Odwiedzin 37816146
Dziś 1970
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - do kajetana..

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autordo kajetana..
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2005-05-11 16:29
mam goraca prosbe.., moja znajoma w Polsce dostaje od jakiegos czasu obelzywe sms- y, w ktorych przewijaja sie slowa:
pierdol sie spierdalaj, glupia zdzira..itp...
cierpi z tego powodu i spac nie moze...
smsy sa bez numeru telefonu.., wysylane przez internet adres:
http://www.milenium.pl/sms /sms.htm
kiedy dzwonila do operatora z prosba o ustalenie nadawcy.., powiedzieli jej, ze to nie jest mozliwe, tylko na wnisek prokuratora...w sprawie sledztwa...
Czy jest to rzeczywiscie bezkarne i czy mozna tak napastowac dowolna osobe ile sie chce?
nie ma zadnego sposobu ustalenia, chocby z jakiego miasta sa pisane te sms- y?
bede wdzieczny za odpowiedz...
  Profil uzytkownika: darsim     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-05-11 17:27
Nie wiem jak wyglada polskie prawo. W Szwecji operatorzy nie udzielaja takich informacji bez nakazu prokuratora. Twoja znajoma moze sprobowac skontaktowac sie z administracja tego serwisu internetowego, millenium.pl. Oni na pewno wiedza kto co wysylal. Prawdopodbnie tez nie udziela informacji, ale moze beda mogli jakos zapobiec dalszym takim SMSom do niej.

Nie wiem jak takie rzeczy dzialaja w Polsce, ale ja bym sprobowal skontaktowac sie z millenium.pl. Poprosil bym ich o dalsze skontaktowanie sie z administratorem sieci z ktorej ten ktos te SMSy wysylal. Nigdzie w Europie chyba nie mozna ot tak sobie zalozyc konta internetowego nie podpisujac zadnej umowy o przestrzeganiu prawa i netykiety. Jezeli operator sieci jest jakis sensowny, to chociaz upomni takiego uzytkownika, albo zamknie mu konto/abonament.

A jak inaczej sie nie da, to niech zglosi na policje. Placi podatki to niech cos za to ma. Wyobrazasz sobie mine goscia jak do domu (albo lepiej, do pracy) wpadnie ekipa policji i zarekwiruje sprzet komputerowy w celu udowodnienia przestepstwa?
  Profil uzytkownika: kajetan     
pampse


Wpisów: 30
Od: 2004-11-23
2005-05-11 17:33
co prawda Kajetanem nie jestem...
ale moze to Wam cos pomoze:
http://www.simplusteam.pl/ simplus/showDoc.do?idx=1566

"Jeśli chcesz zablokować możliwość otrzymywania na swój telefon Plus GSM wiadomości z bramki WWW-SMS, wyślij z tego telefonu wiadomość SMS o treści "Nie" na numer 481199.

W celu ponownego odblokowania możliwości otrzymywania wiadomości z bramki, wyślij SMS o treści "Tak" na ten sam numer"

oczywiscie jesli te sms-y wysylane sa z bramiki Plusa...


  Profil uzytkownika: pampse     
pampse


Wpisów: 30
Od: 2004-11-23
2005-05-11 17:38
Idea z koleji:

"Jeśli masz aktywną usługę E-mail SMS Standard, a nie chcesz chwilowo otrzymywać SMS-ów z Bramki SMS, wyślij SMS-a o treści NIE pod numer 102"
  Profil uzytkownika: pampse     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-05-11 17:57
Co wiecej... jezeli znajoma nie chce zglaszac na policje.

Domena www.milenium.pl lezy na serwerze av124.internetdsl.tpnet.pl. Wpisujac ten adres do przegladarki trafiamy na pustej stronie z napisem TAVIANI i linkiem do poczta.taviani.pl Google informuje (podajac link do Wirtualnej Polski), ze:
"Taviani - Hosting
Jeśli planujesz uruchomić serwer www, poszukujesz kogoś, kto wykona projekt i strone www - dobrze trafiłeś. Serwery wirtualne na twoje potrzeby. Projekt, design, wykonanie serwisów www. Zapraszamy."


Tak wiec mamy webbhotell ktorego klientem jest milenium.

Jak pisalem, adres servera to av124.internetdsl.tpnet.pl, czyli Telekomunikacja Polska.

Jezeli znajoma jest pewna, ze SMSy na 100% przyszly z milenium.pl, to moze w kontakcie z milenium.pl (ale nie w pierwszym) uswiadomic operatorom milenium.pl, ze korzystaja z hotelu (hostingu) u Taviani i jezeli nic nie zrobia z tym fantem, to ona zglosi swoja sprawe dalej do Taviani. Firmy raczej nie lubia miec problemu z operatorami, wiec dla swietego spokoju moze cos zrobia.
Jezeli Taviani nic nie bedzie chcialo zrobic, to w podobny sposob uswiadomic Taviani, ze kupuja podlaczenie od TP SA.

itd... jak cos wiecej wyszukam, to dam znac.
  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2005-05-11 18:28
dziekuje serdecznie...
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Komputer i człowiek -> do kajetana..
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony