Odwiedzin 37816320
Dziś 2144
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Zgubic telefon z Androidem i co dalej?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZgubic telefon z Androidem i co dalej?
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-10-10 16:39
Apple ma w swoich telefonach opcje Find My iPhone, gdzie mozna zgubiony telefon namierzyc a nawet skasowac z niego dane zdalnie. Jak to wyglada w przypadku Androida? Cos trzeba gdzies wlaczyc? Zainstalowac? Nie, nie zgubilem telefonu ale wole nie byc "madry po szkodzie".
  Profil uzytkownika: kajetan     
criss
Madrid-Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2012-02-15
2013-10-10 20:17
...avast na androida ma funkcje Anti-Theft...
  Profil uzytkownika: criss     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2013-10-11 06:57
w moim samsungu masz w ustawieniach SÄKERHET , i tam masz kryptera sd kort , potem masz cos jak " varning för sim byte" i jeszcze masz " hitta min mobil " , mozesz przez neta sledzic gdzie jest twoj tel , i pokazuje z dokladnoscia co do 50 m , mozesz sprawdzac co kiedy i jakie nr byly dzwonione , i mozesz sam na tel. zadzwonic , nic nie szkodzi ze jest wyciszony , on i tak bedzie glosno dzwonil . mozesz nawet smsy na niego wysylac niezly bajer, ale nei sprawdzalem co sie stanie jak zmieni karte , ale podobno jak ktos zmieni karte to automatycznie na twoj nr wysyla smsa , i wiesz z jakiego nr przyszedl
  Profil uzytkownika: KimeX     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-10-11 17:41
W HTC One nie ma takiej opcji
  Profil uzytkownika: kajetan     
namn
Sztokholm


Wpisów: 153
Od: 2012-10-28
2013-10-11 22:08
@Kajetan

W Android wystarczy zalogowac sie na https://www.google.com/and roid/devicemanager

i z tej strony mozesz administrowac swoj telefon.

To co ktos napisal o samsungu dziala tylko w ich telefonach jak ma sie Samsung account a Android device manager dziala na wszystkich telefonach z Android.
  Profil uzytkownika: namn     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-10-11 23:48
Super! Znalazł moje wszystkie androidowe gadżety.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-10-12 09:32
Dodam, że to trzeba sobie ustawić zanim się zgubi telefon, więc każdy z telefonem z Androidem powinien na ten link szybko iść i ustawić.
  Profil uzytkownika: kajetan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2013-10-13 10:09
ciekawy jestem jak dziala , jak ktos zresetuje caly telefon .. i wlozy swoja karte , czy znajdziesz telefon ??? , niechce mi sie kasowac wszystkiego w telefonie i sprawdzac , ale jak widac to znajduje telefon po numerze lub po mailu .. a nie po numerze imei .
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-10-14 02:01
Dla mnie w sumie wazniejsze, zeby moc wykasowac zawartosc, jakbym stracil telefon.
  Profil uzytkownika: kajetan     
szymon11


Wpisów: 204
Od: 2006-06-04
2013-10-14 13:25
Watpie zeby dalo sie znalezc telefon po wykasowaniu danych z niego.
Ja stracilem pare tygodni temu iphona. Od czasu jak sie zorientowalem ze go nie mam prubuje go znalezc na Find my iphone I bez skutku. Caly czas poza siecia.
  Profil uzytkownika: szymon11     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2013-10-14 16:20
mnie sie wydaje ze jak zgubisz telefon i ja znajde i wsadza swoja karte to nigdy nie skasujesz swoich danych , sprobuje ktoregos dnia ze swoim drugim telefonem
  Profil uzytkownika: KimeX     
criss
Madrid-Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2012-02-15
2013-10-14 21:23
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: criss     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-10-15 02:08
"mnie sie wydaje ze jak zgubisz telefon i ja znajde i wsadza swoja karte to nigdy nie skasujesz swoich danych"

Spawdz. Mi sie wydaje, ze to nie ma nic wspolnego z karta sim, tylko z kontem google podlaczonym do telefonu. Serwis dziala tez na moim Galaxy Tab, ktory nie ma karty sim w ogole.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2013-10-15 02:10
criss, skasowalem Twoj wpis, poniewaz strona do ktorej linkowales byla zarazona wirusami. Nie wiem czy zrobiles to umyslnie, czy przez przypadek.
  Profil uzytkownika: kajetan     
KimeX


Wpisów: 520
Od: 2008-04-02
2013-10-15 06:35
Kajetan , ale jak np. znajde telefon to wyciagam karte i resetuje caly telefon , wiec znika zniego wszystko , i konto z google tez zrestetuje telefon , i bedzie w takim stanie jak bym kupil ze sklepu .
  Profil uzytkownika: KimeX     
criss
Madrid-Stockholm


Wpisów: 402
Od: 2012-02-15
2013-10-15 21:11
...skopiowalem ze strony tekst...u mnie antyvirus nie reaguje, jak otwieram ta strone...ale to jest najmniej wazne...avast mobile mozna zaintalowac z "google play"...i nie wrzucam "zainfekoweanych linkow" celowo...


Anti-theft jest częścią programuantywirusowego Avast!. O ile sam Avast! budzi kontrowersje, to jego moduł ochronny jest uznawany za jeden z najlepszych. Mam go zainstalowanego od jakiegoś czasu i nie zauważa się jego obecności, np. poprzez pamięciożerność. Poniżej chcę przytoczyć jego funkcje (materiał pobrany ze strony Avasta)

Maskowanie aplikacji
Po pobraniu modułu avast! Anti-Theft użytkownik może wybrać własną nazwę, pod którą będzie on ukryty (np. „Gra Pinokio”), utrudniając złodziejom znalezienie go i usunięcie.

Tryb ukryty
Po włączeniu modułu antywłamaniowego jego ikona zostaje ukryta w polu aplikacji, nie pozostawiając żadnej sygnalizacji dźwiękowej ani innego śladu na chronionym telefonie. W ten sposób „niewidoczny” moduł jest dla złodziei trudny do wykrycia i usunięcia.

Samoobrona
Moduł Anti-Theft, niezwykle trudny do usunięcia przez złodziei (szczególnie w telefonach z odblokowanymi pełnymi prawami dostępu do systemu), zabezpiecza się przed odinstalowaniem poprzez ukrycie swoich komponentów przy użyciu różnych technik przetrwania. W telefonach z odblokowanymi pełnymi prawami dostępu do systemu może przetrwać w stanie nienaruszonym reset sprzętowy, a nawet dezaktywować port USB telefonu.
Oszczędność energii
Moduł Anti-Theft uruchamia się i działa tylko wtedy, gdy ma wykonać zadania. Zmniejsza to zużycie energii przez telefon i utrudnia złodziejom zamknięcie modułu.
Powiadomienie o zmianie karty SIM
Jeśli do telefonu zostanie włożona skradziona lub inna (nieautoryzowana) karta SIM, istnieje możliwość zablokowania telefonu, włączenia syreny alarmowej oraz wysłania powiadomienia (do zdalnego urządzenia) zawierającego nowy numer telefonu i geolokalizację.

Lista zaufanych kart SIM
Użytkownik może utworzyć listę zatwierdzonych kart SIM, których użycie w telefonie nie spowoduje włączenia ostrzeżenia o kradzieży. Listę zaufanych kart SIM można z łatwością wyczyścić, pozostawiając na niej wyłącznie kartę w danej chwili włożoną do telefonu, jako jedyną godną zaufania.

Zdalna zmiana ustawień
Kreator konfiguracji przeprowadza użytkownika przez proces instalacji w telefonach z odblokowanymi pełnymi prawami dostępu do systemu, wprowadzając zmiany bezpośrednio lub generując plik aktualizacji. Zainstalowanie modułu Anti-Theft w takich telefonach nie wymaga znajomości wiersza poleceń. Aktualizacja aplikacji także jest obsługiwana.

Funkcje zdalne
Zdalna syrena alarmowa
Opcja włączenia głośnej syreny, która zawsze powraca do maksymalnego poziomu głośności, gdy złodzieje spróbują ją ściszyć. Dźwięk syreny można dostosować (np. nagrywając własny lub wybierając plik dźwiękowy).

Zdalna blokada
W celu ochrony danych użytkownika można zdalnie włączyć blokadę telefonu. Odblokowanie wymagać będzie wprowadzenia hasła określonego przez użytkownika.

Blokada dostępu do ustawień telefonu
Możliwość zdalnego zablokowania menedżera aplikacji i/lub ustawień telefonu.

Zdalny wyświetlacz
Zdalne wysyłanie wiadomości na wyświetlacz do zablokowanego lub niezablokowanego telefonu (np. z informacją o nagrodzie za zwrot urządzenia).

Zdalne lokalizowanie
Zdalne lokalizowanie telefonu za pośrednictwem GPS, sieci bezprzewodowej lub sieci telefonii komórkowej, zapewniające maksymalną dokładność. Możliwości lokalizacji jednorazowej lub ciągłej (automatyczne włączanie GPS na wszystkich telefonach, z odblokowanymi pełnymi prawami dostępu do systemu lub bez, wyposażonych w system operacyjny Android 1.6 do 2.2).

Zdalne czyszczenie pamięci
Opcja zdalnego uruchomienia pełnego, trwałego usunięcia wszystkich danych z telefonu (np. kontaktów, dziennika połączeń, wiadomości SMS/MMS, historii przeglądarki, aplikacji, kont e-mail), włącznie z niezawodnym fizycznym usunięciem danych z wszystkich kart pamięci w telefonach z systemem Android 2.2 i nowszymi (ograniczona funkcjonalność w starszych wersjach).

Zdalne połączenie
Zdalne nawiązywanie połączenia przez utracony telefon z innym numerem użytkownika, przy wygaszonym ekranie, tak aby złodzieje nie mogli tego zobaczyć. Opcja ta umożliwia odsłuchanie, co się dzieje w otoczeniu telefonu.

Zdalne przekazywanie danych
Zdalne włączanie/wyłączanie przekazania lub kopiowania danych połączeń i/lub wiadomości SMS do innego urządzenia. Do zdalnego urządzenia zostaną przekazane dane połączeń, nie zaś samo połączenie. W przypadku wiadomości SMS, są one przekazywane w pełnej formie (polecenie „CC” kopiuje dane także do urządzenia źródłowego).

Zdalne powiadomienie o utracie
Opcja zdalnego wysyłania polecenia „Lost”, wywołującego takie same działania, jak zmiana karty SIM (np. zablokowanie telefonu, włączenie syreny alarmowej lub zablokowanie portu USB). Polecenie „Found” dezaktywuje polecenie „Lost”.

Zdalne wysyłanie wiadomości SMS
Możliwość zdalnego włączenia wysłania przez telefon wiadomości SMS na inny numer telefonu. W ten sposób, nawet jeśli użytkownik zapomni gdzieś swojego telefonu, może nadal odpowiadać na połączenia przychodzące i wiadomości SMS.

Zdalna historia
Możliwość zdalnego wysyłania żądań do dziennika połączeń, listy kontaktów i wiadomości SMS (poszczególne wpisy przekazywane są jako pojedyncze wiadomości SMS, które można jednak filtrować).

Zdalne ponowne uruchomienie
Ponowne uruchomienie telefonu za pomocą polecenia SMS, powodujące zablokowanie telefonu przez żądanie podania kodu PIN karty SIM. (Dostępne tylko w telefonach z odblokowanymi pełnymi prawami dostępu do systemu)

Powiadomienie o niskim stanie akumulatora
Telefon może wysłać powiadomienie o niskim stanie akumulatora do innego urządzenia.

Zdalna zmiana ustawień
Wszystkie ustawienia modułu Anti-Theft można zmienić w sposób zdalny.

Wszystkie te procedury możemy wywoływać za pomocą SMS-ów z telefonu, w którym mamy zaufaną kartę SIM lub też z komputera. Służą do tego odpowiednie komendy. Jeśli ktoś nie chce mieć w telefonie Avasta!, to może go odinstalować, a zostanie sam Anti-Theft
  Profil uzytkownika: criss     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2013-10-17 20:06
no i wszystko G , jak wchodze na google i szukam telefonu to znajduje go , a jak tylko wylacze neta i wi fi to juz go nie znajduje , wiec nic czlowiek nie zrobi

GT-I9100
Registrerades: 29 augusti 2013
Platsen är inte tillgänglig

nie da skasowac ani nic sprawdzic , Tak jak pisalem wystarczy zresetowac tel i zmienic maila w telefonie , i nikt go nie znajdzie i nie skasuje .
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2013-10-17 20:12
Varning för SIM-kortsändring

När någon byter ut SIM-kortet på din mobila enhet är risken stor att personlig information kan stjälas. Med Hitta min mobila enhet meddelas ägaren när SIM-kortet i den mobila enheten har bytts ut. Ägaren får även ett SMS-meddelande med information om att SIM-kortet har bytts ut. SMS:et skickas till det nummer som har angetts för funktionen Lås min mobila enhet.
  Profil uzytkownika: szary     
Forum -> Komputer i człowiek -> Zgubic telefon z Androidem i co dalej?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony