Odwiedzin 37804105
Dziś 429
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Wypłata pieniędzy z konta Nordea-Problem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWypłata pieniędzy z konta Nordea-Problem
MisiaWisia


Wpisów: 8
Od: 2013-10-28
2013-10-28 13:12
Witam.Mam pytanie kto mógłby mi pomoć będę wdzięczna
Problem dotyczy banku Nordea.Chce wypłacić wszystkie pieniądze z konta oszczędnościowego a nie mogę.Po pierwsze nie ma już kas w Nordea a po drugie Pani z okienka oświadczyła że wypłatę większą niż 15tyś trzeba zgłosić wcześniej 2 lub 3 dni robocze no ok.Więc jakiś czas temu maszeruję do Banku i mówię że chcę wypłacić moje oszczędności a ona na to a dlaczego??????Zamarłam ...co ją to obchodzi ,potem powiedziała że wypłacają tylko jak bym chciała kupić jakieś akcje weksle itp czy ktoś z was się z takim czymś spotkał???Czy ona w ogóle ma prawo pytać po co moi te pieniądze???Przecież to moja kasa a oni to tylko bank który je przetrzymuje.Co mam powiedzieć żeby znów nie odesłała mnie z kwitkiem.Od razu mówie ze wypłata z bankomatów mnie nie ratuje
  Profil uzytkownika: MisiaWisia     
Nikoś


Wpisów: 325
Od: 2012-01-29
2013-10-28 13:27
widocznie mozliwe...Szwecja

a powod o pewnie przykrocenie operacji gotwokowych do minimum...za pare lat cashw ogole wyjdzie z obiegu w Szwecji. operacji gotwokowych nie sposob kontrolowac...ale po co Ci ta gotowka? bo jesli np. do Polski to zrob przelew na konto..nic nie bedzie nikt pytal..i chyba dipiero powyzej 150 tys kr. wysylaja informacje do Skatteverket..co i tak Cie nie obchodzi bo nic nie masz na sumieniu.
  Profil uzytkownika: Nikoś     
MisiaWisia


Wpisów: 8
Od: 2013-10-28
2013-10-28 13:30
Nie mam konta w Pl i nawet nie mam na kogo wysłać.więc z tym mam problem.A gotówka potrzebna na większy zakup i to w Pl
  Profil uzytkownika: MisiaWisia     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-10-28 13:36
"A gotówka potrzebna na większy zakup i to w Pl"

Wlasnie to powiedz pani w okienku,a ona poda dzien w ktory masz sie po nominaly zglosic.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
MisiaWisia


Wpisów: 8
Od: 2013-10-28
2013-10-28 13:38
no niby takie proste.Aż boję się tych zdań wypowiedzieć bo zaraz nasówa mi się myśl że ta uprzejma Pani jest szwedką nie spodoba jej się to że szwedzkie pieniążki mają trafić do Polski....Rozumiesz...
  Profil uzytkownika: MisiaWisia     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-10-28 13:45
Nie rozumiem. Ta pani w okienku postepuje zgodnie z procedura.Pyta sie Ciebie na co chcesz,bo boi sie o Ciebie,chce Ci pomoc. Ja tak pobieralem setki razy pieniadze i mowilem,ze w Polsce bede cos kupowal,a ona oferowala pomoc,ze moze bedzie bezpieczniej przelac na konto tego kogos w Polsce. Nie doszukuj sie podtekstow,bo takich nie ma.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Nikoś


Wpisów: 325
Od: 2012-01-29
2013-10-28 13:46
no teraz MysiaPysia to juz Cir poniosla fantazja..

poza tym kto jezdzi z gotowka..lata 80-te juz sie skonczyly
  Profil uzytkownika: Nikoś     
MisiaWisia


Wpisów: 8
Od: 2013-10-28
2013-10-28 13:48
Ok.Sorki ale mam takie podejście bo odkąd jestem w Szwecji zauważyłam niejednokrotnie że jako Polacy jesteśmy inaczej traktowani niż szwedzi. Niby mamy person nr prawa jak szwedzi ale w rzeczywistości to wygląda trochę inaczej.No cóż pomaszeruję raz jeszcze i zapytam,szczerze odpowiadając że robię duży zakup w Pl jak to nie nic nie to nie wiem zmienić bank???
  Profil uzytkownika: MisiaWisia     
Nikoś


Wpisów: 325
Od: 2012-01-29
2013-10-28 13:49
Ok.Sorki ale mam takie podejście bo odkąd jestem w Szwecji zauważyłam niejednokrotnie że jako Polacy jesteśmy inaczej traktowani niż szwedzi. Niby mamy person nr prawa jak szwedzi ale w rzeczywistości to wygląda trochę inaczej.No cóż pomaszeruję raz jeszcze i zapytam,szczerze odpowiadając że robię duży zakup w Pl jak to nie nic nie to nie wiem zmienić bank???


zmien psychologa lepiej
  Profil uzytkownika: Nikoś     
MisiaWisia


Wpisów: 8
Od: 2013-10-28
2013-10-28 13:50
Nikoś a nie pomyslałeś że w Pl nie wszzyscy mają konta bankowe????Starsi ludzie boją się bankomatów przelewów itp uwierz mi że są jeszcze tacy co trzymają pieniądze w skarpecie
  Profil uzytkownika: MisiaWisia     
MisiaWisia


Wpisów: 8
Od: 2013-10-28
2013-10-28 13:51
Nikoś jesteś żałosny,jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to milcz
  Profil uzytkownika: MisiaWisia     
Nikoś


Wpisów: 325
Od: 2012-01-29
2013-10-28 13:52
no tak, rozumiem...ale takie starsze osoby maja dzieci, wnuki lub kogos bliskiego kto ma takie konto... nie moja sprawa, ale mysle ze troche za bardzo wnikasz z tym pytaniem z banku
  Profil uzytkownika: Nikoś     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-10-28 13:53
"No cóż pomaszeruję raz jeszcze i zapytam,szczerze odpowiadając że robię duży zakup w Pl jak to nie nic nie to nie wiem zmienić bank???"

W kazdym banku beda pytac. Jak powiesz stanowczo ze potrzebujesz,to dostaniesz, bez laski. Oni staraja sie nie trzymac grubej gotowki na kasach.Czesto jest tak,ze umawiaja sie za dwa,trzy dni, po odbior.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Nikoś


Wpisów: 325
Od: 2012-01-29
2013-10-28 13:54
i nie denerwuj sie od razu...nei wiem tylko czemu ludzie sie zachowuja wciaz jakby ulicami ZOMO chodzilo i szukalo czy nie masz kielbasy pod kurtka..
  Profil uzytkownika: Nikoś     
MisiaWisia


Wpisów: 8
Od: 2013-10-28
2013-10-28 13:55
No właśnie dlatego chce dziś zgłośić bo w następnym tyg już wyjazd
  Profil uzytkownika: MisiaWisia     
MisiaWisia


Wpisów: 8
Od: 2013-10-28
2013-10-28 13:57
He he Zomo to zdecydowanie nie moje czasyOk dzieki za wszystkie odpowiedzi Pozdrawiam.Papa
  Profil uzytkownika: MisiaWisia     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-10-28 13:57
"No właśnie dlatego chce dziś zgłośić bo w następnym tyg już wyjazd"

Idz spokojnie do banku i wspomnisz moje slowo,ze za dwa,trzy dni beda czekaly na Ciebie nominaly w firmowej kopercie.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2013-10-28 17:23
Wyplata gotowka w Bakach w SE jest pod kontrola, tzn jesli pani z okienka pyta jaka sume zamawiasz to jest to tzw przygotowanie tych pieniedzy do wyplaty. Banki nie maja w kasie na miejscu tych sum powyzej np 50 tys koron lub wiecej do wyplaty dla jednej osoby..... zachowane sa srodki bezpieczenstwa zarowno dla ciebie jak i banku aby uniknac np napadow.
Jesli to jest suma np. 100 tys bank ma obowiazek wezwac wartownika czasami jest ich dwoch, jeden mundurowy drugi w cywilu, wlanczaja dodatkowo obserwacje kamerami na kilka godz przed wyplata itp...
Sama przekonasz sie ze jesli to jest duza wyplata bank umowi sie z Toba na okreslona godzine, ty musisz byc troche wczesniej jesli wyplata bedzie z okienka zeby byc w kolejce z numerkiem na okreslona godzine,
mowimy caly czas o wyplacie gotowkowej......

Dobrze wiedziec ze w SE jak wplacasz wieksza sume pieniedzy tez musisz zlozyc informacje/oswiadczenie z jakiego zrodla one pochodza

Zapoznaj sie w jaki sposob legalnie wieksza sume pieniedzy (nawet jesli sa Twoje wlasne) mozna wywiezc z SE
  Profil uzytkownika: columbus08     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2013-10-28 19:32
Wlasciwie to wiekszosc ludzi powinna tak zrobic, tzn. powyplacac pieniadze z tych "wspanialych" bankow. Dopiero wtedy moze, gdy bankowe bilanse troche by sie uszczuplily /szczegolnie tych z tej duzej "czworki" : Handelsbanken, Nordea, Swedbank, SEB/ docenilyby, ze klient z gotowka tez cos dla nich znaczy, a nie tylko ten, ktory zglasza sie po kolejny kredyt /najlepiej wielomilionowy bolån/.
Moze zaczelyby lepiej traktowac klienta z gotowka, zaoferowac lepsze warunki na kontach, a nie pozal sie Boze 0,1-0,5% na sparkonto lub wieczne "0" na lönekonto, slone oplaty za internetjänster czy uzytkowana karte.
pozdr
pawel
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Forum -> Życie w Szwecji -> Wypłata pieniędzy z konta Nordea-Problem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 2 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony