Odwiedzin 37780483
Dziś 806
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Proszę o szczera pomoc..

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorProszę o szczera pomoc..
skkarol


Wpisów: 55
Od: 2013-10-06
2013-10-06 12:06
Witam wszystkich. Mam 18 lat i chciał bym wyjechac do Szwecji po liceum a dokładnie po maturze. Chciał bym wyjechać na studia oraz do pracy, chciał bym studiować zaocznie i pracować w tym samym czasie. Kierunek który mnie interesuje to informatyka na jakimś dobrym uniwersytecie w jezyku angielskim. Wiem ze muszę zdać egzamin TOEFL by się tam dostać. Czy mogł by mi ktoś powiedzieć jak to bedzie z reszta? Tzn z praca, zakwaterowaniem? Ogółem oriętowałem się troche co do wynajęcia pokoju lub mieszkania, ponieważ tzw "schronienie' nie jest darmowe.. Generalnie proszę was o pomoc w tym gdzie najlepiej mam pójść zeby było tanio i dobrze, nie muszę mięć zadnych widoków tylko kuchnię, łazienkę i swój pokój. Cos takiego wychodzi drogo? Proszę mnie nie brac jako amatora, strasznie przykładam się do tego by wyjechać do Szwecji, Sztokholmu. Jak stoi sprawa z praca? Trudno jest ja dostac od pierwszych dni? Trudno jest wyżyc? Trudne są studia? Ogólem proszę was o pierwsze nie zbędne kroki które moglibyście mi polecic wyjeżdzajac do Szwecji w moim wieku.. Chce się sam utrzymac.

Proszę o pomoc!
  Profil uzytkownika: skkarol     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2013-10-06 13:38
Szczerze?

Jestes mlody, wiec wszystko mozliwe...

Wiadomo, ze na poczatek zaplacisz "frycowe", bedziesz musial dupe w troki scisnac, ale maz duze szanse.

Aha, w Szwecji uzywa sie jezyka szwedzkiego, woec sie lepij ucz juz teraz, bo z angielskim, bedzie ciezko...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
skkarol


Wpisów: 55
Od: 2013-10-06
2013-10-06 20:46
Wiem wiem że możliwe ale chciał bym żeby mi ktos powiedział jakie pierwsze kroki zrobic by były one najlepsze..
  Profil uzytkownika: skkarol     
Uma
Göteborg


Wpisów: 184
Od: 2004-11-09
2013-10-06 22:50
http://www.utbildning.gu.s e/education/academic-life/student-service s/language-support/it-faculty/?languageId =100001&contentId=-1&disableRedirect=true &returnUrl=http%3A%2F%2Fwww.utbildning.gu .se%2Fstudent%2Fsprakhandledning%2FIT-fak ulteten%2F
  Profil uzytkownika: Uma     
skkarol


Wpisów: 55
Od: 2013-10-06
2013-10-06 23:03
Dziekuje za linki ale chcę poradę od kogoś kto już przeszedł etap studiowania i pracowania w Szwecji w tym samym czasie, chodzi mi o wskazówki z których mogł bym skorzystać bo nie wiem jak sie do tego zabrac!

Pozdrawiam i dziekuje za każda pomoc!
  Profil uzytkownika: skkarol     
Forum -> Życie w Szwecji -> Proszę o szczera pomoc..
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 13 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony