Odwiedzin 37794930
Dziś 1965
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Znowu czek

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZnowu czek
sonia1980


Wpisów: 10
Od: 2013-09-03
2013-09-05 09:51
Witam,jeśli po wiele temat to z góry przepraszam,ale przy podobnych tematach które znalazłam tu na forum nie doczytałam się nurtujących mnie odpowiedzi.Więc tak,mąż w 2012 r przez kilka miesięcy pracował w Szwecji,po czy wrócił na stare śmieci.Tak jak wszystko powinno się odbyć,rozliczył się w Skatteverket. Nie posiadał szwedzkiego konta więc w deklaracji podał nasz polski adres.27 sierpnia przyszło do niego pismo ze Skat,o ile zdążyłam się zorientować jest to szczegółowe rozliczenie z informacją o zwrocie nadpłaconego podatku.I właśnie ,kochani czek przyjdzie w osobnej korespondencji? jeśli tak to kiedy mogę się go spodziewać ,dodam że pismo ze Skat zostało wysłane 5 sierpnia a doszło tak jak wspomniałam dopiero 27,no i jeszcze kwestia realizacji tego czeku,może ktoś z Was miał podobny problem i orientuję się ,czy jest możliwość zrealizować go w Polsce? doszły mnie słuchy że Nordea się tym zajmuje ale kiedy zadzwoniłam do banku ,miła pani powiedziała mi że oni nie realizują czeków ze skandynawskich US. Zgłupiałam,dlatego bardzo proszę jeśli ktoś wie coś na ten temat o podpowiedz jak to wygląda naprawdę. Z góry dziękuję :_)
  Profil uzytkownika: sonia1980     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2013-09-05 11:24
Te czeki kiedys (i pewnie dalej) to nie byly czeki bankowe, tylko takie wlasnie smieszne co tylko w Szwecji mozna bylo uzyc.
  Profil uzytkownika: kajetan     
ona_i_on


Wpisów: 192
Od: 2009-04-20
2013-09-05 11:58
mój szwagier dostał najpierw takowe rozliczenie ze Skattu a teraz, 2 dni temu przyszedł mu czek. Kwotę podał mi w złotówkach wiec podejrzewam ze nie będzie żadnego problemu.
Niestety na ten moment nie mam wglądu jak ten czek wygląda.
  Profil uzytkownika: ona_i_on     
sonia1980


Wpisów: 10
Od: 2013-09-03
2013-09-05 12:07
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.No cóż,nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie wyglądać listonosza
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: sonia1980     
sonia1980


Wpisów: 10
Od: 2013-09-03
2013-09-10 12:52
Witam ponownie , nadal czekam na zwrot podatku w postaci czeku,czas leci,rozliczenie dawno przyszło ,zaczynam się denerwować,może ktoś z Was kochani forumowicze orientuję się czy to zawsze się tak odbywa bo zaczynamy się niepokoić.Niestety nie znamy języka żeby zadzwonić do Skatteverketi dowiedzieć się dlaczego nadal nic do nas nie dotarło.
  Profil uzytkownika: sonia1980     
Forum -> Życie w Szwecji -> Znowu czek
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Röjare-Huggare (Sundsvall)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


Sklepy Budowlane
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony