Odwiedzin 37808567
Dziś 936
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - NIe wiem jak ruszyć?? :)

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNIe wiem jak ruszyć?? :)
izraab


Wpisów: 3
Od: 2013-05-27
2013-05-27 17:49
Witam Was wszystkich Czytałam już na forach Wasze posty o personnumerach itd. itp. Chciałabym spróbować zaryzykować i zostać w Szwecji dłużej. Szukam pracy. Mam wykształcenie pedagogiczne, głównie jako nauczyciel języka angielskiego. Od września przebywam na stażu europejskim jako nauczyciel asystent na południu Szwecji, udało mi się napisać provet D i zakończyć SFI...szkoda by mi było marnować wszystkiego, czego się tu nauczyłam przez 10 miesięcy. Nie mam pojęcia jak szukać pracy, bo by zalogować się gdziekolwiek i szukać ofert potrzebuję mieć personnumer. Niestety nie mam pracodawcy, ani statusu sambo:P ani nie studiuje...nie mam pojęcia jak mogłabym dostać numer, nawet tymczasowy. Obecnie czekam na odp. ze Sztokholmu- wysłałam mój dyplom do urzędu zajmującego się ewaluacją dyplomów zagranicznych. Nie chcę siedzieć z założonymi rękami, ale nie wiem jakie mogę stawiać kroki i gdzie. Opisałam moją sytuację i wysłałam maila do Arbetsförmedling, ale za dużo mi nie odpisali...CZY ZNAJDZIE SIĘ JAKAŚ DOBRA DUSZA, KTÓRA BY MI PODPOWIEDZIAŁA COŚ MĄDREGO??? PLEASSSSSEEEEEE
  Profil uzytkownika: izraab     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-05-27 18:06
http://honeybunnies.blog.o net.pl/

tu jest taki fajny blog anglistki, ktora przyjechala pare lat temu i pracuje w zawodzie, moze przeczytaj sobie jak zaczynala. ona wprawdzie miala pobyt na zwiazek, ale pracowala od samego poczatku i nie byla to praca typu sprzatanie, wiec moze znajdziesz jakies wskazowki czy rady
  Profil uzytkownika: dorka2012     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-27 18:20
Izraab! Jedną rzecz juz posiadasz: dązysz do celu, walczysz Przede wszystkim musisz zalatwic PN ktory najprawdopodobniej otworzy Ci droge do Twojej wymarzonej pracy. Postaraj sie poszukac pracy, ktora Ci go zapewni, na poczatku nie musi to byc cos w Twoim zawodzie najwazniejsze zeby byla to praca na bialo. Moze bedziesz miala szczescie i uda sie zalatwic prace w swoim zawodzie bez PN! Ponizej przesylam linki:

www.metrojobb.se
www.vakanser.se
www.jobrapido.se
www.jobbsafari.se
www.adecco.se


A jak z pozwoleniem na pobyt? Załatwiłas juz wczesniej w MV?

Wierze w Ciebie, ze Ci sie uda POWODZENIA!



  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
izraab


Wpisów: 3
Od: 2013-05-27
2013-05-27 21:45
DORKA, dziękuję za link do bloga, przeczytam
POLOPIRYNO:P nie mam załatwionego pobytu w MV bo ja jestem w Szwecji na trochę innych zasadach. To jest projekt unijny "Asystentura Commeniusa" i to oni wszystko załatwiali. MOże powinnam do tego MV napisać ????
wiem, wiem, że od razu nie trzeba zaczynać od wymarzonego zawodu, ale ja już mam swoje lata i chciałabym w końcu móc robić to, co lubię DZIĘKUJĘ WAM OBU ZA CENNE WSKAZÓWKI...a co wy w ogóle porabiacie w Szwecji i jak długo jesteście? (jeśli można zapytać) nie żałujecie wyboru? Ppzdrawiam i buziaki. IZA
  Profil uzytkownika: izraab     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-27 22:06
Izaab! Ja niczego nie zaluje, znalazalam sie w Se mozna powiedziec przypadkowo nigdy nie planowalam...za zimno jak dla mnie !!! Sluchaj udaj sie najpierw do MV wypelnij forumlarz- musisz miec pozwolenie na pobyt, opisz swoja sytuacje powiedz dlaczego chcesz tutaj zostac. Pracodawcy patrza przyjmujac czy masz pozwolnie na pobyt!!! Dzialaj dziewczyno Ja mialam o tyle łatwiej, ze mam chlopaka, ale w dazeniu do celu niczym sie nie roznimy!
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-27 22:20
"Sluchaj udaj sie najpierw do MV wypelnij forumlarz- musisz miec pozwolenie na pobyt, opisz swoja sytuacje powiedz dlaczego chcesz tutaj zostac."

Moge niesmialo zapytac jaki formularz? No i przy okazji jakie pozwolenie,skoro nie ma partnera szweda?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-27 22:24
Joland ale ma dochody Wiec w czym problem? A kazdy wie ze w Se mozna byc max 3 mc bez pozwolenia na pobyt, to ma byc tutaj nielegalnie?
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2013-05-27 22:30
Projekt sie konczy,pobyt sie konczy.Mozna wystapic o prawo pobytu jak spelnia sie nast. warunki.

-Posiadanie srodkow(180 tys na osobe)
-laczenie rodzin z obywatelem UE
-praca zarobkowa.

Mozna wystapic o pozwolenie, jesli jest sie w zwiazku partnerskim ze szwedem.

Polopiryna nie rob komus nadzieji,skoro nie masz kompletnie pojecia o tym co piszesz.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
polopiryna1987


Wpisów: 5239
Od: 2013-02-21
2013-05-27 23:56
A czy ja robie komus nadzieje? Napisalam, ze ma sie starac robic wszystko, zeby osoagnac cel !!!!
  Profil uzytkownika: polopiryna1987     
lorenco57
Szczecin-Klippan


Wpisów: 131
Od: 2010-09-05
2013-05-28 03:24
Moi drodzy !...walczyć trzeba zawsze ,może nie akurat za wszelką cenę i tu przytoczę komentarz do jednego z moich postów w temacie ;60-70 kr /godz.....na moja propozycję pracy ( poszukuję asystentki,język szwedzki w mowie i pismie itd.)...przeurocza dama z forum przetłumaczyła z polskiego na nasze !,że poszukuję masażstki do ciała ?? ....dalszy przebieg wydarzeń możecie sobie doczytać ...oczywiście urocza dama nie zapomniała dołączyć pod moim adresem życzeń pomyślności w rozwijaniu i budowaniu mojej firmy za co niniejszym chciałbym jej z tego miejsca bardzo podziękować .....
  Profil uzytkownika: lorenco57     
violina
Gbg


Wpisów: 2004
Od: 2007-03-01
2013-05-28 10:01
widze, ze wspanialy Lorenzo znalazl te asystentke do masazu, bo od razu jego komentarze pelne sa radosci i pozytywnego spojrzenia na swiat . Prawdopodobnie zyczenia pomyslnosci pomogly
Tak trzymac Lorenzo i o asystentke dbac, bo moze w nia diabel wstapic i zazada podwyzki
  Profil uzytkownika: violina     
zousaa


Wpisów: 53
Od: 2008-03-12
2013-05-28 11:15
witaj izraab, wklejam ci linka na strone arbetsformedlingen.se masz tam chyba z 10 ogloszen- gdzie szukaja nauczycieli jezyka polskiego, moze w ten sposob sprobujesz?(strone mozna ustawic na jez angielski) jezeli sie dogadasz z pracodawca bedziesz miala mozliwosc wystapiena o PN itp itd, poza tym na sfi -przynajmniej kiedy ja sie tam uczylam- byl specjalny przyspieszony kurs dla nauczycieli-osob majacych przygotowanie pedagogiczne.
jak masz problem z tlumaczeniem mozesz sie do mnie odezwac na maila. zycze powodzenia
http://www.arbetsformedlin gen.se/4.38a41afd11d99fbdb65800016.html?T =polska
  Profil uzytkownika: zousaa     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-05-28 12:39
zawodowo bylam w podobnej sytuacji do Ciebie (autorki watku), ale przyjechalam (2,5 roku temu) aby robic cos innego, gdybym miala pracowac w starym zawodzie to bym nie wyjezdzala. wiec zaczelam nowe studia (wprawdzie w zawodzie kt nie daje kasy ale studia sa fascynujace).

ale oczywiscie nie dalabym rady bez wsparcia partnera, kt ma tu prace, bo przez pierwsze 2 lata nie dostaje sie grosza. obecnie mam pozyczke studencka.

tak szczerze nie wyobrazam sobie jak moglabys sobie dac rade, bo utrzymywac sie trzeba od razu. musisz znalezc robote, inaczej nie da rady. ale dla nauczycieli na poczatek sa b slabo platne wikariaty, czy inne praktyki. a zycie kosztuje sporo, wynajecie mieszkania/pokoju to duzy wydatek i problem by znalezc. potem stala praca tez slabo platna oczywiscie. na kursy trzeba sie rejestrowac duzo wczesniej, wiec na ten pedagogiczny (o ile mnie pamiec nie myli) jest za pozno by zaczac od jesieni.

ale moze wszystko pojdzie dobrze, pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2013-05-28 14:38
ale oczywiscie nie dalabym rady bez wsparcia partnera, kt ma tu prace"

i to jest klucz do sukcesy
wsparcie partnera ktory zapewni utzymanie przez pierwsze lata
albo i dluzej
  Profil uzytkownika: darsim     
izraab


Wpisów: 3
Od: 2013-05-27
2013-05-28 15:37
Dzieki za każdy wpis...nie myślałam, ze jednak wzbudzę takie emocje...zawsze mogę wrócić do Polski..wiem, ze samamu jest ciężej...a nad "Szwedem" pracuję
  Profil uzytkownika: izraab     
dorka2012


Wpisów: 1465
Od: 2012-06-01
2013-05-28 16:19
'to jest klucz do sukcesy
wsparcie partnera ktory zapewni utzymanie przez pierwsze lata
albo i dluzej'

czyli radzisz jej Darsim, by sobie znalazla kogos, kto by ja utrzymywal. chyba nie jest to dobra rada, bo izraam wyraznie pisze, ze szuka pracy w swoim zawodzie. jakby znalazla te prace to utrzymalaby sie, z trudem, ale to jest mozliwe.

znam jeszcze jeden przyklad anglistki (oprocz tej z bloga) ktora pracowala w zawodzie od razu. to byly rozne wikariaty, jezdzila caly dzien od szkoly do szkoly. ale to bylo tak meczace w sumie (pomijajac sprawe, ze ledwo starczalo na zycie), ze wrocila do polski.

szkoda, ze nie probowalas czegos znalezc jak bylas na tej praktyce.
  Profil uzytkownika: dorka2012     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2013-05-28 17:14
@lorenco, uwazam, ze bardzo dobrze przetlumaczyla ten twoj tekst urocza dama. Miec asystentke w firmie i prosic o tlumaczenie na forum, to jaka to firma? Bardzo dobrze to skojarzyla, tylko masaz, aby czlonek firmy sie dobrze rozwijal
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
sankas


Wpisów: 551
Od: 2009-08-05
2013-05-28 20:51
Sprawdz ogloszenia tutaj w dziale praca .Akurat pojawiło sie ogloszenie praca dla nauczycieli w sztokholmie
Może akurat zaświeciła twoja gwiazda
  Profil uzytkownika: sankas     
lorenco57
Szczecin-Klippan


Wpisów: 131
Od: 2010-09-05
2013-05-29 01:04


Violina !....chyba Cię polubię...ale tylko Virtualnie
  Profil uzytkownika: lorenco57     
lorenco57
Szczecin-Klippan


Wpisów: 131
Od: 2010-09-05
2013-05-29 01:31
nie będę rozwijał tematu bo mam na głowie przeprowadzkę..czytam wasze wypowiedzi,popijam drineczka bo nie wiem od czego zacząć ?..a, że na kłopoty najlepszy Bednarski to i pogawędzić mi się zachciało.
Nauczycielkę języka już znalazłem...uczy w szkole w klasach 1,2,3-myślę ,że ten poziom jak dla mnie wystarczy !?..polka urodzona w Szwecji i wcale nie musiałem daleko szukać...żona szefa kuchni w hotelu gdzie wykonywałem swoje prace.Kto pyta nie błądzi-to takie stare powiedzonko ...a jak się chce to i na migi można się dogadać !
jest już późno...a tak w nawiasie dzisiaj szczególnie nie mam humoru..nie udalo mi sie uzyskać kredytu na fajną nieruchomosći to Twoja wina VIOLINA ! ale wybaczam Ci te życzenia !?walczę dalej a jestem z pod znaku barana przecież, to nie byle jaki znak zodiaku !
  Profil uzytkownika: lorenco57     
Forum -> Życie w Szwecji -> NIe wiem jak ruszyć?? :)
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 11 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony