawia faktury,opinie sa rozbiezne a przeciez skoro z wat w kraju jestem zwolniony to na moj rozum powinienem zaplacic tutaj podatek obrotowy od handlu i uslug i zarejestrowac to w urzedzie,ze bede wystawial faktury.Ile wynosi moms na uslugi budowlane,czy mozna go jakos pomniejszac jak w Polsce poprzez roznicowanie watu poprzez odliczanie go za zakup np narzedzi czy materialow
  Profil uzytkownika: przymorze16     
Forum -> Życie w Szwecji -> W jakim kraju mam zapłacić podatek?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony