Odwiedzin 37772563
Dziś 3571
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: 3po3 - co sie oplaca kupic w Polsce?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorco sie oplaca kupic w Polsce?
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2013-11-12 20:29
Wybieramy sie wlasnie w czwartek do Polski...
Powiedzcie co sie oplaca kupic , mowie o rzeczach do domu
Czy ktos moze wie jak wyglada cenowo zakup Pompy ciepła powietrze-woda ?
Czy moze rzeczy lazienkowe?
czy w Castoramie nadal sa dobre ceny?
dziekuje z gory za podpowiedz
  Profil uzytkownika: margot70     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-11-13 08:28
W Castoramie akurat nie o ceny chodzi, tylko o jakosc. Zastanow sie czy ci sie oplaca kupic np. baterie kuchenna za 100 zlotych i jezdzic z nia z reklamacja kiedy przestanie dzialac. W Lidlu tu na miejscu widzialem baterie Hans Grohe po 275 kr, i ladne i zadnego problemu w razie reklamacji.

Polska to jest dziwny kraj. Tam nikt reklamacji od reki nie rozpatruje, zawsze 2 tygodnie musisz czekac. Kupuj tam tylko produkty, ktore szybko zuzyjesz lub nie bedziesz plakac jak trzeba bedzie wyrzucic. Kupisz pompe ciepla, moze zaoszczedzisz kilka tysi, ale jak sie zepsuje to do smieci idzie, bo nie oplaci ci sie ani zareklamowac, ani naprawic.
  Profil uzytkownika: Viggo     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2013-11-13 10:33
no a drzwi okna....grzejniki....?
  Profil uzytkownika: margot70     
Leed Zeplin


Wpisów: 212
Od: 2013-01-25
2013-11-13 10:57
Drzwi,okna,grzejniki? Tu akurat jakosc mozna ocenic organoleptycznie jeszcze przed zakupem wiec jesli jest dobra do oferowanej ceny to dlaczego nie?Glazure lazienkowa i kuchenna tez bym w Polsce kupowal i to ze wszystkimi dodatkami bo raz wybor kolorow jest duzo lepszy niz tu ,jakoscia nie odbiegaja a ceny sa raczej nizsze.W tym zakresie bijemy Szwedow na glowe chociaz widze pewien postep w tej dziedzinie ,jeszcze kilka lat temu fuge mozna bylo dostac albo anticvit albo grå i to byl caly wybor teraz jest troszke wiecej mozliwosci kolorystycznych na miejscu.Jednak w tym wzgledzie Szwedzi sa nadal daleko za Polska.Oczywiscie Plytki,kleje to dosc ciezkie artykuly ,tak wiec osobowe auto raczej nie wystarczy ,no chyba ze chce sie ryzykowac zawieszenie ,ale mozna zamowic z dostawa pod prom i tylko wjechac przeciazonym autem a pozniej z niego zjechac i przeladowac w wynajety na OkQ dostawczak co kosztuje niewiele Jak rozumiem chodzi Ci glownie o materialy wykonczeniowe ,tak wiec w pelni zgadzam sie z przedmowca armature lepiej tu na miejscu,zamki do drzwi takze i wszystko co moze ulec awarii,lepiej kupic tam gdzie mozna zareklamowac bez problemowo,jednak sa tez artykuly ,ktorych jakosc widac na miejscu I te radze kupic w polsce ,moge polecic firme "Facro" Jesli chodzi o okna robia prawie tradycyjne drewniane tyle ze z szybami termoizolacyjnymi.Ale musze tez przestrzec ,kiedys robilismy dach ,kolega chcial zaoszczedzic i kupil w polsce uzbrojenie takie jak sniegolapy i drabinki dachowe.Jednak przy odbiorze ,pomimo ze produkt mial wszystkie europejskie certyfikaty ,inspektor nadzoru nakazal wymienic na szwedzkie ze szwedzkimi certyfikatami ,nie zwracajac wogole uwagi, ze te mialy europejskie certyfikaty.Niestety radze najpierw sprawdzic jakie normy obowiazuja Cie w rejonie gdzie prowadzisz budowe bo to nawet w samym Sztokcholmie w zaleznosci od gminy sie zmienia, i to co zaakceptuja w Hudinge niekoniecznie bedzie dopuszczone w Västerhaninge
  Profil uzytkownika: Leed Zeplin     
stas


Wpisów: 458
Od: 2006-01-05
2013-11-13 11:07
no a drzwi okna....grzejniki....?


Najlepiej kup sobie dom w Polsce
  Profil uzytkownika: stas     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-11-13 11:29
Margot, ja juz dawno sie wyleczylam z tego kupowania w Polsce, bo taniej. Pare razy sprawdzilo sie powiedzenie"Oszczedny traci dwa razy". Raz, ze tak jak napisali inni uczestnicy forum, co z reklamacjami?. Ten problem transportu itd. Zyje tutaj, zarabiam tutaj i wydaje tutaj. W Polsce kupuje tylko i wylacznie to co naprawde mi sie podoba i wiem, ze jest to rzecz oryginalna, ktorej nie kupie w Niemczech, czy Szwecji. Moj szwedzki syn, chcial cale urzadzenia do lazienki kupic w Polsce w Gdansku, ale po dokladnym przeanalizowaniu plusow i minusow, kupil wszystko w Szwecji. Trzeba byc naprawde fachowcem, zeby sie nie przejechac, a i to sie zdarza.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2013-11-13 12:26
Dzieki
Sprawdzamy to wszystko jeszcze
  Profil uzytkownika: margot70     
RobRoy
Stockholm


Wpisów: 83
Od: 2013-03-24
2013-11-13 13:18
Ja tak Was czytam I sie zastanawiam co jest z Wami ludzie nie tak? Co jest zlego w oszczedzaniu? Pracowalem w Pl w liroy merlin 3 lata, w Rumi, wiec jaies 60km od Gdanska wiecie ile mielismy klientow ze Szwecji? Z Niemiec? Jednemu kolesiowi wyslalismy 3 tiry towaru promem wlasnie do Szwecji bo remontowal hotel. I co z tego ze zarabiasz tu? masz prawo robic zakupy gdziekolwiek zechcesz, do Londynu na impreze, do Paryża po ciuchy a np Do Rumii po artykuly budowlane I to nie prawda ze mamy gowniana jaksosc. Jakosc jak wszedzie na swiecie zalezy od ceny. Mamy kafelki za 12zl za m I za 60zl a nawet 120zl za metr. Baterie za 75zl I za 750zl. Znajdziesz wiele produktow z polski, szwecji, chin, niemiec. Wejdz na www.leroymerlin.pl czy www.castorama.pl I sobie porownaj I zobacz a nie pytaj na forum gdzie sporo ludzi ma klapki na oczach
  Profil uzytkownika: RobRoy     
RobRoy
Stockholm


Wpisów: 83
Od: 2013-03-24
2013-11-13 13:21
I przede wszystkim zapytaj doradcow handlowych jak wyglada reklamacja a nie forumowiczow, czesc reklamacji jest zalatwiana od reki
  Profil uzytkownika: RobRoy     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-11-13 14:07
Sluchaj, nie masz co rozumiec. Ja opisuje moje doswiadczenia z niemieckim OBI w Warszawie, a takze Twoim marketem budowlanych w Warszawie. "Droga przez meke" i tyle mam dopowiedzenia. Dodam, ze mam przy boku meza FACHOWCA, kierownika budow (25 lat w Szwecji) i 15 lat w Niemczech. Budowal domki szwedzkie w Szwecji i tego typu domy stawial w Niemczech.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
RobRoy
Stockholm


Wpisów: 83
Od: 2013-03-24
2013-11-13 14:13
aha czyli doswiadczenie Twojego meza robi z Ciebie eksperta?
  Profil uzytkownika: RobRoy     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-11-13 14:18
Nie , to sa moje przezycia na temat reklamacji i jazdy "w kolko Macieju". Musialam tlumaczyc, bo moja polowa nie rozmawia w jezyku polskim. Nie neguje Twoich kwalifikacji zawodowych, ale mialam doczynienia z niedouczonym polskim personelem w tych marketach. Nie pisze tego zlosliwie, bo ci ludzie nie sa nic winni.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
RobRoy
Stockholm


Wpisów: 83
Od: 2013-03-24
2013-11-13 14:44
Spoko. Ja poprostu nie rozumiem tekstow typu ze na oszczednosci sie dwa razy traci. Nieprawda. Rozumiem ze mieszkasz tu juz dlugo i powinnas zauwazyc ze szwedzi wrecz szczyca sie tym ze moga na czyms zaoszczedzic i ja nie widze w tym nic zlego, i robia zakupy przy okazji wizyty w Polsce, w czym rowiez nie widze nic zlego. Jezeli mozna za dany produkt zaplacic taniej i miec przy tym niesamowicie wielki wybor pod wzgledem estetycznym jak i jakosciowym no i roznego rodzaju dodatkow to po co przeplacac. Wogole bym sie nie zastanawial i kupowal w polsce podlogi, kafle, listwy przypodlogowe, tapety, i wiele innych.
  Profil uzytkownika: RobRoy     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-11-13 14:47
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-11-13 16:32
Mnie te oszczednosci "bokiem wyszly", ale kazdy powinien zdobywac wlasne doswiadczenia. Mam prawo napisac to co mysle. Nie potepiam, ludzi ktorzy zdrowo oszczedzaja, bo sama w wielu przypadkach szukam roznych rozwiazan.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2013-11-13 18:00
I akurat Leroy duzo tanszy od tych wszystkich Castoram itp.
  Profil uzytkownika: spagetti     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2013-11-13 18:21
Mój mąż kładł podłogi z paneli firma Barlinek.
Klnie je po dzień dzisiejszy .
Dobre bo polskie i teraz zawsze mówi odpuść sobie jak chcę coś większego wPolsce kupić .
Na pewno wiele rzeczy mamy świetnych i Szwecji jeszcze lata świetlne upłyną jak nas dogonią
Tapet też już więcej nie kupie
  Profil uzytkownika: sankas     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-11-13 18:27
Niech mi ktos napisze,ze kupno mebli kuchennych w Polsce jest nieoplacalne,to go wysmieje. Nie dosc,ze trzy razy tansze,to duzo ladniejsze i lepsze jakosciowo od najdrozszych szwedzkich. W Polsce sa firmy,ktore na podstawie podanych wymiarow robia projekt(wizualizacje)

Dachowke glazurowana tez sie bardzo oplaca kupic w Polsce, nawet wliczajac w to transport. Za troche wiecej jak cztery klocki koron ,mozna wyrwac wypasiona kabine prysznicowa. Jest troche rzeczy,ktore sie jeszcze oplaca. Podstawowa zasada,nie mozna kupowac gowna,bo tanie,tylko drozsze,firmowe bo trwale i na tym sie najwiecej zarabia.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-11-13 18:31
Mój mąż kładł podłogi z paneli firma Barlinek.
Klnie je po dzień dzisiejszy .

Przeczytaj co wczesniej napisalem. Twoj stary chcial dupe zatkac wiekciem za prawie darmoche. Zamiast paneli mogl kupic deske barlinecka(olejowana,nie lakierowana),tak jak ja zrobilem i jestem szczesliwy
  Profil uzytkownika: JOLAND     
pelniaksiezyca


Wpisów: 1427
Od: 2013-06-21
2013-11-13 18:39
oszczednosc to zaleta ale skapstwo to juz wada
  Profil uzytkownika: pelniaksiezyca     
08Lisabeth


Wpisów: 629
Od: 2011-07-24
2013-11-14 05:40
Skåpy dwa razy kupuje
  Profil uzytkownika: 08Lisabeth     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2013-11-14 10:26
Coz za glebokie mysli wniesliscie w temat tym skapstwem
Tak paplac byle tylko
Dla reszty wielkie dzieki
Nie mam kasy to kupuje gdzie taniej...
Dzis startuje.jak cos znajde to napisze potem
  Profil uzytkownika: margot70     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-11-14 11:21
Oczywiscie, ze sa materialy, ktore oplaca sie kupic w Polsce. Cement, silikony, kleje, pigmenty, fugi i tym podobne. Materialow trwalych, majacych przetrwac lata raczej bym nie kupil, jakosc wykonania jest bardzo niska, nawet jesli sa to produkty z niemiec, Francji czy Wloch, ale z przeznaczeniem na eksport do Polski. Jakosc produktow jest scisle powiazana z cena. Jesli chcesz kupic dobry jakosciowo towar w Polsce, musisz wybrac ten z najwyzszej polki cenowej. A taki towar jest bardzo drogi.

Czy doliczajac koszty transportu oszczednosc bedzie znaczaca? Tego mam nadzieje dowiemy sie od autorki tematu w najblizszej przyszlosci.

Zycze powodzenia w remoncie i nie zycze zalatwiania jakichkolwiek reklamacji w Polsce.
  Profil uzytkownika: Viggo     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-11-14 11:46
W PL mozesz kupic porzadny szelak, lakiery i politury. Farby z prawdziwym polyskiem. Kotwe chemiczna, silikony...i inne budowlane drobiazgi, ktorych tutaj nie ma. Jest tez dobry preparat na mrowki, w razie jakby byl ci potrzebny (w Szwecji zabroniony)
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kantyk


Wpisów: 344
Od: 2006-04-13
2013-11-14 12:16
Jest tez dobry preparat na mrowki, w razie jakby byl ci potrzebny (w Szwecji zabroniony)


Ronj@ zapytam z ciekawosci: dlaczego zachecasz do kupowania poza Szwecja produktu, ktory tutaj jest zabroniony. Przeciez zrobiono to z jakiegos konkretnego powodu - nie dla \"widzimisie\".
  Profil uzytkownika: kantyk     
Viggo


Wpisów: 2575
Od: 2012-09-16
2013-11-14 12:26
Pewnie dlatego zacheca, ze chociaz zabroniony, to jest to jedyny srodek, ktory dziala. Szwedzkie srodki sa tak mocne, ze rownie dobrze mozesz mrowki poprosic (nawet po polsku), zeby sobie poszly.
  Profil uzytkownika: Viggo     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-11-14 12:26
\"Ronj@ zapytam z ciekawosci: dlaczego zachecasz do kupowania poza Szwecja produktu, ktory tutaj jest zabroniony. Przeciez zrobiono to z jakiegos konkretnego powodu - nie dla \\\"widzimisie\\\".\"

Zachecam dlatego, ze po 20 latach uzerania sie z mrowkami mam spokoj. Wiele specyfikow chemicznych jest zabronione ze wzgledu na \"ochrone srodowiska\". Dlatego tez np. nie mozna sie w Szwecji pozbyc pluskiew sciennych, bo Anticimex chodzi i psika \"woda pokrzywowa\".
A konkretnym powodem moze byc to, ze przy wytwarzaniu jakiegos skladnika takiego produktu, pracownik musi miec specjalna odziez ochronna i firma moze musi zamontowac specjalna wentylacje, a to kosztuje...wiec po wieloletnich dyskusjach miedzy firma a np. Arbetsmiljöverket...zabrania sie produkcji.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kantyk


Wpisów: 344
Od: 2006-04-13
2013-11-14 12:28
Dzieki za odpowiedz Ronj@
  Profil uzytkownika: kantyk     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2013-11-14 23:58
No tylko nie burczec na Barlinek, bo sa najlepsze

http://www.testfakta.se/he m_hushall/article82476.ece
  Profil uzytkownika: Snupi     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2013-11-18 22:33
No i musze powiedziec po powrocie, ze oplaca sie.
Jak sie zna ceny w Se to mozna wybrac naprawde duzo rzeczy, ktore kosztuja o prawie polowe mniej....
okna, drzwi, grzejniki,farby, kleje, drobiazgi takie jak klamki, kontakty itd...
Cala masa rzeczy, ktore jak sie zsumuje to sie naprawde oplaca taka wyprawa.
  Profil uzytkownika: margot70     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-11-19 09:43
To fajnie Margot. W jakim miescie bylas i w jakich sklepach?
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2013-11-19 20:20
w szczecinskich castoramach
  Profil uzytkownika: margot70     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-11-19 20:40
Dzieki, dobrze wiedziec. Ode mnie to tylko 350 km. Powodzenia w remoncie.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Forum -> 3po3 -> co sie oplaca kupic w Polsce?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









sprzatanie (Göteborg)
Ścianki gipsowe (Stockholm )
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Sprzątanie (Stockholm)
Stolarz (Stockholm )
Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


Wielka polityka pro-dzieczenna
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony