Odwiedzin 37780704
Dziś 1027
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - PIESEK Z POLSKI

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPIESEK Z POLSKI
ina25


Wpisów: 55
Od: 2009-11-24
2013-07-07 10:32
  Profil uzytkownika: ina25     
ina25


Wpisów: 55
Od: 2009-11-24
2013-07-07 10:37
WiTAM! czy ktos mi moze doradzic jakie przepisy obowiazuja odnosnie przywiezienia szczeniaka z polski do szwecji?Zarezerwowalam pieska yorka ktory przekraczajac granice do szwecji bedzie mial 5 tygodni ,bedzie mial paszpor chipa i bedzie odrobaczony,bedzie tylko bez szczepienia przeciwko wsciekliznie poniewaz jes za maly?
  Profil uzytkownika: ina25     
Martin85


Wpisów: 165
Od: 2009-09-04
2013-07-07 11:07
do tej pory trzbea bylo miec szczepienia przeciw wsciekliznie i badania przeciwcial czy cos takiego, ktore robi sie po pol roku od szczepienia. Ostatnio slyszalem, ze ponoc juz tego nie wymagaja wiec radze poszukac ale ryzykowac i brac pieska nie warto.
  Profil uzytkownika: Martin85     
ina25


Wpisów: 55
Od: 2009-11-24
2013-07-07 11:17
a gdzie moge konkretnie znalezc takie informacje
  Profil uzytkownika: ina25     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-07-07 11:33
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
ina25


Wpisów: 55
Od: 2009-11-24
2013-07-07 11:37
u psa nastepne szczepienie w 5 tym miesiacu,wiem ze temat byl walkowany na forum ale sa to stare wpisy a przepisy sie zmieniaja
sama nie wiem gdzie uzyskam konkretnych informacji
  Profil uzytkownika: ina25     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-07 11:39
http://www.jordbruksverket .se/amnesomraden/djur/resorochtransporter /hundarkatterochillrar/hundarkatterochill rarinforsel.4.6f9b86741329df6fab480001246 .html
  Profil uzytkownika: darsim     
ina25


Wpisów: 55
Od: 2009-11-24
2013-07-07 11:49
darsim,dziekuje bardzo za linka
  Profil uzytkownika: ina25     
marcelina76


Wpisów: 40
Od: 2013-06-27
2013-07-07 16:35
5 tyg? A nie obowiazuje zasada 12 tak jak tu na miejscu? Zeby sciagnac tu mojego kociaka to cala procedura miala trwac 4 miesiace. Dowiedz sie wszystkiego najlepiej w jakiejs dobrej lecznicy w PL, gdzie robia wszystko poczawszy od paszportu , badan i szczepien niezbednych. U mnie bylo to na tyle skomplikowane, ze z gory mi powiedzieli ze poczekam sobie nawet do trzech miesiecy na wyniki - pobrali krew kociakowi zaraz po tym jak wyslali poprzednia partie do badania. Zbierali po 100 probek wiec to moglo troche potrwac... Probki wysylali do Berlina. Kotek pojechal na wakacje do mojej siostry do Berlina i tam bez zadnych problemow w ciagu 1 miesiaca mial w paszporcie wbite wszystko co bylo potrzebne do przywozu tu na miejsce. Ale to bylo kilka lat temu wiec moze zasady sie zmienily.
  Profil uzytkownika: marcelina76     
mini-mini
Stockholm


Wpisów: 106
Od: 2011-03-14
2013-07-07 17:02
Witam, miesiąc temu przywiozłam z PL szczeniaczka 5 tyg.i podaje obowiązujące na dzie dzisiejszy przepisy musi być:
-paszport
_książeczka zdrowia i szczepiń pieska Międzynarodowa
odrobaczenie podane przynajmniej tydzien wczesniej od wyjazdu za granice
_szczepienie przeciwko wściekliżnie dla takiego maluszka jest to znacznie droższa szczepionka sprowadzana zza granicy pogadaj o tym z weterynarzem moja Kikusia taką dostała
nie ma juz kwarantanny ani badania przeciwcial
_no i oczywiście czip lub tatuaż
na prom musisz wykupić kabinę specjalna bez wykladziny dywanowej tylko z linoleum. Ot cala filozofia



  Profil uzytkownika: mini-mini     
ma_ruda


Wpisów: 23
Od: 2011-09-26
2013-07-07 17:34
Z tego co ja wiem (a jestem na bezaco, bo tez mam zarezerwowanego szczeniaka w Polsce) sprawa wyglada nastepujaco:
- w 8 tygodniu pierwsze szczepienie
- w 12 tygodniu nastepne
Potem ok tydzien po drugim szczepieniu musi sie odbyc szczepienie przeciwko wsciekliznie.
Kilka dni po tym szczepieniu pobiera sie psu krew i czeka na wynik badanie i dopiero mozna wyrobic paszport i przewiezc psiaka do Szwecji.
Takie informacje mam od weterynarza, do ktorego dzwonilam pytajac jak przebiega taki proces.
  Profil uzytkownika: ma_ruda     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-07-07 19:04
5 tygodniowy szczeniak? na targu go kupilas? To nienormalne, taki szczeniak powinien byc w tym wieku przy matce!
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Aby sorell


Wpisów: 11327
Od: 2010-04-16
2013-07-07 19:23
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2013-07-07 20:24
W Szwecji zabronione jest kupowac psa ponizej 8 tygodni i jest ku temu oczywiscie sporo powodow, m.in wlasnie dlatego, ze pies nie powinien byc odstawiany od matki i miotu przed uplywem tego czasu. Wplywa to potem m.in. na psychike psa. Ty bierzesz sobie 5-tygodniowego. Ok.

O jakim ubezpieczeniu myslalas dla psa? W Szwecji doradzam miec ubezpieczonego psa od dnia 1. gdyz koszty weterynarza dla nieubezpieczonego psa sa w zasadzie wieksze niz lekarza dla nieubezpieczonych ludzi. Polecam Agrie, im mlodsze szczenie tym wiekszy rabat.

Jesli chodzi o ubezpieczeniu na wscieklizne, to sa 3 rodzaje zatwierdzone w Szwecji (uzycie innych sprawi ze masz psa nielegalnie), poczytaj sobie o tym: http://www.jordbruksverket .se/amnesomraden/djur/resorochtransporter /hundarkatterochillrar/hundarkatterochill rarinforsel/inforselfraneu.4.5075e8613206 79518380006989.html

Potem musisz go zglosic tutaj, aby pies byl zarejestrowany, jest to Twoj obowiazek: http://www.jordbruksverket .se/amnesomraden/djur/olikaslagsdjur/hund arochkatter/hundregistret.4.207049b811dd8 a513dc8000442.html

//M. (wlascicielka Goldena)
  Profil uzytkownika: meghann     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2013-07-07 22:47
mialam na mysli oczywiscie szczepionke na wscieklizne a nie ubezpieczenie, przepraszam za pomylke.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-07 22:57
to moze psa nie wpuszcza przez te tygodnie i kosztami obciaza
trzeba zadzwonic zapytac
  Profil uzytkownika: darsim     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2013-07-08 06:35
Piesek, zeby wjechac do Szwecji musi miec id-czip, szczepionke na nosowke, byc odrobaczony, posiadac paszport oraz szczepienie na wscieklizne. Szczepionke podaje sie w 12 tygodniu a potem piesek musi byc w kwarantannie przez 21 dni - reasumujac zwierzak musi miec conajmniej 15 tygodni, zeby legalnie wjechac do Szwecji. Mozna wystapic o dyspense do jordbruksverket i przywiezc mlodsze zwierzaki bez szczepienia na wscieklizne ale to dotyczy tylko krajow wolnych od wscieklizny - niestety Polska sie do takich krajow nie zalicza.
  Profil uzytkownika: Siobhan     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-07-08 07:15
Jest dokladnie tak jak podala Siobhan.
Dobry hodowca Yorkow nie odda szczeniaka przed 12 tz. Potem szczepienia i kwarantanna 21 dni. Dopiero wtedy wydaja paszport. Tak przynajmniej bylo w zeszlym roku, kiedy ja kupowalam psa. Przewozenie go wczesniej, bez paszportu to troche ryzyk-fizyk. Albo sie uda, albo nie.
  Profil uzytkownika: dankom     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-08 07:19
Przewozenie go wczesniej, bez paszportu to troche ryzyk-fizyk. Albo sie uda, albo nie."

raczej sie nie uda
kwarantanna i koszty
  Profil uzytkownika: darsim     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-07-08 07:38
Ja kupowalam psa w SE, w 12 tz, ze wszystkimi WTEDY mozliwymi papierami i musialam go tylko przetransportowac ze Stockholmu do Skåne. Wtedy akurat pasowalo mi leciec do Cph i przez most. Znajomy celnik kategorycznie mi to odradzil. Ze wzgledu na problem z nielegalnym handlem zwierzetami, celnicy sa na nie bardzo wyczuleni.
  Profil uzytkownika: dankom     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-07-08 07:46
Jeszcze jest pytanie czy jak sie nawet uda, to czy nie bedzie problemu z rejestracja takiego psa. Ja tam nie wiem, ale chyba trzeba podac skad jest pies, a skoro z zagranicy, to jak tu przyjechal i z jakimi papierami. Wtedy moze moga byc problemy..... Warto to tez sprawdzic - co potem, kiedy sie "uda"....
  Profil uzytkownika: dankom     
nr1


Wpisów: 45
Od: 2010-08-23
2013-07-08 16:00
Dziwne te przepisy W tamtym roku w maju kupiłam w PL yorka, który miał 3 m-ce, z tego co wiem młodszych nie można tutaj przewozić (tak powiedział weterynarz), dostał szczepionkę przeciw wściekliźnie i za tydzień już wracaliśmy tutaj. Celnik nam skontrolował paszport psa i nic nie mówił, że jakaś kwarantanna obowiązuje po szczepieniu. Tym bardziej szczepienie na nosówke, albo jakieś badanie krwi.. Skąd wy bierzecie tych lekarzy-naciągaczy. W tym roku też byliśmy w maju w PL, piesek dostał szczepionkę przeciw wściekliźnie w środę a w sobote już byliśmy w Szwecji. Jak tylko zjechaliśmy z promu- była kontrola, celnik wziął paszport psa gdzieś tam zadzwonił czy wszytkie szczepionki mamy ok i tyle. Powiedział tylko, że wszystko jest w porządku z paszportem.
  Profil uzytkownika: nr1     
nr1


Wpisów: 45
Od: 2010-08-23
2013-07-08 16:10
Reasumując wszystko.. Pomijając przepisy.. Co to za pseudo hodowca, który oddaje szczeniaka już w 5tyg? Jeśli ktoś bardzo chce mieć psa z milości do tych zwięrząt a nie tylko jako "zabawkę" dla swoich dzieci czy coś w tym stylu to nie zrobi krzywdy temu szczeniakowi i po prostu go nie weźmie. Ot takie moje zdanie!
  Profil uzytkownika: nr1     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2013-07-08 18:09
nr1 kwarantanna obowiazuje tylko po pierwszym szczepieniu jesli powtarzasz szczepienie w ciagu 1 roku (w przypadku psow - zalezy od szczepionki i przepisow obowiazujacych w danym kraju [np. w Polsce szczepionka dla psa jest uznawana za wazna rok czasu a w Szwecji ta sama szczepionka uznawana jest za wazna 3 lata]) to nie musisz trzymac pieska w kwarantannie - zreszta sama kwarantanna polega tylko na tym, ze zwierzak w ciagu 21 dni od pierwszego szczepienia nie moze jechac za granice. Zobacz dokladnie w twoim paszporcie na date szczepienia i przypomnij sobie kiedy jechalas - wiem, ze wielu weterynarzy we wspolpracy z hodowcami fifluje datami tak, zeby zwierzaki byly gotowe do wyjazdu wtedy kiedy kupcowi pasujea nie wtedy kiedy zwierzak rzeczywiscie jest gotowy.
Tak. btw to nie lekarze-naciagacze ludzi naciagaja na wydatek tylko przepisy - ktos wyzej podal link z obowiazujacymi zasadami dla importu psow/kotow/fretek z jordbruksverket. I szczerze powiem, gdyby wszyscy w Polsce stosowali sie do panujacych przepisow i szczepili swoje zwierzeta tak jak trzeba to moze nie mielibysmy teraz problemow z przewozeniem zwierzat z PL do SE bo Polska moglaby byc krajem wolnym od wscieklizny ale dopoki ludzie kupuja zwierzeta z bazaru, na ktore nie maja pieniedzy i nawet nie sa w stanie zapewnic odpowiednich szczepien to tak mamy...
  Profil uzytkownika: Siobhan     
beti.got


Wpisów: 25
Od: 2011-07-09
2013-07-09 16:34
Przedewszystkim uwazam,ze powinnas dobrze obejzec miejsce z ktorego kupujesz psa-rzaden NORMALNY hodowca ( bo rozumiem,ze to hodowla skoro rasowy-york)nie wypusci szczeniaka wczesniej niz 8 tygodni- to jest chore!!!Taki pies jest za maly!Na granicy mozesz miec problem jezeli ktos Cie zlapie i nie daj Boze jeszcze zabiora i uspia psa!Jezeli jestes odpowiedzialna osoba to radze przemyslec tak wczesne zabranie psa.W Polsce jest tysiace "pseudohodowli" w ktorej suki sa traktowane jak fabryka do wydawania szczeniakow,ludzie robia business,bo takie osoby jak Ty kupuja bo taniej!Tysiace psow szuka domow w Polsce przez takich hodowcow przykre czytac,ze ktos moze nawet myslec o zabraniu 5 tygodniowego psa!
  Profil uzytkownika: beti.got     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2013-07-13 22:02
Rok temu przywiozlam szczeniaka do Se,fakt byl starszy ,6 miesieczny,musial miec chip,paszport,odrobaczenie ,obowiazujace szczepienia,odpowiednie do wieku szczeniaka,a m.in.przeciw wsciekliznie,zamowiony rodowod exportowy,bo inaczej nie mozna tu psa zarejstrowac ,czy ubezpieczyc.W marcu 2013 minal rok od szczepienia przeciw wsciekliznie,zamowilam wizyte u weterynarza,zeby zaszczepic psa,stwierdzono,wg Se
przepisow,ze jezeli nie wyjezdzam z psem za granice,to on nie musi byc szczepiony przeciwko wsciekliznie,tylko wtedy jesli planuje wyjazd,to najpozniej 2 tyg przed wyjazdem trzeba go zaszcepic od wscieklizny,natomiast dostal jakas inna szczepionke kontunuacje,nie pamietam co to bylo,w marcu 2014 bedzie znowu szczepiony ale jakas wieksza dawka.
Co do wieku szczeniaka 5 tyg.radze sie wstrzymac i poczekac te 3 dodatkowe tyg. i dac piesiowi pobyc przy mamie,rozumiem plany urlopowe itp.ale pieski to nie zabawki tylko czujace,wrazliwe stworzenia!!!
  Profil uzytkownika: petitka18     
prababcia


Wpisów: 1822
Od: 2012-10-21
2013-07-13 22:27
Dlaczego kupujecie pieski w Polsce?
Sa Bardziej wartosciowe? Skoro tyle z tym problemow?
  Profil uzytkownika: prababcia     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-07-14 06:07
Bo sa tansze! Tu York kosztuje 15 tys. W PL kupisz juz nawet za 3-5 tys (bez rodowodu)... A slyszalam, ze na bazarach sa jeszcze tansze...
  Profil uzytkownika: dankom     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2013-07-14 12:37
Osobiscie planowalismy kupic tu pieska,ale podczas urlopu w Pl spotkalismy pania,ktora ublagala nas aby kupic od niej psa,juz mial 6 miesiecy i byl taki biedny,nikt go nie chcial bo najslabszy z miotu i sie nie nadawal na wystawy,mnie chodzilo o towarzysza ,a nie jakiegos championa z medalami,wiec mamy naszego piesia z PL,co do ceny jest roznica duza,ale tu kupujac juz ma sie wszystkie papiery ok i ubezpieczenie,wiec cos za cos.Moj jamniczek i tak jest bezcenny ,nastepny moj piesio bedzie tez z Pl,tylko ze ze schroniska,odwiedzilismy jedno ,serce sie kraje,
czlowiek by chcial uszczesliwic wszystkie ,ale sie nie da,podarowalismy tylko wor karmy i ze lzami w oczach opuscilismy schronisko,jest tyle psiakow do adopcji,trzeba je ratowac.PAMIETAJ:PIES TO NIE ZABAWKA!!!
  Profil uzytkownika: petitka18     
kaczubek
Holmeja


Wpisów: 46
Od: 2013-05-26
2013-07-14 13:53
Mini -mini odrobaczyc psa musisz nie pozniej niz 48 godzin do momentu kiedy przekroczysz granice reszta sie zgadza ja przywiozlem swojego psa w niedziel€ tydzien temu tyle tylko ze to juz dziesieciolatek nie wiem jak to wszystko dziala w przypadku szczeniakow
  Profil uzytkownika: kaczubek     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-07-21 18:15
Macie pieski z tej hodowli?

http://wiadomosci.wp.pl/ka t,1019393,title,Kilkadziesiat-yorkow-stlo czonych-w-klatkach-w-hodowli-w-Lomiankach ,wid,15830797,wiadomosc.html
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Forum -> Życie w Szwecji -> PIESEK Z POLSKI
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony