Odwiedzin 37783202
Dziś 3525
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Błąd Lekarski.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBłąd Lekarski.
mati89


Wpisów: 1
Od: 2013-07-01
2013-07-01 19:00
Mam na imie Mateusz jestem z okolic Malmo. Na początku tego roku miałem wypadek młody szwed potrącił mnie na pasach gdyby nie to że byłem z kolegami to nie wiem jakby sie to skonczyło bo straciłem przytomnosc. Koledzy zatrzymali kierowce tego auta i wezwali pogotowie. Z rozcietym czołem i mocno poobijany trafiłem do szpitala w Lund, gdzie zrobili mi wszystkie badania(po 3 nocach spędzonych w szpitalu wypuścili mnie do domu bo stwierdzili ze wszystko jest ok) i okazało sie że mam guza mózgu który nie jest spowodowany tym wypadkiem gdyż guz miał juz 35mm wielkości(guz nie był złośliwy). Główny neurochirurg w tym szpitalu powiedział mi że chce mnie operować. Miesiąc pozniej doszlo do operacji, wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że lekarze otworzyli mi głowe NIE Z TEJ STRONY co potrzeba. Po upływie około 2 godzin lekarz zorientował się że to nie ta strona, zaszyli mnie i zaczeli operować właściwą strone. Operacja która miała trwać 7 godzin trwała 15 godzin. Dostaje mnóstwo popierów do wypełniania nie wiem co mam z tym wszystkim robić, mógłby ktoś pomóc z tymi papierami i załatwianiu spraw związanych z wypadkiem????
  Profil uzytkownika: mati89     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-02 10:38
Napisales tytul tematu: Blad lekarski a wlasciwie chodzi Ci o pomoc w wypelnianiu formularzy i zalatwianiu spraw zwiazanych z wypadkiem.
Domyslam sie, ze formularze dotycza odszkodowania a skoro jest ich mnostwo to widocznie mozesz je dostac z roznych instytucji.
Jesli moge Co cos doradzic to zwroc sie o pomoc
do kuratora w szpitalu (sjukhuskurator) i Patientnämnden a jesli oni Ci jej odmowia to daj ogloszenie tu na Bazarze, ze poszukujesz kogos z Malmö, zeby Ci w tym pomogl.
Co prawda tam sa ogloszenia o udzielaniu pomocy w zalatwianiu spraw urzedowych ale tylko od osob, ktore mieszkaja w Sztokholmie.
http://www.poloniainfo.se/ bazar/ogloszenia-w-szwecji/8/uslugi-oferu je
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-07-02 10:55
Czyżby to to? W Lund często popełniają błędy:
http://www.dagensmedicin.s e/nyheter/opererade-fel-sida-av-huvudet/

Odszkodowanie za błąd lekarski w tym kraju praktycznie nie istnieje. Lekarze popełniają błędy taśmowo ale nie są pociągani za to do odpowiedzialności - przeciwnie, ich błędy są skrywane przed opinią publiczną. Pacjent nie ma prawa np. sprawdzić czy jego lekarz popełniał jakieś błedy, mimo że informacje te są dostępne w specjalnej bazie danych.

Lekarz w Szwecji może być dotkliwie ukarany jedynie za
a) seks z pacjentem
b) nieuzasadnione wypisywanie narkotyków lub spirytusu.
W innych przypadkach dostanie najwyżej nic nie znaczące "ostrzeżenie" - i rzeźnikuje sobie dalej.
  Profil uzytkownika: mabr     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-02 11:45
Poszperalam troche w internecie i widze, ze sie nie myslilam przypuszczajac, ze kurator w szpitalu i patientnämnden moze ci pomoc:
"Du kan få hjälp av kurator eller patientombud vid det sjukhus eller den mottagning som behandlat dig. Du kan också få hjälp av patientnämnden/förtroendenämnden i ditt landsting. Här hittar du kontaktuppgifter till Sveriges landsting och regioner."
Tam jest rowniez napisane o tym jak wypelnia sie ten formularz:
"Hur fyller jag i skadeanmälningsblanketten?
I skadeanmälan ska du skriva:
•var och när du vårdades när skadan inträffade
•vilken personskada du vill anmäla
•av vilken orsak du sökte vård
•vilken slags behandling eller vård som du fick vid det aktuella tillfället och när den gavs.
Uppge vilket sjukhus som du har vårdats på och klinikens namn så att vi vet varifrån vi kan begära in journaler.
Har du behandlats eller undersökts på flera kliniker för den skada du anmäler, behöver vi veta det också. Vi vill i så fall också ha adressen till eventuella privata vårdgivare och vårdcentraler som du har varit i kontakt med i samband med den anmälda skadan.
Kom ihåg att underteckna skadeanmälan innan du skickar in den. En skadeanmälan som skickas in utan dina underskrifter kan inte behandlas."
http://www.patientforsakri ng.se/Fragor-svar.html
Ale to jest tylko czesc spraw do zalatwienia bo z tym sa zwiazane rozne inne ubezpieczenia.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2013-07-02 15:57
To nalezy zglosic do Lex Maria :

http://www.skane.se/sv/Web bplatser/Skanes-universitetssjukhus/sus-p ressrum/Lex-Maria/

Ale ja przypuszczam ze oni robia to sami sobie z urzedu ...tak jak np policja zameldowuje sie till granskning ...
  Profil uzytkownika: skoczek     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2013-07-02 16:26
Przeczytaj pierwsze zdanie z linka, który podajesz.
Tylko szpital może cokolwiek zgłosić do Lex Maria.
Wynikiem będzie ewentualne "upomnienie" lub najwyżej "ostrzeżenie" o którym pisałem wcześniej. I nic poza tym.

Natomiast z LÖF warto spróbować. Oni co prawda zwracają tylko rzeczywiste koszty takie jak zwiększone koszty leczenia i utrata zarobku, a w niektórych przypadkach "zadośćuczynienie" w szokującej wysokości 2300 kr za każdy miesiąc chorobowego. Lepsze niż nic.
  Profil uzytkownika: mabr     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-02 18:49
miales duzo szczescia w tym wszystkim i troche pecha zarazem.

wazne ze zyjesz i bedziesz zdrowy

co do lekarzy w Szwecji i ich odpowiedzialnosci
to jest tak jak Mabr tu juz napisal
niestety

zreszta chyba tylko w USA lekarz boji sie popelnic blad
zeby go z torbami nie puscili
musi placic wysokie ubezpieczenia

w innych krajach odpowiedzialnosc lekarzy jest dosc symboliczna
Szwecja nalezy do krajow gdzie w zasadzie lekarz nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci
poza ostrzezeniem

co pewnie splywa po nim jak po kaczce

  Profil uzytkownika: darsim     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-07-02 19:45
watpie ze ktos sie wogole orientuje jak operacje sa przeprowadzane???? hirurg lub pielegniarka 1 dzien przed operacja robi znak na rece ,nodze czy na glowie ,tylko po to zeby sie nie pomylic,pacient dla hirurga to jak tasma produkcyjna ,operuje moze 5-10 osob dziennie ,wystarczy ze ten znak(krzyzyk) byl umieszczony na granicy operacji i doszlo do pomylki,pomylki sie zdarzaja,najwazniejsze ze zorietowali sie i wszystko jest w porzadku,nie ma co panikowac .wyglada na to ze chcesz sie zemscic .darsin nie przesadzaj z tym usa filmow sie naogladales,tyle samo tam wygrasz co w polsce,mateusz a moze te papiery dotycza tej pomylki? nikt tobie tutaj niepomoze poki nie widzi sie papierow ,moze ktos bliski co moze tobie pomoc?????? powodzenia
  Profil uzytkownika: black sabbath     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-02 20:00
pacient dla hirurga to jak tasma produkcyjna ,operuje moze 5-10 osob dziennie "


chyba ci sie z wojna swiatowa pomylilo

skad ty czlowieku te glupoty bierzesz?
masz jakies zrodlo?
podaj
Bog cie natchnal czy oswiecenie miales?

cytat
Totalt antal operationer under perioden var 783. Den totala operationstiden för dessa var 963 timmar. Totalt antal läkararbetstimmar under perioden var 7827. Andelen tid för operation, ”knivtid”, av den totala arbetstiden var 12,3 %.
http://www.s-info.se/page/ blogg.asp?id=1465&blogg=16378
  Profil uzytkownika: darsim     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-07-02 20:10
Mati mial szczescie, bo przynajmniej wyszedl z tego caly. Znajomej syn byl operowany jako 7-latek w szpitalu dzieciecym AL. Pierwsza operacje lekarz schrzanil, nie dal poprawic innemu i .... kolejna poprawka wydal na dzieciaka wyrok smierci. A w sadzie rodzice uslyszeli, ze takie powazne operacje na dzieciach robi sie....uwaga! ....NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC!
A jesli chodzi o US, to w branzy meza facet za odszkodowanie od szpitala za zle zlozona noge i ponowna jej operacje, kupil konkurencyjna firme!
To tyle na ten temat.
  Profil uzytkownika: dankom     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-07-02 20:12
jesli twoje wiadomosci pochodze z s-info to napewno """prawda" ?????????pacjent dla hirurga to( producja )kazdy hirurg tobie to powie ale po cichu.chodzi mnie tylko o to ze bledy sie zdarzaja nic wiecej.jaka jest roznica jak elektryk zle podlaczy instalacje i zabije czlowieka???
  Profil uzytkownika: black sabbath     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-02 20:25
black
podaj jakiekolwiek zrodlo twoich rewelacji

nie zmyslaj
nie masz zadnego pojecia na ten temat jak i na zaden inny temat
przynajmniej ja tego nigdy nie zauwazylem
  Profil uzytkownika: darsim     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-07-02 20:25
Bledy moze popelnic kazdy. Nawet lekarz. Ale zbiorowe miganie sie od odpowiedzialnosci, zrzucanie winy na pacjenta lub jego opiekunow, zostawianie pacjentow na lodzie itp to juz zupelnie inna sprawa!
  Profil uzytkownika: dankom     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-02 21:05
Antal operationer Antal op timmar Timmar per op
Överläkare 94 188 2
Avdelningsläkare 128 201 1,7
ST-läkare 117 173 1,4

Tabell 1. Medelvärden för antal operationer per år, antal operationstimmar och operationernas längd för olika kategorier av kirurger. Data från åren
1996–2000 i Linköping.


to zrodlo cie zadowala?
zebys rozumial cyfry
srednio lekarz naczelny mial 98 operacji rocznie
co dalo 188 godzin operacyjnych rocznie
co daje srednio 2 godziny na operacje
dane szpitala w Linköping lat 1996- 2000

http://www.google.com/url? sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&ved =0CEsQFjADOAo&url=http%3A%2F%2Fbeta.svens kkirurgi.se%2Findex.php%2Futbildning%2Fit em%2Fdownload%2F417&ei=fyHTUYqLE6X44QS2lo DABw&usg=AFQjCNFVhmIdT3kp9iVoQRNPXWoyVwzI 4w&sig2=QdoNFED8TRjFNyOQMR-57g&bvm=bv.487 05608,d.bGE


przeczytaj kilka razy zebys zrozumial

i nie pisal idiotyzmow
jezeli to jest mozliwe?
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-02 21:14
watpie ze ktos sie wogole orientuje jak operacje sa przeprowadzane????"


na pewno ty nie nalezysz do tych co sie orientuja

naczytales sie brukowcow z czasow 1 wojny swiatowej i na ich podstawie budujesz swoj obraz rzeczywistosci

w sumie to
pozalowania godne
tyle ze
nie wprowadzaj zamieszania i dezorientacji bo sie tym brzydze
nic do ciebie
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-02 22:51
Mati89,
czuje, ze masz szczescie bo twoim tematem zainteresowala sie dankom a ona jest z okolic Malmö i chyba bedzie chciala ci pomoc w wypelnianiu formularzy i zalatwianiu spraw zwiazanych z wypadkiem.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-07-03 17:26
dankom ty nie piernicz pierdol,,,,napewno to bylo tak ze rodzice dostali propozycje operacji z zastrzezeniem ze moze sie nieudac(moze nie bylo innej mozliwosci) dla mnie lekarz ktory jest nieodpowiedzialny to ten kto jest w pracy nagrzany,lub zje---y,u Matti napewno pielegniarka odwrocila zdjecie reng,,odwrotnie,kto chcialby pracowac 7 godzin extra ?????? .co do dankon tylko jechac do USA i lamac sobie nogi(daj sobie siana ,napewno gdziesz uslyszla i jeszcze dodalas.,kazda operacja jest ryzykowna nawet prosta z wygladu,wiekszosc z was wsiada codziennie do auta i nie mysli o tym ze ryzyko smierci w aucie jest 30 razy wieksze niz w samolocie,polacy powinni nauczyc sie nie przesadzac i osodzac na 1-lub dwoch przypadkach,
  Profil uzytkownika: black sabbath     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-07-03 19:04
Tak, BS, wszystko jest zmyslone, a mi i innym na tym forum placa za oczernianie szwedzkiej sluzby zdrowia. I intetes sie kreci
  Profil uzytkownika: dankom     
dankom


Wpisów: 4278
Od: 2003-01-28
2013-07-03 19:10
BS - Dziecko mialo (ma) powazna chorobe jelit, ktora jest uciazliwa ale sama w sobie nie jest smiertelna. Lekarz doprowadzil do perforacji jelita - dwukrotnie. Jesli jestes tak obeznany w temacie to nie musze ci wiecej nic tlumaczyc.
"Nie szkodzic!" - czyz nie taka jest zasada lekarzy? A jesli juz "zaszkodzic" to przynajmniej powinno sie brac za to odpowiedzialnosc...
  Profil uzytkownika: dankom     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-03 20:36
Matti napewno pielegniarka odwrocila zdjecie reng,,odwrotnie,kto chcialby pracowac 7 godzin extra ??????"


pewnie specjalnie to zrobila zeby za nadgodziny dostac dodatek
moze jej brakowalo do czegos pieniedzy......
  Profil uzytkownika: darsim     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-07-04 11:30
Ola napisala-
"Jesli moge Co cos doradzic to zwroc sie o pomoc
do kuratora w szpitalu (sjukhuskurator) i Patientnämnden a jesli oni Ci jej odmowia to daj ogloszenie tu na Bazarze, ze poszukujesz kogos z Malmö, zeby Ci w tym pomogl.
Co prawda tam sa ogloszenia o udzielaniu pomocy w zalatwianiu spraw urzedowych ale tylko od osob, ktore mieszkaja w Sztokholmie."

Zeby wypelnic prawidlowo takie dokumenty, to trzeba wiedzic jak to sie robi. Nie wystarczy znac szwedzki (bo mieszkam tutaj 5 lat...na stale)

Od dwoch dni walcze, zeby odkrecic efekty takiej "bazarowej" pomocy
coprawda w zupelnie innej sprawie, ale rownie waznej...o ile nie wazniejszej.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-04 13:55
Skoro tak to przepraszam, ze dalam zla rade ale na swoje wytlumaczenie moge tylko napisac, ze nie wiedzialam o tym, ze na Bazarze nie oferuja pomocy osoby, ktore potrafia wypelnic formularz i zalatwic sprawy zwiazne z wypadkiem.
Ale teraz juz wiem, ze tylko Ronj@ moze pomoc i darsim bo on tu pisal, ze zna prawo lepiej od adwokata.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-07-04 14:08
Ola, nie dalas zlej rady. Poprostu do wypelniania takiego typu dokumentow, trzeba sie naprawde znac. Nawet zwykle zwolnienie lekarskie jest nieraz nieuznawane, bo lekarz cos pominal w opisie choroby, czy zamierzonej rehabilitacji.

Nie musisz byc spydig. Ja nie uwazam, ze potrafie pomoc w takich sprawach, tylko akurat jestem w takiej sytuacji, ze borykam sie z problemmem stworzonym dzieki pomocy postronnej osoby oglaszajacej sie na forum.
Nie borykam sie z tym z mojej dobrej woli, tylko sluzbowo.

W sprawie autora tematu nigdy bym sie nie odwazyla polegac na kims kto "zna szwedzki i realia szwedzkie" jak sami Szwedzi wala glowa w mur z bezsilnosci wobec "realiow".
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-04 15:15
jak Ronj@ napisala wczesniej
fk nje uznaje zwolnien bo sa zle napisane orzez lekarzy
wypelnic faki druk piwinna osoba ktora wie jak to sie robi
i nie chodzi tu o znajomosc szwedzkiego tylko o znajomosc druku i wymagan

nie zrobi tego osoba ktora go wczesnjej na oczy nie widziala

jesli chodzi o znajomosc prawa nie mam kompleksu wobec adwokata szczegolnie prawa pracy bo wiele lat sie tym zajmowalem
teraz mnjej ale staram sue nie wychodzic z wprawy
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-04 16:54
Ronj@
ja tez uwazam, ze po to zeby pomagac to trzeba to umiec i nie mam watpliwosci co do Twojego wpisu, ze:
"Od dwoch dni walcze, zeby odkrecic efekty takiej "bazarowej" pomocy"
ale nie uwazam, ze jesli ktos z Bazaru zaszkodzil zamiast pomoc to znaczy, ze kazdy co sie tam oglasza lub odzywa na ogloszenie tez nie potrafi pomoc.

Co do wpisu darsima to musze przyznac, ze to jest godne podziwu, ze on wie, ze mati89 jest ubezpieczony w Szwecji ( ma persnr albo karte EKUZ) i musi wypelniac jakies formularze do FK.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-04 17:59
Co do wpisu darsima to musze przyznac, ze to jest godne podziwu, ze on wie, ze mati89 jest ubezpieczony w Szwecji ( ma persnr albo karte EKUZ) i musi wypelniac jakies formularze do FK."

Ola, Ola

dedukcja
przeczytaj uwaznie pierwszy wpis
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-04 18:03
lekarz w Szwecji nigdy by go nie operowal
gdyby nie bylo bezposredniegio zagrozenia zycia i nie byl ubezpieczony w Szwecji
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-04 19:09

Przeczytalam jego wpis i musze przyznac, ze slusznie sie domyslasz, ze on ma ubezpieczenie bo mial operacje nie od razu po wypadku tylko po miesiacu.
No ale popatrz darsim jak oni szybko operuja w tej wg Ciebie zasranej Szwecji gdzie nic nie funkcjonuje. Operowali go po miesiacu od wykrycia guza i to mimo, ze ten guz nie byl zlosliwy.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-04 19:15
Co do wpisu darsima to musze przyznac, ze to jest godne podziwu, ze on wie,"

dziekuje Ola


co do szybkosci operacji w Lund.......

pewnie sie slawa rozeszla ze oni operuja nie z tej strony co trzeba bo to nie pierwszy raz jak Mabr znalazl i ludzie im uciekaja spod noza.............

dlatego Polaka dorwali ktory niczego sie nie spodziwal zlego
tylko sie pewnie cieszyl ze tak szybklo na operacje trafil
Ola
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-04 19:17
cytat
Czyżby to to? W Lund często popełniają błędy:
http://www.dagensmedicin.s e/nyheter/opererade-fel-sida-av-huvudet/"


dlatego kolejek tam nie ma


do dobrego lekarza sa kolejki

  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-04 20:12
No ale przeciez wg Ciebie w Szwecji nie ma dobrych chirurgow to chyba do zadnego nie ma kolejek.

Co innego w Polsce, tam wszyscy lekarze są wspaniali i nie robią błedów.
Tylko nie rozumiem po co sa tam kancelarie, ktore zajmuja sie odszkodowaniami za bledy lekarskie

http://www.kancelaria-odsz kodowania.pl/odszkodowanie-za-blad-lekars ki.htmli

no i tam to bezzwłocznie operuja na raka mózgu

http://m.onet.pl/wiadomosc i/kraj/warszawa,dbl5h
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
zousaa


Wpisów: 53
Od: 2008-03-12
2013-07-04 20:28
mysle ze ten link sie przyda

http://www.ivo.se/anmala-o ch-rapportera/klaga-pa-varden/Sidor/defau lt.aspx

od 1 czerwca 2013,pozdrawiam wszystkich
  Profil uzytkownika: zousaa     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-04 20:35
Ten link co podalam do kancelarii prawnej nie funkcjonuje tak jak powinien i dlatego podaje ten:
http://www.snslegal.pl/11, blad_lekarski_odszkodowanie.html

Darsim, mam pomysl

Ty i kilka osob na tym forum uwazacie, ze szwedzcy lekarze sa beznadziejni to moze otworz tu kancelarie prawna, ktora bedzie sie zajmowala odszkodowaniami za bledy lekarskie.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-07-04 21:27
z gowna zrobili tragedie,chlopak poprosil o pomoc w wypelnienu papierow ktorych nie rozumie,a darsin jak zwykle wygooglowal wszystkie mozliwe przypadki bledow lekarskich w szwecji,ty czlowieku zameczysz sie na smierc w tym kraju,pojedz gdzie indziej to uniknies podobnej operacji.
  Profil uzytkownika: black sabbath     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-05 02:47
to moze otworz tu kancelarie prawna, ktora bedzie sie zajmowala odszkodowaniami za bledy lekarskie."


ty Ola to naprawde naiwna jeste czy tylko taka udajesz?

w Szwecji odszkodowania sa znikome bardzo symboliczne albo wcale ich nie ma....

  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-05 03:04
darsin jak zwykle wygooglowal wszystkie mozliwe przypadki bledow lekarskich w szwecji,"


ani jednego

odwrotnie Ola
wszystkie mozliwe w Polsce
co to ma do tematu?
  Profil uzytkownika: darsim     
BeataK


Wpisów: 15
Od: 2010-06-01
2013-07-05 07:38
Moj maz po zlamaniu nogi mial zalozony gwozdz srodszpikowy, jest on mocowany srubami na wysokosci kostki i kolana. Po jakims czasie okazalo sie, ze sruba przy kolanie jest za dluga i trzeba ja wyjac szybko. Co dziwne okazalo sie to na podstawie rentgena, z ktorego miesiac wczesniej odczytano, ze wszystko jest w porzadku!!!
Przed operacja maz lezy na lozku, gotowy do operacji a tu pielegniarka zaczyna mu golic kostke... Nie kolano, gdzie miala byc usiúwana sruba, tylko kostke, gdzie sruba miala zostac...
Zaczal perswadowac, ze to nie to miejsce, a ona swoje... No ale postanowila sprawdzic, zajrzala w jakie dokumenty, zawolala dwie inne do pomocy i w koncu ogolila kolano, skad zostala dzieki Bogu usunieta zbyt dluga sruba...
  Profil uzytkownika: BeataK     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-07-05 08:23
"ale nie uwazam, ze jesli ktos z Bazaru zaszkodzil zamiast pomoc to znaczy, ze kazdy co sie tam oglasza lub odzywa na ogloszenie tez nie potrafi pomoc."

Boisz sie ze stracisz klientow?

Nigdzie nie napisalam, ze kazdy i nie uwazam, ze powinnam to w jakis szczegolny sposob zaznaczac. Na tym forum tylko KAZDY Szwed to smierdzacy brudas, nieuk, len...Polak to ew. jakas patologiczna jednostka.

Uwazam, ze osoby korzystajace z pomocy osob oglaszajacych sie na bazarze (ze za oplata pomoga w zalatwianiu spraw urzedowych itp) powinny byc wybredne w wyborze...bo nie wiadomo kto zacz. Dac ogloszenie za 20 sek na PI nie robi ich kompetentnymi i moze na przetlumaczenie jakiegos swistka z FK wystarczy ("5 lat pobytu na stale") ale dokumenty o ktorych traktuje temat maja inna dignitet.
Nie wystarczy wypelnic rubryki, trzeba je wypelnic w taki sposob (tresc) zeby jak pacjent, na przyklad (!), za kilka lat dostanie ataku padaczki, bylo wiadomo z czym to moze miec zwiazek i wrocic do tej operacji sprzed lat i nie chodzi mi o odszkodowanie, tylko o zdrowie.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-05 09:02
Na tym forum tylko KAZDY Szwed to smierdzacy brudas, nieuk, len...Polak to ew. jakas patologiczna jednostka."

widocznie tylko z takimi Szwedami maja kontakt

to mozna zrozumiec
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-05 10:39
Polak to ew. jakas patologiczna jednostka."

jak w Polsce ktos wychiwal sie w srodowisku np uniwersyteckim
a w Szwecji obraca sie w patologicznym z racji pracy zamieszkanua
to kazdy Szwed dla niego to patologia

to dosc naturalne
  Profil uzytkownika: darsim     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2013-07-05 10:57
Niesamowite!
Poltorej godziny rozpracowujesz text, ktorego jak na razie nie udalo ci sie zrozumiec!

...a do tematu ma sie to nijak...
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-05 11:00
nie tekst
tylko fragmenty tekstu

czego tobie nie udalo sie zrozumiec
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-05 11:43
Nie Ronj@, nie boje sie, ze strace klientow bo ja sie nie oglaszam ani nie biore klientow z Bazaru

Darsim,
Ty w dzien i w nocy jestes aktywny na Poloniainfo i tak sie zastanawiam czy Ty w ogole kiedys spisz?
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
black sabbath


Wpisów: 9092
Od: 2012-06-16
2013-07-05 17:29
polsk rikdag, ?????
  Profil uzytkownika: black sabbath     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-05 18:20
Widze, ze masz trudnosci ze zrozumieniem o co tu chodzi to ci pomoge, zebys zrozumial.
Spojrz na prawo, tam jest taka rubryka
Gorace na forum
i chyba widzisz,m ze na pierwszzym miejscujes ten temat.
A to jest nasza zasluga bo to nie jest istotne, ze sa tu przepychanki i ze zbaczamy z tematu tylko, ze temat utrzymuje sie na topie bo to zwieksza szanse, zeby ktos wyrazil ochote pomocy dla mati89.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-07-05 18:44
Ty w dzien i w nocy jestes aktywny na Poloniainfo i tak sie zastanawiam czy Ty w ogole kiedys spisz?"t


to przez Ciebie spac nie moge
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-05 20:00
Tak sie domyslalm bo ja przez Ciebie tez czasami nie moge zasnac
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-05 20:15
Rozumiem,ze tym razem zabilam Ci klina tym moim pomyslem, zebys otworzyl kancelarie prawna.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2013-07-05 20:59
Darsim, ja tylko zartowalam
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Forum -> Życie w Szwecji -> Błąd Lekarski.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 11 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony