Odwiedzin 37877076
Dziś 305
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Parkowanie w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorParkowanie w Szwecji
Pawel29
VENDELSÖ


Wpisów: 4
Od: 2013-10-22
2013-10-23 02:00
Dzień dobry,jestem osobą niepełnosprawną,Przyjechałem samochodem na polskich tablicach PL,i posiadam kartę uprawniającą mnie do parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych (oznaczonych kopertą i znakiem)
Pytanie o co chodzi z tymi tabliczkami pod znakiem,i czy mogę bez obaw pozostawić na takim miejscu samochód na dłuższy czas???Proszę odpisać.Bo wyczytałem ze można dostać mandat i są dosyć wysokie......

Dziękuje i Czekam na odpowiedz

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Pawel29     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2013-10-23 06:44
a co pisze pod znakem ??
w niektorych miejscach moze byc prywatny , lub mozesz tylko parkowac 2 lub 4 godziny , a wszystko zalezy co pisze

http://www.bondensdag.se/w p-content/uploads/2013/04/lathet.jpg
  Profil uzytkownika: KimeX     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2013-10-23 11:30
jak nie ma tabliczki pod znakiem z ograniczeniem czasowym to mozna do 24 godzin
  Profil uzytkownika: electra     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2013-10-23 11:32
dotyczy to komuny sztokholmskiej w innych moze byc inaczej
  Profil uzytkownika: electra     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-10-23 12:21
Nie jest to takie proste.
Ograniczenie 24 h obowiązuje tylko w dni powszednie
i tylko w miejscach oznaczonych znakiem parkowania P.

Na zakazach parkowania z tabliczką np. Torsdag 8-16
można parkować bez przerwy, oprócz wspomnianego na tabliczce czwartku w godzinach 8-16.

Poza tym godziny na tabliczkach dodatkowych oznaczają:
8-16 dni powszednie
(8-16) soboty (w nawiasach)
8-16 na czerwono - niedziele.

Tu masz opis, niestety po szwedzku:
http://www.stockholm.se/Tr afikStadsplanering/Parkering/Parkeringsre gler/
  Profil uzytkownika: mabr     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-10-23 12:56
"posiadam kartę uprawniającą mnie do parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych (oznaczonych kopertą i znakiem)"

Jakis czas temu pomagalam jednemu forumowiczowi, ktory mimo karty dostal mandat, za parkowanie na miejscu dla inwalidow.
Problemem bylo, ze na polskiej karcie nie ma daty waznosci pozwolenia. W Szwecji pozwolenioe jest wydawane na max 3 lata, a potem sie je przedluza.
W tej aktualnej sprawie polskie pozwolenie bylo wydane na czas nieokreslony i byl problem.
Najlepiej zalatw sobie szwedzkie pozwolenie, bo nawet jak nie jestes zameldowany w Szwecji, to mozesz takie pozwolenie dostac na czas twojego pobytu tutaj.
Musisz okazac polskie dokumenty na podstawie ktorych dostales pozwolenie z Polski.

I zeby nikt sie nie przyczepil: pozwolenia sa unijne, ale data waznosci/jej brak, robi roznice.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Pawel29
VENDELSÖ


Wpisów: 4
Od: 2013-10-22
2013-10-23 14:53
Dziękuje za Wszystkie odpowiedzi..
Ja pod blokiem mam znak "P"
pod tym znak "inwalidy na wózku" a pod tymi dwoma tabliczkami jest jeszcze mala i jest napisane "24 tim"
Wiec moje pytanie mogę tam postawić samochód i włożyć kartę za szybę,i to wystarczy i ile może tam stać..Poza tym dostałem od sąsiada taką Tarcze Zegarową...
do czego to jest??

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Pawel29     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-10-23 16:31
A więc miejsce dla inwalidy, na którym można stać tylko 24h na raz. Ale zamiast czekać, lepiej przeczytaj co Ci Ronj@ napisała.
  Profil uzytkownika: mabr     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2013-10-23 16:36
Wiec moje pytanie mogę tam postawić samochód i włożyć kartę za szybę,i to wystarczy i ile może tam stać..Poza tym dostałem od sąsiada taką Tarcze Zegarową...
do czego to jest??
**************
Tarcza zegarowa jest do odliczenia ze np. zaparkowales dzisiaj o godz 16 to zaznaczasz 16 na tarczy i jest od tego liczone 24 godziny, på uplywie tego czasu musisz opuscic ten parking, w przeciwnym wypadku otrzymasz mandat wystawiony przez "sluzbe parkingowa" tzn napewno masz dodatkowa tablice na zoltym tle kto opiekuje sie tym pakingiem.

masz tez mozliwosc ze np po uplywie kilku godzin nikt nie zajmie tego miejsca to mozesz ponownie zaparkowac z zaznaczeniem nowej godziny na tarczy zegarowej.

to tak w skrucie ale zalezy jak dlugo zamiezasz w tym miejscu mieszkac i parkowac,to nie jest STALY PARLING oddzielne przepisy powinni wyjasnic ci znajomi lub sasiedzi
  Profil uzytkownika: columbus08     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2013-10-23 17:08
dosc czesto wykorzystuja niektorzy te "tryki" i pozyczaja od prawdziwego inwalidy tabliczki z prawem do parkowania na miejscu dla inwalidy.

I to jest ok jesli np pomagasz prawdziwemu inwalidzie z transportem ale to do czasu, wlasnie sluzby parkingowe obserwuja i kontroluja kto jest wlascicielem tego samochodu.

Kiedys naklejki z prawem do parkowania jako inwalida byly na stale przyklejane na przedniej szybie, dzisiaj sa w luznej formie do przenoszenia do kazdego samochodu
  Profil uzytkownika: columbus08     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-10-23 17:19
"masz tez mozliwosc ze np po uplywie kilku godzin nikt nie zajmie tego miejsca to mozesz ponownie zaparkowac z zaznaczeniem nowej godziny na tarczy zegarowej."

Wcale nie trzeba kilku godzin.
Wystarczy przestawić tarczę i dla pewności przesunąć auto (mendy od mandatów rysują sobie położenie wentyli)
  Profil uzytkownika: mabr     
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2013-10-23 17:31
oplaty wiekszosci wystawianych mandatow sa zupelnie zbyteczne majac informacle co do norm montowania znakow drogowy. wiekszosc znakow w szwecji jest na zlych wysokosciach lub w zlych odleglosciach.
wystarczy zapoznac sie z trescia publikacji vägverket z 2009 r

http://publikationswebbuti k.vv.se/upload/4969/2009_15_handbok_vagma rken.pdf

ale w twoim przypadku to nie obowiazuje gdyz znak P nie jest wlasnoscia drog ktorymi zarzadza vägverket (trafikverket)
  Profil uzytkownika: mared     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2013-10-23 18:09
mabr
racetown
Wpisów: 7533
Od: 2000-09-08
2013-10-23 17:19
--------------------------------------- ---------------
"masz tez mozliwosc ze np po uplywie kilku godzin nikt nie zajmie tego miejsca to mozesz ponownie zaparkowac z zaznaczeniem nowej godziny na tarczy zegarowej."

Wcale nie trzeba kilku godzin.
Wystarczy przestawić tarczę i dla pewności przesunąć auto (mendy od mandatów rysują sobie położenie wentyli)
********************************
Mabr, zalezy kto pilnuje parkingu, w duzych miastach maja "swoje" przepisy a w mniejszych inne.....

Wszystkie parkingi dla inwalidow na publicznych miejscach sa "czasowe" sluzby pilnuja i nawet jesli przestawi zegar to jak zechca to mandat doloza.....
musisz udowodnic ze "oni" nie mieli racji.....
W kazdym parkingu na dluzszy czas sa tez oddzielne miejsca do wynajecia dla invalidow...

kiedys tak wlasnie jak piszesz po przestawieniu zegara wywiezli samochod ( nie szwecka rejestracja) na paking strzezony z mandatem i zeby samochod odebrac musial wlasciciel zaplacic gotowka/karta na miejscu zeby wogole wydali samochod.

Za kazdy dzien zwloki 1000kr, wlasciciel wyszedl z domu do samochodu a tu go nie ma, ukradli? panika, telefony na policje i okazalo sie ze jest na parkingu strzezonym na Gärdet.

Poza tym pytanie gzdzie ten parking lezy, na osiedlu, przy centrum handlowym, przy szpitalu itp...

jest kilka pytan zeby wlasciwie pomoc....
  Profil uzytkownika: columbus08     
Pawel29
VENDELSÖ


Wpisów: 4
Od: 2013-10-22
2013-10-24 09:52
Dzień dobry.Dziękuje za wszystkie odpowiedzi,widzę że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż myślałem.Dzięki za wyjaśnienie jak dział ten kartonik z zegarem.Użytkowniku "columbus08" poprosiłeś żebym ci podał więcej informacji gdzie znajduje się ten parking...Parking znajduje się w Vendelso,jest to zwykły parking pod blokiem..odpisz.

Za wszystkie odpowiedzi dziękuje...

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Pawel29     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2013-10-24 10:20
Jesli jest pod blokiem to napewno jest wsrod mieszkancow (czasami duzej czesci osiedla) dodatkowa potrzeba na taki parking. Ale to nie jest parking do stalego parkowania.
  Profil uzytkownika: columbus08     
Forum -> Auto-Moto -> Parkowanie w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 1 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony